Pisut kodusest elektrisüsteemist (oli "kõlarisüsteemid" )

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 23:37, 13 Jaan 2012

mis asi on ebatõenäoline , kas see et ma edasi katsetan või see et ellu jään??? smile06 smile300
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 00:04, 14 Jaan 2012

jaanus- kirjutas:ma vahepeal ütlen, et ma lõpetasin tehnilised katsed juba suvel sest siis oli edasi vaja katsetada heli puhtaks saamiseks helisageduste tasakaalu sättimist et heli oleks normaalne hetkel taga olevate kõlaritega nii et saaks heli põhja keerata ilma raginata. selleks on heli seadetes arvutis erinevate sageduste juurde-vähemaks regullimiseks rida nuppe mida liigutades saab ideaalse heli kvaliteedi.

Need arvutikõllid ei ole ette nähtud õues punn põhjas kuulamiseks. Arvutiga sa vaevalt et HiFi kvaliteeti saad, nende kõlaritega küll mitte.
Kui tahad korralikku muusikat ilma raginate ja kõrvalmõjudeta, siis peaks sul olema normaalne võimendi ja normaalsed kõlarid. Võimsus 50W ja ülespoole. Ei hakka soovitama konkreetset brändi aga näiteks Radiotehnika kõlarid ja võimendid on järelturul suht nõutud kaup nende seas kes tahavad odavalt läbi ajada. Ise plaanin kah kodus oma dreami RCA väljundile miskised väikese, sisseehitatud võimendiga kõlarid järgi panna.
Ei tea, kas see mu ootused täidab, aga valik oleks see:
http://www.euronics.ee/tootekaart/38720 ... rid/SOLO7C Ei aja taga hüperkvaliteeti, aga kuna mul AV ress puudub siis tahaks vähemalt kõllidest alustada.
Minu eesmärk ei ole 5.1 heli vaid stereo, kuna kuulmiskahjustuste tõttu ma ruumilist heli ei saa nautida (üks kõrv ei kuule). Tegelikult peaks piisama ka Monost :D , aga noh...

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 00:19, 14 Jaan 2012

ega ma muidu ehitand tavalisele kontaktile üleminekut 3.5 mm pesalt, ikka selleks et suuremad kõllid käiku lasta. ma ei teagi mis võimsus neil suurtel mul on aga küllalt võimsal woofer-võimendil jääb veidi võimu väheks! :wink: need originaalsed junnid mis wooferiga kaasa tulid hakkavad kohe kärisema aga nende kärakatega(tegin pilti ainult ühest) kostab üle poole kilomeetri ja kui lisan ühe sellise juurde mille juhtmetest eespool pilti tegin siis on kindel kvaliteet ja et heaks saaks tuleb arvutist timmida veel nats!
ma kuulsin oma musa suure maanteeni välja( elan sisekülas muide , aga puid ees ei ole maantee suunas) eriti hea kõla on õhtul kui on õhk karge! :wink:
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 01:01, 14 Jaan 2012

jaanus- kirjutas:mis asi on ebatõenäoline , kas see et ma edasi katsetan või see et ellu jään??? smile06 smile300

:mrgreen: võta nüüd TÕSISE huumoriga, mõlemad on ebatõenäolised kui jätkad eksperimentidega saba seinas!
Ega ilmaaegu ei ole öeldud elektriseadmete kasutusjuhendites, et seadme kasutamine lahtise korpusega on keelatud. Samuti soovitatakse tungivalt igasuguste ühendustööde tegemist teha ainult siis kui seade on elektrivõrgust lahutatud. See kehtib ka kõlarite ühendamise kohta. OK Kui seade on korralik ja elektriinstallatsioon kodus kah ohutu siis vast tõesti on erandiks AV seadmete juhtmete ringitõstmine ja muud sellised pisitoimingud, kui aga lähed kruvikeerajaga juba seadme kallale või tahad nt uut lülitit/pistikut paigaldada vana asemele, siis pead seadme saba seinast enne võtma ja pistikute lülitite puhul ka voolu välja võtma kaitseautomaadist. Elekter ei ole naljaasi.


Ma ei tea kuidas su kodus elektripaigaldis on, aga mul on näiteks rikkevoolukaitse, kui midagi peaks juhtuma siis lülitab rikkevoolukaitse majast voolu välja. Äikesemaandust ei asenda aga elu võib päästa.

Loe siit:
http://et.wikipedia.org/wiki/Rikkevoolu ... %C3%BCliti Lõpetuseks, ei soovita sul kodus tõsisemalt katsetusi teha. Nõrkvoolusseadmetel ja madalpingel töötavatel seadmetel saadud pinge ei ole ohtlik, agasee on väga individuaalne. Kas saad "siraka" 18V-selt LNB väljundilt, see ei olnud valus ega midagi, kuid tuntav oli sellegi poolest või tunned näppudes 220V. Ei ole just meeldiv.Selline tulitav tunne näppudes, samas teeb valu.Pärast seda kogemust lülitan alati voolu ka kaitsmest välja kui on vaja pistikupesa/lülitiga mässata.
Aga kui see 220V läbib kere vasakut poolt kus on süda võib see lõppeda südamekrampidega. Seepärast ongi see ohtlik. Veel üks nõuanne, väldi olukorda kus su lahtised elektriühendused võiksid saada niiskust/vett, vesi juhib elektrit ja teatud oludes on sel juhul tulemus surmav.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 01:09, 14 Jaan 2012

jaanus- kirjutas:ega ma muidu ehitand tavalisele kontaktile üleminekut 3.5 mm pesalt, ikka selleks et suuremad kõllid käiku lasta. ma ei teagi mis võimsus neil suurtel mul on aga küllalt võimsal woofer-võimendil jääb veidi võimu väheks! :wink: need originaalsed junnid mis wooferiga kaasa tulid hakkavad kohe kärisema aga nende kärakatega(tegin pilti ainult ühest) kostab üle poole kilomeetri ja kui lisan ühe sellise juurde mille juhtmetest eespool pilti tegin siis on kindel kvaliteet ja et heaks saaks tuleb arvutist timmida veel nats!
ma kuulsin oma musa suure maanteeni välja( elan sisekülas muide , aga puid ees ei ole maantee suunas) eriti hea kõla on õhtul kui on õhk karge! :wink:

No aga kui sul on suured kõllid siis need tahavad ju toidet ehk võimendit!!!
Arvuti ei toida sul oma 5V-sega line out väljundiga neid kõlareid ära. Seepärast ragisebki. Pane võimendi arvuti ja kõlarite vahele, võimendi on see mis võtab signa sisse ja saadab selle koos toitega kõlarisse) . Kvaliteetsemad (kallid) võimendid siluvad veel nii sisend-kui väljundsignaali (teevad HiFi).
Kõlaritel on ka takistus, oled sellest kuulnud?
Suvaline kõlarijuhe ei sobi suvalise kõlariga, seda teiseks. Ja suvaline kõlar ei sobi suvalisele võimule, eriti arvutile taha.

Või sa arvad et kui paned 100W-sed kõlarid otse arvuti line outi siis tuleb tümakat nii et jääb üle???Arvuti line out on mõeldud tegelikult lihtsalt signaali väljutamiseks. Arvutite helikaardil ei ole võimendit ning sobib ta vaid just speedlinki taoliste väikekõllidega toas kuulamiseks.

Mõõtmiseks nõuannet ei oska pakkuda, energiakulumõõtja vist pole päris õige asi kõlarivõimsuse mõõtmiseks, äkki targemad soovitavad midagi paremat.
Viimati muutis Energizer, 01:21, 14 Jaan 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 01:21, 14 Jaan 2012

mis see tavaline elekter kõlli väljundisse puutub, ma olen saand tunda mis on seina vool ja see väike särts mis kõlli juhtmes on väga väike aga häirib küll kui liigutan kõlarit! ja pealegi on mu toal eraldi väikese amperaasiga kaitse olemas! isegi jõuluküünlaid olen uurind miks nad ei tööta voolu all sest muidu ei saa teada missugune on katki( see väike ehmatus pirni keermest ei tee midagi)
ja mul ongi sellel kõllil enne arvutit võimendi vahel( seal speedlinki wooferil on võimas võimendi sees) ja nagu ma ütlesin siis tuleb heli poole väljani ja heli puhtust tuleb sättida arvuti heliseadetest, aga kui ma võtan sisendiks telku musakanali siis on seal juba heli puhtaks optimeeritud!!!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 01:30, 14 Jaan 2012

jaanus- kirjutas:mis see tavaline elekter kõlli väljundisse puutub, ma olen saand tunda mis on seina vool ja see väike särts mis kõlli juhtmes on väga väike aga häirib küll kui liigutan kõlarit!

puutub küll. Sulle ju seletati et kõik elektriahela osad on pinge all. Need mis on varjestatud on ohutud, aga sul pole ühestki otsast mingit varjestust. Kui peaks su "leiutises" tekkima lühis või tuleb nt elektri ülepinge (oletame, et EE süül), oled sina esimene kes saab matsu kerre, kui puudutad oma kõlarit. Ja sirakat saad täpselt niikaua kuni keegi voolu välja lülitab. Fakt et sul on ühefaasiline ja kes teab ehk isegi rikkevoolukaitseta paigaldis siis...
Ei hakka sulle õpetlikku näidet soovitama pärast muidu... smile300

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 01:35, 14 Jaan 2012

ma ju ütlesin et mu toal on kaitse olemas mis kohe välja lülitab!!!
mu arvuti isegi ajab pistiku sisse panekul kaitsme välja, miks, ma ei tea, ju on toitekas vigane, sest miks muidu läheb arvuti lolliks pinge kõikumisele aga õe läppar töötab edasi!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 01:38, 14 Jaan 2012

Vaata jaanus-, kui juhtub selline asi, et sul õnnetuse hetkel kaitseautomaat ei rakendu, siis pole vahet, milline amperaaž su elektripaigaldisel on, kas saad sisse 10A või 16/20 pole vahet. kui juba 100mA ja rohkem on eluohtlik!

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 01:42, 14 Jaan 2012

need kõllid ja see võimendi mis mul on, on väikese ja ohutu võimsusega ja tunde järgi võib öelda et seal kõlli juhtmes on ka väike pinge! ja ma kordan , et kui heli tuleb telekast ja põhja keerata siis pole katsudes midagi tunda aga asi vb selles et ma maja teisel korrusel ja puit põrand on üleval!
Viimati muutis jaanus-, 01:47, 14 Jaan 2012, muudetud 1 kord kokku.
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 01:47, 14 Jaan 2012

jaanus- kirjutas:ma ju ütlesin et mu toal on kaitse olemas mis kohe välja lülitab!!!
mu arvuti isegi ajab pistiku sisse panekul kaitsme välja, miks, ma ei tea, ju on toitekas vigane, sest miks muidu läheb arvuti lolliks pinge kõikumisele aga õe läppar töötab edasi!

Pingekõikumine tähendab ebastabiilset toidet elektrivõrgus. Siin läheks sul tarvis upsi või pingestabilisaatorit oma arvutile. Arvuti vajab tõesti väga stabiilset toidet.
Vigase toiteka korral mängid suisa oma maise varaga. On teada juhtumeid kus tulekahju on alguse saanud arvuti toiteplokist või korpusest. See juhtub tavaliselt lühise, ülepinge või ülekoormuse tagajärjel.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 01:48, 14 Jaan 2012

sa räägid endale vastu, ühes postis ütled et sul on võimas võimendi ja teises mitte?!? otsusta nüüd ära.

Vaatasin järgi: Su speedlinkil on 12W võimsust . See pole mingi võimsus.
Tegemist on desktopile mõeldud aktiivkõlaritega et arvutitöökohal töötaval inimesel igav ei oleks (saab töötades muusikat või netiraadiot kuulata).
Võimsuseks võib pidada 50W kanali kohta. Mida võimsamad on kõlarid seda "kobedam" peab olema võimendi, eriti need mis on mõeldud 5.1 või 7.1 jaoks.

Seepärast ongi väiksed "kodukino"ja arvutikõlarid kräpid . Nad ei kannata punn põhjas välja.
Viimati muutis Energizer, 01:56, 14 Jaan 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 01:51, 14 Jaan 2012

aga ma paaril viimasel päeval ei tundnud kõlli juhtmes surinat seetõttu vist et ma olen puitpõrandaga ülemisel korrusel ja siis pole helikaablis olevad nõrgad voolud tuntavad!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas jaanus- » 01:53, 14 Jaan 2012

sinu mõistes on ta nõrk aga minu jaoks kostab üle küla küll ja on võimsust küll! ei tea kas 30 w võimu kohta on palju või vähe
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: kõlarisüsteemid

PostitusPostitas Energizer » 01:57, 14 Jaan 2012

kust sul 30w tuleb???

See on vähe! 50W ühe kanali kohta on algatuseks hea, kusjuures ei tähenda see veel seda et siis peab punn põhjas olema et "maksimumi" saada. Korralikud kõlarid kannatavad suuremat sagedusvahemikku. Ragin tuleb sellest et kõlarid on nõrgad "ei mängi välja". Kipuvad plärisema. Idee on selles et tümakas või muusika oleks nauditav.
Plärisev kõlar toodab müra.
Kui tahad üle küla kuulata siis peaksid mingilt kontserdikorraldajalt helitehnika rentima.
Viimati muutis Energizer, 02:02, 14 Jaan 2012, muudetud 1 kord kokku.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 124 külalist