Millist elektrimüüjat valida

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
GuidZ
Edasijõudnu
Postitusi: 65
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas GuidZ » 09:28, 05 Dets 2012

Energizer kirjutas:Ise valisin Elektrumi sest neil on kõik hinnad ausalt välja toodud. Mis sa arvad miks EE kwh hinnad kõrgemad on? Aga loomulikult seepärast et need mõõtepunktitasud+ kasum ära peita. Kui olla EE klient ja tarbida keskmisest rohkem, siis maksad selle kaotatud püsitasu mitmekordselt kinni.


Energizer kirjutas:Jah, Elektrumil on fix tasu 2.10 . Aga vähemalt elektri eest ei maksa ma sentigi rohkem kui lepingus ette nähtud. Ja minu jaoks pole 2€ mingi summa üldisest elektriarvest.


Mõõtepunktitasud, ampritasud jms koorib elektrilevi, need tulevad EE või elektrumi hinnale lisaks. EE'l on hinnad välja toodud, hetkel 5,96/4,26, mingit lisatasu pole

Kasutaja avatar
kapa
Entusiast
Postitusi: 295
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puravere
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas kapa » 10:04, 05 Dets 2012

Ei saa sellest EE aru,kui internetis nende lehel proovida toimetada,siis teeb küll personaalse pakkumise mis mõni sent odavam,aga teisi pakette nagu ei lase üldse valida.
Ega minu siin Põlvamaa metsades muud valida olegi,kui EE
Kardan,et kui mingeid teisi pakkujaid hakata valima,siis elektrikatkestuse ajal jäädki infost ilma või ütlevad,et me saadame EE mehed vaatama.
Ja hiljem esitavad veel selle EE väljasõidu eest ka arve.
Aga nagu olen aru saanud,siis elektrimüüja pakkujat saabki valida ainult piirkonna järgi.
Ja seda pole kuskilt uurida kes minu piirkonnas elektrit pakub,seni olen näinud ainult EE autosid siin liikumas.
EE mehed on mulle siiani elektri tuppa toonud ja nende peale saab nagu loota,aga neid teisi poluvernikuid tekib siin iga päev juurde.
Pole mõtet rohkem pead vaevata kulla kaaskannatajad,ega teada saame ju alles aasta pärast mis siin turu toimuma hakkab
Nüüd tuleb ju veel raskem aeg jõuluaeg ja seal on "börsihinnad" ikka väga kõrged :D

Kasutaja avatar
GuidZ
Edasijõudnu
Postitusi: 65
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas GuidZ » 10:26, 05 Dets 2012

Ega siin valita traaditoojaid. Ikka vahendustasu koorijat. Nemad ei reageeri riketele vms, vaid on punt lipsu ja exceliga tegelasi. Elektri tagab tuppa elektrilevi, mis eraldati EE'st. Nende tasud jäävad

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas elit » 10:48, 05 Dets 2012

Elektri toob majja siiski see, kellele kuulub vastava piirkonna elektrivõrk.

Tema ka vastutab võrgu korrasoleku eest (muuseas ka elektri kvaliteedi eest).
On teine asi, kas ta teostab tööd füüsiliselt ise oma jõududega või alltöövõtjate abil.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6963
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas mustkass » 11:31, 05 Dets 2012

elit kirjutas:Elektri toob majja siiski see, kellele kuulub vastava piirkonna elektrivõrk.

Tema ka vastutab võrgu korrasoleku eest (muuseas ka elektri kvaliteedi eest).
On teine asi, kas ta teostab tööd füüsiliselt ise oma jõududega või alltöövõtjate abil.


Vot väga õige,alltöövõtjatega :mrgreen: nagu ehitusel,midagi juhtub siis alltöövõtja veeretab peatöövõtja kaela ja viimaks oled ikka sina ise see idioot kes peab maksma,niikaua kui võimalik kükitan küll üldteenuse peal,vaatame mis see hind tuleb vähemalt on kõik ühest kohast.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 12:10, 05 Dets 2012

GuidZ kirjutas:EE'l on hinnad välja toodud, hetkel 5,96/4,26, mingit lisatasu pole

Aga näed hinnad on ikkagi kõrgemad kui elektrumil. Mind ausalt öeldes ei huvita mispärast Elektrum mõõtepunktitasu küsib, tõenäoliselt selle eest et elektrilevi korjab minu näidu ja saadab elektrumile. EE-l ei ole seda rida, aga ma olen siiski veendunud et see kulu on kwh hinna sisse ära peidetud.Keegi peab ju selle "töö" kinni maksma. Selleks et nad saaksid trummi põristades vastu rindu taguda: Meil puudub püsitasu! :wink:

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas elit » 12:29, 05 Dets 2012

Üldse tuleb öelda, et praegu elektriturgu sisuliselt ei tekki, kuna valdava osa elektri tootja on EE.
EE pani oma kiire/enne teisi hindade teatamisega teised sundolukorda - nad saavad tantsida ainult EE hindade lähiümbruses. Praktiliselt on hinnad samad.

Huvitavam oleks olnud, kui keegi oleks pakkunud enne EE-d 20% odavamat hinda kui EE-l on praegu.

Olukord muutuks oluliselt siis, kui tekkiks juurde välisühendusi ja realiseeruks Leedu uus tuumajaam.
Estlink 2 vist veidi leevendaks olukorda, kui selle kaudu ei hakata meie elektrit müüma maksujõulisemale Soome turule (eriti talvel!).

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 13:30, 05 Dets 2012

Kui uskuda Elektrumit, toodavad nad 60% elektrist ise ja ca 40% ostavad börsilt. Hoopis teine lugu on nende riiulifirmadega, mis loodud vaid börsielektri vahendamiseks, need tõesti ei tooda vaid ostavad ja vahendavad. Küsimus suurele ringile, paljud neist ellu jäävad? Konkurentsi ei eki just nende vahel, kaks suurtegijat tegelikult jagavad lõviosa omavahel ära.

Ma pakun, et vähesed jäävad ellu, sest elektribörsil keerlevad suured summad ja kõrged panused.

Kui keegi EE pilli järgi tantsib, siis riiulifirmad, Elektrum lasi algusest peale hinnad jupp maad allapoole. Isegi nii alla, et EE kah nii madalale ei lasku. Nii, et kes siin tegelikult peaks pilli mängima ja kes tantsima :?: :lol:

Ma pakun et aasta pärast turg rahuneb ja ilmselt on karta et ka Elektrum oma hinnakirjades korrektuurid teeb, praegu on eesmärk turuosa võita ja saavad nad seda teha vaid EE klientide arvelt. Seepärast ka hinnad nii soodsad.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas mønster » 13:45, 05 Dets 2012

Kui vahepeal külmad ilmad ja tuisk oli, siis oli mittepiisavast ühendusest Eesti ja Soome vahel isegi tulu - Soome hinnad olid tk maad kõrgemad kui Eestis.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas elit » 13:59, 05 Dets 2012

Just.

Aga välisühendusi on vaja juurde, sest muidu sattuksime sõltuvusse idanaabrist, peale gaasi, veel ka elektrist ja sellele järgneks juba täielik sõltuvus, mida ei taha ettekujutadagi.

Sõltumatuse eest tuleb maksta ja sellega leppida.
Meie maksmine EE-le tugevab riiki ja koos sellega ka meid.

Aivar355
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 18:30, 18 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Aivar355 » 14:50, 05 Dets 2012

Energizer kirjutas:Ise valisin Elektrumi sest neil on kõik hinnad ausalt välja toodud. Mis sa arvad miks EE kwh hinnad kõrgemad on? Aga loomulikult seepärast et need mõõtepunktitasud+ kasum ära peita. Kui olla EE klient ja tarbida keskmisest rohkem, siis maksad selle kaotatud püsitasu mitmekordselt kinni. Börsipakettidest ei taha mõeldagi... Nemad löövad sulle lukku vaid elektrihinna. Marginaali on neil õigus muuta, iga kell. Nii et jah, laske käia liituge 10-ndani börsipaketiga pärast vaatate nutuse suuga pealt, kuidas marginaalile tilkhaaval juurde otsa keevitatakse.

Jah, Elektrumil on fix tasu 2.10 . Aga vähemalt elektri eest ei maksa ma sentigi rohkem kui lepingus ette nähtud. Ja minu jaoks pole 2€ mingi summa üldisest elektriarvest.

Mina arvan, et see püsitasu on Elektrumil kavalalt sisse pandud selleks, et saaks kWh hinna teistest odavama näidata, Sina saad aru. et suure tarbimiserga võidad ikka ja mina saan aru, et minu tarbimisega 500-600 kWh kuus tuleb hind praktiliselt sama mis EE-l, aga paljud veel väiksemad tarbijad vaatavad ainult kWh hinda ja teevadki sellepärast Elektrumiga lepingu ja tegelikult maksavad rohkem kui EE-ga oleks maksnud

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas valgekotkas » 14:52, 05 Dets 2012

Energizer kirjutas:Kui keegi EE pilli järgi tantsib, siis riiulifirmad, Elektrum lasi algusest peale hinnad jupp maad allapoole. Isegi nii alla, et EE kah nii madalale ei lasku. Nii, et kes siin tegelikult peaks pilli mängima ja kes tantsima :?: :lol:

enamuse arvates kardab EE jubedalt turuosa kaotust :lol: ... huvitav küll miks ta siis ise kõige madalamat hinda ei paku? :wink: ... EE-l on suht poogen "jaemüügi kliendibaasist" - eriti eraisikutest - kui seda asja nüüd teise nurga alt vaadata siis hetkel lajatatakse kirvega ja vaadatakse kui paljud sööda alla neelavad :lol:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
GuidZ
Edasijõudnu
Postitusi: 65
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas GuidZ » 09:17, 06 Dets 2012

Minu 12000kWh tarbimisega on ee pakkumine odavam kui elektrumi näiliselt odavamad hinnad. Selleks et see ära tasuks, peab palju rohkem tarbima.
Estlink 2 on eesti tarbijate vaenlane, see annab ainult seda, et elektrit saab kallimalt soome müüa ja siin ka hinda kruvida. Lühikest iga talle ja veel rohkem rikkeid kui estlink 1's

Kasutaja avatar
soul
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Lõuna
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas soul » 12:50, 06 Dets 2012

"Kogemus: avatud turul saab parima elektrihinna üldteenusega"
http://majandus.delfi.ee/news/arvamus/k ... d=65367506

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas satik » 12:58, 06 Dets 2012

soul kirjutas:"Kogemus: avatud turul saab parima elektrihinna üldteenusega"


Toodud arutluskäik võib ju olla isegi õige. Kuid kogemuseks saab see ikkagi alles veebruaris arve laekudes :)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 43 külalist