Astusin arvuti ostuga täielikult ämbrisse,andke head nõu!

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
eijagamatsu
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 08 Okt 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas eijagamatsu » 20:19, 11 Apr 2006

Nägin kohalikus PC Worldis linuxi biiblit,800 lehekülge paks,2005 aastal välja antud.Tundus,et on päris asjalik,kuigi ise pole veel linuxit näppinud.Lähen nädalavahetusel vaatama,kui alles ostan ära.
Võibolla oskab keegi soovitada mingit kirjandust,riistvara kohta,millest võiks olla abi arvuti kokkupanekul ja testimisel jne.

Kasutaja avatar
kanajuurikas
Entusiast
Postitusi: 303
Liitunud: 00:03, 21 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kanajuurikas » 19:50, 12 Apr 2006

Linuxi riistvara andmebaasi vast mõni komplekteerija peab isegi, kuid katsu sa kõiki chronoseid ja sweexe meeles pidada. Linuxiga on nii, et valid välja tunnustatud tootja kiviga tüki, siis surfid netis ringi selle kivi teemadel, lõpuks hangid riistvara. Soovitatavalt sellise karbiga siis, kus Linux peale kirjutatud on...

Kasutaja avatar
guardv
Edasijõudnu
Postitusi: 64
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: www.paadimees.eu
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas guardv » 09:14, 13 Apr 2006

Mac for Productivity, Palm for Portability, Linux for Stability, and Windows for.... Solitaire :D

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 10:46, 13 Apr 2006

guardv kirjutas:Mac for Productivity, Palm for Portability, Linux for Stability, and Windows for.... Solitaire :D


:lol: :lol: :lol:

Umbes nii see 'pingerivi' välja võiks näha küll...

iCE

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
dumbuser
Edasijõudnu
Postitusi: 75
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Viimsi
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dumbuser » 13:00, 13 Apr 2006

eijagamatsu kirjutas:Küsisin,et kas arvuti tuleb nüüd normaalselt üles,kui see USBde jama oli,siis võttis aega 3 kuni 4 minutit,et kas nüüd on korras?See peale väideti,et on korras.Küsisin siis,et kui kiiresti masin praegu üles tuleb?Seepeale õeldi,et umbes minut aega.
Ma ei oska seepeale muud õelda,et tule jumal appi!


Mis see jumal siia puutub, või millega sa rahul ei ole ?

Kasutaja avatar
eijagamatsu
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 08 Okt 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas eijagamatsu » 21:50, 13 Apr 2006

Kuule dumbuser,kas see on Sinu arust normaalne,kui Mu arvuti,millele on installitud ainult windows,ühtegi teist programmi arvutis pole,tuleb masin üles minut aega?Varem oli nii,et vajutasin powerit ja ei jõudnud veel end istumagi sättida kui masin oli üleval.Pärast jama USBdega,kui ühendasin taha 2 printerit ja skänneri,arvuti enam normaalselt üles ei tulnud,see tähendab,et 3 kuni 4 minutit pärast arvuti sisselülitamist tuli alles masin üles,kusjuures monitoril polnud kogu see aeg mingit pilti.Nüüd nad remontisid ja masin tuleb minutiga üles.Kuskil on mingi kala sees millest nad aru ei saa,ning mina ammugi mitte.Kas ma peaksin sellega rahul olema?Peale selle on arvuti vahepeal kuidagi uimane ka.Mu läppar,millel on 256 mb RAM,koos graafikaga ja protsessor AMD mobile XP 2800,ei ole ka nii uimane.

Kasutaja avatar
dumbuser
Edasijõudnu
Postitusi: 75
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Viimsi
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dumbuser » 22:48, 13 Apr 2006

Mnjah, kui sa nii kõva tegija oled nagu su jutust välja tuleb siis uuri enne kisamist ka seda, misasja su masin teeb see minut aega. Kui sa suudad BIOS'i seaded vähemalt enda jaoks arusaadavaks teha (ehk siis mõistad mida üks või teine asi arvuti töös muudab) siis on juba üsna palju tehtud, et kiiruse (tegelikult taandub kogu asi ebavajalike toimingute mittetegemisele) kasvu saavutada. Alguseks uuri välja, mis järjekorras ta end määrab. Kui see on automaagiline tegevus siis tal läheb tiba aega selle peale. Siis uuri välja bootimisjärjekord. Kui seal on igasugu pläma enne reaalse (see koht, kus tegelikult op süsteem asub) OS'i asukota siis läheb tal ka sinna mingi aeg. Siis vaata veel, millised on võrguseaded. Määra see automaatne jura kõik käsitsi ära ja siis hakka uurima, kui kaua aega läheb. Niisama kisada ja kõiki lolliks pidada pole just kuigi tulutoov tegevus. Aga seda peab ütlema, et väga paljud alustavadki nii. Kel rohkem viitsimist, see saab ajapikku ka aru, mis seal arvuti sees tegelikult toimub. Ma olin ise ka samasugune, aga mul polnud kellegi peale kaevata, kuna ma panin oma kasti ise kokku, kõikvõimalike tuttavate poolt kuuldud nõuandeid järgides. Hiljem selgus, et üle poole sellest oli enamvähem voodoo stiilis pläma, millel reaalsuses oli vaata, et isegi negatiivne mõju.
Kui nüüd vastata küsimusele, et kas see on normaalne, see minut või ei ole, siis on vastuse jaoks liiga vähe muutujaid, ehk siis ma ei tea, mida ta selle minuti jooksul tegema peab. Kui me aga lähtume sellest, et tänapäeval arvatakse, et kui masin 15 sekundiga oma ülesannet ära ei tee siis ta on katki/vana/rämps/viirusi täis (jätkake ise loetelu), sel juhul jah on ta aeglane.
Aga ma ei ole nii kõva tegija, et foorumi kaudu mõnda masinat ravida oskan, mille puhul põhiliseks veakirjelduseks on sõna aeglane. Kui sul seal on XP siis ma võin sulle saata juhendi, mille abil on võimalik, osasid mittevajalikke (juhendi koostaja arvate siis) asju üldsegi mitte käima lasta. Samuti on võimalik selle juhendi abil, kui seda hooletult näppida, oma masin järjekordselt töövõimetuks muuta. Mis linuxisse puutub siis see on kordades keerulisem asi, kuna seal on igasugu settinguid palju rohkem. Või noh, mitte just rohkem aga ütleme, et skaala on laiem. Ma ise pole linuxiga tegelenud, kuna lihtsalt a) ei oska, b) olen praegusega rahul c) pole ka enam viitsimist katsetada d) pole ka eriti aega. Kui mul kunagi rohkem aega on siis ma hakkan jälle linuxit näppima ja ühtlasi loodan, et on ka mingisugunegi rauatugi talle olemas. Need harvad korrad, kui ta mul on käima läinud (kusjuures see install on umbes sama mis windõus) on lõppenud sellega, et videosisendit ma käima ei saa, kuigi nVidial on üsna hoolega linuxile rõhutud.

Kasutaja avatar
eijagamatsu
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 08 Okt 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas eijagamatsu » 23:43, 13 Apr 2006

Kuule,Ma pole üheski postituses väitnud,et ma kõva tegija olen.Tegelikult jagan asja üsna vähe,mis teha,ega keegi pole sündinud tark.Aga ma arvan,et kui maksin kasti eest 31 400 EEKi,siis peaks ikka selle eest töötava masina saama.Kui Ma pappi tagasi ei saa,siis Ma pean kasti ise kuidagi tööle saama,või kellegile maksma,kes ta tööle paneb.Asi nimelt selles,et kui 6 aastase töökogemusega mehaanik ei saa asja tööle,siis miks pean mina tavaline arvutikasutaja seda ise saama?Kui Sa arvad,et saad Mind aidata on tore.Kirjutan lähemalt,kuidas see probleem alguse sai.
Peale emaplaadi vahetust tõin arvuti koju,töötas hästi,mingeid probleeme ei täheldanud.Üks päev polnud midagi teha ja mõtlesin,et panen printerid ja skänneri järgi.Installisin kõigepelt printerid,seejärel skänneri,tegin restardi,ning pele restarti arvuti ei tulnud enam üles.Vool oli sees,ventikad töötasid,monitoril pilt läind.Lülitasin arvuti välja,võtsin printerite ja skänneri juhtmed tagant ära ja lülitasin arvuti sisse.Arvutil oli vool sees,vendid töötasid,monitor endiselt pime.Nii umbes 4 mindi pärast tuli pilt ette,kohe oli desktop lahti.Enne oli arvuti seadistatud nii,et 5 sek.näitas biosi,siis tuli mõneks sekundiks windowsi logo ja desktop.Peale remonti,5 sek biosi,kuna sedistasin ise 5 sek.peale,seejärel vähemalt 20 sek. windowsi logo,siis kadus üldse pilt monitorilt umbes 15 sek. ja seejärel umbes pool minutit uuesti windowsi logo ja alles seejärel desktop.Ning arvuti vahepeal tundus normaalselt töötavat,aga samas järsku jäi miskipärast aeglaseks.Kusjuures oli tehtud format C,ning installitud värskelt Windows.Võibolla on probleem hoopis riistvaras?Ning kui arvestada seda,et masinal on prose AMD dualgore 4400,2 GB mälu,windows 10 000 põõrdega eraldi kettal,siis ei saa ma aru,mis nii võimsat masinat nii palju pidurdab?Kusjuures eelmise emaga töötasid lisaseadmed normaalselt.Arvuti ise oli ka kiire,olgugi,et sai oma kesiste oskustega biosi näppida ja windowsi seadistada jne.

Kasutaja avatar
eijagamatsu
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 08 Okt 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas eijagamatsu » 13:42, 24 Sept 2006

Vabandan,et pole varem postitust teinud.puhkuse ajal polnud aega ja võõrsil ei saanud netti kuna vana läppar andis otsad.Nüüd ostsin uue ja saan lõpuks teada anda kuda läks.
Raha ma arvuti eest loomulikult tagasi ei saanud,mida oligi arvata.Tarbjakaitsest ka mingit abi ei olnud.Minu esimene kokkupuude tarbjakaitsega oli suht negatiivne.Kuna ise olin eestimaalt ära,käis sõber tarbjakaitses andis avalduse sisse.Jättis oma kontaktandmed,ütles,et mind eestimaal pole,et kui peaks olema vaja minuga ühendust saada,siis kas emaili teel või temaga ühendust võtta.Mida lubati teha kui ordist vastus käes.
Mõõdus umbes poolteist kuud ja sõitsin eestisse puhkama,leidsin postkastist tarbjakaitsest saadetud teate.Teates oli vastus ordist ja kiri,et kui kaupleja vastus mind ei rahulda,siis anda sellest teada hiljemalt ... kuupäevaks,vastasel korral lõpetab tarbjakaitse amet asja menetlemise.Otse loomulikult oli asi aegunud.
Helistasin sõbrale,ta ütles,et temaga pole keegi ühendust võtnud,seejärel tarbjakaitse ametisse.Telefonile vastas sama isik,kes avalduse vastu võttis.Tema olevat avalduse vastu võtnud ja puhkusele läinud,ning asjaga olevat edasi tegelenud teine inimene,ning minu kontaktisik oleks võinud ise vahepeal nendega ühendust võtta.Küsisin,et mis nüüd teha,kas peaks uue avalduse esitama?
Seepeale vastati,et minu juhtum olevat tarbjakaitsele juriidiliselt liiga keerukas ja neil ei olevat piisavalt volitusi,et asja lahendada.Nemad saavat lahendada lihtsamaid asju nagu näiteks katkine kingapaar jne.Samuti pidavat olema vaieldav ka minu esitatud kahjunõude suurus,kuna graafikakaardi vahetusel polnud ordil sama kaarti saadaval,oli valida kas odavam ATI kaart,mis oli kohe saada või kallim kaart,mis saabus järgmine nädal,ning mille eest maksin lisaks üle 900 krooni.Selle 900 lisasin arvuti ostuhinnale juurde.Aga ordi võivat väita,et neil oli sama graafika olemas ja et ma ise soovisin esialgse kaardi kallima vastu vahetada.Ning minu juhtumiga pidavat kaasnema juriidiline vaidlus,mille saab lahendada kohtu teel.Soovitati asjaga kohtu poole põõrduda.
Otsustasin,et toon arvuti koju ära.Ehk on korda saadud.Tarbjakaitse ametile saadetud vastuses kirjeldab ordi viimati teostatud tõid järgmiselt:

Vea kirjeldus:osa tarkvara ei suuda käivituda,SAT kaart ei käivitu,LiteOn DVD seade ei suuda plaate lugeda.
Teostatud tööd:tuvastatud SAT TV kaardi,kliendi detail,kliendi esitatud tarkvaraga,mittekäivitumine.SAT TV kaardi tarkvara uuesti paigaldatud ja seadistatud.DVD kirjutaja testitud.Seade töötab laitmatult.Samas tehtud arvutikomplektile ka kõrgendatud kontroll ning põhjalikult testitud kõiki sõlmesid ennetamaks ja avastamaks ka võimalikke kliendi poolt kirjeldamata kõrvalekaldeid arvutikomplekti töös.Kogu süsteem töötab laitmatult ja läbis kõik testid.
Vea iseloom:häired kliendi seadme töös kliendi esitatud tarkvaraga.Mittegarantiiline.Toode vastab lepingutingimustele.

Ka arvutit välja andes väideti,et arvuti on korras.
Kõigepealt proovisin,kas DVD on korras,ei olnud.Sama jama,mis enne remonti viimist.DVD ei loe osasid plaate ja kui sama plaat kirjutajasse jätta,siis arvutit sisse lülitades windows üles ei tule,enne kui plaat kirjutajast välja lasta.Ordi väitel pidavat DVD seade laitmatult töötama.
Kuna mul arvutikorpus avatud küljeaknaga,siis juhuslikult märkasin,et protsessori ja graafika jahutusventikad ei tööta.Kontrollisin pistikud üle,lihtsalt polnud korralikult ühendatud.SAT TV kaardi tarkvara ei töötanud.Arvuti ei tulnud korralikult üles ning programmid ei töötanud.Peamine veateade oli this program not responding või pani windows programmi lihtsalt kinni.
Helistasin ordisse.Müügijuht oli kahjuks puhkusel,telefonile vastas arvuti välja andnud mees,kes ütles arvutit välja andes,et arvuti korras.Küsisin,et miks arvuti pole korras?Seepeale vastas,et tema teada ei tegeletud selle arvutiga üldse,kuna oodati,mis lahenduse asi saab.Et võta ja too DVD sinna koos plaadiga mida DVD ei mängi,seekord kogu arvutit ei ole vaja tuua.Ühendas mehaanikuga ka telefoni kaudu.Mehaanik ütles,et tema DVD seade töös häireid ei täheldanud ja küsimusele,miks SAT TV kaart ikka ei tööta,vastas,et võibolla olevat mu SAT TV kaart vigane.Tegelikult on kaart korras,peale formati installisin uuesti ja töötab korralikult.Kaardiks SS2.
Selgitan,miks nõudsin SAT TV kaardi tööle seadmist ordilt,kuna kaart on kliendidetail,ning ordi ei peaks seda tegema.Peale arvuti remondist koju toomist avastasin,et kaart tööle ei hakka,aga enne remonti viimist töötas.Lühidalt õeldes oli SS2 ümber seadistatud,antud talle mingid IP aadressid nagu interneti vastuvõtuks.Prog DVB ei hakanud ka tööle.Kuna pidin arvuti niikinii remonti viima,siis asja vastu rohkem huvi ei tundnud.Otsustasin,et las parandavad oma jama ise ära.Algul muidugi ordi oma viga ei tunnistanud,ning need tööd peaksid olema tasulised,aga kuna arvutiga on palju probleeme olnud,siis nad lihtsal mulle arvet ei esita.Mina muidugi sellega nõus ei olnud,hilem peale emaili teel suhtlemist lõpuks tunnistati,et viga oli nende põhjustatud.Kuna ma kurtsin,et arvuti ei tule normaalset üles,siis mehaanik olevat mõelnud,et SS2 pidurdab arvuti üles tulekut ja saab asja korda kui seadistab SS2 ümber,ning annab talle IP aadressid.Vot sellise ostukogemuse sain pärnu ordist.
Tegin kõvakettale formati,installisin windowsi uuesti.Tegin updated ja tundub,et arvuti hakkas korralikult tööle.Pikemalt polnud aega katsetada ja lisaseadmeid järgi ei ühendanud,võibolla päneb pildi jälle tasku.DVD kirjutajat ordisse tagasi pole viinud.Lihtsalt ei taha nendega enam tegemist teha,kuigi nad pakkusid selle jama peale,et garantii jooksul on mu arvutile kõik teenused ja tõõd tasuta.

Kasutaja avatar
danel111
Entusiast
Postitusi: 122
Liitunud: 03:00, 23 Juul 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas danel111 » 13:53, 24 Sept 2006

Igasugu huvitavate anomaaliate põhjuseks võib olla näiteks ebapiisav toide, seda eriti PCI satikaartide puhul, seega soovitaks mõne tippklassi toitega komplekti proovida.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 14:23, 24 Sept 2006

Keeruline lugu. Ise tean et mikromaailmaga olla teinekord probleeme.

DVD-d võivad tõesti üles öelda. Mul oli Samsungi DVD ROM arvutis. Umbes 1,5 aastat sain seda kasutada ja siis hakkas pulli egema. Plaate sisse ei loe ja valikuliselt siiski loeb. Et ma ostsin hiljem NEC DVD kirjutaja, siis sellega kõik plaadid töötavad järeldasin et DVD laserit liigutav mehaanika lihtsalt väsinud. Poest uurisin järgi aga nende arvamus oli, et CD ja DVD ROM-e pole mõtet parandada. Esiteks on seadmed piisavalt odavad ja teiseks läheb remont kallimaks kui uue ostmine. Et garantii Samsungi seadmel selleks ajaks läbi oli, jätsin asja sinnapaika. IIalgi ei osta enam kõige odavamat saasta.

Enne uue DVD ostu proovisin muidugi DVD seadet suruõhugaasiga puhastada. Tolku ei miskit.

Kasutaja avatar
danel111
Entusiast
Postitusi: 122
Liitunud: 03:00, 23 Juul 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas danel111 » 14:25, 24 Sept 2006

Vahel aitab garantiiajast väljunud ja jukerdavate CD ja DVD lugejate puhul puhta piiritusega laserpeast ülekäimine kah, pärast töötavad enamjaolt korralikult.

Kasutaja avatar
eijagamatsu
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 03:00, 08 Okt 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas eijagamatsu » 18:08, 24 Sept 2006

Minu kirjutaja käib veel garantii alla,aga selle linna viimisele ja tagasi toomisele kulub ka raha ja aega.Lihtsam neti kaudu uus osta.Samuti sai arvutile Plextori kirjutaja lisaks osta,ning see,et Liteoni oma osasi plaate ei mängi ei häiri ka eriti.
Algul oli LG kirjutaja,see kirjutas CDsi vigaselt,aga DVD korralikult.See vahetati Liteoni vastu,mis ei mängi osasi plaate.Läpakal oli NECi põletaja,see hakkas peale aastast kasutamist jukerdama.Vahel ei hakanud üldse tööle,vahel ei kirjutanud,mõnikord jälle töötas.Ostsin Liteoni välise DVD seadme,USB 2.0.Kuna läpakal olid USB 1.0,siis kirjutamine sellega oli väga aeglane.Vahel kippusid sllega kirjutatud CD hakkima.Plextori kohta pole midagi halba õelda,parim põletaja,millega olen kokku puutunud.

Kasutaja avatar
Olc
Edasijõudnu
Postitusi: 81
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinnast 30km
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas Olc » 16:54, 25 Sept 2006

eijagamatsu kirjutas:Kõigepealt proovisin,kas DVD on korras,ei olnud.Sama jama,mis enne remonti viimist.DVD ei loe osasid plaate ja kui sama plaat kirjutajasse jätta,siis arvutit sisse lülitades windows üles ei tule,enne kui plaat kirjutajast välja lasta.Ordi väitel pidavat DVD seade laitmatult töötama.


See, miks plaati sisse jättes windows käima ei lähe, on biosis vaja mõned muutused teha. Sul on ilmselt seal 1. lugemiks dvd ja 2.lugemiks HDD. Vahetad need ära, siis peaks laitmatult üles laadima.
Sry, ma täpselt ei mäleta, mismoodi need seal kirjas olid, aga see peaks kohe biosi esilehel olema. Biosi pääsed siis, kui arvutit käivitades toksid F9-t või DEL nuppu, olenevalt biosist.

Kasutaja avatar
DreamMan
Entusiast
Postitusi: 199
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas DreamMan » 19:36, 25 Sept 2006

Olc kirjutas:
eijagamatsu kirjutas:Kõigepealt proovisin,kas DVD on korras,ei olnud.Sama jama,mis enne remonti viimist.DVD ei loe osasid plaate ja kui sama plaat kirjutajasse jätta,siis arvutit sisse lülitades windows üles ei tule,enne kui plaat kirjutajast välja lasta.Ordi väitel pidavat DVD seade laitmatult töötama.


See, miks plaati sisse jättes windows käima ei lähe, on biosis vaja mõned muutused teha. Sul on ilmselt seal 1. lugemiks dvd ja 2.lugemiks HDD. Vahetad need ära, siis peaks laitmatult üles laadima.
Sry, ma täpselt ei mäleta, mismoodi need seal kirjas olid, aga see peaks kohe biosi esilehel olema. Biosi pääsed siis, kui arvutit käivitades toksid F9-t või DEL nuppu, olenevalt biosist.

Üldjuhul ei tohiks segada, kui boot priority'ks on 1.cdrom ja 2.hdd. Käivitamisel tsekatakse kõiki kettaseadmeid järgemööda.Kui romis (kui cdrom on 1),on plaat mis boodib, laetakse sealt süsteem ülesse, kui ei boodi, valitakse prioriteetsuselt järgmine boot võimeline kettaseade (antud juhul näiteks hdd). Ilmselt tuleks biosi tsekata, mingi muu asetus vale.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist