arvuti viskab pildi kotti

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas jaanus- » 12:44, 30 Mai 2011

arvuti viskab sellise sinise taustaga teksti ette keset internetitoimingut smile18 smile26
Manused
SDC11193.JPG
selline pilt
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas Energizer » 13:04, 30 Mai 2011

Su arvuti läheb kooma sest ei jätku enam mälu ega swappi (pagefile). On kaks varianti, kas mälumoodulid on vigased või on pagefile liiga väike või täis, arvutil pole enam kuhugi puhverdada RAM sisu. Samas pagefile suurendamine tähendab seda et eraldad kõvakettalt arvuti mälule saalimiseks ruumi. Kui ketas pahna täis ja kettal ruumi vähe siis tekitab see kah probleeme.

Minu soovitus: restart ja safemodes ilma võrguta üles. Seejärel logid adminnina sisse ja kammid Add Remove programs KRIITILISE PILGUGA LÄBI! EEMALDA KÕIK MIS EI OLE VAJALIK. Sama kehtib ka isikliku sisu kohta. Kui võimalik vabasta C:\ ketas üleliigsest ja tõsta andmed teisele kettale või partitsioonile (D: E mis iganes ketas sul on)
Samuti tuleb sul revideerida startup programs, mida vähem utikaid sul windowsis automaatselt üles tulevad seda parem. Ainus erand võiks olla viirusetõrje.

Teine soovitus, hangi memtest ja lase dos modes käima. KUi ikka mälu vigu täis siis tuleb mõelda mälumooduli vahetuse peale.

Kolmas soovitus, kui ülalmainitud soovitustest jõud üle ei käi, küsi abi it spetsialistidelt.

Üldiselt soovitan mitte kasutada pluginaid veebibrauseritel, eriti IE-ga kaasasolevaid pluginaid. Need koormavad arvutit, sest tegemist on programmijuppidega mis kasutavad ressurssi. Kõige parem on minimaalne Mozilla Firefox ja kogu moos. OK Flash Ja Shockwave playerid võiksid veel olla, ülejäänud nagu integreeritud otsimootorid, nn "ilmajaamad" sotsiaalmeedia otseviited jne jne on üleliigsed.

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas zoom » 21:28, 30 Mai 2011

no nonooh smile36

Eelnenud postitajale ..

Swap ikka asjasse ei puutu, kus sellised ....mõtted smile11

Kood: Vali kõik

0x00000050: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
(Click to consult the online MSDN article.)
Requested data was not in memory. An invalid system memory address was
referenced. Defective memory (including main memory, L2 RAM cache, video
RAM) or incompatible software (including remote control and antivirus
software) might cause this Stop message, as may other hardware problems
(e.g., incorrect SCSI termination or a flawed PCI card).


Ühesõnaga, eelnevalt võta memtest86 ja mälu läbi kammida.
Siis käsurealt chkdsk /f /r , millega kontrollid kõvaketast.
Vahetad prooviks videokaardi ..

Kasutaja avatar
Olavi
Entusiast
Postitusi: 292
Liitunud: 03:00, 26 Mai 2006
    unknown unknown

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas Olavi » 21:58, 30 Mai 2011

To jaanus-

Seda jama põhjustab tavaliselt 2 asja.
1: Mälu (ram) vigane
2: Rootkit viirus (trooja)

Et kontrollida arvuti mälu, või parandata op süsteemi booti sikuta alla http://www.hirensbootcd.org/files/Hiren ... D.14.0.zip ja kõrveta see buutivana CD plaadile. Buudi selle CD pealt ja lase Memtest86+ käima. Kui viga mälus pole siis lase OS käima ja sikuta http://www.malwarebytes.org ja käiula masin üle.

Edu katsetamisel
1W/4.8E/7E/9E/13E/16E/19.2E/23.5E/28.2E
110cm Triax
Sadoun PowerTech DG380
DM800se

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas siil udus » 22:09, 30 Mai 2011

Kapzas kirjutas: Kui viga mälus pole siis lase OS käima ja sikuta http://www.malwarebytes.org ja käiula masin üle.
Edu katsetamisel

Ja seda käulamist võiks ikka aegajalt teha, ka siis kui "surmaekraani" ette ei tule.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas jaanus- » 22:53, 30 Mai 2011

ma olen memtesti proovinud käima saada aga ei oska lihtsalt ja pealegi pole varnas toorik cd-sid smile26 ja pealegi ema ei raatsi küll raha anda selleks et uut viirustõrjet osta ja see nn "surmaekraan" tuli ette kui ema facebookis mängis korra ja samal ajal win media player käis minimeeritult!
ma olen avastiga üle "käulates" saand ikka mitmeid kordi arvuti hukast päästa, sellel ju boodi eelne scannimis funktsioon
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas valgekotkas » 23:06, 30 Mai 2011

jaanus- kirjutas: see nn "surmaekraan" tuli ette kui ema facebookis mängis korra
flash ja java on lisaks sellele, et nad lihtsalt saatanast on ka veel jubedad mäluõgardid ... su sinise ekraaniga lampkastil on kaks häda: 1) mälu on vähe ja 2) mälu on vähe ... noh ja siis on veel üks häda aga seda ei ravi ei memtest86-ga ega ka viirusetõrjega smile29
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas serxx » 08:25, 31 Mai 2011

zoom kirjutas:Ühesõnaga, eelnevalt võta memtest86 ja mälu läbi kammida.
Siis käsurealt chkdsk /f /r , millega kontrollid kõvaketast.
Vahetad prooviks videokaardi ..

Minu u. 15 a kogemus antud valdkonnas ütleb umbes sama, et esimesena peaks need kaks asja ära proovima. Suure tõenäosusega on mälu viga.

Memtest86 saab ka USB pulgale, pole CD plaati vaja: http://www.memtest.org/#downiso

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas jaanus- » 10:25, 31 Mai 2011

daa, ma lasin tehnikul poes panna mälud sisse ja ta testis ära need, ei mingit probleemi, ennegi kokku jooksnud arvuti sedasi aastaid tagasi ja just eriti siis kui olla mängus ja win media player ka käib smile29
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas zoom » 13:40, 31 Mai 2011

Mäludega on sedamoodi, et eile töötas, täna enam mitte.
Samas on sellele veakoodile raske lahendust pakkuda, kuna tegu võib olla lihtsalt ka tarkvaralise veaga, mis lööb välja teatud tingimustel.
Riistvara korrasolekut on aga võimalik endal kontrollida, kui testprogrammide jooksutamine siin abiks on.

Su vea ilmnemise kirjeldust lugedes, et ära enam nii tee, et WMP ja mäng korraga töötavad.
Enne ikka mäng, ja siis lõbu :mrgreen:

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas serxx » 14:44, 31 Mai 2011

Vaadata võib ka seda, mis nägu on kondekad protsessori ümber. Kui nad on pealt punnis, siis on teada milles viga.
Ja mäludega on tõesti nii, et eile töötas ja täna mitte. Seega võivad nad täiesti lambist otsa saada. Vahel aitab, kui võtta mälud välja ja panna tagasi. Ilmselt siis mingi ühenduse probleem.

Memtesti ja chkdsk soovitaks ma igal juhul ära teha. Need on kaks kõige elementaarsemat asja ja 80% juhtudest annab üks või teine neist probleemile vastuse/lahenduse.

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas jaanus- » 19:32, 31 Mai 2011

ei , ma ei oska neid mälu teste käima panna ja siis pean ju biosist bootimis seadet muutma ja seda ma ei riski, ma tean kindlalt et facebooki ja wmp-ga on ennegi sedasi välja viskand ja ma rõhutan enne kui sai uued mälud panna ja arvuti sisu polnd puututud , tegi ta samu trikke kui mitut kaarti korraga koormata(protsessor , video kaart ,helikaart , mälukaardid ja lõpuks ülekoormus emaplaadil)- kõik on lihtsalt peidus selles mitme programmi ( wmp , flash/java) kasutamises korraga! smile12 smile29 smile85
ps! ma avastasin selle ülekoormuse teooria alles hiljuti aga ei julenud sellega lagedale tulla, sest kahtlesin et äkki ei ole nii aga see on loogiline vana arvuti puhul. pealegi on need rikked harvenenud kui on mälusid juures , kui arvutis oli vähem mälusid siis oli neid väljaviskamisi poole rohkem seega võib järeldada:
VANA ARVUTI EI SOBI MITUT VÕIMSAT PROGRAMMI MÄNGIMA JA EI AITA LÕPLIKULT ÄRA HOIDA SEEGI KUI MÄLUSID JUURDE PANNA, ja rohkem ema plaat erinevaid uuendusi kaartide näol lihtsalt ei toeta või sobivad sinna liiga vanad kaardid! kui arvuti läbi kärssab, lubas ema selle asendada sest see on isegi ülikaua hästi töötanud ja ükskord ütleb iga asi üles! smile29 smile26
elu koosneb üllatustest

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas siil udus » 20:46, 31 Mai 2011

Võibolla ütled siis välja ka, palju sul seda mälu seal kokku on?

Kasutaja avatar
jaanus-
DigiTVfänn
Postitusi: 545
Liitunud: 15:53, 04 Sept 2010
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas jaanus- » 23:25, 31 Mai 2011

oli eelmisel aastal 512MB(2x 256MB) ja nüüd on kaks 512 MB-st mälu juurde pandud= 1.5GB aga siin mängib suurt rolli ka graafikakaart ja emaplaadi võimekus ja ka protsessori võimekus, mis kohe mitte ei ole head näitajad mul!
ja nagu ma juba ütlesin siis on see arvuti viimases kasutusfaasis - st et varsti lähi aastatel võb näha teda juba läbikärssanuna smile36
elu koosneb üllatustest

Kasutaja avatar
toivo5
Edasijõudnu
Postitusi: 89
Liitunud: 02:00, 04 Jaan 2006
Asukoht: Viljandimaa
    unknown unknown

Re: arvuti viskab pildi kotti

PostitusPostitas toivo5 » 23:31, 31 Mai 2011

Lähiaastatel ei näe Sa loodetavasti enam üldse seda arvutit... Sest tundub, et see masin oli juba 2 aastat tagasi suht vanaraud. Aga kui kasvad ning tööle lähed ja ema rahakoti peal enam ei ela, siis ostad uue.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist