teine kõvakas kahiseb

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas jaanus- » 22:06, 11 Juul 2011

kui see töös on siis kahiseb ja arvuti ventid panevad sellist seakisa mõnikord .
praegu näide kahinast: http://www.upload.ee/files/1485456/REC0001.WAV.html
plõksud käivad seinakelle tõttu läbi!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas jaanus- » 12:34, 13 Juul 2011

möh smile06 , kas keegi ei taha sellest teemast rääkida? mul on abi vaja !
veel üks näite salvestis : http://www.upload.ee/files/1488335/Kone000.amr.html
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas Sombi » 17:17, 13 Juul 2011

Mis ma sulle vastan? Esiteks tee salvestus kvaliteetne, teiseks mu arvuti seda teist salvestust üldse omaks ei võta, seega kasuta tuntumaid formaate (ma ei hakka sinu pärast muid pleiereid arvutisse installima). Kolmandaks on küsimus: Kuidas ta sahiseb? Salvestuse järgi näiteks mina ei suutnud midagi välja lugeda (kuulda). Milles su probleem üldse seisneb? Äkki tahad naist, kes on sinust veidi asjalikum?
Kui mu kolmest punktist oled aru saanud ja neile vastad, võin edasi rääkida. Ja mingit si**a salvestust ma enam kuulda ei taha. Sest kui abi tahad, anna maksimum andmed!
Moded, andke andeks aga ma enam ei suutnud. Palun kustutada kui see liialt solvav tundub.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas jaanus- » 19:56, 13 Juul 2011

siinon kvaliteetne salvestus, ma tegin arvuti skype mikrofoniga nüüd
wma-d toetab iga player!
ta sahiseb nagu roosteragin või lehtetega pühkimine!
elu koosneb üllatustest

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1674
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas kokku123 » 20:24, 13 Juul 2011

Kõvaketas sahisebki kui töötab, kui ei sahiseks siis oleks midagi väga valesti. Sahinat tekiavad pöörlevad osad sees.

Kui SMART järgi kõik korras siis ei tohiks probleemi olla.

Tiri Speedfan, seal võta smart tab, vali ketas ning seejärel online test nupu peale vms ja copy-paste link siia. vaatame üle.
Lugedes su postitusi siis rohkemat ei tasuks seal speedfanis näppida, võid lõpetada katkise arvutiga.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas jaanus- » 20:38, 13 Juul 2011

http://www.hddstatus.com/hdrepanalysis.php , huvitav, iga asi on very good kuigi numbrid on imelikud ja pealegi enamus funktsioone ei tööta enam arvutis, ntx ikoonide nurk kella juures või automaatne puhkereziimi minek
Pilt siin veel teise asjaga tehtud test kõvakale http://www.youtube.com/
Viimati muutis jaanus-, 01:16, 09 Mär 2012, muudetud 1 kord kokku.
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1674
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas kokku123 » 21:34, 13 Juul 2011

see on vale link.

seal on all tekst

The link to get back and see a new report about this hard disk in the future is this. Consider that new hard disks and new checks are added over time.

Sõna This taga peitud link sinu testile. sooviks toda linki.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas jaanus- » 22:15, 13 Juul 2011

http://www.hddstatus.com/hdrepshowrepor ... n=F91AA4C3
mh, kas see???
aa ,teglt ongi link teistsuguse kombinatsiooniga! smile11 smile06
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas martinj » 08:52, 14 Juul 2011

Sombi kirjutas:Mis ma sulle vastan? Esiteks tee salvestus kvaliteetne, teiseks mu arvuti seda teist salvestust üldse omaks ei võta, seega kasuta tuntumaid formaate (ma ei hakka sinu pärast muid pleiereid arvutisse installima). Kolmandaks on küsimus: Kuidas ta sahiseb? Salvestuse järgi näiteks mina ei suutnud midagi välja lugeda (kuulda). Milles su probleem üldse seisneb? Äkki tahad naist, kes on sinust veidi asjalikum?
Kui mu kolmest punktist oled aru saanud ja neile vastad, võin edasi rääkida. Ja mingit si**a salvestust ma enam kuulda ei taha. Sest kui abi tahad, anna maksimum andmed!
Moded, andke andeks aga ma enam ei suutnud. Palun kustutada kui see liialt solvav tundub.

Saa nüüd inimesest ka aru. Inimesel on ainuke salvestusvõimalus odav telefon (siit see amr laiend või oskamatus telefoni salvestajat konffida, igaljuhul telefoniga head salvestust ei saa).
Kui see "sahin" ilmus järsku ja arvuti ka trikke teeb, siis pakun, et vutuvuttvutt uue ketta järgi.
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas jaanus- » 12:49, 14 Juul 2011

ei ma jõudsin järeldusele et ketas on omase häälega nagu iga inimene on oma häälega , vaata mu eelmises postituses linki, seal on kõvaka näitajad korras ja seda pilti mis ma lingina panin
elu koosneb üllatustest

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 816
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas bljumkin » 22:42, 14 Juul 2011

Üldiselt ext3 ja ext4'ga "häälitsevad" kettad tunduvalt vähem kui NTFS puhul.
No ei ole windoozal sealt lihtsalt võimalusi toimetamiseks.
Elik - vaheta failisüsteemi.
Ja veel parem - opsys'i , smile14

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas jaanus- » 11:49, 15 Juul 2011

mul plaanis see kast lähitulevikus taaskäitlusse saata või jätta kõrvalise kolaga konkusse seisma!
asi selles et bios-i plaadilt buutima seadistada võib osutuda probleemiks selle arvutiga kuna bios menüü ei anna näole sedasi nagu varem sain!
seega tuleb uue opsys-iga üle ketas kirjutada aga siis läheb asi rikki ju, kui ma buutimis järjekorra menüüd ette ei saa ei saa ma ise formatit teha ja veel vähem vahetada opsys-i smile26
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas Energizer » 15:22, 15 Juul 2011

Tead mis, annan sulle nõu.

1. RTFM smile19 , ükskõik, olgu uus või vana emaplaat. Inglise keelt oskad? Kui ei, ära näpi ja järgi nõuannet nr2
2. KUi ostad uue kasti , osta eelinstallitud opsüsteemiga, Ordi müüb ka Ubuntu linuxiga. Sul on nii lihtsam, muidu pärast keerad peeti.
3. Sa ütled et ei saa BIOSi ette? DEL või F2 on enamasti, täpsustamiseks järgi nõuannet nr1.
Et opsüsteemi peale saada on ka kavalamaid mooduseid. Ostad nt uue ketta, vana koos andmetega ühendad PC-st lahti(andmete kaitseks tont teab kuidas sul läheb) . Uue ketta paned asemele. Pane plaat sisse , kontrolliks kasvõu Ubuntu LIve ja lase ülesse. Seejärel installid otse plaadilt. Kui arvuti ütleb et ta buutimissseadet ei leia, pressi DEL või F2 ja pane plaat esimeseks. Mõni emaplaat on piisavalt tark saab kohe aru kui buutiv CD sees on ja pakub buutimiseks "press any key too boot the CD". Kui installi edukalt lõpetad, paned vana ketta teiseks (SLAVE) kopeerid andmed ja elad ilusti edasi. Kui kasti sisemusega pole varem tegemist teinud siis parem ära tee seda, muidu tuletan sulle meelde et enne küljepaneeli mahakruvimist kindlasti arvuti välja lülitada ja kui on siis toieploki nupp ka asendisse OFF, kui nuppu pole võta toitejuhe tagant ära.

Ahjah mul oli ka probleeme kus emaplaadi POST teadet ette ei tulnud just enne arvuti "suremist". Põhjuseks siis mälumoodulid vmt viga. Sel juhul tõesti kas uus kast või uus emaplaat. Ise ostsin uue kasti. Asi võib väga vabalt olla ka selles et sul on siin tegemist 10 halva teguri kokkusattumisega.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas jaanus- » 18:42, 15 Juul 2011

ma tahan ainult sellest lahti saada, ja uppuvalt xp-laevalt ära saada. selles arvutis on vananend prose ja vana ning aeglane graafikakaart ja helikaart viskab kõlarisse imelikku lärmi ning kõvakalt on 10 giga suutlikkust ära kadunud(näitab ketta paberil oleva 80-ne asemel 69 ja teine ketas samuti 160-ne asemel 144 max suutlikkust ja osa kettaruumi läheb eimillegi alla kaduma) - see tähendab et riisvaraline osa on "väsinud"! mälupulk kaotas ka tühjana pool mälu ära aga üks mälupulga vormindus tegi asja korda aga kuidas formatida ketast mis keeldub seda tegemast ?!
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: teine kõvakas kahiseb

PostitusPostitas Energizer » 19:45, 15 Juul 2011

jaanus- kirjutas:ma tahan ainult sellest lahti saada, ja uppuvalt xp-laevalt ära saada. selles arvutis on vananend prose ja vana ning aeglane graafikakaart ja helikaart viskab kõlarisse imelikku lärmi ning kõvakalt on 10 giga suutlikkust ära kadunud(näitab ketta paberil oleva 80-ne asemel 69 ja teine ketas samuti 160-ne asemel 144 max suutlikkust ja osa kettaruumi läheb eimillegi alla kaduma) - see tähendab et riisvaraline osa on "väsinud"! mälupulk kaotas ka tühjana pool mälu ära aga üks mälupulga vormindus tegi asja korda aga kuidas formatida ketast mis keeldub seda tegemast ?!


Kõvaketaste tegelik maht ongi väiksem sellest mis sildil kirjas sest tootjad arvutavad teistmoodi: 1 Megabait 1000 kilobaiti, tegelikkuses on aga 1 megabait 1024 kilobaiti, sealt tekib vahe sest osa läheb "kaduma". Seetõttu on 80 GB reaalne suurus 74,51GB. Windows XP install võtab enda alla keskmiselt 2GB, lisa juurde kõik installitud programmid ja mängud smile12 , windowsi turvaparandused ja taastepunktid kui kasutatud mahust võib vabalt saada ka 40GB, oma isiklikest andmetest ma ei räägigi. smile36
Mälupulgad ongi õrnad, mida vähemkvaliteetsed seda suurem risk, väike liigne ülepinge ja kõik kadunud. Paljud USB pulgad kannatavad ülekirjutamist vähem kui tegelikult peaks. USB pulkasid ei soovita varundamiseks kasutada. Ikka kas DVD plaat või eraldi HDD või võrguketas. USB sobib ajutiseks hädalahenduseks nt failide transportimiseks, võtad pulgale vajalikud failid et siis sõbra juures sõbra arvutisse ümber kopeerida.

Ketta vormindamiseks sobib fdisk. KUi ketas füüsiliselt katki (liigselt bad sectoreid täis või kontroller vigane (elektrooniline pool) siis jah pole midagi teha. Heal juhul kui on tegemist katkise failisüsteemiga (saab veel parandada siis opsüsteem buutimisel seda ka teeb) ka vigaseid klastreid saab veel ümber mappida aga mitte kauaks. KUi ketas juba kolksub siis mida aeg edasi seda vigasemaks ketas ka läheb neid vigaseid klastreid tekib juurde.Ehk siis kui sul tavaline kettapinna (surface check) kontroll ütleb et vigane siis osta uus ketas. Sulle on juba mitu korda erinevat nõu antud aga sa teed ikka asjad enda jaoks keeruliseks...

Ketta vormindamiseks sinule soovitan Windowsi installiplaati ja sellel olevat fdiski. Käivita install ja formati ümber kui tahad. Ketas mida opsüsteem aktiivselt kasutab (ketas millel opsüsteem jookseb) , ei saagi formattida samal ajal kui OS jookseb. GUI kaudu saab formattida teisi kettaid kuhu opsüsteem ei ole installitud. Kui tahad C ketta ümber formattida siis pead tegema arvutile restardi ja laskma sobiva programmiga DOS modes üle. Ma loodan et sa tead mida tähendab format C:\ või D:\ :-D Kõik mis kettal oli, läheb sinu jaoks jäädavalt kaduma. Ehk siis omavahenditega sa seda enam ei taasta. Mõtle hoolikalt järele enne kui formattimist ette võtad, oled hoiatatud.
Mis puudutab seda et raud vananenud siis milles probleem, sai sulle juba soovitatud, osta uus, mida sa veel tahad???

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist