Astusin arvuti ostuga täielikult ämbrisse,andke head nõu!

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kain » 10:09, 10 Apr 2006

Juhul, kui sel kettal on sama toitepesa, kui tavalisel ATA kettal, siis pole eraldi SATA toitejuhet tarvis.

Oluline on jälgida, et SATA ketas ei saaks kahest kohast korraga toidet.
Ehk siis jälgi, et SATA andmekaabli küljes poleks SATA toidet.

Kasutaja avatar
iivani
Entusiast
Postitusi: 183
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: lƵunaeesti
    unknown unknown

PostitusPostitas iivani » 11:05, 10 Apr 2006

Yes.
Tähendab, et tuleb osta SATA andmekaabel ja kui emaplaadil pole SATA pesa, siis PCI SATA adapter veel juurde.

Kasutaja avatar
eijagamatsu
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 08 Okt 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas eijagamatsu » 21:00, 10 Apr 2006

Tuleb vist hakata ennast riist ja tarkvara kohapealt harima,et saaks asjad niipalju selgeks,et ise arvuti kokku panna ja ka tööle saada.Et poleks vaja ITimeeste poole põõrduda.
Mulle ka helistas mehaanik peale seda,kui arvuti tagasi viisin.Küsis,et kuidas SS2 tööle saada ja millise IP aadressi ta peaks sisestama,et SS2 tööle hakkaks,ning,et võibolla saaksin aega sealt läbi astuda,et seda asja temaga koos vaadata,sest tema ei tundvat seda tarkvara,mida mina kasutan.Tarkvaraks oli Prog DVB.Ma,siis seletasin talle,et sati vaatamiseks IP aadressi pole vaja ja netist leiab kõik vajaliku tarkvara ja kasutusjuhendid,muidugi ütlesin ka kodulehtede aadressid.Muidu pidavat arvuti korras olema,ketas formatitud ja windows uuesti peale installitud,vaja ainult SS2 tööle saada.Küsisin,et kas arvuti tuleb nüüd normaalselt üles,kui see USBde jama oli,siis võttis aega 3 kuni 4 minutit,et kas nüüd on korras?See peale väideti,et on korras.Küsisin siis,et kui kiiresti masin praegu üles tuleb?Seepeale õeldi,et umbes minut aega.
Ma ei oska seepeale muud õelda,et tule jumal appi!
Mis avaldusse puutub,millega raha tagasi taotlesin,siis selle peale vastati,et ei ole põhjendatud ja ei kuulu rahuldamisele.Saatsime siis mõnda aega maile,kus siis oma seisukohti antud asjas avaldasime.Mingile kokkuleppele ei saanud.Pakuti,et kõik teenused,mis oleksid muidu tasulised,oleks kogu garantiiaja tasuta.Aga ma lihtsalt ei taha isegi neilt ühtegi teenust enam,olgugi,et tasuta.
Vaatan,mis tarbjakaitse asjast arvab.Kuna ise eestimaalt ära,siis asjad venivad natuke, sõber lubas tarbjakaitsest läbi minna,kui aega saab ja avalduse üle anda.Kui miskit kuulda on annan teada.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 22:41, 10 Apr 2006

kain kirjutas:Ehk siis jälgi, et SATA andmekaabli küljes poleks SATA toidet.


Selgitad ehk pisut, mida sa selle all mõtled? Need ju kaks eri kaablit hoopis erinevate otstega...

iCE

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kain » 09:33, 11 Apr 2006

ice kirjutas:Selgitad ehk pisut, mida sa selle all mõtled? Need ju kaks eri kaablit hoopis erinevate otstega...


Vahest on SATA andme- ja toitekaabel nö. ühes tükis (umbes nagu siin: http://www.ics-iq.com/images/product/SATA-cable.gif).

Ja kui siis juhtub sellel kettal olema ka traditsiooniline kõvaketta toitepesa (nagu siin: http://www.overclockzone.com/spin9/review/harddisk/wd/raptor_wd360/DSCN1400.JPG), siis võib vähemteadlik inimene ekslikult mõlemad toited külge ühendada. Sellest võib aga omakorda paksu pahandust tulla.

Kasutaja avatar
dreamx
Entusiast
Postitusi: 130
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown

PostitusPostitas dreamx » 10:08, 11 Apr 2006

ice kirjutas:Uhh... Tegelikult võiks kõik mitte IT alase haridusega inimesed ehk veidi kaugema kaarea K-artulisalongist mööda käia....

Tihtipeale nende pretensiooni-esitamise-õiguse (loe: rahvakeeli: garantii) juures jääb ehk väheks tavakodaniku veenmis ja vaideoskusest selleks, et seista oma primaar-õiguste eest....

iCE

See kõik tore ja mina sinuga päri :P Point lihtsalt selles,et keegi ei lähe poest konfliktis ja vigaseid komplekte ostma aga see on lihtsalt pood mis jääb kõigile ette,kuna igas Keskuses ta ootab sind :twisted: Ordi kohta on vähem mula kuna tal Tallinnas 2 shop-i(loogi¨ onju) aga mingi teema sai siin just alguse kuidas seal nahk üle kõrvade tõmmati mingite pulkadega ja remont oli sama kesine :idea: Lihtsalt teada on see ,et ühtegi probleemi vaba kauplejat selle valdkonnas me ei leia,üle jääb ainult ise teha ,ise valida pulgad ja ainult münt väljastada kaukast 8) Minu soovitus oleks vähegi tehnika huvilisel see kast ise kokku panna,esimesega on natca rohkem pusimist aga mõelge lõppresultaadi peale.Lisaks puudub põhjus olla kellegi kolmanda peale nördinud,ja hätta jäädes saab abi Googlest ja foorumitest(ka kindlasti siit).Enamus emaplaadi tootjaid annavad kaasa piisavalt pädeva manuali koos piltidega :D ja kui on kaasas ainult Kuiksetupguid siis saab paksema üllitise tootja kodukalt (y)
Oli küll väike OT aga siiski panin kirja :?
Jõudu @ Dreamx

Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kain » 10:14, 11 Apr 2006

dreamx kirjutas:Minu soovitus oleks vähegi tehnika huvilisel see kast ise kokku panna,esimesega on natca rohkem pusimist aga mõelge lõppresultaadi peale.


Ma vaidleksin sellele küll vastu :)
Ei soovita VÄHEGI tehnikahuvilisel sellise asjaga tegeleda. Ja leian, et tootja poolt kokkupandud komplekitde puhul on võimalus, et valitud jupid omavahel tõepoolest sobivad, siiski suurem.

Kasutaja avatar
dreamx
Entusiast
Postitusi: 130
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown

PostitusPostitas dreamx » 11:46, 11 Apr 2006

kain kirjutas:
dreamx kirjutas:Minu soovitus oleks vähegi tehnika huvilisel see kast ise kokku panna,esimesega on natca rohkem pusimist aga mõelge lõppresultaadi peale.


Ma vaidleksin sellele küll vastu :)
Ei soovita VÄHEGI tehnikahuvilisel sellise asjaga tegeleda. Ja leian, et tootja poolt kokkupandud komplekitde puhul on võimalus, et valitud jupid omavahel tõepoolest sobivad, siiski suurem.

Kas ei oska lugeda või ei oska Inglise keelt,rohkem ei tohiks probleeme näha :idea: K-Arvuti ,ORDI,ML,Beesting>> on kõik üks kräpp,10-nest 4-jal on mingi kägu sees kuna kasutatakse säästu juppe ja on liini töö nö. :twisted: Lihtsalt tavakasutaja ei saa anomaaliatest aru ja arvab ,et arvuti peabki nii töötama! Küll aga soovitaks Futsi Dell ja HP stuffi aga sama arvuti konfi eest 5000.- //6000.- ülemaksta võrreldes pulkdest ise ostes on OVERKILL.... :!: Kodumaistest läpakatest ei räägi üldse 5-st 3 on puudulikud ja on Garantii ukse taga 1 kuu jooksul :P
Edit::: kui valid valed jupid siis oled rumal või ei luba eneseuhkus nõu küsida 8)

Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kain » 11:56, 11 Apr 2006

dreamx kirjutas:Kas ei oska lugeda või ei oska Inglise keelt,rohkem ei tohiks probleeme näha :idea: K-Arvuti ,ORDI,ML,Beesting>> on kõik üks kräpp,10-nest 4-jal on mingi kägu sees kuna kasutatakse säästu juppe ja on liini töö nö.
Edit::: kui valid valed jupid siis oled rumal või ei luba eneseuhkus nõu küsida 8)


Minu point on, et komplektitootja saab varem või hiljem aru ja võtab midagi ette, kui avastatakse, et X ja Y juppide kooslus tekitab probleeme. Tavakasutaja (vähese tehnikahuviga) ei evi kogemust X ja Y juppide koostöökindluses ja ebaõnne korral pole kedagi süüdistada kah. Isegi kuuajalise ootamise järel ei muutu midagi paremaks :)
Ja siin ei aita isegi hiina keele lugemisoskus kaasa. Rääkimata inglisest.

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 599
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

PostitusPostitas admin » 12:23, 11 Apr 2006

Ehk hakkab nüüd asi paremuse poole minema :lol:

K-Arvutisalong müüdi maha

Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kain » 12:27, 11 Apr 2006

Nagu keegi kuskil tabavalt märkis: uued omanikud on ka Säästumarketi omanikud :)

Kasutaja avatar
dreamx
Entusiast
Postitusi: 130
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown

PostitusPostitas dreamx » 12:33, 11 Apr 2006

Õhh... Ainukesed asjad mis võivad konfliktis olla (99% tõenäosusega) on..
CPU või Mälud aga selle pärast ongi Emaplaadi tootjan lehel kokkusobivus tabel,mida osta mida jätta :idea: Ainuke probleem on ikkagi mitte tahtmises või kirjaoskamatuses. Ma kordan veel ,et asi oli mõeldud inimestele kes tahavad ise midagi ära teha ja on asjast huvitatud :P Sinu poolt mainitud pühapäevakasutajaid maksavad lõivu sellepealt,et neid ei huvita ja annavad kergekäeliselt Elioni tunkedes onule 350.- eeku tunnis nagu naksti ,kuna neil on see teine vahend Rahakott.

Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kain » 12:46, 11 Apr 2006

dreamx kirjutas:Õhh...


Ilmselt tõlgendasime "vähegi tehnikahuviline" natuke erinevalt :)
Väljas on kena ilm ja ma ei jõua sel teemal rohkem diskuteerida :)

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 599
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

PostitusPostitas admin » 18:28, 11 Apr 2006

kain kirjutas:Nagu keegi kuskil tabavalt märkis: uued omanikud on ka Säästumarketi omanikud :)

Kunagi võibolla olid nad ka säästumarketiga seotud kuid see oli ammu, praegu kuulub säästumarket Rimi Food Eesti gruppi ja omanikud on kusagil Portugalis.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 30 külalist