Veateade : whea_uncorrectable_error

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
humanoid
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 11:52, 25 Sept 2008
Asukoht: valingu
    Windows 8 Chrome
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 6 korda

Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas humanoid » 12:03, 05 Dets 2015

Tere.
Kas siin foorumist on võimalik leida arvutispetsialisti kes oskaks anda nõu ! ? Probleem on tõsine ,sest arvuti on käinud kaks korda tarkvarahoolduses ,siis riistvara probleemiga garantiis ja viga on ikka parandamata !
Kõik algas nii : (Sülearvuti Asus N76V ,arvuti 2 aastat vana).
Uuendasin win 8.1 -- win 10 ´ks. Alguses töötas ilusti. Paari nädala jooksul hakkas arvuti end restartima veateade selline http://windows.microsoft.com/et-ee/wind ... ble-error# Lugedes Microsofti lehelt seda veateade tundus kõik asi uuenduste taga. Tegin kõik uuendused. Ei midagi.
Viisin arvuti hooldusesse, ei hakanud ise midagi surkima igaksjuhuks. Tehti formatt arvuti tühjaks, kuid nüüd pandi tagasi vana win 8.1. Kodus hakkas jälle sama viga korduma ,jälle restardib !
Viisin arvuti garantiisse, õnneks arvutil 3 aastat garantii aeg. Kirjeldasin sama viga garantiis. Vahetati emaplaat.
Kuid sama viga läheb ikka edasi ,restardib.
Viga ilmneb eelkõige arvuti koormuse kasvades, mul on arvutis videotöötlus programm kui seal panen video exportima annab arvuti lõpuks jälle otsad. Olen täheldanud vea aktiveerimist just kas netist videode vaatamisel ,videoprogrammis töötamisel, või arvuti töökoormuse kasvades. Arvuti tolmune väga veel olla ei saa ,sest arvuti suurt undamist ei ole ja arvuti ei ole ju vana ka veel.
Milles asi ?
Videokaart ei saa ju vigane olla ,videod mängivad kõik korrektselt. Netist uurides öeldakse et draiverid vigased, kuid kui formatt on tehtud ja uuesti vanale windowsile tagasi mindud siis ju draiverid ka uued ju ?
Milles asi ? Enne kui uuesti garantiisse viin tahan ise tõele lähemale jõuda.
Viimane kord välise kõvaketta ühendamisel kui hakkasin oma faile uuesti arvutisse tagasi tõmbama andis arvuti jälle otsad.
Võibolla väline kõvaketas kahjustatud, kuid see ei seleta enne seda sama veateadete esinemist, sest enne toimus kõik ilma kõvaketta ühendamisetaki, lihtsalt kõvakettalt andmete ülekandmisel läks arvuti töökoormus jälle suuremaks -pigem sellest.
Kõik algas win 10´le üleminekust, kuid nüüd ju win 8.1
Kui saaks teada milles võib asi olla - siis saaks ka asja parandada. Praegu pimesi surkimine ,et proovime seda teist ja kolmandat, kuid vea endaga ei tegele keegi.
Kui keegi oskab anda nõu ,mis kotermann mul arvutis istub ?
Sellele tuhat tänu...
Kuidas saada veale jälile ?
Viimati muutis humanoid, 12:28, 05 Dets 2015, muudetud 1 kord kokku.
[color=#800000]Panasonic TX-P50VT30E// 4G Telia TV // Ressiiver Yamaha R-N602

Kasutaja avatar
Radionov
DigiTVfänn
Postitusi: 936
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas Radionov » 12:27, 05 Dets 2015

Äkki on asi ikkagi draiverites. Kui Sa W10-lt 8.1. -le tagasi läksid (st mitte clean installiga), ei pruugi ta Sul tootja õigeid draivereid tagasi panna. Mina prooviksin korra värskelt 8.1. selga ajada ja tootja lehelt draiverid nullist peale panna. Tootja ikka W10-t sellel mudelil toetab ?
DVB-S(2):13E;9E;5E;1W;5W@0,9m+19,2E;23,5E;28,2E;36E@1,1m
DVB-T: toaantenn
DM8000HD, Experimental (opendreambox 2.0)+ 2TB HDD +
Xbox One + Nvidia Shield pro + LG OLED77CX3LA + LG 70LB650v

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 788
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Ubuntu Firefox
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas xxmen » 12:33, 05 Dets 2015

Windowsil on Event Wieweri nimeline rakendus.
Selle logisse pannakse kirja arvutiga toimunud sündmused.Ka igasugu tõrked.
Vast saad neid logisid uurides jaole, mis probleeme põhjustab.

Foorumil
kuidas
Entusiast
Postitusi: 408
Liitunud: 10:06, 23 Aug 2010
    Macintosh Safari
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas kuidas » 13:50, 05 Dets 2015

Vigane mälu võib näiteks panna arvuti koormuse all restartima. Kuna restardid toimuvad ainult siis kui arvuti kuumeneb on softi viga minuarust vähetõenäoline. Võimalikud variandid oleks veel jahutus, külmjoode või kuskil toiteahelas jääks nagu midagi puudu või üle.
Sent from my PC using a Keyboard

Triax Unique 0.8W 4.8E 9E 13E 19.2E 23.5E 28.2E 36E
Vu Solo 2/Octagon 918SE

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas satik » 13:56, 05 Dets 2015

Külmjoode oleks pidanud lahkuma koos emaplaadi vahetusega, nii et ma mõtleksin ka mälude testimisele.

Kasutaja avatar
humanoid
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 11:52, 25 Sept 2008
Asukoht: valingu
    Windows 8 Chrome
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas humanoid » 14:30, 05 Dets 2015

Asi haiseb ikka siis taas emaplaadi vahetusele, kas oli vigane emaplaat , või on mul vigane väline kõvaketas mis on mul välise toitega mis andis hoopis surmahoobi emaplaadile. Kas emaplaadi hävingu võis põhjustada vigane väline kõvaketas mis on eraldi toitega ???
[color=#800000]Panasonic TX-P50VT30E// 4G Telia TV // Ressiiver Yamaha R-N602

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    Fedora Firefox
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas valgekotkas » 15:38, 05 Dets 2015

Vaatasin pisut selle masina sisemist elu piltidelt, esmalt - kas jahutus ka puhastatud on? sellist tüüpi jahutid tahavad lahti lammutamist ja "tolmuvildi" emaldamist mida suruõhk ei tee! ja kas garantiis ikka termopasta ja termoteibid ka uued pandi?
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 735
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    Android Firefox
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas Opo » 17:39, 05 Dets 2015

Kui ma õieti vaatasin, siis sellel lapakal on topelt graafika (intel ja nvidia), nii et pagan teab mida pisipehme automaatne ajuriuuendus kokku keerab.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
humanoid
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 11:52, 25 Sept 2008
Asukoht: valingu
    Windows 8 Chrome
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas humanoid » 20:16, 05 Dets 2015

valgekotkas kirjutas:Vaatasin pisut selle masina sisemist elu piltidelt, esmalt - kas jahutus ka puhastatud on? sellist tüüpi jahutid tahavad lahti lammutamist ja "tolmuvildi" emaldamist mida suruõhk ei tee! ja kas garantiis ikka termopasta ja termoteibid ka uued pandi?


Töölehel on kirjas ainult emaplaadi vahetus. Rohkem ei tea. Viin esmaspäeval uuesti garantiisse ,siis annan nimekirja kaasa mida teha: Mälu testida /emaplaat üle testida/ termopasta ja termoteibid uued panna /jahutus puhastada/ vaadata üle draiverid, kas on ikka win 8 omad.
Arvata on, et ootab ees uus emaplaadi vahetus, kuid sel juhul juba muud asjad kriitiliselt üle vaadata, sest mul kehtib garantii veel aasta !
Tänud kõigile vastamast :smile20 loodan et saab ikka arvuti korda.
[color=#800000]Panasonic TX-P50VT30E// 4G Telia TV // Ressiiver Yamaha R-N602

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6950
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas mustkass » 23:01, 05 Dets 2015

Väline kõvaketas võib seda teha ju siis pekkis või mingid bad sectorid,mul oli kunagi midagi taolist,kui sul seal hoolduses midagi tehakse ära kohe järgi ühenda või veel parem võta see ketas ka kaasa ja lase ära testida.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 735
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    Linux Firefox
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas Opo » 07:37, 06 Dets 2015

Mina tõmbaksin mälupulgale Asuse lehelt inteli ja nvidia ajurid (paistab et 2012 aasta omad on värskeimad). Teeksin ilma võrguta Win 8 puhas installi ja ajaksin need graafika ajurid selga, ning vaataksin mis juhtub.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
humanoid
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 11:52, 25 Sept 2008
Asukoht: valingu
    Windows 8 Chrome
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas humanoid » 15:57, 10 Jaan 2016

humanoid kirjutas:Tere.
Kas siin foorumist on võimalik leida arvutispetsialisti kes oskaks anda nõu ! ? Probleem on tõsine ,sest arvuti on käinud kaks korda tarkvarahoolduses ,siis riistvara probleemiga garantiis ja viga on ikka parandamata !
Kõik algas nii : (Sülearvuti Asus N76V ,arvuti 2 aastat vana).
Uuendasin win 8.1 -- win 10 ´ks. Alguses töötas ilusti. Paari nädala jooksul hakkas arvuti end restartima veateade selline http://windows.microsoft.com/et-ee/wind ... ble-error# Lugedes Microsofti lehelt seda veateade tundus kõik asi uuenduste taga. Tegin kõik uuendused. Ei midagi.
Viisin arvuti hooldusesse, ei hakanud ise midagi surkima igaksjuhuks. Tehti formatt arvuti tühjaks, kuid nüüd pandi tagasi vana win 8.1. Kodus hakkas jälle sama viga korduma ,jälle restardib !
Viisin arvuti garantiisse, õnneks arvutil 3 aastat garantii aeg. Kirjeldasin sama viga garantiis. Vahetati emaplaat.
Kuid sama viga läheb ikka edasi ,restardib.
Viga ilmneb eelkõige arvuti koormuse kasvades, mul on arvutis videotöötlus programm kui seal panen video exportima annab arvuti lõpuks jälle otsad. Olen täheldanud vea aktiveerimist just kas netist videode vaatamisel ,videoprogrammis töötamisel, või arvuti töökoormuse kasvades. Arvuti tolmune väga veel olla ei saa ,sest arvuti suurt undamist ei ole ja arvuti ei ole ju vana ka veel.
Milles asi ?
Videokaart ei saa ju vigane olla ,videod mängivad kõik korrektselt. Netist uurides öeldakse et draiverid vigased, kuid kui formatt on tehtud ja uuesti vanale windowsile tagasi mindud siis ju draiverid ka uued ju ?
Milles asi ? Enne kui uuesti garantiisse viin tahan ise tõele lähemale jõuda.
Viimane kord välise kõvaketta ühendamisel kui hakkasin oma faile uuesti arvutisse tagasi tõmbama andis arvuti jälle otsad.
Võibolla väline kõvaketas kahjustatud, kuid see ei seleta enne seda sama veateadete esinemist, sest enne toimus kõik ilma kõvaketta ühendamisetaki, lihtsalt kõvakettalt andmete ülekandmisel läks arvuti töökoormus jälle suuremaks -pigem sellest.
Kõik algas win 10´le üleminekust, kuid nüüd ju win 8.1
Kui saaks teada milles võib asi olla - siis saaks ka asja parandada. Praegu pimesi surkimine ,et proovime seda teist ja kolmandat, kuid vea endaga ei tegele keegi.
Kui keegi oskab anda nõu ,mis kotermann mul arvutis istub ?
Sellele tuhat tänu...
Kuidas saada veale jälile ?


Minu arvuti saaga jätkub...Kes on viitsinud selle pika jutu ära lugeda saab aru millest kõik algas.
Arvuti läheb juba kolmandat korda garantiisse. Garantiis eelnevalt tehtud tööd, vahetatud on: Emaplaat (2korda), Kõvaketas, Mälu, Bios uuendatud, Uus termopasta ja puhastatud jahuti suruõhuga, termoteipide vahetuseks vajadus puudus, Draiverid üle kontrollitud, Tarkvarahooldus eelnevalt juba tehtud.
Nüüd läheb taas tarkvarahooldusesse, äkki ikka tarkvara probleem - ei taha seda uskuda , kuid las teevad uue kontrolli tarkvarale. Põhimõteliselt on kõik üle käidud, kuid kasu sellest midagi ei ole. Probleemiallikas veateade mis viib arvuti pidevalt restarti on: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR ja teinegi veateade mis ei esine nii tihti kui esimene on : IRQL_LESS_OR_NOT_EQUAL .
Mis edasi saab ei tea, kuid usku mul sellesse arvutisse enam ei ole, niipalju kui netis uurinud olen ,kui kõik mis siin vahetati ja ei aidanud siis võib põhimõtteliselt selle arvuti maha kanda. Sest see veateade võib kahjuks õige olla sõna otses mõtes. Ehk arvuti riistvaral on põhimõteliselt midagi korrast ära!!! Väline kõvaketas seda ikkagi ei põhjustanud ,sest nüüd mul ei olnud arvutiga midagi ühendatud.
Pean hakkama hüvitamise peale mõtlema, kui garantii korda ei suuda teha on vaja minna järgmine samm edasi...
[color=#800000]Panasonic TX-P50VT30E// 4G Telia TV // Ressiiver Yamaha R-N602

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6950
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas mustkass » 18:41, 10 Jaan 2016

Nõuka aeg kui ese käis 3x paranduses anti valida uus,ma sinu asemel võtaks uue või raha tagasi närvikulu maksab ka midagi ja asja ikka pole,aga noh eks igaüks teab ise kuidas oma aega ja närve kulutab...
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas valgekotkas » 19:08, 10 Jaan 2016

Paar lihtsat asja ... mis juhtub kui eemaldada aku ja olla laadija otsas ainult? ... puhta installi puhul alustaksin Win 8 pealt (mitte 8.1), sest see on viimane ametliku toega Win sellele masinale ;) Ma olen enam kui kindel, et tegemist on tarkvaralise kalaga - su arvuti kõik strateegilised asjad on vahetatud - va CPU aga see paneks teisiti segast :)
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
humanoid
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 11:52, 25 Sept 2008
Asukoht: valingu
    Windows 8 Chrome
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Veateade : whea_uncorrectable_error

PostitusPostitas humanoid » 19:21, 10 Jaan 2016

valgekotkas kirjutas:Paar lihtsat asja ... mis juhtub kui eemaldada aku ja olla laadija otsas ainult? ... puhta installi puhul alustaksin Win 8 pealt (mitte 8.1), sest see on viimane ametliku toega Win sellele masinale ;) Ma olen enam kui kindel, et tegemist on tarkvaralise kalaga - su arvuti kõik strateegilised asjad on vahetatud - va CPU aga see paneks teisiti segast :)


Aku ongi eemaldatud, ehk aku on omadega läbi ja kasutan arvutit läbi vooluvõrgu.
Ma ise mõtlen sama, protsessor tuleb üle vaadata , see veel kontrollimata. Tarkvaraliselt vaadatakse uuesti üle, eks siis näis kas lootust veel, sest enam palju käike jäänud ei ole !
Järgmine käik ongi poodi ja raha tagasi ,kuid seda ma ei saa enne nõuda kui garantii on omaltpoolt kõik andnud ja siis käed üles tõstnud. Ma tegelikult seda juba ootangi, sest selle vigase pruudiga ei taha enam edasi elada, pigem võtaks uue ja noorema :idea:
[color=#800000]Panasonic TX-P50VT30E// 4G Telia TV // Ressiiver Yamaha R-N602

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist