IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas valgekotkas » 12:39, 06 Sept 2010

mønster kirjutas:Nii ta on. Tahaks vahelduseks linuxi peale midagi teha, aga tjah.. mu kahe-aastane on veel enam-vähem puhas leht, aga viie-aastasest ülespoole on need, kelle jaoks interaktiivne meedia = Windows.
ma panin tütre kaks aastat (siis oli ta 12) lihtsalt valiku ette - kas linux või oled ilma arvutita ... viimase aasta jooksul pole kobinat kuulda olnud, naisel on küll "ei saa mitte elektroonikaga läbi" sündroom aga linuxiga kaklemas pole ma teda veel näinud :P
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas MultiUser » 12:55, 06 Sept 2010

mønster kirjutas:
valgekotkas kirjutas:..lahendust stiilis "ostan poest jupid/laon kasti mille panen teleka alla/lasen selga proge/annan naisele puldi kätte/kõik on rahul" ei ole :wink:

Nii ta on. Tahaks vahelduseks linuxi peale midagi teha, aga tjah.. mu kahe-aastane on veel enam-vähem puhas leht, aga viie-aastasest ülespoole on need, kelle jaoks interaktiivne meedia = Windows. Kui mul õnnestuks nõudepesumasinale hiir ja Windowsi stiilis menüü külge kruvida, naine oleks arvatavasti õnnelik..

Mnjah... Aga anna naisele - lastele algatuseks kasvõi mõni ubuntuline närimiseks. Võib juhtuda, et asi polegi nii hull, kui arvatakse. Linuxi, kui keerukuse etaloni, maine on visa kaduma. Isegi, kui tihtipeale on ta Windowsist palju mugavam. Kui vaid õiged trikid selgeks saadakse. Viimast pisipehmet viimaste KDE ja Gnome'ga võrreldes valiks mina just linuxi lahenduse. Saab kogu igapäevase kontori ja suhtluse jaoks vajaliku süsteemi suhtkoht lihtsalt püsti, selle asemel, et mingeid Windowsi lisaprogramme otsida ja eraldi installida.
Seni teen oma põhilised toimetused downgrade'tud XP peal. Olen vahelduvalt ka Linuxi keskkonnas. Pisipehme aknad on vajalikud just spetsiifiliste rakenduste korral, koduarvutis niiväga mitte.
Aga tulevik on aknamaailmas tume. Ise tarkvara luues, on välja tulnud üsna palju W7 uusi veidrusi, mis teevad progejate elu ikka parasjagu põrguks. Paistab, et turvalisuse nimel on nad hakanud p**se kaudu hambaid ravima :? Kuidas see (vaba) tarkvara arengule mõjub näitab ainult aeg.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas satik » 17:16, 06 Sept 2010

Valgekotkas, sul praegu õun käepärast, pane prooviks peale Plex ( http://www.plexapp.com/ ) mis põhineb XBMC 'l ning vaata kas puldiga on mugav selles toimetada või mitte, lisaks on tal võimalus pluginaga siduda ka EyeTV. Lisan veel et klaver ja hiir tuleb selles eraldi aktiveerida et saaks kasutada, default on puldiga juhtimine.

Mina panin vanema lapse valiku ette kas win või mac, natuke nokerdas mõlema kallal ja ütles et mac, asi otsustatud. Nüüd on noorem kah juba sellega sina peal, vähemalt oma asjade ulatuses, pole mingit probleemi. Vanem kasutab Plexi minust rohkem :mrgreen:

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas valgekotkas » 22:44, 06 Sept 2010

satik kirjutas:Valgekotkas, sul praegu õun käepärast, pane prooviks peale Plex ( http://www.plexapp.com/ ) mis põhineb XBMC 'l ning vaata kas puldiga on mugav selles toimetada või mitte
pult on töö juures aga esmamulje on täpselt sama mis XBMC ... eks ma näpin kui aega on pulti ka pisut :mrgreen:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas valgekotkas » 09:38, 07 Sept 2010

valgekotkas kirjutas:
satik kirjutas:Valgekotkas, sul praegu õun käepärast, pane prooviks peale Plex ( http://www.plexapp.com/ ) mis põhineb XBMC 'l ning vaata kas puldiga on mugav selles toimetada või mitte
pult on töö juures aga esmamulje on täpselt sama mis XBMC ... eks ma näpin kui aega on pulti ka pisut :mrgreen:

selle pisikese puldiga mis macbook pro-ga kaasas oli toimib samahästi kui XBMC :P ... kuna mul ühtegi tüünerit ei ole siis kogu katsetamine filmide ja muusikaga piirdus :lol:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas satik » 10:40, 07 Sept 2010

Tuuneritega ei ole ka muud miskit vahet - nagu arhiveeritud meediaga opereerimine nii ka kanalite vaatamine toimib.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas valgekotkas » 12:39, 07 Sept 2010

ajasin ka xbmc dharma beta selga ja ühe erinevuse siiski leidsin - xbmc lubab mul iga kord brausida folderite vahel kui avan audio/video ... plex küsis installi käigus kus on antud folderid ja kui proge jookseb siis seal mina brausimise kohta ei leidnud :oops:

ehk siis tundub nii, et kui pappi on siis kena kooslus mac mini + eyetv hybrid + eyetv sat näol peaks õunasõbrad ilma suurema vaevata nirvaanasse viima :mrgreen:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas satik » 12:49, 07 Sept 2010

Jap, kummalisel kombel on Add Source tõesti kadunud. Plex 8 andis need võimalused.
Veel üks asi - flac arhiiv ei olnud mängitav, Plex8 ja XBMC saavad aga sama folderiga edukalt maha.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas valgekotkas » 17:05, 07 Sept 2010

tegin macbook pro-ga veel loomkatseid, seekord lükkasin teleka üle hdmi ja ressi üle toslingi ka külge ... plex oskas kohe teisele displeile ronida - xbmc aga kiirel näppimisel mina teise aknasse ei saanud :twisted: ... muidugi 1080p materjali peale kukkus x1600 graafika ikka kooma mis eelkõige väljendus pildi ja heli sünkroonsuse lahkumises aga ka see f...ng praeahi ületas keemistemperatuuri (inteli prosedel esimesed prod on hullud ahjud - üks põhjus miks ma seda raibet vihkan) ... et mis ma tegelikult öelda tahtsin - just sellist mugavust ka kuue nupuga puldi korral peaks iga htpc soft pakkuma :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
pioneer
Entusiast
Postitusi: 200
Liitunud: 02:00, 04 Veebr 2007
    unknown unknown

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas pioneer » 09:41, 08 Veebr 2012

Tere, on kellegil kogemusi kuidas need HTPC tarkvarad saavad hakkama kahe tv-kaardiga, näiteks kui vahetada kanalit ühe tv-kaardi pealt teise kaardi kanalile.

Kunagi tekkis arvutis (oli vist power cinema) programmis selline probleem, et tv-kaardi pealt sai raadio kenasti käima ja kui siis teise tv-kaardi pealt tv kanal panna siis jättis raadio käima.

Kuidas oleks mõtekam, kas üks hvr-4400 dvb-t/dvb-s/dvb-s2 või kaks eraldi kaarti dvb-t ja teine dvb-s2.

Kasutaja avatar
Chill
Entusiast
Postitusi: 264
Liitunud: 03:00, 16 Apr 2007
Asukoht: Kunda ümbrus
    unknown unknown

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas Chill » 13:02, 08 Veebr 2012

pioneer kirjutas:Tere, on kellegil kogemusi kuidas need HTPC tarkvarad saavad hakkama kahe tv-kaardiga, näiteks kui vahetada kanalit ühe tv-kaardi pealt teise kaardi kanalile.

Kunagi tekkis arvutis (oli vist power cinema) programmis selline probleem, et tv-kaardi pealt sai raadio kenasti käima ja kui siis teise tv-kaardi pealt tv kanal panna siis jättis raadio käima.

Kuidas oleks mõtekam, kas üks hvr-4400 dvb-t/dvb-s/dvb-s2 või kaks eraldi kaarti dvb-t ja teine dvb-s2.


Dvbviewer saab edukalt hakkama kahe kaardiga,k.a. ka samaaegselt (PIP). Lähtudes viimasest võimalusest on kaks eraldi kaarti mõttekam, ühe kaardiga ei tohiks üldjuhul saada kasutada üheaegselt eri tüünereid (dvb-s & dvb-t), samas võimalik et mõned kaardid siiski ka on sellise võimalusega. Kui on, siis parem üks kaart (väiksem energiakulu ja ruumi kokkuhoid).

Kasutaja avatar
pioneer
Entusiast
Postitusi: 200
Liitunud: 02:00, 04 Veebr 2007
    unknown unknown

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas pioneer » 18:21, 08 Veebr 2012

Chill kirjutas: ühe kaardiga ei tohiks üldjuhul saada kasutada üheaegselt eri tüünereid (dvb-s & dvb-t), samas võimalik et mõned kaardid siiski ka on sellise võimalusega. Kui on, siis parem üks kaart (väiksem energiakulu ja ruumi kokkuhoid).

Miks ei peaks saama kasutada üheaegselt eri tüünereid, sellega peaks vast ikka saama, kirjeldusest pole küll midagi sarnast silma hakanud.
http://www.hauppauge.co.uk/site/product ... r4400.html

Seda ei lugenud ka hetkel välja mitu kanalit korraga salvestada võimaldab ja kas võimaldab salvestamist korraga nii dvb-s2 ja dvb-t kanalit.

Kasutaja avatar
pioneer
Entusiast
Postitusi: 200
Liitunud: 02:00, 04 Veebr 2007
    unknown unknown

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas pioneer » 13:05, 10 Veebr 2012

Chill kirjutas:ühe kaardiga ei tohiks üldjuhul saada kasutada üheaegselt eri tüünereid (dvb-s & dvb-t), samas võimalik et mõned kaardid siiski ka on sellise võimalusega.

Nii see vist on, seda väidab Wiki ka.

"Hübriid-tuuneril on üks tuuner, mis võib ümberseadistatult käituda nii analoogtuuneri kui ka digitaaltuunerina. Süsteemide ümberlülitus on küllaltki lihtne, kuid see ei toimu koheselt. Kaart toimib digitaal- või analoogtuunerina seni kuni TV-kaart ümberseadistatakse."
http://et.wikipedia.org/wiki/TV-kaart

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 788
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 24 korda

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas xxmen » 17:52, 10 Veebr 2012

http://shop.blackgold.tv/epages/BT3159. ... ts/BGT3600
Lubatakse, et kõiki nelja saab samaaegselt kasutada.

Kasutaja avatar
GuidZ
Edasijõudnu
Postitusi: 65
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: IDEE SIIS ehitada ISE HTPC

PostitusPostitas GuidZ » 15:08, 11 Veebr 2013

Kaevaks üles vaba teema - Kas oskaks keegi näiteks PS teel nõu anda, kuidas mõni HTPC soft panna läbisaama katkiste failide ridadega -pole miskit asjalikku leidnud ja vaja miski soft valida.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist