Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas valgekotkas » 12:27, 16 Aug 2010

zoom kirjutas:Kust tuli see täheühend LCD (LSD on vist kasutanud mõni :roll: )
Jutt käis Pioneer Kuro seadistamisest,plasma TVst seega.

rahu zoom - teema pealkiri pole kuro seadistamine :wink: ... minu tormi veeklaasis tekitanud postituses on selge vihje sellele, et "värve segada" võib mõlemat pidi - kas muuta RGB kolme põhivärvust otse või "ringiga" kasutades selleks CMYK heebleid - kuna Sinu lisatud kuro seadetemenüüs on heeblid nii RGB kui CMYK heeblitele siis järelikult a) on olemas hea põhjus miks kuros on kasutusel mõlemat tüüpi "värvide segamine" või b) jäi neil inseneridel omal ajal koolis see klass vahele kus räägiti kolmest põhivärvist ja oma uskumatus naiivsuses suutsid lambist teha naturaalsete värvidega pildikasti :lol:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas Filmix » 12:40, 16 Aug 2010

Jah, tõepoolest on olemas ka erandeid - näiteks nelja sub-pixliga pixlid LCD-del ja spets CMYK monitorid jne. Aga reeglina kasutavad siiski kõik ekraanid (CRT, LCD ja plasma) RGB värvimudelit pildi kuvamiseks :wink: Olgu siis seal Kuro Colour Management all mis tahes :lol:
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas renee » 13:27, 16 Aug 2010

olen näinud just neid 6te värvi isegi väga odaval 32 samsal kui ka enamus kallimatel mudelitel sügavavamal menüüs neid nähtud ...

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas Filmix » 13:36, 16 Aug 2010

Muidugi võib menüüs neid värvide seadistusi olla igasuguseid ja paljudel telekatel ongi, aga see ei muuda tõsiasja, et pilt koosneb ikkagi ainult kolmest põhi värvist (RGB) ja CMYK ei puutu mitte kuidagi asjasse :wink:
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas valgekotkas » 13:42, 16 Aug 2010

seda ma siin vaikselt püüangi rääkida, et kuvamine käib küll RGB põhimõttel aga "värvipurke loksutatakse" enne "seinale määrimist" mingi hübriidalgoritmiga ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1034
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas zoom » 14:07, 16 Aug 2010

valgekotkas kirjutas:seda ma siin vaikselt püüangi rääkida, et kuvamine käib küll RGB põhimõttel aga "värvipurke loksutatakse" enne "seinale määrimist" mingi hübriidalgoritmiga ...
Noh, sain sellest ka esimesel korral aru.
Mõnel läheb vist kauem aega :wink: .
See, et RGB signaal tuleb telerisse sisse, seda põhitõde pole vist siiani ära muudetud.
Monitoridega sama lugu.
Kuid lihtsalt RGBst ei saa "valget" luua, sestab kasutataksegi kuuest värvist koosnevat segumasinat, mis teeb oma tööd just nii, nagu tehasetädi või kodune seadistaja asja välja häälestab.
Seda kujutab ka Wikipediast lisatud tabel mõni postitus tagapool.

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas Filmix » 14:18, 16 Aug 2010

valgekotkas kirjutas:seda ma siin vaikselt püüangi rääkida, et kuvamine käib küll RGB põhimõttel aga "värvipurke loksutatakse" enne "seinale määrimist" mingi hübriidalgoritmiga ...


:lol: Räägi siis hästi vaikselt :D Sina hakkasid rääkima CMYK-st, mis on telekate puhul täielik jura (see mind siin jaurama ärgitaski) ja eksisid ka need, kes väitsid, et telekas on kasutusel kuus põhivärvi - ei ole :wink: Tõele natuke lähemal olid need, kes mäletasid, et põhivärve on üldiselt kolm, aga ka see on tinglik, sest on olemas erinevaid värvimudeleid ja erinevates mudelites võib põhivärvide arv olla erinev. Kuid kuna telekad töötavad kõik RGB põhimõttel, siis neil on tõesti ainult kolm põhivärvi ja alati vaid kolm värvipotti kasutada :wink: Kuda või mis algoritmiga sa neid kolme purki loksutada saad, sõltub siis juba teleka tootjast - palju võimalusi ta sulle andnud on :)

zoom kirjutas:Mõnel läheb vist kauem aega


Sul võttis ju jupp aega enne, kui üldse aru said millest ja miks jutt käib :lol: Soga tekkis sellest, et räägiti asjadest valede nimedega :wink: Aitab nüüd vist sellest teemast :roll:
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1034
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas zoom » 18:04, 16 Aug 2010

Filmix kirjutas: Aitab nüüd vist sellest teemast :roll:


Nõus :wink:

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1034
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas zoom » 08:50, 17 Aug 2010

deem, hakkab jälle see eilne jura pihta 8)

Valgekotka jutule lisaks

RGB are the primary colours aren't they, so why have you added Yellow?

Conventional RGB TVs require the backlight to work at its highest intensity to show bright and vivid intermediate colours such as yellow, cyan and magenta. Of all the other colours we experimented with at Sharp, yellow is the optimal solution that enables Quattron TVs to recreate both a wider colour gamut and brighter picture with lower power consumption.

I’m sure I’ve always been able to see yellow well enough before, so what's this actually going to change?
Compared to standard RGB TVs, a Quattron will provide smoother colour gradations, which will appear more natural. The addition of the yellow sub-pixel means you can experience up to a 1000 times more colour too.

Yellows will of course look more pure and deep, but bright greens, aqua marine blues and gold colours should also appear significantly more realistic and dynamic.

Additionally pictures will look brighter than those of an RGB TV, as the yellow pixel has a greater level of transparency.

If the signal coming in was recorded in RGB, then how can the Quattron reproduce the colour?
The current usage of RGB to reproduce colour is not the only possible way and at Sharp we realised that by incorporating a yellow sub-pixel into the display panel would give a TV the ability to show 1000 times more colour than standard RGB TVs.

Quattron TVs feature a bespoke RGB to RGBY conversion circuitry that uses a unique set of algorithms to render the colour via the quad-pixel panel.

For example, to display the colour yellow on a standard RGB TV receiving an RGB signal the TV will mix Red and Green elements, using hexadecimal values as <Red:255, Green:255, Blue:0>, but with a Quattron TV it will render the same yellow colour as <Red:0, Green:0, Blue:0, Yellow:255>.

In summary, having a Yellow sub-pixel in the colour pallet expands the colour gamut the TV can display, offering an unprecedented wide range of graduations to deliver accurate colours just as they are in everyday life.



http://www.quattron.tv/colour/
Võtaks sind küll"sharp" ei või siis asju võtta nii, nagu vanasti, kõik oli sini-roheline ja nüüd järsku kollane :shock:

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 09:26, 17 Aug 2010

Pioneer toppis kunagi Sharpi AQUOS arendamisse kõva plönni alla...

EISA : European TV Innovation 2010-2011 - Sharp Quattron RGBY Technology

Kasutaja avatar
Filmix
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 03:00, 24 Apr 2007
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas Filmix » 12:56, 17 Aug 2010

zoom kirjutas:deem, hakkab jälle see eilne jura pihta ... Quattron


Ja mis ma siis rääkisin :shock:

Filmix kirjutas:Jah, tõepoolest on olemas ka erandeid - näiteks nelja sub-pixliga pixlid LCD-del


Sa alles nüüd ärkad :lol: Ja see on siiski vaid erand, mis pidavat ju kinnitama reeglit :)
Vu+ Solo 2 - 0.8W ; 4.8E ; 9.0E ; 13.0E ; 19.2E - Triax 110

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1034
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas zoom » 23:14, 04 Okt 2010

Tarbija24 kirjutab , mida rääkis Euronicsi müügimees Kuku "Digitunnis"
Kuidas valida telerit?

Keerulisele küsimusele, millist telerit poest valida, püüdis lihtsa vastuse anda tänane Kuku raadio saade «Digitund».

Koos Euronicsi spetsialisti Meelis Väljamäega jõudis saade ka lihtsa vastuseni – kui tahate suurt ja odavat telerit, siis on õige valik plasmateler. Väljamäe sõnul on plasmateleritel kõige parem suuruse, pildikvaliteedi ja hinna suhe. Kui telerist plaanitakse vaadata vaid tavalisi telesaateid, on plasmatehnoloogia igati asjakohane.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 166 külalist