Euro tuleb siiski

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1943
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas raivo » 16:41, 06 Nov 2010

tigekala kirjutas:
seston kirjutas:Ehk jääb miskit näppu...
Näpi parem oma tilli...


No lõpuks ka üks tõeliselt hea soovitus Sestonile. :mrgreen:
Minu kummardus sulle, kala. Kuidas ma küll ise millegi nii lihtsa peale kunagi ei tule ... :)
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas seston » 20:02, 06 Nov 2010

kuidagi jube gei värk
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1943
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas raivo » 20:06, 06 Nov 2010

Gei värk on siis, Seston, kui sa selle ära näpitud tilli paned sinna, kuhu mehed tavaliselt seda ei pane.
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas Henkka » 20:23, 06 Nov 2010

vedrumuhv kirjutas:Gei värk on siis, Seston, kui sa selle ära näpitud tilli paned sinna, kuhu mehed tavaliselt seda ei pane.

...ukse vahele ja siis sulged selle ukse hästi jõulise, kiire liigutusega... :wink:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas Energizer » 00:59, 07 Nov 2010

seston kirjutas:meie kuradi kapitalism on mind viinud niikaugele,et ausa tööga ei tule taurust lihtsalt välja.Vägisi peab riigi tagant varastama.

Kes käsib sul Taurust juua, võta midagi lahjamat siis...

Ma küll ei ütleks et alkoholi kättesaadavus oleks sotsialismuse-kapitalismuse mõõdupuuks. Ma ei tea, mis põlvkonna inimene sa oled, aga kui mina poisike olin, siis maksis pudel viina ikka siga vähe, nüüd eurosentide eest muidugi viina ei saa, aga üldjuhul ühe kümnekaga peaks hakkama saama kui väga kõrget kvaliteeti taga ei aja. Õllega on vel lihtsam kuni 1€ eestimaise õlle eest ei ole ju palju.

Kala ütles õieti, et kas kapsalehti täis tasku on parem kui mõned euromündid ja paar väiksemat pangatähte? Ma küll ei ütleks. Euro tulekuga on vähemasti EEK devalveerimine jäädavalt välistatud.

Seega sinu unistus põhjamaisest Zimbabwe dollarist jääb paraku täitmata või tahad sa tõesti et koidulale kirjutatakse ühel päeval 6 nulli otsa?!?

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas Zuumbox » 11:41, 07 Nov 2010

Energizer kirjutas:Õllega on veel lihtsam kuni 1€ eestimaise õlle eest ei ole ju palju.

Ja Sa usud tõesti, et 1. jaanuarist maksab õlu 1€? Kui jah, siis uuel aastal läheb Sul endal hästi palju Taurust vaja :mrgreen:
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas Energizer » 13:04, 07 Nov 2010

ei, , ma kirjutasin KUNI 1€. Ehk teed omale selgeks mida tähendab termin "kuni".

Pikemas perspektiivis võib õlle hind ka nii kõrgele tõusta, millal, ei hakka spekuleerima. Euroala (Saksamaa ennekõike) kogemus näitab et elu kallineb tunduvalt aja jooksul. Samas ei tule näiteid kaugelt võtta, ka Soomes oli vahetult peale eurole üleminekut suurem hinnatõus mis hiljem stabiliseerus (miks siis muidu soomlased siin viinaturismi harrastasid)

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas Henkka » 15:15, 07 Nov 2010

Ei maksa sinisilmne olla,
kõik müüjad/vahendajad, kes vähegi saavad, virutavad müügihindadele praegu nii palju otsa kui saavad :twisted:
Põhjus on olemas ja protsess on juba täies hoos.
Ei peata seda keegi / miski, kuni ükskord ostjatel "siiber" saab (ja ostjate raha saab ka otsa) , siis on mõneks ajaks rahulik... :wink:

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas Zuumbox » 17:13, 07 Nov 2010

Jep. Konkreetne näide: tavaline 10-kroonine (seni) jalakäija helkur maksab ühes Keila poes juba ligi 50 krooni (sic!); hinnatõus missugune. 1. jaanuarist saab üsnagi tõenäoliselt sama plastitüki hind olema 10 eurot. Samamoodi läheb ka õllega ja kõige muuga. Energizer, ärka juba ükskord oma unistustest üles ja vaata reaalsusele näkku. Või veel parem - varu varakult Taurused valmis :mrgreen:
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas Energizer » 21:56, 07 Nov 2010

Zuumbox kirjutas:Jep. Konkreetne näide: tavaline 10-kroonine (seni) jalakäija helkur maksab ühes Keila poes juba ligi 50 krooni (sic!); hinnatõus missugune. 1. jaanuarist saab üsnagi tõenäoliselt sama plastitüki hind olema 10 eurot. Samamoodi läheb ka õllega ja kõige muuga. Energizer, ärka juba ükskord oma unistustest üles ja vaata reaalsusele näkku. Või veel parem - varu varakult Taurused valmis :mrgreen:


Ei tea kuidas Keila hindadega on, aga kes otsib, see leiab kindlasti parema hinnaga.

Olen näinud helkurpaelade komplekti hinnaga ca 47 EEK. K-Rautas. Ma vaatan teinekord uuesti mis on plastikhelkurite hinnad, siis annan teada. See et mingi nurgatagune pood julmalt € tuleku varjus hindu kruvib, ei tähenda et selle hinnaga peab ka ostma. Vastupidi, valjuhäälselt tarbijakaitsesse teatada või äärmisel juhul jalutad teise poodi niikaua kui leiad hinnaga mis on vastuvõetav!!!
Kui tarbija on nii möku ja laseb kõrvad lonti, no tule taevas appi, nii orjameelne ei maksa ka olla. Kasvõi tikutulega, aga tuleb otsida soodsamat hinda. Mul on sulle ka hea näide tuua. Rakvere Põhjakeskusest: Mul oli vaja traadita lauatelefonile uusi AAA akusid. Kõikjal on müügil Duracellid Panasonicud ja muud taolised tippnimed hinnaga 98 EEK/2tk. Jalutasin K-Rautasse ja usu või mitte, sain küll tundmatu nime (Kamelion), aga 118 EEK eest 4 tk (kahele torule mis mul on) . Ma näitan oma suhtumisega nii toidupoes kui mujal et ma ei ole nõus üle maksma.


Aga ma ei usu, et see plastikhelkur 10 eurot maksma hakkab. 156 EEK helkuri eest, no sellise idiootsusega saab hakkama ehk turumustlane, kes lihtsameelsele sellise hinnaga maha oskab ärida.

Selliste pettuste vältimiseks tulevad eurokalkulaatorid ning ostja on sel juhul ise loll kui saabas, kui on nõus maksma 10 EEKuse asja eestl 10€. EEK/€ hindade avaldamiskohustusest oled midagi kuulnud või??? Pool aastat peale € päeva on kohustatud kaupmehed avaldama paralleelselt hindu nii €-des kui EEK-ides. No ma tahaks näha kes jätab tähelepanuta et helkuri hind on 156EEK. Kui mina oleksin Keila elanik ja näeksin sellist hinda 1 jaanuaril siis helistaksin kohe tarbijakaitsesse ja küll nemad kaupmehe korrale kutsuvad.
Taurused pole minu maitse, kõige kangem mis mulle peale läheb on Saku Rock :-)

Kasutaja avatar
Sculder
DigiTVfänn
Postitusi: 958
Liitunud: 02:00, 12 Nov 2007
Asukoht: تالين Tallinn Nõmme
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas Sculder » 23:35, 07 Nov 2010

Energizer kirjutas:No ma tahaks näha kes jätab tähelepanuta et helkuri hind on 156EEK. Kui mina oleksin Keila elanik ja näeksin sellist hinda 1 jaanuaril siis helistaksin kohe tarbijakaitsesse ja küll nemad kaupmehe korrale kutsuvad.

:lol: Mis seadusega Eestis helkuri hinna piir määratud on? :lol:
DVB-S2: DM8000HD PVR (1W & 5E) | DVB-T/S/C: Panasonic TX-P42V20E | DVB-T2: Panasonic DMR-BW780EBK | DVB-T2/S2/C: LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas Zuumbox » 00:17, 08 Nov 2010

Energizer kirjutas:See et mingi nurgatagune pood julmalt € tuleku varjus hindu kruvib, ei tähenda et selle hinnaga peab ka ostma. Vastupidi, valjuhäälselt tarbijakaitsesse teatada või äärmisel juhul jalutad teise poodi niikaua kui leiad hinnaga mis on vastuvõetav!!!

Ega ma polegi öelnud, et peab ostma. Ma tean otsimatagi, kust 10-krooniseid saab. Ja mis puutub sellesse "nurgatagusesse poodi", siis juhuslikult oli see Keila Rõõmu Kaubamaja.
Energizer kirjutas:Aga ma ei usu, et see plastikhelkur 10 eurot maksma hakkab.
See, mida Sina usud või ei usu, ei lähe röövkapitalistile kopika eestki korda.
Energizer kirjutas:No ma tahaks näha kes jätab tähelepanuta et helkuri hind on 156EEK.
Tähelepanuta ei jäta aga ostma kah ei hakka. Ja see on ka kõik, mis Sa teha saad. Nagu Sculder juba õieti märkis, ei keela keegi röövkapitalistil sellist hinda küsida, nagu talle meeldib.
Ja mis tarbijakaitsesse puutub, siis noh... aktsiaseltsis "Eesti Riik" on see lihtsalt naljanumber.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas Energizer » 18:08, 08 Nov 2010

Sculder kirjutas:
Energizer kirjutas:No ma tahaks näha kes jätab tähelepanuta et helkuri hind on 156EEK. Kui mina oleksin Keila elanik ja näeksin sellist hinda 1 jaanuaril siis helistaksin kohe tarbijakaitsesse ja küll nemad kaupmehe korrale kutsuvad.

:lol: Mis seadusega Eestis helkuri hinna piir määratud on? :lol:

vaevalt et turunõudlus sellisele pakkumisele positiivselt vastab :D (isegi kui sa viitad avatud turumajandusele). See on sama hea: tõstame liitri bensiini hinna 10€-le ja las kõik ostavad ja tangivad. Olen 100% kindel et kui kriitilise tähtsusega kaubad-teenused liiga kalliks aetakse siis kukub EV majandus (olgu see siis AS :mrgreen: või mitte) lihtsalt kokku. EEsti turg on väike, jõukam on ehk vaid 10% ostujõulistest ning tööealistest. Ülejäänud lihtsalt siis kas pankrotistuvad, laostuvad ning tuleb nõiaring millest on väga raske välja tulla, mitte ainult tarbijatel vaid ka pankadel kellel pole oma kinnisvaraportfelliga ega liisinguklientidelt tagasi võetud varaga midagi teha. Esimiljonäridele pole seda kraami vaja neil oma villad ja Lexused ammu soetatud.
Ja isegi kui kogu see kinnisvara ka realiseeritakse odava hinnaga- tegemist on siiski kahjumiga. See pole lahendus.
Lugesin tänase ÄP juhtkirja ning üllatav on see, et Äripäev jagab minu seisukohta (maailma toormehinna tõusudes on süüdi nõrgenev USD (inflatsioon börsikaupade turul dollarites muudkui kasvab) :mrgreen: Teatavasti lubas USA keskpank dollareid juurde trükkida mistõttu kaldun arvama et varsti pole enam maailmavaluuta mitte USD vaid Hiina jüään! :mrgreen:
Ja kõige tipuks on huvitav tõik see, et ka Eesti tootja-maaletooja justkui on sunnitud (isegi arusaadavatel põhjustel) hinda tõstma, aga tarbijal ei ole raha. Seega nõiaring. Lahendus peitub minu meelest lähitulevikus selles, et kulla hinda ja börsikaupade hindu hakatakse rohkem kunstlikult allapoole suruma, et elavdada majandust ja tarbimist. Kaua sa paberraha ikka juurde trükid. Teine võimalus on toores jõud (tuumasõda, massihävitus kunstlike viiruste või keemiarelvadega) ja siis kõik uuesti üles ehitada. Lihtsalt öeldes, pole kaugel enam aeg kus kõige rikkamate vara lihtsalt külmalt jagatakse ringi, pumbatakse nende kapitali natuke ringlusesse tavatarbimisse, projektidesse, sest riikide keskpangad ei suuda enam asja kontrolli all hoida. See on küll sotsialistlik lähenemine, aga ma arvan et praegusel kujul kapitalism ei ole jätkusuutlik sest see majandusmudel kahandab raha väärtust (võrreldav rahaga katlamaja kütmisega(. Ma ei ütle et ka kommunism ega Nõukogude sotsialism on õige lahendus, aga kusagil pea olema piir (tasakaal) , sest kui maailmas on 7 miljardit inimest kellest 10% kannatab nälga, siis sedasi ei saa see elu kaua kesta, kui see protsent järsult tõusma hakkab..

See kommentaar on ka vastuseks sinu kommentaarile, Zuumbox.

Kasutaja avatar
Henc
Edasijõudnu
Postitusi: 68
Liitunud: 19:17, 16 Veebr 2010
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas Henc » 11:39, 09 Nov 2010

Energizer kirjutas:Eesti turg on väike, jõukam on ehk vaid 10% ostujõulistest ning tööealistest.
-//-
Lugesin tänase ÄP juhtkirja ning üllatav on see, et Äripäev jagab minu seisukohta (maailma toormehinna tõusudes on süüdi nõrgenev USD (inflatsioon börsikaupade turul dollarites muudkui kasvab) :mrgreen: Teatavasti lubas USA keskpank dollareid juurde trükkida mistõttu kaldun arvama et varsti pole enam maailmavaluuta mitte USD vaid Hiina jüään! :mrgreen:
Kaua sa paberraha ikka juurde trükid.
Riikide keskpangad ei suuda enam asja kontrolli all hoida. See on küll sotsialistlik lähenemine, aga ma arvan et praegusel kujul kapitalism ei ole jätkusuutlik sest see majandusmudel kahandab raha väärtus.


USA seisuga omab praegu 1% elanikkonnast 99% raha!
Inflatsioon on praegusesse majandusmudelisse nii tugevalt sisseintegreeritud, et kui seda sealt väljajuurima hakata, kukuks kogu majandus kokku.
Mis USDi juurdetrükkimisse puutub, siis on see teema, et USA kogu rahast on ainult 3% füüsiliselt olemas ning ülejäänud 97% on nn. virtuaalsel kujul (raha, mida reaalselt ei eksisteeri ning mida lihtsalt genereeritakse lambist juurde - ja seda pidevalt).
Need nn. Riikide keskpangad on ka selline tore äriühendus iseenesest. Federal Reserv ei ole näiteks mingi riigiasutus, vaid äriline ettevõte, kes kogu seda inflatsiooni ja muud kurja siin majanduses ise organiseerib, et enda taskuid täita!
Võib-olla saab kunagi ka see teooria tõeks, et järgmine maailmavaluuta on hoomis Amero!
Pilt

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Euro tuleb siiski

PostitusPostitas Energizer » 17:03, 09 Nov 2010

usa vajadus raha järele on tugevalt sõltuvuses ka riigi suurest välisvõlast ning nn rahuoperatsioonidest-kaitsekulutustest. see aga tekitab lumepalliefekti, dollar nõrgeneb, aktsiaturud muutuvad rahutuks jne.

Mina olen aru saanud, et reaalse ja virtuaalse raha suhe peaks olema 50%-50%. KUi virtuaalne raha hakkab domineerima siis muutub see kergelt lihtsalt numbriliseks väärtuseks börsimaakleri arvutiekraanil, sealt on suur oht et see raha kaotab oma väärtust, umbes nagu kasiinos, paned 25 EEKi sisse, saad 25 krediiti. Korra masin kingib sulle topelt (on 50 krediiti), aga siis järsku duubeldad uuesti ja oledki nullis. Ilma nii reaalsest kui virtuaalsest rahast.
Samas liiga palju paberraha pole ka hea. Kui seda kuhugi liiga palju koguneb,kahaneb raha väärtus, seetüttu on parem kui raha ringleb, nii normaalses äritegevuses-kaubanduses kui pankadevahelisel laenuturul. Kahe aasta tagune finantskriis näitas ilmekalt mis juhtub siis kui virtuaalse ja reaalse raha tasakaal järsult paigast läheb.

Teine häda on see, et peale IMFli valuutaühiku (SDR , kui ei eksi) pole ühtegi teist valuutat v.a USD millega börsikaupade väärtust hinnatakse. Aga võiks olla USD kõrval kasvõi euro. Tekiks rahaturgude vahel suurem konkurents. Põhjus muidugi selles et USD saavutas maailmavaluiuta staatuse juba eelmisel sajandil, kui Euroopa II MS järel USA rahadega üles ehitati. Kõik teised valuutad joondusid USD järgi, kuni lõpuks Euroopa suurriigid võtsid julguse kokku ja ütlesid USD-st ära. Ja loodi euro.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 52 külalist