Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas satik » 19:24, 11 Aug 2010

pets1 kirjutas:lõpuks veel tähenärimisi:
Samsa F96 on LED taustaga mudel mille kontrastitase võib olla isegi 0 cd/m2

cool, tegu on absoluutselt musta kehaga :lol: (samuti, kontrastitase on muidugi heledus)
Kui aga kõlar on suuteline esitama 50-100kHz siis see kes kuuleb, teeb vahet.

maapeal pole selliseid inimesi, kes selliseid sagedusi kuuleks. nähtus on pigem seotud sellega, et paremal kõllil, laiema ribaga on vast ainult sageduskarakteristik ühtlasem ja faasikarakteristik lineaarsem.


Mina pole seda mõõtnud ega välja mõelnud - " Using the Macam L203 Photometer, we measured idling luminance (which also represented the calibrated black level) on the Pioneer PDP-LX5090 Kuro plasma to be 0.0031 cd/m2. This comprehensively smashes the previous black level record held by its predecessor the PDP-LX508D (0.015 cd/m2) if we discount the Samsung F96 LED-driven LCD TV which is capable of delivering 0 cd/m2 blacks but only when there's little to no content on screen. In [PC] mode (which can be engaged by negotiating [Home Menu] > [Option] > [HDMI Input] > [Signal Type] > [PC]), idling luminance was higher, registering at 0.016 cd/m2"
http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-L ... ration.htm
Jah, oleksin võinud öelda musta tase, mitte kontrasti tase, nõus.

Kõlari faasikarakteristka käitumine ei oma mingit rolli toodud analoogia puhul. See oleks tõesti närimine :mrgreen: . Kõlari SK siledus ei oma samuti midagi ühist toodud analoogiaga. (Võin korraldada sulle kõlari mis jookseb suht sirgelt 10kHz peale ja teeb roll-off'i sealt üsna järsult) Asjaolu et inimesed ei kuule kõrvadega 50kHz ei oma samuti mitte mingit tähtsust näite juures, lähtusin analoogia puhul nimelt DvdAudio arendatavast sagedusalast.

On ka võimalik et potensiaalne vaataja EI NÄE FHD edastuselt kogu teravust mida pakutakse - kas seepärast siis võiks jätta asjad ikka SD (480i) tasemele - sest mõni ei näe nagunii kvaliteetsemat?? Et kui kuulaja ei kuule 50kHz siis ei tasu ka teha sellist kõlarit? Mida küll Sony mehed mõtlesid kui tegid oma SS-M9ED :mrgreen:

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14538
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 20:43, 11 Aug 2010

satik kirjutas: http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-L ... ration.htm
Jah, oleksin võinud öelda musta tase, mitte kontrasti tase, nõus.
Nii on juba parem. Kah nõus, mitte kopsikus...

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas pets1 » 21:19, 11 Aug 2010

see jutt, et kui ekraan "ära kustutada", siis "must" on, tundub "intellektuaalselt huvitavana".
järeldusena - kõigi mitte sisse lülitatud pildinäitajate (ka plazma :mrgreen: ) musta tase on 0 cd/m2. eriti pimedas, onju! valge paberi lehe musta tase ka 0?
Mida küll Sony mehed mõtlesid kui tegid oma SS-M9ED :mrgreen:

ei tea, mida nad mõtlesid. vast palgakõrgendusele, vast naistele, vast reklaamiagentuuri toodetud imagokujunduse kampaaniale...
vast kõlbab analoogiana - kui prill-laud (20-20000) on potil üleüldse olemas, pole suurt vahet, kas see on plastikust, punasest puust või kullast.
proovisin, oma tagasihoidlike klappidega (Beyerdynamic DT231) üle 13.5Khz ei kuule, seega vist ei kvalifitseeru üldse arutlema 50KHz-meestega :cry:

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14538
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 21:32, 11 Aug 2010

Heh... Võta paar plastikpudelis Taurust, nagu Sul kombeks on. Küll siis kvalifikatseerud...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas Zuumbox » 22:52, 11 Aug 2010

pets1 kirjutas:kui prill-laud (20-20000) on potil üleüldse olemas, pole suurt vahet, kas see on plastikust, punasest puust või kullast.

Noh, kui püksid jalga jätta, siis pole tõesti vahet :mrgreen:
pets1 kirjutas:proovisin, oma tagasihoidlike klappidega (Beyerdynamic DT231) üle 13.5Khz ei kuule, seega vist ei kvalifitseeru üldse arutlema 50KHz-meestega :cry:

Kuulasid mida? Siinustooni? Tavaline (muusika)heli on siiski natuke midagi muud. Kõrgemad harmoonilised sagedused, ehkki pole otseselt kuuldavad, mõjutavad ikkagi kõlapilti. Kui kõllid kõrgemaid sagedusi "välja ei mängi" on vahe, muidugi mitte väga suur, siiski olemas.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas pets1 » 00:30, 12 Aug 2010

siinust jah kuulasin. no vana mees juba, lihtsalt ei kuule :cry:
btw, väljamaal peletatakse kaubanduskeskustest noori kõrge sagedusega, et ei koguneks. päris hea mõte, vanuritele ei mõju.
Kõrgemad harmoonilised sagedused, ehkki pole otseselt kuuldavad, mõjutavad ikkagi kõlapilti.

jajah, mõjutavad ainult paberil ja ka siis kui kuulajatele teada, et peavad olemas olema.
nagu veinitestidega - kui öelda, et kallis kraam, maitseb kohe kuidagi teisiti :mrgreen:

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas kalvis » 14:52, 12 Aug 2010

Aga miks on upskaleeritud SD parem vastaval ekraanil kui sama SD CRT peal? Sest teleka CRT on luminofooriridade ja maskiga piiratud ca 480-500 rea peale, hoolimata sellest et elektriliselt siseneb 576i.

Äkki täpsustad, kust nii väike number ja nähtavate ridade arv on pärit? Minu teada on CRT kineskoop analoogne kuvamise seade, kus tajutavate ridade ja veergude arv ei sõltu maski aukude või pilude arvust või mõjutab see nähtavat pilti väga vähe. Ka vene teleka kineskoobi tehnilistes andmetes olid palju paremad numbrid.
Upskaleerimine ja hilisem näitamine 1:1 pixel mapingus võimaldab näidata SD pilti tema tegelike ridadega, olgugi et need on paksemad kui FHD ekraan võimaldaks. Seepärast et näidatakse kõik signaalis leiduvad read ongi pilt parem. Lisaks sobitab upskaleerimine ka paneeli reso suhtes, sest FHD paneel näitab parimat pilti vaid oma native resol -1920x1080. Selliselt tekibki olukord kus kõik näidatavad resod on maksimaalselt hästi näidatud.

Ei tea ühtegi spetsialisti kes julgeks väita, et pildi upskaleerimine parandab pildi kvaliteedi omadusi. Kõige veavabam ja puhtam (kvaliteetsem) on pilt vaid 1:1 näidates (mida teeb CRT) ehk nagu ta originaalis loodi. Upskaleerimine on digitelekatele sundkäik, kus võib rääkida, et on suudetud välja mõelda parem algoritm, mis põhjustab vähem moonutusi kui originaalallika pilt.
Igatahes müügipoed teavad seda ja nad ei lase enam klientidele reeglina SD pilti vaid ainult oma testvideosid. Mõnes poes ka satilt, kuid justnimelt samas resolutsioonis olevalt HD kanalilt kui on müüdav telekas. Ometi müüakse poes digiboxe ja saaks toaantenniga tallinnas näidata "suurepärast" digipilti, mida vaadatakse enamus ostjate poolt enamus ajast.

Seni on LCD olnud kas mustema taustaga või ülevalgustatud kuid nõrk kontrast on neil kõigil. Ja pildi kvaliteedil on just oluline dünaamiline kontrast, kõik LCD on üsna head liikumatu pildi näitamiseks nagu lennujaamades infotahvlid. Hea filmielamuseks on aga oluline just dünaamika. OK, jalgpalli ülekande eestis keeras pekki rohkem meie digitelevisioon, seepärast vaatasin ülekandeid hea analooogteleka taga kuni sai.

Kui sa oled kursis uusimate LCD ülikiirete reageerimisaegade jne. tehnoloogiaga, äkki annaksid lingi siia, et saaks tutvuda. Seni need LCD kiiretoimelisused on saavutatud ebaausate võtetega, mis lubavad manuaali ilusa numbri kirjutada, kuid pilt kvaliteetsemaks (ega kiiretoimelisemaks) ikkagi ei lähe.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas satik » 21:11, 12 Aug 2010

kalvis kirjutas:

Äkki täpsustad, kust nii väike number ja nähtavate ridade arv on pärit? Minu teada on CRT kineskoop analoogne kuvamise seade, kus tajutavate ridade ja veergude arv ei sõltu maski aukude või pilude arvust või mõjutab see nähtavat pilti väga vähe. Ka vene teleka kineskoobi tehnilistes andmetes olid palju paremad numbrid.

Ma võin küll eksida, kuid vene ajal ei toodetud isegi sirge servaga kineskoopi andmetest hoolimata :mrgreen: Kui ümaral vene telekal timmisid pildi selliseks et nägid 100% edastatud pilti ja tekkisid 90-kraadi nurgad pildile siis mis mõõdus pilt järele jäi maski aukude suhtes? Ma olen seda teinud, tean mis moodi see välja nägi.
Isegi kui signaal sisaldas nn 576i "nähtavat rida" siis tegelikult võisid võtta ka täisnurkse koobi korral kuni 15% maha - kuna see oli lubatud jätta näitamata, ääre taha. Võibolla arvutasin valesti aga 576-15% andis justkui 489... nähtavat ja reaalset rida mis iganes kineskoobil. Kui pakkusin 480-500 siis sinna auku ju tulemus jääb. Mis nipiga saab siin rääkida mingist 1:1 pildi näitamisest CRT peal? Consumeri pill ei tee nii, profipill võib teha.
Siit edasi ka pildi paranemisest upskaleerimisel - kui seda tulemust näidatakse paneelis 1:1 kujul siis sisuliselt pole vaja teha muud kui lihtsalt signaalis olevad read ära näidata, kaasarvatud need mis oleksid CRT puhul olnud "ääre taga". Ja nii tehaksegi, näidataksegi need read mis signaalis olid olemas. Kui ühe signaalis leiduva rea peab moodustama kolmest või kümnest paneeli reast (et täita paneeli pildikõrgus) siis ka seda tehakse. Seejuures aga on read paigal, mitte ei huijaarita ringi lubatud tolerantside ulatuses nagu see kahjuks koobil sünnib.

kalvis kirjutas:Ei tea ühtegi spetsialisti kes julgeks väita, et pildi upskaleerimine parandab pildi kvaliteedi omadusi. Kõige veavabam ja puhtam (kvaliteetsem) on pilt vaid 1:1 näidates (mida teeb CRT) ehk nagu ta originaalis loodi. Upskaleerimine on digitelekatele sundkäik, kus võib rääkida, et on suudetud välja mõelda parem algoritm, mis põhjustab vähem moonutusi kui originaalallika pilt.


Parem algoritm, mis põhjustab vähem moonutusi kui originaalalllika pilt - kas see ei ole siis pildi kvaliteedi paranemine :wink: ?
Kui lähtuda paneeli vaataja seisukohast siis nagu oleks...

CRT fosfori järelhelendus on ca 1-2ms, tüüpilise inimsilma reaktsiooniaeg aga on 10ms. Minu LCD on mustast valgeni ja tagasi mustaks 3ms. Kui ma ka reageeriks poole paremini kui keskmine inimene, siis oleks see 5ms. Paraku on Pixel Transition nimeline rong minu jaoks ikka läinud, kätte ei saa, ära ei näe. Minul pole andmeid et mõõtmisel oleks tegu olnud pettusega kuid kui ka oli ja number oleks hoopis 2x halvem, 6ms - oleks ta suure tõenäosusega ikka minu haardeulatusest väljas...
http://www.xbitlabs.com/articles/monito ... ers_3.html

Ei maksa ajada segi "pixel transition time" ja "input lag time". See viimane on mul 10ms 1:1 unscaled modes. Mina seda viivitust ei erista, kuigi ma tean et see on olemas.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas mønster » 09:04, 13 Aug 2010

kalvis kirjutas:Äkki täpsustad, kust nii väike number ja nähtavate ridade arv on pärit? Minu teada on CRT kineskoop analoogne kuvamise seade, kus tajutavate ridade ja veergude arv ei sõltu maski aukude või pilude arvust või mõjutab see nähtavat pilti väga vähe.
...
Kui sa oled kursis uusimate LCD ülikiirete reageerimisaegade jne. tehnoloogiaga, äkki annaksid lingi siia, et saaks tutvuda. Seni need LCD kiiretoimelisused on saavutatud ebaausate võtetega, mis lubavad manuaali ilusa numbri kirjutada, kuid pilt kvaliteetsemaks (ega kiiretoimelisemaks) ikkagi ei lähe.


kalvis, kas ma eksin, kui ma pakun, et sa elektroonika alal oled iseõppija? Sa tead kohati nüansse, kui samas, elementaarsete asjade puhul, on su teadmised lünklikud.
Monokroomkineskoop on "analoogne kuvamise seade". Trinitron pole seda horisontaalsuunal ning aukkineskoop pole seda kummaski suunas.
Ntx horisontaalne eraldusvõime 1920px võiks tähendada seda, et ekraanile on võimalik kuvada 1920 erivärvi- või tooni vertikaalset triipu, kasvõi helepruuni ja tumepruuni vaheldumisi. Trinitroni puhul pole võimalik kuvada rohkem vertikaalseid triipe, kui kineskoobi maskil on pilusid. Ühte pilusse ei saa kuvada kahte triipu. Miks ei saa, sellele leiab inetist kindlasti ilusa, piltidega illustreeritud vastuse, pole ehk mõtet seda siin lahtimõtestama hakata.

LCD-de reaalne reageerimisaeg on pidevalt paranenud. Eriti oluline on see 3D telerite puhul, kus näidatakse vasaku ja parema silma pilti vaheldumisi. Kaadreid vahetatakse kuni 120 korda sekundis. Parema silma pildi näitamise ajaks, ehk siis ~8ms pärast, peab vasaku silma pilt kuvarilt kadunud olema, muidu tekib kuvarile "ghost image", nõrk kohati nihutatud varipilt. Kusjuures ideaali 3D LCDd veel saavutanud pole, suurte kontrastidega pildi puhul on kohati too "ghost image" aimatav. Aga olukord paraneb, enam-vähem iga uue turule tuleva mudeliga.
2D telepildi puhul vahetatakse kaadreid iga 40ms tagant (720p puhul 20ms tagant), seal pole LCDde reaktsiooniaeg enam ammu probleemiks.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14538
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 09:54, 13 Aug 2010

Väga hästi on "SUPER" 3D LCD / LED nn. võimalused näidatud siin : http://video.consumerreports.org/servic ... 2326491001
Järjekordselt on 3D LCD/LED omanikud sita sisse astunud... nagu ka ilma 3D-ta...
Viimati muutis tigekala, 10:05, 13 Aug 2010, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas kalvis » 10:03, 13 Aug 2010

Segase väidete ümberlükkamiseks on oluline algpõhimõtete paikapanemine. Erialakirjandus nii ei arva, et iga auk on automaatselt vaid üks piksel, kuigi mask paneb teatud piirangu maksimaalsele eraldusvõimele. Eriala kirjandus rääkis hoopis kui suure täpi (piksel möötudes)saab maskkineskoobil ekraanipinnale fokuseerida ja see on piisavalt väike (tavaliselt vahemikus 0,2 mm - 0,01 mm, keskmiselt kasutati 0,1 mm) ning muudetav (CRT on analoogseade ikkagi).
Reaktsiooniaeg on probleemiks kohe kui lasta LCD kiire dünaamiliselt muutuv pilt. Eritesti pole vaja, arvuti windowsiga telekale taha, natukene tuleb akna kuvamise sätet muuta, et ta kõike elemente liigutamise ajal näitaks ning tõmba hiirega kiiresti akent. Töökohas ka kõige uuem monitor näitab pilti täies koleduses. CRT monitoril pole võimalik midagi näha. Kes poodi omale LCD monitori (telekat) ostma minna plaanivad saavad sedasi lihtsa nipi testimiseks.

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas renee » 10:11, 13 Aug 2010

kalvis kirjutas:

Ei tea ühtegi spetsialisti kes julgeks väita, et pildi upskaleerimine parandab pildi kvaliteedi omadusi. Kõige veavabam ja puhtam (kvaliteetsem) on pilt vaid 1:1 näidates (mida teeb CRT) ehk nagu ta originaalis loodi. Upskaleerimine on digitelekatele sundkäik, kus võib rääkida, et on suudetud välja mõelda parem algoritm, mis põhjustab vähem moonutusi kui originaalallika pilt.


upscalemine võimaldab ekraanile ette anda 1:1 pixelis pildi ja see pal/SD pilt on siis eelnevalt suurendatud ja silutud ja märgatavalt suurem ja puhtam kui 32" laiekraan skooptelekal ja siis ei ole lcd skaleerimise vigu enam näha (lcd lihtsalt nõuab 1:1 pixeleid), mida zuum nupuga vaadates .... muutub pilt minujaoks talumatuks

ati videokaart saadab näietks pildi 1080p resos üle hdmi teleka ekraanile ja skaleerimisega tegeleb arvuti videokaart (nVida kaardil ja programmil sellist kohta ei leidnud), seal kohe selline liugur mis isegi arvuti väiksema reso fulhd jaoks paraks venitada laseb, ilma et madalama reso karvasus näha jääks, mitte lcd telekas ise - lcd ja crt telekatel pole rahuldavat teleka enda poolset suurendust näinudki. igasugumeediaplayerid võimaldavad veel punkt haaval pilti suurendada, et mingeid musti ääri ei jääks ja pilt ka selel suurendamise juures ei kannata - lihtsalt ühte rida kuvatakse mitme reaga ja silutakse üleminekud veel ilusamaks.

esimest korda nägin nii teravat asja siis kui psp3 tuli ja sony fulHD telekad turule tõid, ps3 suutis vastava õige sony komplektiga näidata fulHD pildiga seninägematut teravust, isegi testides rõhutati seda veel tagantjärgi, et kui näiteks sony telekas sai mingis testis kesmise koha, siis lõppsünast võis ikkagi lugeda - aga kui soovite vaadata ainult fullhd ja Blueray kraami - "siis sony on teistest parem" - olen palju teste lugenud ja veel aasta tagasi lõppesid paljud testid sellise kokkuvõttega, hiljem on ka teised sellise tervause saavutanud ja nüüd juba aasta kasutan fulHDni arvuti skaleeritud pilti - sest arvuti suudab ikka pildi palju paremini skaleerida kui suvaline lcd või plasmapaneel.... samas näitavad kõik üle paarikümnekilo maksvad paneelid juba väga väga head pilti ka SD puhul.

kalvis kirjutas:


Seni on LCD olnud kas mustema taustaga või ülevalgustatud kuid nõrk kontrast on neil kõigil. Ja pildi kvaliteedil on just oluline dünaamiline kontrast, kõik LCD on üsna head liikumatu pildi näitamiseks nagu lennujaamades infotahvlid. Hea filmielamuseks on aga oluline just dünaamika. OK, jalgpalli ülekande eestis keeras pekki rohkem meie digitelevisioon, seepärast vaatasin ülekandeid hea analooogteleka taga kuni sai.


minumeelest on paljud lcd juba ületanud normaalse kontrasti piiri ja see must on juba liigagi häirivalt must, isegi skoobil on see pigem pruun kui nii must kui ülekontrastitud lcd'del (samasa led on minumeelst liiga must - ka viimsed kevadised testid näitasid, et musta erinevad toonid olid liiga mustad ja enam ei ole õiged)

ma nägin jalgpalli MM aeg palju erinevaid lcd telekaid tarbimiskohal ja millegipärast ükski 32" lcd telekas ei suutnud nii head pilti näidata kui minu w seeria 40"sony kdl, millegipärast tõesti kõik kohatud 32" jäid hätta kiire liikuva pildiga, samas kui isale ostetud 40" philips peale kõigi filtrite mahakeeramist suutis juba head liikuvat pilti näidata, enne tehaseseades oli pilt lausa mitterahuldav - ehmatasin, et mis asja me isale kinkisime!
niiet palju õnne kõik kes odava 32" lcd on soetanud, isegi minu vanem u2000 40" näitab paremat pilti ...?!
analoog telekas ei suuda seda laiekraan pilti mingil juhul korraliku fulHD võrdväärselt näidata, vähemalt mina ei kohanud kusagil kuu jooksul eestis selist analoogi, ei lcd ega ka skoopi
Äkki sa Kalvis pole lihtsalt korralikku lcd telekat veel tarbimiskohal näinud?!
Viimati muutis renee, 10:27, 13 Aug 2010, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14538
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 10:18, 13 Aug 2010

renee kirjutas:Äkki sa Kalvis pole lihtsalt korralikku LCD telekat veel tarbimiskohal näinud ?!
Võibolla Sa ise pole saanud võrrelda nn. korraliku LCD kasvõi LED ja Pioneeri Kuro PLASMA või Panasonicu selle aasta V20 seeria pilte ühesuurustel paneelidel ja ühest signaaliallikast ?
Ma ju ütlesin selge sõnaga - Sita sisse olete oma LCD-dega, kasvõi LED taustavalgustusega, astunud.

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas renee » 10:34, 13 Aug 2010

tigekala kirjutas:
renee kirjutas:Äkki sa Kalvis pole lihtsalt korralikku LCD telekat veel tarbimiskohal näinud ?!
Võibolla Sa ise pole saanud võrrelda nn. korraliku LCD kasvõi LED ja Pioneeri Kuro PLASMA või Panasonicu selle aasta V20 seeria pilte ühesuurustel paneelidel ja ühest signaaliallikast ?
Ma ju ütlesin selge sõnaga - Sita sisse olete oma LCD-dega, kasvõi LED taustavalgustusega, astunud.


olen näinud ja tund paar käsisin ühe eest teise ette, see vahe oli jah kyro kasuks, kyrol värvid ilusamad punane ilusam jne, aga mitte mäekõrgune. Kahjuks peab ikka veel rahakotiga hääletama ja nii kallist enam ei jõua osta. ja 3 meetripealt on vähe veel väiksem kui 1 meetri pealt ja mind rahuldab 2m pealt vaadatuna ka see 2a tagasi ostetud sony 40w4000

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1034
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas zoom » 10:37, 13 Aug 2010

tigekala kirjutas:
renee kirjutas:Äkki sa Kalvis pole lihtsalt korralikku LCD telekat veel tarbimiskohal näinud ?!
Võibolla Sa ise pole saanud võrrelda nn. korraliku LCD kasvõi LED ja Pioneeri Kuro PLASMA või Panasonicu selle aasta V20 seeria pilte ühesuurustel paneelidel ja ühest signaaliallikast ?
Ma ju ütlesin selge sõnaga - Sita sisse olete oma LCD-dega, kasvõi LED taustavalgustusega, astunud.


No seda teavad lugupeetud foorumikasutajad ammu, et lugupeetud "tige kala" jaoks on ainult üks jumal :mrgreen: .
Antud kasutaja ei taha tunnistada ainult ühte fakti, et tema telerit ei toodeta enam (eksin?)
või mis peamine, et enamusel ostjaskonnast ja foorumi kasutajaist on vahendeid ainult 6000-12000 hinnaga ekraani jaoks.
Ilmselt kasutaja "tigekala" on nõus puuduva rahalise toetuse ise tegema, et keegi seda paska 6000 eest ostma ei peaks.

Mis see pana G20 hetkel maksab, 22-25000 eeku- 6000 eeku :mrgreen:
Viimati muutis zoom, 10:39, 13 Aug 2010, muudetud 1 kord kokku.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 151 külalist