Vanast ja uuest arvutist

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas faas » 22:23, 30 Mär 2011

Palju mina olen emme piiksusid kuulnud ja arvuti pole käima jooksnud siis emme prükas :) Raivo teab mis juhtub kui kahtlane emme kõhtu pista :wink: (vabandan veel kord) Kas kogu selle n...i asemel poleks mõttekam osta uus kast(töötav) :) peaks lausa tasuta olema nii vanad?
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas satik » 22:56, 30 Mär 2011

ML kasutas küll selliseid korpuse vente 12cm mõõdus millel endal on termoandur küljes, endalgi sahtlis vedelemas. Need hakkavadki mitu aega hiljem tööle.

Ma ei pidanudki silmas eelnevalt et ostad Ordist selle POSTmooduli üheks korraks, vaid et nende esindustes on see ilmselt enamikes olemas kohapeal, et ka kasutada kohapeal. Ega siis ainult tallinn ei remondi.

Sul on vaja jõuda selleni et saad mälud usaldusväärselt testitud. Mida selleks vajad sa tead. Kasuta vana toidet kui sellega enne asi töötas. Ära too sisse korraga mitut tundmatut muutujat. Ükski korras P4 emme ei tarvita nii trastiliselt erinevat toidet et vaja kindlasti seda vahetada.
Front Paneli USB toide võib olla ka biosist lihtsalt vaikimisi keelatud, olen sellist kunagi kohanud (võis olla isegi asrock). Kuid see ei puutu hetkel otseselt asjasse, selleni on mõtet minna kui muidu kodinad ikka töötavad.

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas Opo » 08:33, 31 Mär 2011

Kui ma paar aastat tagasi 98a. Chaintechi emaplaadi vale biose flashiga õhtule saatsin, siis
minu meelest piiksus kolm korda peale käivitamist, pilti ette ei tulnud. Erinevalt Chaintechist
on Asrockil korralik tugi olemas, aga kas õnnestub pimesi biose flashi teha. :?:
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas haljazme » 09:45, 31 Mär 2011

Manuaalist:
Memory: 2 DDR DIMM Slots: DDR1 and DDR2
1 DDR DIMM Slot Supports PC3200 (DDR400), Max. 1GB,
2 DDR DIMM Slots Supports PC2700 (DDR333) /
PC2100 (DDR266), Max. 2GB


Kui suured ja kui kiired mälud sul siis on seal ?

Lõuna-eestis võiksin sulle paari pilku-nelipaki eest terve toimiva kasti anda (suht sama põlvkond).
DM7000s & DM500s @ 5E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas valgekotkas » 09:57, 31 Mär 2011

suht suure tõenäosusega on prose/mälu siinisagedus ja kordajad paigast, ehk siis eelmine omanik enne kasti lammutamist ei resettinud BIOS seadistusi ära - otsi manuaalist üles jumper ClearCMOS ja selle kasutamine, samuti otsi igaks petteks jumperit lockCMOS, lockBIOS või midagi sellist - omal ajal meie maarjamaisetel brändidel oli kombeks arvuti nii lukku keerata kui veel võimalik ... kui BIOS vaikesätete taastamise järel masin ei buudi siis pole raud omavahel sobiv või on mõni komponent vigane ... kondekad võivad muidugi ka "kutupiilu" staatuses olla - see, et nad ei punnita ei näita veel iseenesest midagi, eriti kui tegemist on platega mis vahepeal kaua voolunäljas seisnud :mrgreen:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas MultiUser » 15:18, 31 Mär 2011

Ikkagi tundub väga seda moodi, et
1. Toiteplokk kutu
2. Mäludega jama, valed või katki
3. Emaplaat ise tuksis.

Proovi "reset" ja toitelüliti klemme! Mul on korra olnud, et emaplaat ei läinud kohe toitelaksust käima aga reset aitas.
Lisaks tahavad mõned plaadid ära tunda, et ventikas käib, muidu ei hakkagi midagi toimima.
Ja kontrolli, et toitelüliti on ikka ühendatud korralikult emaplaadi pistikusse ;-)

Üks DDR 400 512MB vigane klots on üle (migid üksikud bitid pooleks). Testimiseks peaks kindlasti sobima. Aga paraku Tallinnas.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas Energizer » 20:40, 01 Apr 2011

faas kirjutas:Palju mina olen emme piiksusid kuulnud ja arvuti pole käima jooksnud siis emme prükas :) Raivo teab mis juhtub kui kahtlane emme kõhtu pista :wink: (vabandan veel kord) Kas kogu selle n...i asemel poleks mõttekam osta uus kast(töötav) :) peaks lausa tasuta olema nii vanad?

smile85 Nüüd on selge et lähengi seda teed. Eks vaatan midagi odavamast klassist a la Ordi järelmaksuga. Homme või vähemalt järgmise nädala alguseks on loodetavasti mingi tulemus käes ja uus kast või laptop kodus.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas Energizer » 16:00, 02 Apr 2011

Niisiis teema lõpetuseks: Ostetud sai ITShop i270, täiskomplekt koos 500GB SATA 2GB RAM 3 Ghz Intel Pentium E5700 ja ID lugejaga.

