Kulu p6letamine

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1677
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Kulu p6letamine

PostitusPostitas kokku123 » 19:30, 12 Mär 2008

Täna siis üllatus. Kulu p6letamine keelatud juba. Pidavat tuleohtlik igal pool olema. Nüüd siis lood nii et jääb vist ka sellel aastal kulu maal p6letamata. Igal pool nii märg (kannatab vaid kummikutega muru peal k6ndida kuna tiik ajab iga kevade üle). Parimal juhul saaks kulu hetkel p6lema vaid siis kui k6ik bensiiniga üle valada. Et mis ma pean siis kuskil aprilli algul 112 helistama ja ütlema et saatke tulet6rje kuna mul vaja kulu p6letada?
Igaljuhul on see 2 nädala seadus igati loll saavutus. Ja tundub et asi käib nii et kui tallinn citys tänavad tolmama hakkavad siis ka 2 nädalat täis.
Ennast huvitab et kas on veel neid kellel hetkel maa märg ja kulu p6letada ei saa.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas a1 » 22:59, 12 Mär 2008

Adrenaliini see ju muidugi annaks ... aga pärast seda, kui üleüleaedne röökis, et lämmatan teda oma suitsuga ja naabrinaine kurtis, et putukad saavad kõik surma, otsustasin kasutada naiste relvastust: puuduste varjamiseks hajuta tähelepanu mujale. Istutasin oma vähesele kasutult seisvale heinamaale männid. Veidi veel ja röökiv üleüleaedne kaob vaateväljalt.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas valgekotkas » 23:18, 12 Mär 2008

kulu kuluks - krt varsti hakkab muruniitmishooaeg pihta :twisted:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas metsavend » 23:24, 12 Mär 2008

kulupõletamise ja muruniitmise vastu aitab hästi asfalteerimine.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 297 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas aandra » 08:24, 13 Mär 2008

Loll küsimus aga seletage, miks seda kulu põletama peab. Kui olin väike, küsisin seda oma Lääne Virumaal elavalt vanaisalt ja sain sellise vastuse:
"Peale kiviaega ei osatud muud moodi maad väetada, kui põletati kõik orgaaniline ja jäi järele tuhk. Kui tulid venelased enne sõda, tõid nemad meile tagasi alepõllunduse põletades kõik mis põllule jäi, kuna Venemaal pole muud põlluväetamise viisi ja maad muud moodi nad harida ei oska. Eestis enne venelasi nii ei tehtud"
Oli see õige vastus mu kadunud vanaisa suust?

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas metsavend » 08:59, 13 Mär 2008

täpsemalt poleks enam saanud öelda.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas valgekotkas » 09:19, 13 Mär 2008

jah - ühtpidi väga õige samas teisipidi võttes on kulu põletamine ka pääseteeks neile kellel suuremad heinamaad käes kui niita jõuab ... mitu aastat niitmata heinamaa hakkab metsistuma ja maha jääv vana ja puitunud rohi hakkab takistama uue tärkamist mis kokkuvõttes näeb päris kole välja ... endal on sellist pinda ligi hektar ja muruniitja ning trimmeriga ikka päris paras peavalu asi kontrolli all hoida :twisted:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 297 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas aandra » 09:55, 13 Mär 2008

Oli ka mul 60 hektarit sellelt samal vanaisalt päritud maad. Kuna olen linnamees, ei suutnud seda maad ma harida ja et mitte sattuda täbarasse olukorda- müüsin maa riigile maha, võileiva hinna eest aga südametunnistus on puhas. On mul ka Dagö saarel mõnehektarine maatükk, millest enamus karjamaa- naabrimehe lambad närivad seal heameelega omale kõhutäie, maa ilus ja puhas ja ei mingit kulupõletamist. Kui ise ei suuda oma maad eurooplase kombel harida, lase seda teistel teha. Meie inimestel aga näpud konksus enda poole nagu kulli küüned - ise ei söö aga teisele ka ei anna. Peab siis igast asjast varalist kasu saama - võib olla on ilus silmale vaadata ja naabrimees peab sinust lugu. Enesetunne maksb mulle palju rohkem kui see karbisev, see põleb ju ka ära, kui hooletu olla.

Kasutaja avatar
Mati42
Entusiast
Postitusi: 116
Liitunud: 03:00, 20 Mai 2006
    unknown unknown

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas Mati42 » 20:53, 13 Mär 2008

endal ka umbes hektar ostsin murutraktori ja mured murtud!

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas seston » 21:31, 13 Mär 2008

Kas on keegi uurinud seadust mis lubaks asutada oma maale omaette riigi eraldudes meie väga kenast ühiskonnast.Vatikan pole ka ju suurriik.siis saab äkki oma riigi riigikogusse või senatisse või mida iganes välja mõtled.Mina korraldaks oma riigis riigitegelaste palgatõusu iga kuu.Kulupõletamise seaduse võtaks vastu kah.1 m2 100.- Põleta palju tahad.
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas Henkka » 11:54, 14 Mär 2008

seston kirjutas:Kas on keegi uurinud seadust mis lubaks asutada oma maale omaette riigi eraldudes meie väga kenast ühiskonnast.Vatikan pole ka ju suurriik.siis saab äkki oma riigi riigikogusse või senatisse või mida iganes välja mõtled.Mina korraldaks oma riigis riigitegelaste palgatõusu iga kuu.Kulupõletamise seaduse võtaks vastu kah.1 m2 100.- Põleta palju tahad.


No Sa võiksid Torgu kuninga Kirill I -ga selle asja üle nõu pidada :mrgreen:
Tal on vähemalt mingigi kogemus olemas...

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 791
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 25 korda

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas xxmen » 22:36, 14 Mär 2008

On kusagilt kõrva jäänud, et Austraalias (vist, kui mälu ei peta) kuulutas üks mees oma majapidamise piires (ikka mingi rantšo mõõtu asi) välja oma riigi.
Ja asi oli vist üsna seaduslikki mingite vanade seni kehtivate seaduste järgi. Tüüp lasi oma raha välja, postmargid, jne. :mrgreen:

Kasutaja avatar
teekas
Õpetaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12:37, 10 Juun 2003
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas teekas » 23:15, 14 Mär 2008

Põletada või mitte??? Põletada on ju tore aga kui see asi kontrollialt väljub ..... !?! Siis ei aita enam vee-ämber ega luud. Põleb ja põleb ka see mis on märg ja toores. Põleb kõik.
Tegid lõkke ja küla enam ei ole. Seal eksimust ei andestata. On olnud võimalus näha tuld, mis liikus ca. 15-20 km. tunnis ja seda metsas. Rohkem ei taha näha ja ei tahaks et ka teised seda näeksid. Seal peab inimene tunnistama, et TA EI OLE MITTE-KEEGI.

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kulu p6letamine

PostitusPostitas Sombi » 03:22, 15 Mär 2008

teekas kirjutas:Põletada või mitte??? Põletada on ju tore aga kui see asi kontrollialt väljub ..... !?! Siis ei aita enam vee-ämber ega luud. Põleb ja põleb ka see mis on märg ja toores. Põleb kõik.
Tegid lõkke ja küla enam ei ole. Seal eksimust ei andestata. On olnud võimalus näha tuld, mis liikus ca. 15-20 km. tunnis ja seda metsas. Rohkem ei taha näha ja ei tahaks et ka teised seda näeksid. Seal peab inimene tunnistama, et TA EI OLE MITTE-KEEGI.

Olen ise osalenud metsatulekahju likvideerimisel ja kerge see ei olnud. Tuld oskab igaüks teha, kas kustutada ka? Kel oli soov kulu põletada, oleks võinud seda juba ammu teha, kuigi jah, lumi sulas enne ilusate ilmade saabumist. Tegelikult pole korralikku lundki olnud. Mingi paarkümmend aastat tagasi olid talved rohkem oma nime väärt, aga eks aastaajad muutuvad samamoodi nagu inimesedki :wink:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google Adsense [Bot] ja 136 külalist