Koduse arvutivõrgu seadistamine?

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Koduse arvutivõrgu seadistamine?

PostitusPostitas descite » 14:51, 15 Apr 2009

mõned vihjed.
* pro laseb võrgust ligi ainult parooliga kasutajaid kui policitega pole teisiti määratud. ( kasutaja peab eksisteerima masinas kuhu tahetakse juurde pääseda).
* kui quest on lubatud, siis üritatakse sellega ühendada. tavaliselt ebõnnestub ( vaata eelmist)
* xp'l on sellina valik nagu "file and folder sharing" kataloogide väljajagamiseks... ( parem hiireklõps ja properties... )

ps. web sharing peaks tekkima peale IIS ( webiserver ) installimist.

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Koduse arvutivõrgu seadistamine?

PostitusPostitas descite » 14:55, 15 Apr 2009

nii. googeldamine kinnitas minu oletust et web sharing on seotud iis'ga. Et web sharele ligi pääseda , pead tulemüüri lisama pordi 80.(http)

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Koduse arvutivõrgu seadistamine?

PostitusPostitas gasth404 » 12:35, 16 Apr 2009

descite kirjutas:... Et web sharele ligi pääseda , pead tulemüüri lisama pordi 80.(http)

Tänud :D
No täpselt see oligi puudu, hämmastav kas see kuskil manuaalides ka kirjas on. Ma olen kaks päeva erinevat weebis leiduvat infot lugenud ja portide juures öeldakse umbes
In Port number, type the number of the port that you want to add to the exceptions list
või
Any number from 1 to 65,535
ja ei sattunud kuskil kohale kus ütleks et need numbrid ka midagi tähendavad. Kõik muud kohad olin kätte saanud. Ja proovisin suvalise pordi numbriga scop-ida ta teisele arvutile. Nüüd panin pordi numbriks 80 , custom listi teise arvuti ja IPBoxi IP aadressid toimis sharing läbi firewalli.
Välja arvatud küll arvuti CD/DVD seade kuid selle jagamiseks ma ka ilma tulemüürita pole varianti leidnud.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Koduse arvutivõrgu seadistamine?

PostitusPostitas descite » 12:39, 16 Apr 2009

nii. web sharing ei suuda jagada seadet välja. sest sellisel juhul peaks olema jagatav ketas sees siis kui iis käima läheb. cd jaoks on sul vaja käima saada tavaline file sharing.

portidega ongi nii, et peab teadma mis tehnoloogia juurde miski kuulub. 80 on standard weebi serveri port.21 ftp jne... kuskilt kindlasti leiad tcp standard portide nimekirja

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Koduse arvutivõrgu seadistamine?

PostitusPostitas descite » 12:43, 16 Apr 2009

ja veel. sa võid proovida kettale külge saada selliselt:

oletame et cdrom on d: ja arvuti nimi on Arvuti, siis teisest masinast
võiks administratori õigustega kasutaja juurde saada kui kasutada unc nime \\Arvuti\D$ .
($ näitab et tegemist on administratiivse sharinguga, mis igaljuhul eksisteerib... )
selle võib näiteks toksida exploreri (mitte ie) ribale või run aknasse...

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Koduse arvutivõrgu seadistamine?

PostitusPostitas gasth404 » 22:57, 16 Apr 2009

:roll: JA SEE KA TÄIESTI TÖÖTAB
Üks arvuti võttis ilusti teise DVD mängija külge ja lasi ketta peal filmi käima seda küll VLC-ga Windowsi enda player ei töötand.
Ma olin küll selle esialgse idee maha matnud et IPBox-iga arvutis olevat DVD-d vaadata aga nüüd proovin ka sellega edasi minna.
Esimene katsetus:Lihtsalt selle sama IP aadressi külge kataloog $-ga ja amini nimi ning pw ei toiminud. Huvitav kas probleem võiks olla selles, et ma arvutid olin sama workgroup: alla pannud ja see admini sharing saab toimuda ainult grupi piires :?: (vähemalt kuskilt neti-st midagi sellist jäi meelde). Teoreetiliselt võiks siis proovida linux-ga box-le ka see inf juurde pookida. Või järsku saab arvutile sisse kirjutada et sellise nimega arvuti on samas worgroupis ja võib adminina esineda. :idea:Muidugi võib olla ka lihtsalt see et kaks nii erinevat asja sellisel kujul oma vahel ei suhtle.
Aga olen endiselt tänulik kui kellegil mingi idee tekib.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Koduse arvutivõrgu seadistamine?

PostitusPostitas descite » 07:58, 17 Apr 2009

ja amini nimi ning pw ei toiminud.


kas SAMA nimega ja parooliga kasutaja on selles win masinas olemas ja kas sellel kasutajal on administratori õigused selles win masinas ? ilma nende kahe asjata ei saa ligi $ sharedele.

ilma adminstrator õigusteta saab ligi tavalistele sharedele , mille oled ise lisanud. aga kasutaja koos oma parooliga, millega tahab ligi pääseda ,peab eksisteerima tolles win masinas.

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Koduse arvutivõrgu seadistamine?

PostitusPostitas MultiUser » 09:47, 17 Apr 2009

gasth404 kirjutas:Üks arvuti võttis ilusti teise DVD mängija külge ja lasi ketta peal filmi käima seda küll VLC-ga Windowsi enda player ei töötand.
Ma olin küll selle esialgse idee maha matnud et IPBox-iga arvutis olevat DVD-d vaadata aga nüüd proovin ka sellega edasi minna.

IPBox tehase tarkvaraga ei mängi DVD formaati, minuteada.
Enigma2 betal on DVD-mängija plugin olemas, kuid praeguse beetaga on keerukas võrku pääseda.
Aga kui midagi asjalikku käima saad, siis anna ikka teada! Iseennastki huvitaks selline lahendus.

Ketta jagamiseks tee ketta ikoonil paremklikk ja "Sharing and security...".Sealt jagad plaadi välja. Ja ma loodan, et oled välja lülitanud "Simple file sharing":u Exploreri Optionitest nagu ma eelnevalt seletasin.

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Koduse arvutivõrgu seadistamine?

PostitusPostitas gasth404 » 20:27, 17 Apr 2009

Selle "Simple file sharing" olin vahepeal välja lülitanud proovisin selle sisse tagasi ja ennäe imet IPBox võttis arvuti DVD kohe külge

MultiUser kirjutas:IPBox tehase tarkvaraga ei mängi DVD formaati, minuteada.
..


Mängib, DVD läks käima ainuke probleem et see menüü aken millest ta käima lükkasin istub keset pilti ja pole veel leidnud varinti kuidas see eest ära saada ja DVD seadistusi (subt. jm.) ei anna valida.

Ja muidugi nokk kinni saba lahti :lol: WEB sharing enam ei tööta st. kõvaketta kaustadele ligi ei saa.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist