internet ei tööta

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Sombi » 19:04, 28 Juul 2011

Ei taha ta mingit laiendit, just proovisin. Ma ei saa aru, mida sa tegid?

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Energizer » 19:11, 28 Juul 2011

jaanus- kirjutas:aga see on ju normaalne et facebooki cityville ja petville(mida ema mängib kui ta kodus on) jooksevad aeglasemalt kui neli korda võimsamas arvutis mis emal linnakorteris on?
ja HD film mille downloadisin netist mängib superhästi, probleem oli netist otse vaatamisega kuna sai võtta 5/1 nett!
see sama error tuli samal ajal tegelt õe läpakas ka, elion jättis mulje et arvuti kalab, nett oli katkendlik ja see oli serveri ühenduse viga tegelt!
aga kas 34% ram usage't on normaalne

34% RAMist ei ole tegelikult kriitiline, kui võtta aluseks sinu masina 1,5 GB. 1,5 GB RAM puhul peaks kriitiline olema 1GB või rohkem mälukasutust.Seda eeldades et üritad käima ajada veel mingit programmi või töödelda faili mis nõuab rohkem mälu. Arvestama peab veel ka sellega et opsüsteemile peab ka jääma vaba ruumi. Alates hetkest millal Windows peab hakkama saalealasse puhvredama, siis tekivadki tõrked. Selleks et sellist olukorda vältida tuleks
a) mängida vähem smile36
b)mitte jooksutada mitut programmi korraga
c) panna mälu juurde, aga sellest on vähe kasu kui kasutaja ei järgi punkte a ja b ning installib aga uusi programme/mänge peale mis võtavad uuest mälust oma osa. Igasuguseid tilulilunaid ei maksa veebibrauserile juurde installida. jne.
Ja kui sa nii tark oled et tead et facebook ning MSN on ressurssiõgijad, miks sa siis kasutad neid? smile26 OK ma saan aru, paljud ei suuda enam ilma sotsiaalmeediata elada, kuid on olemas alternatiivsed multiprotokollitoetusega kliendid, nimekiri on siin, alati ei pea originaaltarkvara kasutama nagu Windows Live näiteks:

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... ng_clients Konkreetselt midagi ei soovita.
Kokkuvõtteks soovitan sul ennast kokku võtta ja midagi ära teha, selline teoorias heietamine ei muuda probleemid olematuks.
Praegu jääb mulje et sa loodad et meie kohvipaksu pealt soovituste jagamine kaotab su probleemid, ei kaota, ise pead vaeva nägema või laskma kellelgi seda vaeva näha, kui ise hakkama ei saa.Ega muudmoodi sulle kogemusi ei tule. Pead ise õppima. Nagu me kõik kunagi oleme alustanud nullist. Loodan et sa ei solvu, tahtsin lihtsalt julgustada, ole mees! Muidu jäädki sedasi, abitult pealt kuulama, mida teised räägivad, teoorias üks probleem kaob, tekib sul teine, kolmas neljas ja varsti on üks segapudru ja kapsad.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Energizer » 19:13, 28 Juul 2011

Sombi kirjutas:Ei taha ta mingit laiendit, just proovisin. Ma ei saa aru, mida sa tegid?

ta ei osanud vist notepadiga redigeeritud faili salvestada. Tegelikult isegi kui notepad ka lisabki lõppu .txt, saab tegelikult hiljem ümber nimetada teda selliseks nagu vaja.

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Opo » 19:14, 28 Juul 2011

Trüki Googlisse sisse "Win XP installeerimine" leiad mitu eestikeelset lehte üksikasjalike juhenditega.
Kui soovid riskivabalt oma arvutit proovida:
a) 2GB USB mälupulk
b) sikuta Estobuntu lehelt http://www.estobuntu.org/allalaadimine kas KDE töölauaga 10.09 (meenutab Wini) või Gnome 11.06 (Mäki sarnane).
c) unetbootin.sourceforge.net lehelt saad UNetBootin nimelise wini programmi.
d) Käivitad UNetBootini, Diskimage all näitad kus asub estobuntu .iso fail, valid millises pesas usb pulk asub ja vajutad OK.
Sinu emaplaat peaks toetama USB mälupulgalt käivitamist, aga kõigepealt on vaja see
BIOS-es käivitus järjestuses esimeseks panna.Juhend siin: http://helpdeskgeek.com/how-to/change-b ... -xp-vista/
Arvuti restartides peaks käivituma juba Estobuntu, minu Pentium 4-ga laeb see ennast minutiga üles ja on täiesti kasutusvalmis.
Viimati muutis Opo, 22:20, 28 Juul 2011, muudetud 1 kord kokku.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2054
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 30 korda

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Zuumbox » 19:20, 28 Juul 2011

jaanus- kirjutas:ei lase kirjutada, tahab laiendit .fail aga tekib uus dokument .txt mis mõistagi ei mõju netilehele

Kirjutuskaitse tuleb enne maha võtta smile28


Lõpetage ometi talle pingviini soovitamine, kui ta isegi nii elementaarset asja Win'ist ei tea smile15 Võin mürki võtta, et ta ei oska sellega miskit pihta hakata, rääkimata installimisest smile19
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Energizer » 19:20, 28 Juul 2011

Opo, iga emaplaat ei suuda korralikult USB-ga üles tulla, ise ka proovisin, kiilub kinni.
Eks ma võin testi mõttes ka seda estobuntut proovida USB kaudu, annan teada kas mul õnnestus. Seda küll juba uue masina peal... tegelikult on ka vana Amilo, proovin seda kui sellel USB boot on lubatud.
Kui oleks minu teha soovitaks ikka Live CD/DVD-d , see on tunduvalt lollikindlam.
Seda enam, algajale peaks olema DVD/CD iso kirjutamine lihtsam kui USB boot seadme loomine.
Zuumbox, tänapäeval ei ole linuxile üleminek enam see mis ta oli 10-15 aastat tagasi koos kompileerimiste ja konfifailide tekstiredaktoriga konfigureerimine... GUI-s eesti keeles peaks iga arvutialgaja hakkama saama. Kuid jah, ma ei tea mitmendat korda ma juba seda kordan: isiklikest failidest tuleks teha enne varukoopia... Muidugi, jääb algaja hätta , kui mingil põhjustel install või boot pangestub. Kui ketas juba formatitud siis on hilja, pole tal ei windowsit ega loodetud linuxit. Seetõttu, jaanus-, kui linuxi valid siis käsi kindlasti installeril windows dualbootiga alles jätta. Siis jääb sulle varuväljapääs kui midagi nihu läheb.

Endal on selline kogemus varnast võtta. Õnneks oli mul vana linux teisel kettal alles ja pärast buutimisjärjekorra muutmist sain vanasse veel tagasi, tirisin teise iso ja läksin uuele katsele.
Viimati muutis Energizer, 19:29, 28 Juul 2011, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas jaanus- » 19:27, 28 Juul 2011

vabanda aga ma ei tegele põhimõtteliselt ubuntuga, mu probleem oli internet exploreri aegluses!
ma tekitasin suurt hädakisa mingist elioni smile25 kalamisest, siinkohal ei aita arvuti install vaid teenusepakkuja vahetus mis samuti on ilmvõimatu kuna teised veel halvemad või ei ulatu minuni.
ma loeks siinkohal teema ammendunuks, ja ei mingit clean installi soovitusi enam las türi tehnik teeb seda kui mõni aasta möödas on!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Energizer » 19:33, 28 Juul 2011

jaanus- kirjutas:vabanda aga ma ei tegele põhimõtteliselt ubuntuga, mu probleem oli internet exploreri aegluses!
ma tekitasin suurt hädakisa mingist elioni smile25 kalamisest, siinkohal ei aita arvuti install vaid teenusepakkuja vahetus mis samuti on ilmvõimatu kuna teised veel halvemad või ei ulatu minuni.
ma loeks siinkohal teema ammendunuks, ja ei mingit clean installi soovitusi enam las türi tehnik teeb seda kui mõni aasta möödas on!

Selline on siis sinu tänu! Tore, lase käia oma aeglase IE-ga, vähe sellest et sa ei soostu kasutama FF-i või Operat,mis oleks esimene lihtsaim asi mida võinuksid proovida, sa ei vaevu meid üldse kuulama. No mis me siis teeme, räägi nagu seinaga. smile60
Kui nii põikpäine oled siis tee mis tahad, vaheta teenuspakkuja või kutsu elioni tehnik kui arvad et sellest kasu on.
Pagan, meie kulutame heasoovlikult sinu probleemide lahendamisele aega, aga sa suisa ignoreerid neid soovitusi. Tõsiselt, mine arene natuke...

Ja mis puudutab Elioni, aeglane arvuti ehk konkreetselt sinu PC on kindlasti suurem pidur kui elioni internetiühendus. Ma jõudsin veel 1 megabitise stardipaketiga oma uut 2-tuumalist IT shopi arvutit proovida, vahe vanaga oli nagu öö ja päev!!!

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas jaanus- » 19:55, 28 Juul 2011

aga mu arvuti ei ole katki, ma ei julge linuksit proovida või üldse mingit clean installi teha , asi selles et ema ei luba mul arvutis midagi proovida mida te soovitate ja ma ei oska neid asju teha mida te soovitate, ma tahaks esiteks teada otsest vastust ühele küsimusele:
kus asuvad need tühjendust vajavad temp ja cache kaustad mis on üldse essa samm arvuti parandamisel, siis kõige lõpus tulevad teie ennustused-soovitused, ma hindan teie tarkust ja ma ei taha teid solvata ma lihtsalt ei oska neid asju teha!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas martinj » 20:03, 28 Juul 2011

Pane faili nimi jutumärkidesse "hosts." .
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas jaanus- » 20:06, 28 Juul 2011

smile18 smile22 pealegi ma ei taha ise arvutit peeti keerata mingi üliraske format c -ga ja uue installiga mida ma ei oska mitte üks raas, mul ei ole mingit ettekujutust kuidas opsüsteemi vahetada või uuesti installida, ma vaatan pigem juhmi ja ehmunud näoga neid tekste mis te mul käsite teha. smile21
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Energizer » 20:09, 28 Juul 2011

jaanus- kirjutas:aga mu arvuti ei ole katki, ma ei julge linuksit proovida või üldse mingit clean installi teha , asi selles et ema ei luba mul arvutis midagi proovida mida te soovitate ja ma ei oska neid asju teha mida te soovitate, ma tahaks esiteks teada otsest vastust ühele küsimusele:
kus asuvad need tühjendust vajavad temp ja cache kaustad mis on üldse essa samm arvuti parandamisel, siis kõige lõpus tulevad teie ennustused-soovitused, ma hindan teie tarkust ja ma ei taha teid solvata ma lihtsalt ei oska neid asju teha!


smile36

Aga mida sa siis üldse mässad kui su ema ka ei luba sul arvutit näppida? Saad ata-ata? smile07 Arvad et sa oled siis targem kui meie soovitame ja sa ise neid järgi ei proovi? Naiivne lootus... See on sama hea kui sa ise ei oska ja lased nt oma sõbral tuttaval matemaatikaülesandeid enda eest lahendada.
OK kui asjad nii tragikoomilised on siis põhimõtteliselt soovitan sul arvuti seinast välja võtta ja öelda emale et telligu IT spetsialist.

Muus osas ma juba kirjutasin kus ja kuidas saab cache ja history tühjendada aga sa ju ei loe postitusi. Teist korda ma ennast kordama ei hakka see on mõttetu ja kasutu seda enam et sa ei oska.
Enda meelest oled kõva spetsialist, aga kui soovituste jagamiseks läheb siis oled vagur nagu talleke. Ega ma sind hukka ei mõista, tegelikult on hea et sa ei näpi, pärast keerad veel mingi käki kokku ja foorum on süüdi...näed nemad soovitasid nii ja naa... smile22

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1674
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas kokku123 » 20:09, 28 Juul 2011

nende cache ja temp kaustade tühjendamisest pole sinu puhul mitte mingit kasu. Win ise on juba piisavalt pees + igasugu muud sodi mis on ajaga kogunenud.

Enegizer ära hakka parem mingeid dual boote soovitama. Olen 100% kindel et tal ei tuleks enam ei win ega linux üles.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas Energizer » 20:14, 28 Juul 2011

jaanus- kirjutas:smile18 smile22 pealegi ma ei taha ise arvutit peeti keerata mingi üliraske format c -ga ja uue installiga mida ma ei oska mitte üks raas, mul ei ole mingit ettekujutust kuidas opsüsteemi vahetada või uuesti installida, ma vaatan pigem juhmi ja ehmunud näoga neid tekste mis te mul käsite teha. smile21

keegi ei käsi sul format c-d teha aga tegemist oleks kõige lihtsamate ja efektiivsemate lahendustega arvestades sinu hetkeolukorda. Sulle on juba mitu korda öeldud, et kui ise ei oska siis telli teenus või palu kedagi kes TÕESTI oskab... smile12

OK sa tunnistad et ei julge, aga mis sa siis pärid kui ei julge?!?


Asi on selles et siin foorumis on enamus sinust vanemad, kellel on kogemusi ja kui enamus ühte asja räägib siis järelikult nii on lihtsam. Ei saa nii, et sa teed sõrmenipsu ja probleemid kaovad või teed plaksu ja probleemid kaovad. smile26 Lihtsalt ei ole teisi variante. smile26

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: internet ei tööta

PostitusPostitas jaanus- » 20:19, 28 Juul 2011

ma ei taha arvutist muud kui lihtsalt filme näha , musa kuulata ja uudiseid lugeda ja selleks see asi täiesti kõlbab! ja palun mul pole arvuti pees kohe kui mingi jama interneti sätetes või veel tihemini elion keerab mingi pasa kokku teenusega mida see ka seekord oligi. ma kordan see jama oli ainult elioni neti katkestuses kuna teine "terve" arvuti tegi samal ajal sama jama ja ma tõesti kasutasin mitut asja korraga filmi käimisel neti kaudu st. koormasin mälu üle ja sellest ka mulle arusaamatud anomaaliad!
peace
elu koosneb üllatustest

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist