Millist elektrimüüjat valida

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Sombi » 12:02, 18 Nov 2012

tigekala kirjutas:Mulle jällegi Tallinnas, EE esinduses teatas plikatirst, et arve hakkab tulema niikuinii EE käest, ükskõik millise elektrimüüja valite.

Konkreetselt elektri eest maksad valitud elektrimüüjale, igasugused võrgutasud ja muu ninnunännu maksad EE-le ehk saad maksmiseks kaks arvet.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas tigekala » 12:56, 18 Nov 2012

Ma tean seda isega, aga plikatirts rääkis umbes sellist juttu : Üks arve EE-lt ja EE maksab teie valitud elektrimüüjale edasi.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 19:24, 18 Nov 2012

mustkass kirjutas:energizer,lõpeta oma pikk mula ära,eks,seda paska ei viitsi keegi lugeda :twisted:
soovitaks oodata mis uus aasta toob,ise küll ei kiirusta selle valimisega...

:lol:

Esiteks pole mu postitus mõeldud sinule vaid sestonile ja teiseks, kas tõesti on nii raske taluda mõtet, et ei peagi eestimaist toetama, saab ka valida...

see, et valik on raske on isegi selge, 90% mu tuttavatest ei saa üldse aru, mis tulemas on, kõik lükkavad otsust edasi. Aga ettevaatust, kui otsust 10 detsembriks ei tee, oled üldteenuse peal seni, kuni valiku teed. Üldteenus aga, on vähegi suurema tarbimise korral suht kirves.

Ja kui sina otsustasid oodata, siis palun väga oota, aga pärast ära hala, et elektriarve suure tüki su rahakotist ära sõi...

Ja lõpetuseks, kui sa ei viitsi mu postitusi lugeda, ära loe, sa pole selleks üldsegi mitte kohustatud. Väga eestlase-lemmiktoit-on-teine-eestlane moodi suhtumine sinust, üldistad oma arvamuse järgi, kõik teised seisukohad on valed või p..k.

Ma ei pretendeerigi sellele et Elektrum sobib kõigile. Ei sobigi. Aga see on minu valik ja miks, sellest juba kirjutasin. Punkt.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6964
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas mustkass » 20:35, 18 Nov 2012

Kuule sa energizer osta omale korralik tänapäeva telekas ja siis tule õpetama siin teisi :mrgreen: Mis elekriarvesse puutub siis kui suurenebki natsa olgu (niikuinii pannakse juurde) ja selle mõne euro pärast ma küll kahte kohta arvet maksma ei hakka,parem olla juba ühe teenuspakkuja all,eks näis palju ta suureneb paketti annab alati vahetada ka peale 10 detsembrit.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 21:58, 18 Nov 2012

:D

Mis mu CRT telekas siia puutub???
Sul lihtsalt pole aimu, mis tähendab "mõni" euro. Kas sa "pakkumisi" oled juba küsinud? Kui jaa siis peaksid suutma vahet teha, et elekter kallineb ca 50%. Jutt on elektri omahinnast. Praeguste hindadega võrreldes on tegemist ikka mõnekümne euro ulatuses hinnatõusuga. Ehk siis esimesed 3 kuud (pealegi talvekuud :mrgreen: ) tuleb paras laks, hullem kui "euro ei tõsta hindu" järgne šokk. Isegi mina arvestan, et mul tuleb vähemalt 30% juurde maksta praegusele arvele, siis üldteenuse peale ei taha mõeldagi, üldteenusega on hinnatõus kokku ca 40% nii, et palju õnne....
Oled sa maksnud arveid 1200kwh eest? Üks veebruarikuu oli selline Mina olen Ja see on tegelikult suht väike tarbimine võrreldes mõne teise kaasfoorumlase tarbimisega.
Aga sa proovi jaanuaris maksta arveid 120+ euro eest.

Asi on selles, et kui säästa, siis maksad ikka sama palju, kui enne turu avanemist suurema tarbimise eest maksid. Efekt on umbes sama nagu, uued "standardsed" kohvipakid: Enne olid 500 grammised nüüd 400- grammised aga maksad ikka sama palju või isegi rohkem (inflatsioon) kui varem. Maksad sama palju, aga saad vähem, tahad rohkem saada, maksad palju rohkem.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6964
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas mustkass » 22:02, 18 Nov 2012

Energizer kirjutas::D

Mis mu CRT telekas siia puutub???
Sul lihtsalt pole aimu, mis tähendab "mõni" euro. Kas sa "pakkumisi" oled juba küsinud? Kui jaa siis peaksid suutma vahet teha, et elekter kallineb ca 50%. Jutt on elektri omahinnast. Praeguste hindadega võrreldes on tegemist ikka mõnekümne euro ulatuses hinnatõusuga. Ehk siis esimesed 3 kuud (pealegi talvekuud :mrgreen: ) tuleb paras laks, hullem kui "euro ei tõsta hindu" järgne šokk. Isegi mina arvestan, et mul tuleb vähemalt 30% juurde maksta praegusele arvele, siis üldteenuse peale ei taha mõeldagi, üldteenusega on hinnatõus kokku ca 40% nii, et palju õnne....
Oled sa maksnud arveid 1200kwh eest? Üks veebruarikuu oli selline Mina olen Ja see on tegelikult suht väike tarbimine võrreldes mõne teise kaasfoorumlase tarbimisega.
Aga sa proovi jaanuaris maksta arveid 120+ euro eest.

Asi on selles, et kui säästa, siis maksad ikka sama palju, kui enne turu avanemist suurema tarbimise eest maksid. Efekt on umbes sama nagu, uued "standardsed" kohvipakid: Enne olid 500 grammised nüüd 400- grammised aga maksad ikka sama palju või isegi rohkem (inflatsioon) kui varem. Maksad sama palju, aga saad vähem, tahad rohkem saada, maksad palju rohkem.



Muidugi olen küsinud pakkumisi,mul on kuu elektriarved 250kwh eest kusagil keskmiselt.See on väike ma leian,ma ei küta elektriga :mrgreen: 40% hinnatõus ära jaura näiteks minu elektriarve tõuseks kusagil 6-7 eurot selle raha eest tõmblema küll ei hakka,eks vaatame mis veebruar teeb.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Henkka » 22:17, 18 Nov 2012

Tegelikult "müüakse" - just nimelt jutumärkides... ikka "ühest ja ainsamast potist" tulevat kraami ja vahet üritatakse teha erinevate skeemide ja võib-olla ka marginaaliga.
Seega tegelikult mingeid olulisi hinnavahesid ei saagi tekkida.
Aga kõik on vägagi JOKKK...
Punktiks i otsas on see et paljuräägitav vabalt valitav hind kujundab kogu elektriarve moodustumisel vaevalt 1/3 arve kogusummast. ..
Koore korjab ikkagi Veskimägi enda fantastiliselt kalli teenindusega ... mis ei ole vaieldav ega loobutav.
Konkurente kah pole.

"Vaba turg" ... my ass...
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 00:30, 19 Nov 2012

Henkka: Olen nõus.

Aga selleks et Veskimäele konkurentsi pakkuda oleks vaja umbes 10-15 aastast eesti riigieelarve suurust summat, et investeerida konkureerivasse ülekandevõrku koos kõigega, alajaamad jne . Eesti on nii väike, et ümmarguselt 600 000 majapidamist ja ca 50 000 ettevõtet, ei see investeering tasu ära.

Vabaturg iseenesest hakkab toimima, aga tavatarbijad hinnakujunduses suurt kaasa rääkida ei saa. vaata kuidas kütusemüüjad hindu dikteerivad. Mingi pisikese protsendipunkti pärast peaks tarbija õnnest "taevasse" minema . Eks elektriturui saab olema samamoodi. Alguses, turu avanedes on käärid ca 10-15% pärast ca 5 % mitte rohkem.

Küsimus on selles, kuidas meie väike majandus selle turu avanemise üle elab.

Euroopa riigid pole pankrotti nähtavasti veel läinud, aga inflatsioon ja üldine energia hinnatõus on siiski avaldanud mõju.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6964
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas mustkass » 01:01, 19 Nov 2012

Energizer kirjutas:
Küsimus on selles, kuidas meie väike majandus selle turu avanemise üle elab.



Ole rahulik,ei elagi,Euroopa majandus on persses omadega,mis siis veel Eestist rääkida :mrgreen: Nii väike riik ei saa üksi,omaette eksisteerida,vähemalt mitte sellises geograafilises punktis kus Eesti asub,kui muidugi oleks selliseid inimesi kes suudaksid riiki õigesti juhtida :roll:
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
taimo
Edasijõudnu
Postitusi: 81
Liitunud: 03:00, 16 Apr 2007
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas taimo » 09:55, 19 Nov 2012

Energizer kirjutas:Asi on põhimõttes, endale tegin asja lihtsamaks- mul pole tuhandetes kw/h-des kuus tarbimist, seega börsihinnaga mängimist omale lubada ei saa.

Ka minul tarbimine on suhteliselt väike, aga erinevalt Energizerist arvan, et just seepärast sobibki minule börsihinnaga pakett. Kuna tarbimine on väike, siis ei mõjuta hinna kõikumine minu pere eelarvet olulisel määral. Fikseeritud hinna puhul maksan kinni müüja riskimarginaali ning kaotan igal juhul. Seega asi lihtne: valin müüja, kes võtab lisaks börsihinnale kõige väiksemat kasumimarginaali. Aga hinnavahe erinevate pakettide vahel tuleb minu puhul suurusjärku 10 EUR aastas, seega üsnagi pseudopropbleem.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas mønster » 11:15, 19 Nov 2012

Börsihinna pakettidega võib veel pulli saama hakata, kuna börsihinna aluseks on kaalutud keskmine. Valid kõige väiksema kasumimarginaaliga vahendaja paketi, aga kuu lõpus võib selguda, et selle pakkuja hind on kokkuvõttes kõrgem, kui mõne suurema marginaaliga vahendaja oma, kuna see väiksema marginaliga pakkuja ostis suhteliselt rohkem elektrit nendel päevadel ning kellaaegadel, kui elektri hind oli börsil kõrgem.

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas linni » 11:54, 19 Nov 2012

mønster kirjutas:Börsihinna pakettidega võib veel pulli saama hakata, kuna börsihinna aluseks on kaalutud keskmine. Valid kõige väiksema kasumimarginaaliga vahendaja paketi, aga kuu lõpus võib selguda, et selle pakkuja hind on kokkuvõttes kõrgem, kui mõne suurema marginaaliga vahendaja oma, kuna see väiksema marginaliga pakkuja ostis suhteliselt rohkem elektrit nendel päevadel ning kellaaegadel, kui elektri hind oli börsil kõrgem.


Kuigi millelegi ei või tänapäeval enam kindel olla, siis päris nii need asjad siiski ei käi. Vahendaja lähtub hinna kalkuleerimisel tüüpkoormusgraafikust:
https://www.elektrilevi.ee/et/tyypkoormusgraafikud

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 12:28, 19 Nov 2012

Mnjah, eks igaüks rehkendab ise. Kuid mulle siiski ei meeldi börsipakettides see, et hinda ette ei tea. Võin säästa, Aga pärast hind tipus ja maksad ikka ennast segaseks. Elektrimüüja marginaal on tasu, mida võib elektrimüüja iga kell tegelikult muuta, kindlust ei anna see mittemingisugust. Sõlmid sa aastaks või kolmeks, marginaal muutub nii ehk naa. Ainult nendes pakettides kus on kombineeritud hind või fikseeritud hind, marginaal ei muutu. Hind on lukus, kuni leping lõpeb. Jah, suvel võib fix hind olla kõrgem kui börsihind, aga see eest on kindlam tunne jälle talvel.
Ise liitusin 1 aastase tähtajaga just sellel põhimõttel et aastaga saab selgeks kuidas, kes ja mis. 12 kuud on ka piisav aeg et näha, mis turust edasi saab.

Vaadake kuidas 220Energia praegu oma marginaalidega tõmbleb. Aimavad juba ette, et raske saab turul olema, kui oled lihtsalt vahendaja.Pull saab olema see, kui börs päriselt lahti läheb, sest siis peavad need "börsielektrimüüjad" ehk sisuliselt elektrispekulandid reaalselt ostma gigawattides energiat mida klientidele siis edasi vahendada, kust see raha võetakse? Kusjuures võrgukaod peavad ka turuosalised ise kinni plekkima.
Üks üritab ettemaksupoliitikaga jalga ukse vahele saada, aga ma arvan et see ei toimi. Mängu tulevad suured summad ja ma usun, et ei lähe kuigi kaua aega mööda, kui esimesed "pääsuikesed" turult lahkuvad. Seepärast on need ettevõtted, kes ise toodavad ja müüvad, paremas seisus. Aga neid pole just kuigi palju.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas mønster » 13:21, 19 Nov 2012

linni kirjutas:
mønster kirjutas:Börsihinna pakettidega võib veel pulli saama hakata, kuna börsihinna aluseks on kaalutud keskmine. Valid kõige väiksema kasumimarginaaliga vahendaja paketi, aga kuu lõpus võib selguda, et selle pakkuja hind on kokkuvõttes kõrgem, kui mõne suurema marginaaliga vahendaja oma, kuna see väiksema marginaliga pakkuja ostis suhteliselt rohkem elektrit nendel päevadel ning kellaaegadel, kui elektri hind oli börsil kõrgem.


Kuigi millelegi ei või tänapäeval enam kindel olla, siis päris nii need asjad siiski ei käi. Vahendaja lähtub hinna kalkuleerimisel tüüpkoormusgraafikust:
https://www.elektrilevi.ee/et/tyypkoormusgraafikud

Seda on meeldiv lugeda, et Elektrilevi kaalutud börsihinna arvutab, mitte iga börsifirma ise.

Energizer kirjutas:Mnjah, eks igaüks rehkendab ise. Kuid mulle siiski ei meeldi börsipakettides see, et hinda ette ei tea. Võin säästa, Aga pärast hind tipus ja maksad ikka ennast segaseks. Elektrimüüja marginaal on tasu, mida võib elektrimüüja iga kell tegelikult muuta, kindlust ei anna see mittemingisugust. Sõlmid sa aastaks või kolmeks, marginaal muutub nii ehk naa. Ainult nendes pakettides kus on kombineeritud hind või fikseeritud hind, marginaal ei muutu. Hind on lukus, kuni leping lõpeb. Jah, suvel võib fix hind olla kõrgem kui börsihind, aga see eest on kindlam tunne jälle talvel.
Ise liitusin 1 aastase tähtajaga just sellel põhimõttel et aastaga saab selgeks kuidas, kes ja mis. 12 kuud on ka piisav aeg et näha, mis turust edasi saab.

Vaadake kuidas 220Energia praegu oma marginaalidega tõmbleb. Aimavad juba ette, et raske saab turul olema, kui oled lihtsalt vahendaja.Pull saab olema see, kui börs päriselt lahti läheb, sest siis peavad need "börsielektrimüüjad" ehk sisuliselt elektrispekulandid reaalselt ostma gigawattides energiat mida klientidele siis edasi vahendada, kust see raha võetakse? Kusjuures võrgukaod peavad ka turuosalised ise kinni plekkima.
Üks üritab ettemaksupoliitikaga jalga ukse vahele saada, aga ma arvan et see ei toimi. Mängu tulevad suured summad ja ma usun, et ei lähe kuigi kaua aega mööda, kui esimesed "pääsuikesed" turult lahkuvad. Seepärast on need ettevõtted, kes ise toodavad ja müüvad, paremas seisus. Aga neid pole just kuigi palju.

Sa pole järelikult seda tüüpi inimene, kas sääste väärtpaberites hoiaks vms.
Kindlasti on nendel firmadel lihtsam, kel on peale elektri müümise veel teisi tegevusalasid (pole vahet, kas elektri tootmine, või midagi muud) - neil riskid hajutatud.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Millist elektrimüüjat valida

PostitusPostitas Energizer » 13:34, 19 Nov 2012

:D
mønstril on minu suhtes täitsa õigus.

Olen siiamaani harjunud maksma täpselt niipalju kui tarbin, miks peaksin end teadmatusega koormama? ja maksma rohkem, kui tegelikult tarbin (kaalutud keskmine on ikkagi keskmine).

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 73 külalist