Natuke hämmingusse ajab aga IT Shopi tarkvara müügipoliitika: kettal peal eelinstalleeritud Win7, 32 BIT. Aga võtit ei ole ehk win on trial režiimis 30 päeva.
Helistasin tagasi poodi, küsimusega kus võti on, öeldi et litsents tuleb osta 30 päeva jooksul ja Win aktiveerida. Veider, minu jaoks tähendas eelinstallitud Windows ikkagi seda et arvuti on 100% kasutusvalmis. Ordi eelinstalleeritud Win Vistat aktiveerima ei pidanud (vahendasin kunagi ühte Ordi läpakat ühele inimesele oma nimel) .
Hetkel tegelen otsese üleminekuga WIN-ilt Ubuntu 10.10-sse , ei kavatse OEM litsentsi osta.

Ka MS üldse lubab sedasi opsüsteeme ilma võtmeta paigaldada...?!?

Tõsi jah, Win7 DVD-d kaasa ei tulnud.

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas MultiUser » 19:35, 02 Apr 2011

Energizer kirjutas:Niisiis teema lõpetuseks: Ostetud sai ITShop i270, täiskomplekt koos 500GB SATA 2GB RAM 3 Ghz Intel Pentium E5700 ja ID lugejaga.

Natuke hämmingusse ajab aga IT Shopi tarkvara müügipoliitika: kettal peal eelinstalleeritud Win7, 32 BIT. Aga võtit ei ole ehk win on trial režiimis 30 päeva.
...
Ka MS üldse lubab sedasi opsüsteeme ilma võtmeta paigaldada...?!?

Tõsi jah, Win7 DVD-d kaasa ei tulnud.

Julge ost. Nagu põrsas kotis :lol:
Kui arve peal on kirjas, et Windows on masinas, siis pöördu tarbijakaitsesse ja MS Eesti esindusse.
IT Shop e. PT Mikro e. Mikromaailm. Kahju, et see firma ennast nii põhja on suutnud viia... Varem leidis sealt nii üht kui teist kasulikku.

250 € eest loomulikult legaalse Windowsiga masinat ei saa. See juba ise peaaegu pool summast ju.

Ja ega Ubuntu halb variant pole. Või Estobuntu, kui tahad kohe töötavat täislahendust kogu ID-kaardi ja muu kompotiga kohalikus ugri-mugri keeles. Lihtsalt, mõningad üksikud asjad on siin maailmas vaid Windowsi jaoks valmis treitud. Enamus lähevad Wine'ga käima, õnneks.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas Energizer » 00:06, 03 Apr 2011

MultiUser kirjutas:
Energizer kirjutas:Niisiis teema lõpetuseks: Ostetud sai ITShop i270, täiskomplekt koos 500GB SATA 2GB RAM 3 Ghz Intel Pentium E5700 ja ID lugejaga.

Natuke hämmingusse ajab aga IT Shopi tarkvara müügipoliitika: kettal peal eelinstalleeritud Win7, 32 BIT. Aga võtit ei ole ehk win on trial režiimis 30 päeva.
...
Ka MS üldse lubab sedasi opsüsteeme ilma võtmeta paigaldada...?!?

Tõsi jah, Win7 DVD-d kaasa ei tulnud.

Julge ost. Nagu põrsas kotis :lol:
Kui arve peal on kirjas, et Windows on masinas, siis pöördu tarbijakaitsesse ja MS Eesti esindusse.
IT Shop e. PT Mikro e. Mikromaailm. Kahju, et see firma ennast nii põhja on suutnud viia... Varem leidis sealt nii üht kui teist kasulikku.

250 € eest loomulikult legaalse Windowsiga masinat ei saa. See juba ise peaaegu pool summast ju.

Ja ega Ubuntu halb variant pole. Või Estobuntu, kui tahad kohe töötavat täislahendust kogu ID-kaardi ja muu kompotiga kohalikus ugri-mugri keeles. Lihtsalt, mõningad üksikud asjad on siin maailmas vaid Windowsi jaoks valmis treitud. Enamus lähevad Wine'ga käima, õnneks.


Jah, minu jaoks oli see lihtsalt segadusseajav. Müüja ütles küll et Win7 on peal ja vajab aktiveerimist, aga ma ei kujutanud ette et saan selle trial versioonis ilma võtmeta. Ei viitsi tarbijakaitsega sebima hakata, kuigi põhimõtteliselt on selline windowsi reklaamimine suht kummaline.

Mul lihtsalt polnud valikut.Käisin kõik arvutipoed läbi, kaalusin nii sülearvutit kui lauaarvutit, aga ausalt öeldes pani hind kõik paika. Päris "light" konfiguratsioonis käkki ka ei tahtnud osta. Mis puudutab konkreetset riistvaralist konfiguratsiooni siis sain täpselt selle mis garantiikaardil kirjas. Koduse arvuti kohta pole päris paha.

Tänapäeval on üldse arvutipoodides suht nigel valik stiilis valmis arvutid ja heal juhul saad osta ehk välist kõvaketast ja muud "valmis kasutamiseks" riistvara nagu väline kõvaketas jne. Vanasti võisid kõike osta alates PCI võrgukaardist kuni sisemise USB piniga ID lugejani. Võisid tuunida, aga nüüd kui poodi lähed, pole ühte, pole teist saadaval ning kontrollerid ja muud "advanced" riistvara tuleb osta netist a` la Pixmania või elfa elektroonika.

Minul jääb nüüd karul kõhu avamine ära sest korpusel on garantiikleebis, isegi puhastada ise ei tohi, pead esindusse viima. Tõenäoliselt on sellise müügipoliitika taga kaks põhjust, esiteks dumbuserid, kelle eest sedasi arvutit kaitstakse ja teiseks vajadus teenida. Kui sa muidu arvutit teenindusse ei too, siis sunnitakse tooma... smile36 Samastekib õigustavalt küsimus kui teenindus ise arvuti puhastamisel mingi käki kokku keerab kuidas sa pärast tõestad... Isiklikult ei usalda neid arvutiteenindusi ja IT shopi oma kohta olen igasuguseid linnalegendeid kuulnud.
Eks IT teeninduse turul on palju tegijaid ja solkijaid, see pole just suur leivaraha...


Ubuntu 10.10 installer hangus, pidin astuma sammukese tagasi: Ubuntu 10.04 LTS ja hetkel uuendan Ubuntut.

Mis puudutab id kaardindust siis pole minu jaoks probleem see käsitsi selga ajada. Vana arvuti 9.01 Karmicu peal sain ilusti ise hakkama. Ees on nüüd väike töö vanadelt IDE ketastelt andmete kopeerimine jne.

Ahjah: Win 7 oli alates sisselülitamisest suht võõras.tekkis suur igatsus Ubuntu järele :-)
Ubuntu pani Win7 bootloaderisse nii, et 29 päeva veel saan siis Win7-t proovida smile11

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas Opo » 08:50, 03 Apr 2011

Kas prose on ikka E5700 ja ketas 500GB, tavaliselt i270-l E5500/320GB. :?:
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas Energizer » 16:13, 03 Apr 2011

Opo kirjutas:Kas prose on ikka E5700 ja ketas 500GB, tavaliselt i270-l E5500/320GB. :?:


Siis on nad teinud i270-ses natuke konfiguratsioonimuudatusi, ehk lisanud hinnale 16,62€ (mulle müüdi hinnaga 271,62€, mitte 255€) ja selle eest asendanud E5500 E5700-ga ja 420 W toiteploki asemel on masinas 500W toiteplokk ja 320GB asemel on siis 500 GB kui sa ei usu, siis teen ühe benchmarki ja postitasn siia ülesse. Leidsin netist ItShopi märtsi reklaamlehe ja seal jah see vana konf kirjas. Mina olen küll rahul. Võib-olla oli asi selles et 255€ eest i270 vana konf ei müünud ennast nii hästi.



Arvuti konf benchmarki järgi:

-Computer-
Processor : 2x Pentium(R) Dual-Core CPU E5700 @ 3.00GHz
Memory : 2026MB (400MB used)
Operating System : Ubuntu 10.04.2 LTS
User Name :
Date/Time : P 03 apr 2011 16:07:54 EEST
-Display-
Resolution : 1024x768 pixels
OpenGL Renderer : Unknown
X11 Vendor : The X.Org Foundation
-Multimedia-
Audio Adapter : HDA-Intel - HDA Intel
-Input Devices-
Power Button
Power Button
Macintosh mouse button emulation
AT Translated Set 2 keyboard
Genius Wireless optical mouse
HDA Digital PCBeep
-Printers (CUPS)-
Xerox-Phaser-3117 : <i>Default</i>
-SCSI Disks-
ATA WDC WD5000AAKX-0
TSSTcorp CDDVDW SH-S223C
Generic- SD/MMC
Generic- Compact Flash
Generic- SM/xD Picture
Generic- MS/MS-Pro

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas Opo » 20:39, 03 Apr 2011

Siis on tore, ma mõtlesin et kui nad Win7 kohalt segast ajasid, mida veel masina kohta luuletasid. smile85
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas Energizer » 20:48, 03 Apr 2011

Opo kirjutas:Siis on tore, ma mõtlesin et kui nad Win7 kohalt segast ajasid, mida veel masina kohta luuletasid. smile85


Nii ehk naa, poleks ma hakanud ühtegi MS opsüsteemi peale panema. Aga sain ära proovitud ja ikkagi ei veena mind see Win 7uus "vinge" graafiline pool kasutama Windowsit. Ma keerasin isegi jõudluse "Best Performance" (kellad viled maha) peale ehk siis väliselt muutus Win 7 hoobilt Win XP-ks.. smile12 .

Eks paistab, kauaks uuest masinast jätkub.
Kui suvel väga palavaks läheb, tuleb vist lisajahutuse peale mõelda...

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Kasutatud emaplaadi probleem.

PostitusPostitas siil udus » 00:46, 04 Apr 2011

Nii röögatus sul see ka ei ole, et lisajahutust vajaks. Otse päikese käes ei ole muidugi ühtki arvutit vaja pikalt hoida.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist