Vanast ja uuest arvutist

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas Energizer » 13:30, 05 Apr 2011

zoom, mul on paar korpuse venti üle 80mm-sed. Täpselt selliste pistikutega nagu sinu poolt postitatud piltidel. Häda ei ole mitte selles, kuidas ära ühendada vaid selles, kuidas garantiikleepsu kahjustamata/korpust avamata lisajahutust paigaldada. Selleks tuleb mul kasutada Satiku pakutud varianti.

satik: tänud nüüd on väga selge mida vaja: lihtsalt väline toiteadapter otse ventikaga ühendada.

Ilmselt tuleb hoolega jälgida, et adapteri pinge oleks õige. Samavõrd tähtis ka õiged juhtmed muidu ilmselt põletan ventika maha...

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas satik » 14:48, 05 Apr 2011

Energizer kirjutas:Ilmselt tuleb hoolega jälgida, et adapteri pinge oleks õige.


Sul võiks olla valida pingeid vahemikust 6-12V. Osta niisugune adapter. Selleks et saaksid reguleerida ventilaatori pöördeid = müra. Vähem pinget, vähem müra. Kuid käivitamine alla 7,5V voldi pole "turvaline" - vent ei pruugi käivituda, samas kui juba käima läinud vent võib tõesti 5V puhul veel töötada.

Monteerimiseks saab kasutada kummijullasid mis normaalse ventikaga kaasa tulevad, näiteks Zalmanil. Kui korpus lahtivõetav pole siis kummijulla saad suruda vastavasse avasse väljapoolt ilma et oleks vaja sisse pääseda.
Kas selliseid eraldi müüakse pole aga aimugi...

maxxxim
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 11:12, 19 Mai 2009
    unknown unknown

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas maxxxim » 15:46, 05 Apr 2011

satik kirjutas:Monteerimiseks saab kasutada kummijullasid mis normaalse ventikaga kaasa tulevad, näiteks Zalmanil. Kui korpus lahtivõetav pole siis kummijulla saad suruda vastavasse avasse väljapoolt ilma et oleks vaja sisse pääseda.
Kas selliseid eraldi müüakse pole aga aimugi...


Siit saaks:
http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKAT ... 000-113834

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas zoom » 15:56, 05 Apr 2011

Energizer kirjutas:zoom, mul on paar korpuse venti üle 80mm-sed. Täpselt selliste pistikutega nagu sinu poolt postitatud piltidel. Häda ei ole mitte selles, kuidas ära ühendada vaid selles, kuidas garantiikleepsu kahjustamata/korpust avamata lisajahutust paigaldada. Selleks tuleb mul kasutada Satiku pakutud varianti.

satik: tänud nüüd on väga selge mida vaja: lihtsalt väline toiteadapter otse ventikaga ühendada.

Ilmselt tuleb hoolega jälgida, et adapteri pinge oleks õige. Samavõrd tähtis ka õiged juhtmed muidu ilmselt põletan ventika maha...


Ma arvan, et garantiikleepsu peaks saama suht lihtsalt eemaldada. Kasuta soojapuhurit näiteks. Mingi kleebis pole veel takistanud seadet avamast.
Neid ventilaatori kummijullasid antakse paremate asjadega kaasa, oomipoest saab neid ka eraldi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2054
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 30 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas Zuumbox » 16:25, 05 Apr 2011

satik kirjutas:Tavaline ventilaator on kolme soonega, kuid kasutusele võtad musta (-) ja kollase (+), ülejääv on vaid tahho mida vaja ei lähe.

Kas ei ole siiski nii, et punane on (+), must (-) ja kollane tahho?
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

intz
Entusiast
Postitusi: 109
Liitunud: 02:00, 20 Veebr 2006
Asukoht: Neeme
    unknown unknown

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas intz » 17:21, 05 Apr 2011

satik kirjutas:USB oma 5V pingega ei sobi hästi, sest ventikas võiks sellega küll tööle jääda, kuid mitte tööle minna...


Mul oli suvel läpaka põhja alla lisajahutuseks pandud vana 80mm ventilaator, mille toite võtsin otse USBst. Lõikasin ühel kasutuna seisval USB kaablil ühe otsa maha ja sinna külge ühendasin ventika.

Ventikas töötab 5v juures aeglasematel pööretel ja on vaikne. Ning palavatel suvepäevadel suutis läpakat hoida piisavalt jahedana.

Sammuti on mul pandud lauamasinal kõvaketaste tarbeks vanad 80mm ventikad 5V pealt puhuma, küll aga toite võtavad nad otse toiteplokist

ivtammesalu
Entusiast
Postitusi: 111
Liitunud: 12:28, 18 Mär 2010
    unknown unknown

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas ivtammesalu » 17:48, 05 Apr 2011

Üleüldiselt teemat jälginud olen ja soovitus on ühene:kantossi ei lapita ja isegi villase ka mitte.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas satik » 19:02, 05 Apr 2011

Zuumbox kirjutas:
satik kirjutas:Tavaline ventilaator on kolme soonega, kuid kasutusele võtad musta (-) ja kollase (+), ülejääv on vaid tahho mida vaja ei lähe.

Kas ei ole siiski nii, et punane on (+), must (-) ja kollane tahho?


Vaatasin ühte juhuslikult sahtlis vedelevat Glacialtechi ja oli tõesti must (-) ja punane (+).
Eks ma lähtusin ATX standardi loogikast, ja Glacialtechi teine pistik (Molex 8981) ühendabki oma punase ATXi kollasega.
Nagu ma alguses ütlesin, ma pole seda ise pidanud tegema, sestap on parandus kohane.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2054
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 30 korda

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas Zuumbox » 20:46, 05 Apr 2011

Sorisin pisut oma sahtlites ja hakkasid näppu paari vurri pistikud juhtmetega; kolmene ja neljane. Õige ühendusviis peaks siis olema selline (paremalt vasakule):
must - maa (-);
punane - toide (+);
kollane - tahho (väljund);
sinine - kiiruse reguleerimine PWM (pulse-width modulation) meetodil (sisend).
Neljane pistik on tehtud nii, et läheb ka kolmese ühenduse otsa; sinine jääb sel juhul kasutamata (vurr käib täiskiirusel).
Manused
fan connector.jpg
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas Energizer » 01:10, 08 Apr 2011

satik kirjutas:Codegon pole isegi toiteploki nimetus. Codegen aga küll.

Mõned kuud tagasi koostasin kellegile arvuti kuhu läks samuti see E5700 sisse. Jõude oli see jahedam kui emaplaadi sillad! Prose oli +28C kui emme oli +34C. Mitmetunnise koormamisega kasvas prose temp kuni +46C.


Leidsin siis ühe linuxi utiliidi Ubuntule nagu Xsensors ja kui uskuda selle näitusid siis jah:
CPU temp on +28C
emme temp on +30C
CPU fan: ca 1100 rpm
Vana arvutiga võrreldes on tõesti vaikne.
Korpuse venti ei tuvastatud.

Eks paistab mis näidud suvel tulevad.

smile11

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Vanast ja uuest arvutist

PostitusPostitas MultiUser » 09:36, 08 Apr 2011

Energizer kirjutas:
satik kirjutas:Codegon pole isegi toiteploki nimetus. Codegen aga küll.

Mõned kuud tagasi koostasin kellegile arvuti kuhu läks samuti see E5700 sisse. Jõude oli see jahedam kui emaplaadi sillad! Prose oli +28C kui emme oli +34C. Mitmetunnise koormamisega kasvas prose temp kuni +46C.


Leidsin siis ühe linuxi utiliidi Ubuntule nagu Xsensors ja kui uskuda selle näitusid siis jah:
CPU temp on +28C
emme temp on +30C
CPU fan: ca 1100 rpm
Vana arvutiga võrreldes on tõesti vaikne.
Korpuse venti ei tuvastatud.

Eks paistab mis näidud suvel tulevad.

smile11


Lisaks olen ma ise oma masinal peale lasknud ka fancontrol mooduli. Hoiab vurrid parasjagu madalal ja jälgib temperatuure. Prose võib rahulikult ca.40-50 kraadi kandis olla ning masin on ikka tõsiselt vaikne.
Paraku on selle kupatuse käimasaamine paras ettevõtmine, esimesel korral. Tuleb isegi kerneli parameetreid mudida, et kõik käima läheks.

Asusel on head plaadid. Neil saab enamusi ventika väljundeid softiga muuta. Ning neil on ka suhtkoht korralik BIOSe toetus nendele asjadele, ehk siis ei pea kasutaja väga palju võimlema, et turvaliselt vaikseks arvutit muuta.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist