internet ei tööta

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas jaanus- » 21:15, 28 Juul 2011

Energizer kirjutas: Tore, lase käia oma aeglase IE-ga, vähe sellest et sa ei soostu kasutama FF-i või Operat,mis oleks esimene lihtsaim asi mida võinuksid proovida, sa ei vaevu meid üldse kuulama.

ps energizer ma kasutangi FF-i ja mu problad kadusid, isegi foorumi menüü on nähtaval! smile11
aga kuna ema ei saa FF-iga id-kaarti kasutada ja netipanka minna siis jätan exploreri alles kuna ta sellega nii harjunud! :wink:
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Energizer » 21:26, 28 Juul 2011

jaanus- kirjutas:
Energizer kirjutas: Tore, lase käia oma aeglase IE-ga, vähe sellest et sa ei soostu kasutama FF-i või Operat,mis oleks esimene lihtsaim asi mida võinuksid proovida, sa ei vaevu meid üldse kuulama.

ps energizer ma kasutangi FF-i ja mu problad kadusid, isegi foorumi menüü on nähtaval! smile11
aga kuna ema ei saa FF-iga id-kaarti kasutada ja netipanka minna siis jätan exploreri alles kuna ta sellega nii harjunud! :wink:


id kaart töötab ka FF-iga.

http://ideelabor.ee/id-kaart/windows/
Tõmba alla:
http://installer.id.ee/media/ID-kaart-firefox.exe
Installi ja jälgi juhendeid.

Kuid väike hoiatus, FF-il võtab ülestulemine tsipake aega, ta aktiveerib ID lugeja ja ka selles oleva kaardi. Ja alles siis avab esilehe.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas jaanus- » 21:35, 28 Juul 2011

ema ei kannata sellist asja ta teeb siis pigem exploreril või google crome-il seda, mina login sisse oma lehtedesse FF-il ja ema exploreril ja emal on rahu kuna id-kaart töötab ja rahu majas.
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 738
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Opo » 22:11, 28 Juul 2011

Ma ei mõelnud usb-lt Estobuntusse bootimisega, et peab selle installima (seda saab ka muidugi teha), vaid default käivitusega läheb live sessiooni. Miks ma ei soovita live CD-d:
1) aeglane
2) Jaanuse arvutil Combo seade, mis võibolla ei suuda DVDR-e lugeda (ML300-jas olnu igatahes mitte)
Miks usb boot hea:
1) kiire, 3GHz Pentium 4-ja peal ei tee suurt vahet installitud op-süsiga.

Estobuntu on usb-lt täielikult töötav operatsioonisüsteem, enamus Eestis vajaminevast tarkvarast juba installitud ( ID-kaardi tarkvara, erinevad video ja audio koodekid, OpenOffice jne., mida Ubuntusse tuleb peale installi alles sikutada) ja täielikult töötav.

P.S See kiri on kirjutatud live-Estobuntus usb-lt ja tegin näiteks OpenOfficega E-Booki tarvis WinXP installi juhendist pdf varjandi.
Manused
WinXPIns.pdf
(1.35 MiB) Allalaaditud 263 korda
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas jaanus- » 22:28, 28 Juul 2011

see teema pealkiri ütleb et siin tuleks rääkida internetiga seonduvast mitte opsüsteemidest! või on äkki vaja pealkirja muuta ve?
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Energizer » 22:52, 28 Juul 2011

:D Minu meelest ekstra pole vaja pealkirja muuta sest, sellel võib ka olla 100 erinevat põhjust miks internet ei tööta smile15 alates riistvarast lõpetades teenuspakkujaga... :D

Konkreetselt loodetavasti leidsid nüüd oma küsimustele ka vastused.

Opo: Mina olen kõik oma linuxi installid peale lasknud isost kõrvetatud plaatidega. Võib-olla aeglane, aga USB jooksis mul ükskord kinni.
Ega installimisel nüüd kiirus nii tähtis ka pole, samas eks muidugi, igaühele oma meetod. Siinkohal vaidlema ei hakka seda enam et teemaalgatajale see linux ei paku huvi, pole mõtet teemat niisama nämmutada, isegi pikalt sai nämmutatud... smile50

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Sombi » 23:02, 28 Juul 2011

jaanus miinus, kas sul on väga paha olla? Sinu närvide seisukord ei koti siin foorumis kedagi. Saime juba kõik aru, et sa arvutiga midagi ette ei võta. Kuid milleks sa selle teema üldse tegid kui ema ei luba arvutiga midagi ette võtta ja sa ise ei suuda, ei oska, ei taha? Teised õpetavad ja soovitavad, sina ainult vingud ja hädaldad. Teinekord ära üldse midagi küsi, kui sa soovitusi järgida ei kavatse! Mina lõpetan, sest mul on juba siiber sellest teemast.

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 738
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Opo » 23:15, 28 Juul 2011

Jah internetist ei tea ma essugi. smile01 Viimased pool aastat olen netipulgaga käinud, enne seda aegajalt AIP-is. Programmeerimisalased oskused puuduvad ( kunagi muinasajal sai natuke basicut treitud nõukogude arvutustehnika ime DVK2-e peal), aga neid on selleks, et mõista mis su arvutisse pooletosina aastaga Windowsi poolt kokku kogutud, hädasti vaja. Et Windows on suletud, sisemiselt tuhandete seostega süsteem, siis mõistavd seda täielikult Microsofti insenerid.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas valgekotkas » 23:46, 28 Juul 2011

Opo kirjutas: Et Windows on suletud, sisemiselt tuhandete seostega süsteem, siis mõistavd seda täielikult Microsofti insenerid.
ega ikka ei mõista küll - oli siin mõned aastad tagasi selline piinlik moment, et ajakirjandusse lekkis info pisipehme serveripargist kus ülla-ülla tegi ilma linux-i servidorisoft smile36
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Energizer » 02:05, 29 Juul 2011

Sombi kirjutas:jaanus miinus, kas sul on väga paha olla? Sinu närvide seisukord ei koti siin foorumis kedagi. Saime juba kõik aru, et sa arvutiga midagi ette ei võta. Kuid milleks sa selle teema üldse tegid kui ema ei luba arvutiga midagi ette võtta ja sa ise ei suuda, ei oska, ei taha? Teised õpetavad ja soovitavad, sina ainult vingud ja hädaldad. Teinekord ära üldse midagi küsi, kui sa soovitusi järgida ei kavatse! Mina lõpetan, sest mul on juba siiber sellest teemast.

smile85
Järgmine kord jaanus- mõtle enne järele kui midagi teed või küsid veel parem kui näitaksid et oled võimeline ka kodutööd ise tegema. Ehk siis ei maksa harjuda mugava õpitud abitusega ( jajah, uus põlvkond ongi selline, kes ise mõelda ei oska.).

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3172
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 155 korda

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Scott » 05:19, 29 Juul 2011

jaanus- kirjutas:aga mu arvuti ei ole katki, ma ei julge linuksit proovida või üldse mingit clean installi teha , asi selles et ema ei luba mul arvutis midagi proovida mida te soovitate ja ma ei oska neid asju teha mida te soovitate ... ma hindan teie tarkust ja ma ei taha teid solvata ma lihtsalt ei oska neid asju teha!


Et kartusest üle saada, peab proovima. Muudmoodi ei saa õppida. Kas Sul oma toas veidi vaba ruumi on? Kui on, siis jäta mõned jäätised söömata ja osta selle raha eest HV või kasvõi siit foorumist vana netikast. Gigase prose ja 512MB mäluga kasutatud arvutid liiguvad paarikümne € ja odavamaltki. Muu kola antakse pealekauba. Harjutamiseks sellest konfist küll. Võid tuttavalt arvutitehnikult paar kõvaketast veel lisaks võtta, ühel katsetad (kettaid arvutis vahetades) Windowsit, teisel Linuxit ja kolmanda hoiad "puhtana" ja näpid alles siis, kui enda tegemistes kindel oled. Ja isegi kui midagi peeti läheb, alustad uuesti. Ei tule keegi teine kodustest kurjustama, ja kui hakkad end kiruma, et pidin ma nii tegema, kui oleks saanud ka teistmoodi ja õigemini, hakkab õppimisprotsessist kasu ka olema.

Minul oli esimene arvutitund 10. klassis, enne seda sai kartlikult vahetunnil arvutiklassi ukse vahelt ekraane piilutud, kuidas suuremad SNAKE'i mängisid. Kui nüüd keegi arvab, et keskkooli lõpuks olin personaalkompuutriga sinapeal, see eksib. Kolm aastat õppisime JUKUdel (2 MHz "prose", 64kB mälu, 5" pehmed disketid, kõvakettast polnud haisugi, ekraanil 2 värvi - must ja valge; tihti pidi RESET-nuppu hangumiste pärast sõtkuma, st kogu tehtud tööd pidi otsast alustama). Ülikooli esimesel kursusel istusin esimest korda PC ette ja ei osanud mitte kui midagi sellega teha. Isegi akende X pealt hiireklõpsuga sulgemine oli tundmatu, õppejõud näitas mitu korda ette. Igatahes tundsin end lootusetuna arvuti selgeks saada. Aga tuli teine arvutiklass, kus sai ise proovida ja mis seal salata, ka muudest õppeainetest poppi tehtud, et arvutis olla. Seal klassis oli juba internet ka. Järgmisena sain omale ühe kasutatud vana läpaka, mis igasugust pahna täis oli. Ostsin veel Tiit Tilga arvutiõpetuse raamatud kõrvale, Tevalo/ELFA foorumist abi küsitud, ja nii see oskus tulema hakkas. Sai muidugi puhastamise käigus ka MS Word, Excel ja Powerpoint ära kustutatud, õnneks aitas keegi installiplaadiga hädast välja. Kui aastaid hiljem paha sitikas läpakasse ronis, hakates netis olles Ukraina-Venemaa ja Ameerika võrguliiklust vahendama, et ise netti enam üldse kasutada ei saanud, sain iseseisvalt ühele vanale lauaarvutile + tühjale HDD-le Windows98SE ja draiverid peale ning neti külge, kuigi polnud kunagi varem nii sügavuti arvuti hingeeluga kokku puutunud. Hiljem õnnestus tol ajal asendamatu Photoshop ühest arvutist teise nii kopeerida (installiplaati polnud, pidi õiged kaustad, failid ja registriread üles leidma), et hakkas töölegi.

Julgust õppimisel!


jaanus- kirjutas:tegelt ma ei kavatse midagi selle näraka vanaraua eest kulutada tehnikutele, ... see arvuti jääb edaspidi netist kõrvale niisama filmi ja muusika esituseks, ... V-A-N-A-R-A-U-D on see arvuti


Teed ka selle korda. Nagu teised juba ütlesid, pole see mingi vanaraud. Mu XP-ga 866 MHz standardmäluga lauakas lippab netis veel kobedalt, vaid liigse flashiga lehed laagivad alguses ning Youtube video on targem enne vaatamist lasta lõpuni laadida või kettale salvestada.

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 738
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Opo » 09:47, 29 Juul 2011

Energizer kirjutas:Mina olen kõik oma linuxi installid peale lasknud isost kõrvetatud plaatidega. Võib-olla aeglane, aga USB jooksis mul ükskord kinni.
Ega installimisel nüüd kiirus nii tähtis ka pole, samas eks muidugi, igaühele oma meetod.

Me räägime üksteisest mööda, ma mõtlen Estobuntu kasutamist mälupulgal, mitte installimist, mida isegi teinud pole, sest vana Compaq ei võimalda usb-lt bootida (vaid ikka live-dvd-lt). Vaid väidan, et Estobuntut saab inimene kes ei oska, ei julge ja ei usu linuxilistesse, pea riskivabalt proovida-kasutada täis (?) fuktsionaalsuses, ilma et DVD seade peale igat kliki tükk aega kriuksuks. smile40
Muidugi on oma miinused, mis teistpidi on ka plussid. Kõik mis Estobuntus teed kaob peale arvuti väljalülitamist, ehk siis veebiajalugu, seaded, installitud tarkvara jne. aga see tähendab samas, et võid neid riskivabalt proovida (näiteks erinevaid Firefoxi lisasid). Kuigi näiteks suuremahulist videotöötlust ilmselt ei saa teha (pole proovind), kardan et tegevuse ulatus on piiratud operatiivmälu mahuga (ei ole õnnestunud Ordi 1GB RAM-i veel umbe ajada). Küll aga on võimalik tehtud töid ja veebist sikutatud tarkvara või meediat (näiteks VideoDownloadHelperiga) salvestada arvuti kõvakettale või küljes olevale teisele mäluseadmele. Sellest tuleneb ka väike risk (lisaks BIOS-es käivitumis järjekorra surkimisele), et ligipääs arvuti kõvakettale siiski on, tõsi pole üritanud Windowsi süsteem faile ära kustutada, ei tea kas seda lubatakse teha.
Viimati sai näiteks nii vaadatud otse Taaramäe sõite tuuril, sest vana Compaq ei jaksa 360(+)-st flash striimi sujuvalt vedada, selleks tuli installida brauserile pluginaid (VShare), aga proovi installitud opsüsis pärast neist lahti saada. smile61

P.S. Need on kogemused 10.09-ga, uut 11.06-at olen paarkorda plaadilt proovinud, see mäkilik väljanägemine on vanale winimehele väga harjumatu.
Viimati muutis Opo, 17:30, 29 Juul 2011, muudetud 2 korda kokku.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas jaanus- » 10:46, 29 Juul 2011

ma tahaks küll proovida aga see jutt mis ma juba algajana teha pean proovima ajab judinad peale smile74 smile39 smile61 ja veel et mul ei jagu aega selleks kui ma pean koduseid aitama!
aga kust ma võtan kuni 30 euri et osta sellist ronti proovimiseks, minu raha on ema käes et peret ülal pidada (mu närvihaigus tagab sissetuleku) ja ema ei annaks 20 eurigi et ma midagi katsetamisekski ostaks. smile26
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas jaanus- » 10:53, 29 Juul 2011

ema ei lubaks isegi prooviarvutil mul katsetada arvuti opsüsteemi vahetust ja üldse arvuti lahtitegemist ja menüüdes käimist! smile01 mu pere seab mu õppimisele piirid seetõttu ma ei teegi ühtegi asja tegelikult vaid lihtsaltloen neid soovitusi ja millest aru saan selle jätan meelde
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Sombi » 11:20, 29 Juul 2011

Vabandust, et ma ei saa vait olla, aga sulle üks rahaliselt soodsamaid soovitusi: Leia tutvusringkonnast keegi tuttav, kes arvutitest jagab, las vaatab üle ja teeb vastavad parandused. See on igal juhul odavam kui Elioni tehnik ja saad arvutit veel jupp aega normaalselt edasi kasutada. Nagu ennist mainisin, on mul arvuti igatepidi kehvem sinu omast ja mul lippab nii et vähe pole. Ahjaa, sulle teadmiseks, et käesolev foorum venib mul ka, teistega provbleeme pole. See tähendab, et nii kui klikin, on juba olemas (mul nett veidi kiirem ka, hetkel 10/9Mbps)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist