Videokaart jamab.

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
velts54
Edasijõudnu
Postitusi: 60
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Videokaart jamab.

PostitusPostitas velts54 » 00:10, 16 Juun 2011

Kasutusel ATI Radeon HD 5450.Anomaalja selles,et pilt hangub momendiks ja hakkab uuesti tööle teatega,et videodraiver AMD keeldus vastamast ja on uuesti edukalt uuendatud.Enne seda oli kasutusel GeForce 8600 GT,vanad installid on kõik eemaldatud.Uued võetud kodulehelt.Ei leidnud kuskilt infi videokaardi töötemperatuurist,minul näitab 70 C.Jahutus on passiivne.Kaart 5 päeva vana.

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas descite » 08:52, 16 Juun 2011

windowsi puhul võiks aidata "safe modes" kõikide videokaartide mahainstall seadmehaldurist. soovitaks panna peale panna linnukese "näita peidetud seadmeid". Ja siis uuesti videokaardi draiverid peale. Linuxi puhul oskab vast mõni linuxitundja abi anda...

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas Opo » 09:24, 16 Juun 2011

Kõigepealt kontrolli järgi, et arvutis mingeid pahalasi ei oleks. Kas kaardiga draiveri plaati kaasas ei olnud, juhul kui on proovi seda. Mul sama klassi kaart 2400XT ja olen möödunud kolme aasta jooksul erinevaid Ati ajurite versioone proovinud, sest algupärane ei osanud h264-ja rauas dekodeerida. Tulemusi oli igasuguseid, milline tegi arvutile restarte ja milline pani pillid kotti juba keset installi (mul tõsi asub kaart ka PCI-E Lite siinil). Eelmise aasta veebruari versioon töötab hetkel Ordil ja rohkem pole seda torkinud.
HIS HD 5450 Passiv Radeon HD 5450 1GB GDDR3
2D GPU Temperature: 40 kraadi
3D GPU Temperature: 69 kraadi
Nii, et 70 kraadi smile67 sellele juustule (code name "Cedar Pro") ei ole liiast. Aga miks sa loobusid palju kiiremast 8600GT-st? smile06
Kaartide kohta teste ja andmeid saad :
http://www.tomshardware.com/charts/grap ... rds,1.html
http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=88&pgno=0
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas valgekotkas » 09:40, 16 Juun 2011

velts54 kirjutas:Kasutusel ATI Radeon HD 5450 ... Enne seda oli kasutusel GeForce 8600 GT,vanad installid on kõik eemaldatud.Uued võetud kodulehelt.Ei leidnud kuskilt infi videokaardi töötemperatuurist,minul näitab 70 C.Jahutus on passiivne.Kaart 5 päeva vana.
tahad asja korda saada - teed puhta WIN installi ... vastasel juhul jäädki igasuguste kalade otsa smile85 ja isegi kui viitsid ette võtta registrite käsitsi puhastuse siis selleks kulub kordades rohkem aega ja närve kui uuele installile, isegi järgmise põlvkonna sma tootja videole üleminek võib "kalama" hakata rääkimatta siis teisele arhidektuurile smile15
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
velts54
Edasijõudnu
Postitusi: 60
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas velts54 » 17:10, 16 Juun 2011

Opo kirjutas:Kõigepealt kontrolli järgi, et arvutis mingeid pahalasi ei oleks. Kas kaardiga draiveri plaati kaasas ei olnud, juhul kui on proovi seda. Mul sama klassi kaart 2400XT ja olen möödunud kolme aasta jooksul erinevaid Ati ajurite versioone proovinud, sest algupärane ei osanud h264-ja rauas dekodeerida. Tulemusi oli igasuguseid, milline tegi arvutile restarte ja milline pani pillid kotti juba keset installi (mul tõsi asub kaart ka PCI-E Lite siinil). Eelmise aasta veebruari versioon töötab hetkel Ordil ja rohkem pole seda torkinud.
HIS HD 5450 Passiv Radeon HD 5450 1GB GDDR3
2D GPU Temperature: 40 kraadi
3D GPU Temperature: 69 kraadi
Nii, et 70 kraadi smile67 sellele juustule (code name "Cedar Pro") ei ole liiast. Aga miks sa loobusid palju kiiremast 8600GT-st? smile06
Kaartide kohta teste ja andmeid saad :
http://www.tomshardware.com/charts/grap ... rds,1.html
http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=88&pgno=0

Arvuti peaks puhas olema,NOD32 ei leidnud midagi.8600GT läks ruuduliseks ja kuna Taigis targemat kui HD 5450 512 MB DDR3 polnud võtsin mis võtta oli.Vana kaardi tahan nädalavahetusel ära"küpsetada".Praegu avastasin,et jama hakkab kui temperatuur läheb üle 74 kraadi.Tähendab,et passiv ei kõlba?!Sellisel juhul peaks kaart nagu vigane olema smile29 Või mida rahvas arvab?Kasutusel 64 Windows 7 Ultimate.

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas Opo » 21:09, 16 Juun 2011

64 bitise Win 7 U kasutamisel on nii positiivseid kui negatiivseid mõjusid. Ei tea asjast küll suurt midagi, olen Wini pool endiselt XP kasutaja, aga siit võid ühteist teada saada:http://www.w7forums.com/windows-7-64-bit-vs-32-bit-t484.html.
8600GT soovitaks igaks juhuks teises arvutis või Taigis (maksis vist 5 euri) üle kontrollida. Mis puutub 5450 temperatuuri, siis üle 70 kraadi tundub tõesti palju (sa pole öelnud kaardi valmistajat, nii et täpseid spece ei tea). Kuidas on korpuse ventilatsiooniga ja mida arvutil jooksutad. 5450 on näiteks moodsas mõttes mängimiseks sobimatu, loodan et ei maksnud üle 30 euri selle eest. smile13
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas valgekotkas » 21:26, 16 Juun 2011

velts54 kirjutas:Praegu avastasin,et jama hakkab kui temperatuur läheb üle 74 kraadi.Tähendab,et passiv ei kõlba?!Sellisel juhul peaks kaart nagu vigane olema smile29 Või mida rahvas arvab?Kasutusel 64 Windows 7 Ultimate.
kõigi passiivjahutusega graafikakiirendite juhendis on selgelt ja suurelt kirjutatud - korpuses peab olema tagatud piisav õhuvahetus :wink: see kaart isegi täistuuridel ei lähe üle 55 kui korpuses vähegi õhu liikumist on, kõigepealt lahenda ära kasti jahutuse mure ja siis tee seda millest ma eelmises postis rääkisin ...

PS aru ma ei saa miks inimesed kõigepealt asju nende "katki olemises" süüdistama hakkavad - algatuseks võiks tooli ja klaveri vahelist tihendit "hooldada"
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
velts54
Edasijõudnu
Postitusi: 60
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas velts54 » 22:52, 16 Juun 2011

Jahutus peaks korras olema Air Flow 38 C ja kõik teised temperatuurid 24-44 C,videokaart 77 C.Huvitav tähelepanek.kirja kirjutamine tõstab kaardi temperatuuri.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas valgekotkas » 22:59, 16 Juun 2011

velts54 kirjutas:,videokaart 77 C
reaalselt ka radikas näppu ei kannata ???
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas Opo » 23:27, 16 Juun 2011

Sikuta GPU-Z nimeline programm, vaata mis see näitab. Ma olen kohanud prose puhul varem seda, et koormuseta temperatuur tõuseb. smile39
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas valgekotkas » 23:47, 16 Juun 2011

Opo kirjutas:Sikuta GPU-Z nimeline programm, vaata mis see näitab. Ma olen kohanud prose puhul varem seda, et koormuseta temperatuur tõuseb. smile39
kehvasti paigaldatud jahutus, tolm, surnud ventilaator - ükski kivi ei kuumene tühijooksul kui on piisav jahutus ... kusjuures "saatanast" on ka osad "targad" jahutuse juhtimise kivid mis mitte ei arvesta temperatuuri vaid koormust ... ja ikkagi - kõige kindlam temperatuuri mõõtmise vahend on näpu ots - kui ikka kahe sekundiga teeb "ai ai" siis on asi mäda smile20
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
velts54
Edasijõudnu
Postitusi: 60
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas velts54 » 00:10, 17 Juun 2011

valgekotkas kirjutas:
Opo kirjutas:Sikuta GPU-Z nimeline programm, vaata mis see näitab. Ma olen kohanud prose puhul varem seda, et koormuseta temperatuur tõuseb. smile39
kehvasti paigaldatud jahutus, tolm, surnud ventilaator - ükski kivi ei kuumene tühijooksul kui on piisav jahutus ... kusjuures "saatanast" on ka osad "targad" jahutuse juhtimise kivid mis mitte ei arvesta temperatuuri vaid koormust ... ja ikkagi - kõige kindlam temperatuuri mõõtmise vahend on näpu ots - kui ikka kahe sekundiga teeb "ai ai" siis on asi mäda smile20

GPU-Z näitab sama mis CPUID HWMonitor momendil 72 C.Näpp ütles kah,et on ai-ai smile22

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas valgekotkas » 00:21, 17 Juun 2011

velts54 kirjutas:GPU-Z näitab sama mis CPUID HWMonitor momendil 72 C.Näpp ütles kah,et on ai-ai smile22
mõnda ventilaatorit pole? - pane puhuma radika peale ja paari minutiga peaks asi kõvasti jahedam olema, külg ka muidugi maha kastil smile12

EDIT: kui tahad kindel olla, et softi kala pole siis buutimise ajal mine BIOS-i ja sinna masin jätagi pikemaks ajaks - sellisel juhul vido ei saa peale minimaalse raua tasemel koormuse mitte grammigi rohkem koormust - vaata ka siis ka temp üles kruvib?
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
velts54
Edasijõudnu
Postitusi: 60
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas velts54 » 00:50, 17 Juun 2011

valgekotkas kirjutas:
velts54 kirjutas:GPU-Z näitab sama mis CPUID HWMonitor momendil 72 C.Näpp ütles kah,et on ai-ai smile22
mõnda ventilaatorit pole? - pane puhuma radika peale ja paari minutiga peaks asi kõvasti jahedam olema, külg ka muidugi maha kastil smile12

EDIT: kui tahad kindel olla, et softi kala pole siis buutimise ajal mine BIOS-i ja sinna masin jätagi pikemaks ajaks - sellisel juhul vido ei saa peale minimaalse raua tasemel koormuse mitte grammigi rohkem koormust - vaata ka siis ka temp üles kruvib?

GPU-Z näitab prose koormust momendil 0-1% .Lisa jahutusega sain 49 C eile kätte,aga see pole lahendus smile29 Teisiti öeldes,et jalad kõhualt välja Taigi tagasi smile25

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Videokaart jamab.

PostitusPostitas Opo » 08:55, 17 Juun 2011

Äkki on ikka tarkvaraline kala, Valgekotka pakutud BIOS-e buutimist ei proovinud. Mu arvuti GV-RX24T256HP on samuti passiiv jahutusega aga GPU-Z näitab, et kaardi GPU 0% koormuse puhul töötab selle vent (mida ei ole) 30% kiirusega! Ma pakun, et 8600GT oli aktiivjahutusega ja Windoosa smile10 mingil tasemel arvab endiselt kaardil olevat piisavalt jahutust .
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist