arvuti restardi küsimus

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
GuidZ
Edasijõudnu
Postitusi: 65
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: arvuti restardi küsimus

PostitusPostitas GuidZ » 19:40, 11 Okt 2011

Eatoni sitta küll ei ostaks. Proovitud kahjuks
Sihuke oleks ok

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti restardi küsimus

PostitusPostitas jaanus- » 19:41, 11 Okt 2011

http://www.ox.ee/est/product/10377 : sellest kallimat ei ostaks, ups ei saa maksta rohkem kui arvuti sealgi juu rj45 pesad olemas mis tähendab et kaitseb voolu kõikumise vastu!!!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti restardi küsimus

PostitusPostitas Energizer » 20:57, 11 Okt 2011

Hmm.

Kõige odavam variant, vaheta toitekas ära.

UPS, kas kallis või odav, sõltub sinu vajadustest ja andmete ning arvuti "tundlikkusest" st, mida kallimaks ja/või väärtuslikumaks pead oma arvutit ja/või kõvakettal olevaid andmeid, sellele vastavalt tuleb osta ka ups.

UPS iseenesest on TUNGIVALT soovituslik, eriti kui elektripinge kõigub ülemäära. Äriklassi UPsid on kallimad sest nõudmised on suuremad. Kriitilise tähtsusega arvutiparkide varutoitest ma ei räägigi.

Endal on OPTI UPS , nagu näiteks see http://store.opti-ups.com/Product/Item.aspx?id=172, soetatud ca 4-5 aastat tagasi 650EEK eest ning soetatud just selle mõttega et üleliigne pingekõikumine ei tekitaks kahju. Loomulikult on mul kodukasutaja OFFLINE odava otsa ups, aga ajab asja ära. Igatahes on mul paar-kolm minutit aega et tööd salvestada, arvuti kinni panna kui vool ära kaob või äike väljas oma jõudu näitab. Muuks tal jaksu pole. Kusjuures, UPS "kaitseb" ka mu praegust uut arvutit millel 500W toiteplokk. Ega mul arvuti täiskoormusel ei töötagi,kuid UPsil on taga arvuti ja Monitor+ offline (Bypass, ilma akutoiteta) režiimis ka printer. 3 seadet korraga akutoitele ei saanud, koormus UPsi jaoks liiga suur (keeldus käima minemast).
Äikese suhtes UPSei usalda, läheb vooluvõrgust lahtiühendamisele, nagu ka kõik muud elektri- ja elektroonikaseadmed kui äikese ajal kodus olen.

Võin ka testi teha, kaua vastu peab, akusid saab ka tellida ja ise vahetada aga arvan et pole mõtet, läheb kallimaks kui uue UPSi ostmine. - Enne oli mul näiteks APC 300, vist kui ei eksi, UPS mis toitis esialgu mu vana Celeroni ronti. Aga kui Uue Celeron 2,4 Ghz masina ostsin siis väsis lõpuks UPSi aku 5-6 aastaga lihtsalt ära, pingekõikumised, elektrikatkestused päädisid samamoodi voolu kadumisega ning arvuti " külma sulgumisega :wink: ". Tollele ma uut akut ei ostnudki, vahetasin OPTI oma vastu välja. Nii, et selles mõttes soovitan sul olla ettevaatlik, et UPS, mille ostad, liiga nõrk su arvuti jaoks ei oleks.
Tänapäeval on UPSid tänu sisseehitatud elektroonikale palju tundlikumad ja reageerivad paremini ning kiiremini, kuid kui aku jääb nõrgaks, siis pole sellest mingit kasu, samahästi võiks siis kasutada pingestabilisaatorit , mis on oma tööpõhimõtte järgi sarnane akuta UPs-ga, kuid mis võib olla liiga aeglase reageerimiskiirusega ning väga sage pingekõikumine rikub odava stabilisaatori koos selle taga oleva arvuti toiteploki ära.

Kokkuvõttes, natuke kallim ei tee paha, kuid kindlasti peab UPS vastama arvuti riistvaralisele konfile.

EDIT: testi tulemus: UPS pidas vastu ca 9 minutit. -4-5 minutit sellest ajast surfisin veebis, veebisurfamine eriti koormust ei tõsta, niikui panin oma Fujitsu telepulga arvutile taha ja Kaffeine jooksma, tuli Battery Critical Alarm päris ruttu :D . Lasin arvutil pildi tasku.
Seega, UPSi aku kestvus sõltub ka arvuti reaalsest töökoormusest, võimsat graafikat nõudvat mängu ja kümmet tiulililu jooksutavat programmi UPSi toitel jooksutada eriti ei soovita... :D

Opo: Mõnel UPsil on vajalikud juhtmed kaasas. Ma kasutan tegelikult oma APC-ga kaasa pandud juhtmeid, OPTi omad vedelevad sahtlis.
Ühildavus ei tohiks olla eriti probleem. Enamik UPse, toitekaid on IEC C13 out- C14 In (mul oli kunagi isegi ühel veekeetjal C14 In) . Küll aga tuleks tähele panna et ei üritataks kasutada 110V (USA) pingega Upsi 230V võrgus. Tagajärjed teadagi millised.
Viimati muutis Energizer, 21:49, 11 Okt 2011, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti restardi küsimus

PostitusPostitas Energizer » 21:08, 11 Okt 2011

jaanus- kirjutas:http://www.ox.ee/est/product/10377 : sellest kallimat ei ostaks, ups ei saa maksta rohkem kui arvuti sealgi juu rj45 pesad olemas mis tähendab et kaitseb voolu kõikumise vastu!!!


RJ45 on arvuti võrgukaabli liides. UPSil on RJ45 mõte selles et kui liigpinge tuleb näiteks su Elioni ruuterist, mis saab löögi näiteks Elektrivõrgust või indutseeritud pikselöögist, siis UPS katkestab ahela, et kaitsta su arvuti võrgukaarti.
Arvutit ennast UPS mööda RJ45-te ei kaitse. UPS toidab ja "kaitseb" arvutit ikka siitkaudu:
http://www.dansdata.com/images/sfpsu/backdetail500.jpg ehk siis toiteplokist.
Toiteploki ülesanne omakorda on aga tagada stabiilset ning kvaliteetset pinget ning voolu emaplaadile ja teistele arvuti perifeeria ja nõrkvoolukomponentidele.

Seega, ainult korralikust UPSist ei piisa, ka PSU ehk arvuti toiteplokk peab olema OK.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: arvuti restardi küsimus

PostitusPostitas Opo » 21:15, 11 Okt 2011

Mul selline Powercom smile173 http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/49137/ juba kolmandat aastat ja siiani probleeme pole olnud. Ka ühe vanemat PCM upsi nägin paari aasta jooksul metsaküla raamatukogus töötamas, kus lisaks kõigile voolu "trikkidele" oli päevane tavapinge 250-260V.

PS. Võiksid firmast kust upsi soetad üle täpsustada tagakülje pesad, sest näiteks minu Powercomil oli hoolimata reklaami andmetest tavaline euro pistikupesa ja ma ei pidanudki spetsiaalset ema-ema IEC-320 juhet ostma.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: arvuti restardi küsimus

PostitusPostitas zoom » 11:11, 12 Okt 2011

424E/98-UPS-V004E MUSTEK

sellise firma toodet kasutan aastast 2004 ja korra olen ainult akut vahetanud.

Aitab see (Line-interactive) ka pingekõikumisi stabiliseerida ja arvuti saad kohe otse sappa torgata.
Samas ei ole see sul suuteline ise arvutit välja lülitama, USB ja/või com pordid on tal puudu. Natuke paha seetõttu, et kodust ära olles ei panda su arvutit korralikult kinni, vaid tõmmatakse ikka nii-öelda saba seinast.
Korralikku UPSi korralikust eristabki see, et ta suudab su toidetava seadmega ka suhelda ja masina korralikult välja lülitada pinge kadumisel.
Kui tahad aga pikemat tuge juhuks, kui vool peaks tihti ja kauaks ära olema, siis on ka sellised ja mitte kallid isendid olemas, mis kasutavad suvalist suure mahtuvusega autooakut, säästulambid põlevad sellise taga tunde.

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: arvuti restardi küsimus

PostitusPostitas zoom » 11:21, 12 Okt 2011

Energizer kirjutas:Hmm.

UPS iseenesest on TUNGIVALT soovituslik, eriti kui elektripinge kõigub ülemäära. Äriklassi UPsid on kallimad sest nõudmised on suuremad. Kriitilise tähtsusega arvutiparkide varutoitest ma ei räägigi.

Endal on OPTI UPS , nagu näiteks see http://store.opti-ups.com/Product/Item.aspx?id=172, soetatud ca 4-5 aastat tagasi 650EEK eest ning soetatud just selle mõttega et üleliigne pingekõikumine ei tekitaks kahju. Loomulikult on mul kodukasutaja OFFLINE odava otsa ups..
.


OFFLINE UPS voolukõikumise eest ei kaitse, oled omale vale toote valinud.
Kui sa just voolukõikumise all ei pea silmas, et täna just oli vool ja homme tuleb tagasi :mrgreen:

wooh..
russofoobidele UPS APC BACK-UPS RS 650VA 230V WITHOUT COMMUNICATION RUSSIAN :mrgreen:

Edit: endal selline isend aastaid töötanud MUSTEK UPS 600VA POWERMUST 600 USB/360W

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: arvuti restardi küsimus

PostitusPostitas Opo » 15:05, 12 Okt 2011

Siit leiad üsna hea eestikeelse ülevaate upsidest. :idea:
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti restardi küsimus

PostitusPostitas Energizer » 18:08, 12 Okt 2011

zoom kirjutas:
Energizer kirjutas:Hmm.

UPS iseenesest on TUNGIVALT soovituslik, eriti kui elektripinge kõigub ülemäära. Äriklassi UPsid on kallimad sest nõudmised on suuremad. Kriitilise tähtsusega arvutiparkide varutoitest ma ei räägigi.

Endal on OPTI UPS , nagu näiteks see http://store.opti-ups.com/Product/Item.aspx?id=172, soetatud ca 4-5 aastat tagasi 650EEK eest ning soetatud just selle mõttega et üleliigne pingekõikumine ei tekitaks kahju. Loomulikult on mul kodukasutaja OFFLINE odava otsa ups..
.


OFFLINE UPS voolukõikumise eest ei kaitse, oled omale vale toote valinud.
Kui sa just voolukõikumise all ei pea silmas, et täna just oli vool ja homme tuleb tagasi :mrgreen:



Noh, ma ei tea, nii harva kui mu majapidamises vool on kõikunud, pole kordagi olnud juhust et arvuti sekunditega pildita jääb. Mõned kõikumised on nii väikesed, et UPS ei reageeri, tavaliselt laseb siiski ka kuuldava piiksu. Kui vool ei taastu, siis jääbki piiksuma, st on akurežiimil, kuni tühjaks saab. Seega, kaitseb küll ka pingekõikumise eest. Iseasi, kui kiiresti ja kui suure kõrvalekaldega pinget silub. Minu Opti Upsi spec ütleb et kuni +/- 5%. Offline UPSid on natuke "pikemate juhtmetega" ehk aeglasemad, mistõttu on akudele ümberlülitamise aeg ka pikem (oluline miinus eriti võimalike äikesekahjude või liigsuure ülepinge suhtes). Kuna Online UPSid väljastavad pidevalt toidet ainult akudelt, võtavad võrgust voolu ja genereerivad sellest nn "puhta" voolu tähendab see minu meelest hoopis seda et Online Upsi aku eluiga on tunduvalt lühem kui Offline UPsi oma. Offline akut ei laeta pidevalt. Selle tõestuseks ka fakt et oled juba korra aku välja vahetanud. Ma eile tegin oma UPSiga katse ja see tõestab et UPSi aku on täiesti OK (aastast 2005, seega on tegu juba 6 aastat vana akuga). Siin tuleb mängu selline asi nagu elektriühenduse kvaliteet ja arvuti kasutamise intensiivsus. Kui tarbimiskohas on pinge normis siis on ka tõenäosus, et UPS peab pidevalt voolu siluma või toite akudele lülitama, palju väiksem, kui tarbimiskohas kus on pidevad kõikumised ja katkestused. Teiseks, arvuti puhul, mis töötab 24/7 on suurem tõenäosus et 24h jooksul tuleb pinget siluda, või akutoidet anda (elekrikatkestuste ja pingekõikumiste tõenäosus on 24h jooksul alati olemas) . Ma ei hoia arvutit 24/7 sees juba mitu aastat (3 vähemalt) , lülitan välja kui lähen kodust ära vähemalt 2-ks tunniks (turvakaalutlustel, mulle ei meeldi jätta oma koduelektroonikat ilma järelvalveta).
Lisaks on uuemad emaplaadid ja arvuti riistvaralised komponendid,nagu videokaart) juba piisavalt intelligentsed et reguleerivad ka energia säästmist vastavalt kasutaja seatud profiilile (paneb molu ooterežiimi 10 minuti pärast, arvuti läheb ooterežiimi 2h pärast, märgin: mu vana P4 ront MSi emaplaadiga iga linuxi opsüsteemiga nii hästi läbi ei saanud, st vooluhaldus ei töötanud nii perfektselt uus Asus P5G41T-M LX aga saab hästi läbi mu Ubuntu 10.04-ga. Kokkuvõttes UPSi aku eluiga sõltub suuresti kasutajast endast. Ooterežiimis arvuti toitega varustamine ei kuluta märkimisväärselt UPSi akut. Põhimõtteliselt sama efekt, kui nutitelefoni aku saab WLAN kasutades märkimisväärselt kiiresti tühjaks siis ilma WLAN-ta tavalise telefoni aku peab palju kauem vastu.

Tsiteerin Opo postitatud Ülevaatest:
1) Offline-UPS (tugi-ups, teda kutsutakse ka reserv-ups'iks): Nende puhul tuleb elektrivool otse vooluvõrgust (st vool tuleb mitte UPS'i akust vaid vooluvõrgust ja selline UPS käivitub ainult siis kui esineb elektrivoolu katkestusi või suuremaid pingekõikumisi; kui kõik on korras, siis on ta nn "ooterežiimis"). Temaga filtreeritakse osaliselt ka liinimüra ja elimineeritakse ülepinget. Juhul kui esineb suuremaid voolukõikumisi või siis täielikke voolukatkestusi, siis lülitatakse UPS ümber akudele ja vool tuleb Sinu arvutisse otse ups'i akust. Selline UPS on odavam, küllaltki efektiivne ja tsuti väiksemate mõõtmetega
2) Online-UPS (või Onlain-UPS): Selline UPS seade annab Sinu arvutile toite/elektrivoolu ainult oma akudest (patareidest) ja tema akusid laetakse pidevalt/jooksvalt vahelduvvoolu võrgust ning sellega tagatakse Sinu kompuutri alaline ja korralik toide, st online-ups genereerib pidevalt ning kogu aeg nn "puhast" elektrivoolu.
Puhas elektrivool on oluline kriitilise tähtsusega arvutitele/serveritele. Kodus ei pea olema kindlasti High-end €10 000 maksev UPS. Nagu ma juba ütlesin enne et see on arvutikasutaja enda südametunnistusel, kui suurt raha ta raatsib UPSi investeerida , kindlasti on suurimad kaotajad need kes üldse UPSi ei muretse või ostavad seadme mis ei toida arvutit kriitilisel hetkel ära.
UPS ei ole mõeldud selleks et tagada püsivat asendustoidet, selleks tuleks kasutada siis diiselgeneraatorit :mrgreen: . UPS on mõeldud eelkõige selleks et kasutaja saaks oma pooleliolevad tööd ära salvestada ja arvuti turvaliselt sulgeda.
Niisiis, igal UPSi tüübil omad plussid, miinused ehk tsiteerides ühte populaarset väljundit, kellele ema, kellele tütar. Minu meelest on hoopis olulisem aku jõudlus st vahet pole kas on sul Offline või Online UPS, tähtis on see, et ta jõuaks ära toita arvutit ja või lisaseadmeid nagu printer, skänner, monitor mis iganes... Võib ju osta Ka Line Interactive UPS-i, aga kui aku ei toida süsteemi ära siis on see ups kasutu, ta "kustutab" enda ja arvuti toite loetud sekundite jooksul.Ehk tulemus on sama, kui UPSi üldse vahel poleks.
Samuti ei maksa osta üleliia võimast UPSi, see on ressurssi raiskamine.

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: arvuti restardi küsimus

PostitusPostitas Opo » 10:47, 13 Okt 2011

Energizer kirjutas:Võib ju osta Ka Line Interactive UPS-i, aga kui aku ei toida süsteemi ära siis on see ups kasutu, ta "kustutab" enda ja arvuti toite loetud sekundite jooksul.Ehk tulemus on sama, kui UPSi üldse vahel poleks.

Oled millestki valesti aru saanud, Line Interactive UPS ei "kustuta" ennast, vaid hingitseb seni kuni särtsu akus veel on (vähemalt minu Powercom). Paar näidet:
a) arvuti taimersalvestas öösel dvb-t-d kui vool ära läks, ups pidas vastu pool tundi kuni otsad andis (ja seda P4 D925-ga i945 kiibistikul).
b) olin alustanud just DVDR kõrvetamist kui vool kadus, sain selle (tõsi monitori lülitasin igaks juhuks niikauaks välja) probleemideta lõpetatud ja arvuti kenasti väljalülitatud.

Energizer kirjutas:jõuaks ära toita arvutit ja või lisaseadmeid nagu printer, skänner, monitor mis iganes...

Arvuti tööks ebaolulisi lisaseadmeid küll UPS-i taha ei lükkaks, näiteks laserprinter võtab trükkimise ajal ligi 1kW-i voolu. Kui pingega on probleeme, ajab tavaline stabilisaator asja ära. Olen näinud ka UPS-i millel ühel väljundil ainult stabiliseeriti voolu, see sobib ka selleks otstarbeks.
UPS-ide hinnad on kenasti kerkinud paar aastat tagasi sain PCM WAR-600-ja 400EEK-uga, nüüd küsitakse 35.30 euri (vaata hinnavaatluse graafikut).
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti restardi küsimus

PostitusPostitas Energizer » 21:32, 13 Okt 2011

Opo, ma ei pidanud silmas konkreetselt Line Interactive Ups-i vaid üldiselt, sõltumata UPSi tüübist on oluline ka aku mahutavus. OK kallimatel on ehk kvaliteetsemad komponendid ning nendega on rohkem arendustööd ja vaeva nähtud.

Sinu pakutud artikkel ütleb et
3) Lineinteractive-UPS (ehk Line Interactive UPS või nn Stabilisaator-UPS või Liini-Interaktiivne UPS): See on Online- ja Offline-UPS'i hübriid ja temaga saab elimineerida nii alapingega kui ka ülepingega seotud probleeme. Tema vastava muuunduriga (power-transformer) kontrollitakse voolukõikumisi ja kui vaja, siis rakendatakse ta tööle ning kui sellest jääb väheseks, siis lülitatakse voolutoide sisse UPS'i enda akust. Ka see UPS on väga hea ja ta sobib ka kodukasutajale.

Samas ütleb Wiki et ka Line Interacvtive UPsid (klass 2)on samuti liiga aeglased, mis võib tundlikumad seadmed ära rikkuda.
Klass 3 (offline) pidavat olema kõige kehvemad, sest varutoite kvaliteet sõltub elektriühenduse kvaliteedist. Pinge silumistegur on samuti suht väike... Vaatamata eri tootjate eri hinnaklasside upside omadustest-kvaliteedist on Online (klass 1) küll kvaliteetne aga kahjuks ka kallis.
Line-Interactive töötab pingestabilisaatori põhimõttel. Noh, ma arvan et kui tarbimiskoha elektriühenduse kvaliteet on tõesti nii kehva, siis tasuks võtta juba Online variant,kus toide "toodetakse" pidevalt UPSi oma muunduri poolt (aku on pidevlaadimises) .Kui midagi juhtub, lahutatakse välisühendus ja kogu muusika. sest Line-Interactive "aeglased" ümberlülitused ei pruugi aidata.

Mis puudutab lisatarbijaid, siis akutoite taha tõepoolest iga UPS ei kannata laserit. Aga Bypass (akuta ühendus) annab võimaluse et printer saab siiski kaitset ülepinge eest- ühendus lahutatakse, ehk siis mõni leht ehk jääbki printimata,printer jääb vooluta hetkest kui võrgutoide katkestatakse kuid Printer jääb terveks- otse vooluvõrgus võib ülepinge saatuslikuks osutuda. Mu õel läks äikese nahka kogu komplekt (arvutist printeri ja elioni seadmeteni), ainult LCD telekas jäi imekombel puutumata. Ütlesin talle, et ostku UPS,vähemalt arvutile aga ei raatsi. Nüüd on nad nii "targad" et tõmbavad kõik seadmed ka ööseks välja, juhuks kui magamise ajal peaks äikest tulema.


Kui äikese eest otseselt (ei tea mida tähendab piksekaitse 1050 jouli, mis on Mu OPTI UPSi specis kirjas) ei kaitse siis EE pingekõikumiste vastu ehk isegi kaitseb. Siiamaani tundub, et on ühendus suht kvaliteetne. Mul on ka ülepingega pikendusjuhe, kus AV tehnika ja ruuter on ühendatud- samuti, äikese korral tõmban pikenduse välja, aga voolukõikumiste suhtes usaldan seda pkendust küll.

Kasutaja avatar
erxxx
Edasijõudnu
Postitusi: 30
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: arvuti restardi küsimus

PostitusPostitas erxxx » 23:36, 24 Veebr 2012

Krdi naljavennad.
Arvuti restardib voolukõikumise peale.
Raha vähe.

Online UPS koju on täielik overkill, eriti kui raha pole.
Kui arvuti paneb iga kõikumise peale pildi tasku, siis ei aita ka OFFLINE UPS, kuna on aeglane.

Kui sul on praegu mingi 350W toiteplokk, siis vaheta see mõne korralikuma 500W toiteploki vastu ja suht kindel, et enam probleeme pole.
See kehtib muidugi ainult hetkeliste pingekõikumiste puhul.
Sõbral tegin maal sellise vahetuse ja ta ei kurda - enne oli mingi 3-6 restarti päevas, nüüd kord kuus.

Kui mingi hull mängur ei ole, siis järgmiseks arvutiks vali läpakas.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 42 külalist