HomeTheatrePC

Tarkvara ja riistvara probleemid
renqest
Entusiast
Postitusi: 351
Liitunud: 12:12, 08 Aug 2008
Asukoht: Rae küla
    unknown unknown

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas renqest » 11:29, 31 Juul 2009

PTC kirjutas:Vana teema jätkuks - saigi lõpuks tegudeni jõutud ja Hiper HMC-2K53A-A3 korpusesse laotud veidi mälu, amd 5050 prose, osz 60gb ssd, optiarc slot in dvd, plaan on veel isada ka avermedia trinity pcie sat+dvbt kaart. Kuna pcie riser kaabel pole veel laekunud siis testinud olen avermedia volar x usb pulgaga. Korpuses üllatas ebameeldivalt suht suur ventikate müra - mida põhjustavad 2 pisikest ventikat toiteplokis - selle otsustasin ümber vahetada 150w pico psu ja välise klotsiga /kas sellest piisab?/. Samuti teeb kuuldavat vihisevat müra dvd lugeja kui plaati loeb/. Hetkel saab win7 testiversiooni tasuta siis sai selle Media centerit ka kasutatud. MCE suutis sisse lugeda Eesti kanalid ilma probleemideta va kaks HD testikanalit mida ei leitud /ei tea miks?/. Samas Avermedia 6 leidis ka need 2 kanalit (kusjuures jah maaks tuli panna Norway et avermedia üldse midagi leiaks - w2k all aga leiti kanalid ka Eesti alt - kuid seal hääl oli pilti polnd/. Testimisega seoses ilmnes paar lahendamist vajavat probleemi - nimelt kui MCE'd kasutada siis pilt a) vaevumärgatavalt hüpleb (Avermedia 6ga seda pole) b) kanali valikul esimesed paar sekundit - siis kui MCE kanali nime ja saate infot näitab - jääb pilt nagu "kinni" see kaob kui saate ja programmi info ekraanilt kaob. Lisaks - Eesti dvb'd vaadates on prose koormus kusagil 40% - mis ilmselt näitab et h264 rauas dekodeerimist ei toimu kuigi plaadil olev ATI X1250 peaks seda teha suutma /mingitel tingimustel/? HD'd pole veel testida saanud (kuidas saaks?) - kas võib oodata probleeme HD kanalitega? Kui pilti ennast vaadata siis tundub mulle nö originaali pilt veidi kirkam ja parem kui läbi HTPC - ilmselt siin mängib rolli ka philipsi plasma pixelplus.

Samuti teeb kuuldavat vihisevat müra dvd lugeja kui plaati loeb/. - Neid saab aeglasemaks ka sättida- kas flashimisega või mõne programmiga...
w2k all aga leiti kanalid ka Eesti alt - kuid seal hääl oli pilti polnd - Windowsitest toetab MPEG4 koodekit vaid uusim, W7 (teistel tuleb eraldi installeerida)
ATI X1250 peaks seda teha suutma - H264 too kaart küll ei dekodeeri, alles HD2000-seeriast toetatakse H264-kiirendust
HD'd pole veel testida saanud (kuidas saaks?) - kas võib oodata probleeme HD kanalitega- Kui SD puhul on prose koormus juba 40%, võib HD puhul (1080i/p puhul) tekkida natuke probleeme, (mul on läpparil samuti sd puhul koormus umbes sama ja 1080p failide mängimisel on prose koormus 95-100%- Mpeg4- toega videokaarti pole), Siiski 720p ei tohiks probleeme põhjustada.
DTT: ZuumBox HD @ Samsung 40LEB530
Terratec Cinergy T XXS USB; 22" LCD & Win MC
M: Sony 25" CRT

Lockerzi kutsed SIIT

Rents
Entusiast
Postitusi: 110
Liitunud: 15:46, 14 Mär 2008
    unknown unknown

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas Rents » 11:56, 31 Juul 2009

PTC kirjutas:Vana teema jätkuks - saigi lõpuks tegudeni jõutud ja Hiper HMC-2K53A-A3 korpusesse laotud veidi mälu, amd 5050 prose, osz 60gb ssd, optiarc slot in dvd, plaan on veel isada ka avermedia trinity pcie sat+dvbt kaart. Kuna pcie riser kaabel pole veel laekunud siis testinud olen avermedia volar x usb pulgaga. Korpuses üllatas ebameeldivalt suht suur ventikate müra - mida põhjustavad 2 pisikest ventikat toiteplokis - selle otsustasin ümber vahetada 150w pico psu ja välise klotsiga /kas sellest piisab?/. Samuti teeb kuuldavat vihisevat müra dvd lugeja kui plaati loeb/. Hetkel saab win7 testiversiooni tasuta siis sai selle Media centerit ka kasutatud. MCE suutis sisse lugeda Eesti kanalid ilma probleemideta va kaks HD testikanalit mida ei leitud /ei tea miks?/. Samas Avermedia 6 leidis ka need 2 kanalit (kusjuures jah maaks tuli panna Norway et avermedia üldse midagi leiaks - w2k all aga leiti kanalid ka Eesti alt - kuid seal hääl oli pilti polnd/. Testimisega seoses ilmnes paar lahendamist vajavat probleemi - nimelt kui MCE'd kasutada siis pilt a) vaevumärgatavalt hüpleb (Avermedia 6ga seda pole) b) kanali valikul esimesed paar sekundit - siis kui MCE kanali nime ja saate infot näitab - jääb pilt nagu "kinni" see kaob kui saate ja programmi info ekraanilt kaob. Lisaks - Eesti dvb'd vaadates on prose koormus kusagil 40% - mis ilmselt näitab et h264 rauas dekodeerimist ei toimu kuigi plaadil olev ATI X1250 peaks seda teha suutma /mingitel tingimustel/? HD'd pole veel testida saanud (kuidas saaks?) - kas võib oodata probleeme HD kanalitega? Kui pilti ennast vaadata siis tundub mulle nö originaali pilt veidi kirkam ja parem kui läbi HTPC - ilmselt siin mängib rolli ka philipsi plasma pixelplus.

Plaanid on vägevad. Üritasin ise ka eelmisel aastal Vista MC põhjal HTPC ehitada, aga loobusin.
Esiteks, H264 kiirendust rauas microsofti default W7 H264 decoder kindlasti ei toeta, kui terve decoder ringi vahetada ja MCE sellega lepib võib isegi asja saada. Google siikohal abix. Vista puhul oli see isegi võimalik W7 ei tea.
See Ati x1250 on int. video?
Vähemalt minu jaoks on Media Center nii väheste võimalustega, näiteks isegi filmidele supakate lisamine on paras valu. HD materjali vaadata koos supaketaga nii, et säiliks DXVA on võimatu. My Musicut näitab ainult miskite lollakate MP3 Tagide põhjal. Kui mul on arvutis 200+ GB muusikat ja 1500+ kausta, on seda ju eriti `tore` sirvida. Tundsin puudust arrange by date created ja simple file view-st.
Katsetasin ka MediaPortalit, lõpuks lõin käega.
Lahendasin asja Dinovo Miniga. Juhin nagu tavalist arvutit, iga asja jaoks oma. Filmide jaoks BSPlayer (HD materjal+sub+DXVA), DVB-T jaoks DVBViewer (DXVA), MP3 jaoks winamp või wmp.
Kui telekat ei viitsi käima panna, on remote desktop ka tore asi.
Kui HTPC ehitada nii, et jõuaks ka 1080p ka ilma raua toeta vabalt maha mängida, siis mind ei eruta mõte 300w tarbivast ja mühisevast raalist.
Praegune tarbib mul umbes 75w (miskine 2+ GHz celeorn + HD4350)

renqest
Entusiast
Postitusi: 351
Liitunud: 12:12, 08 Aug 2008
Asukoht: Rae küla
    unknown unknown

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas renqest » 17:51, 31 Juul 2009

Rents kirjutas:Esiteks, H264 kiirendust rauas microsofti default W7 H264 decoder kindlasti ei toeta
On sul mingit allikat tõestuseks või oled selle HD4 kaardiga järele proovinud?

Rents kirjutas: kui terve decoder ringi vahetada ja MCE sellega lepib võib isegi asja saada. Google siikohal abix. Vista puhul oli see isegi võimalik W7 ei tea.

www.hack7mc.com 8)

Rents kirjutas:See Ati x1250 on int. video?
Peaks nagu olema (http://en.wikipedia.org/wiki/AMD_690_chipset_series)

Rents kirjutas:Vähemalt minu jaoks on Media Center nii väheste võimalustega, näiteks isegi filmidele supakate lisamine on paras valu. HD materjali vaadata koos supaketaga nii, et säiliks DXVA on võimatu. My Musicut näitab ainult miskite lollakate MP3 Tagide põhjal. Kui mul on arvutis 200+ GB muusikat ja 1500+ kausta, on seda ju eriti `tore` sirvida. Tundsin puudust arrange by date created ja simple file view-st.

Võid jällegi www.hack7mc.com lehte külastada, seal kirjas, kuidas MKV-tugi lisada, kuidas saada tööle ffdshow jpm
DTT: ZuumBox HD @ Samsung 40LEB530
Terratec Cinergy T XXS USB; 22" LCD & Win MC
M: Sony 25" CRT

Lockerzi kutsed SIIT

Kasutaja avatar
PTC
Edasijõudnu
Postitusi: 93
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas PTC » 20:25, 31 Juul 2009

video on jah emaplaadil - plaat ise on MSI K9AGM2. Tänud hack7 viite eest loodetavasti on abiks.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Ants
Entusiast
Postitusi: 109
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Põhja-Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas Ants » 21:40, 31 Juul 2009

Vaatasin oma HTPC prose kasutust: mkv'sid maha mängides - 720p - ca 20%, 1080p - ca 40%. Eesti DVB vaadates - ca 20% (FTA HD testi pole :cry: )
Videokaart int. x1250 + CoreAVC.
VU+ Solo2 -> Pana plasma

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas mønster » 08:56, 03 Aug 2009

Rents kirjutas:Kui HTPC ehitada nii, et jõuaks ka 1080p ka ilma raua toeta vabalt maha mängida, siis mind ei eruta mõte 300w tarbivast ja mühisevast raalist.
Praegune tarbib mul umbes 75w (miskine 2+ GHz celeorn + HD4350)

Mu P8600 prose baasil PC tarbib aktiivses olekus ~35W, ainuke mehaaniliselt liikuv detail on kõvaketas (seega eriti ei mühise) ja kuigi tal on mõningane DVXA tugi olemas (GM45), pole seda siiamaani vaja läinud, mängib HD materjali ka ilma raua toeta.

Kasutaja avatar
kaliif
Entusiast
Postitusi: 105
Liitunud: 03:00, 26 Apr 2006
    unknown unknown

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas kaliif » 09:28, 03 Aug 2009

pildi hüpplemise vastu aitab see kui sead monitori väljundi 50Hz peale.
PVR:Gigabyte GA-EP45-DS4, 4g RAM, Paar TB HDD, Zalman HD160 korpus, 3xDigital Everywhere Floppy DTV kaart conaxiga, AVerTV Dual Tuner Hybrid PCI-E II, op. syst. W7 MCE

renqest
Entusiast
Postitusi: 351
Liitunud: 12:12, 08 Aug 2008
Asukoht: Rae küla
    unknown unknown

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas renqest » 11:04, 03 Aug 2009

mønster kirjutas:
Rents kirjutas:Kui HTPC ehitada nii, et jõuaks ka 1080p ka ilma raua toeta vabalt maha mängida, siis mind ei eruta mõte 300w tarbivast ja mühisevast raalist.
Praegune tarbib mul umbes 75w (miskine 2+ GHz celeorn + HD4350)

Mu P8600 prose baasil PC tarbib aktiivses olekus ~35W, ainuke mehaaniliselt liikuv detail on kõvaketas (seega eriti ei mühise) ja kuigi tal on mõningane DVXA tugi olemas (GM45), pole seda siiamaani vaja läinud, mängib HD materjali ka ilma raua toeta.

Sul siis mingi läppar? Või spets emaplaadiga lauaarvuti?
DTT: ZuumBox HD @ Samsung 40LEB530
Terratec Cinergy T XXS USB; 22" LCD & Win MC
M: Sony 25" CRT

Lockerzi kutsed SIIT

Kasutaja avatar
Yks
Entusiast
Postitusi: 196
Liitunud: 03:00, 31 Juul 2005
Asukoht: Muhv, nõudmiseni
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas Yks » 13:32, 03 Aug 2009

Kas kellegil on sarnane Antec Fusion korpus olemas? http://arvutikeskus.ee/index.php?action ... okid=79856
tuleks vaataks lähemalt, huupi ei tahaks tellida.
Poodides ei tundu letil ka olevat.

Mõned pildid minu tegemistest, kuid see oma tehtud korpus ikka nii hea välja ei tulnud kui võiks

Ants
Entusiast
Postitusi: 109
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Põhja-Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas Ants » 14:37, 03 Aug 2009

Yks kirjutas:Kas kellegil on sarnane Antec Fusion korpus olemas? http://arvutikeskus.ee/index.php?action ... okid=79856
Mul selles korpuses asi toimimas.
VU+ Solo2 -> Pana plasma

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas mønster » 16:38, 03 Aug 2009

renqest kirjutas:
mønster kirjutas:
Rents kirjutas:Kui HTPC ehitada nii, et jõuaks ka 1080p ka ilma raua toeta vabalt maha mängida, siis mind ei eruta mõte 300w tarbivast ja mühisevast raalist.
Praegune tarbib mul umbes 75w (miskine 2+ GHz celeorn + HD4350)

Mu P8600 prose baasil PC tarbib aktiivses olekus ~35W, ainuke mehaaniliselt liikuv detail on kõvaketas (seega eriti ei mühise) ja kuigi tal on mõningane DVXA tugi olemas (GM45), pole seda siiamaani vaja läinud, mängib HD materjali ka ilma raua toeta.

Sul siis mingi läppar? Või spets emaplaadiga lauaarvuti?

Ma ei tea, kas passiivse jahutusega läppareid üldse liigub? Mul on ITX emaplaat + kuumatorude komplekt + algselt võimsustransistoridele mõeldud radiaatorid + PicoPSU toiteplokk. HTPC on teleri tagaküljele kinnitatud, et omavalmistatud korpus silma ei riivax ja HTPC ise ruumi ei võtax. Infrapunaandur on juhtmega teleri tagant välja toodud, et teleri puldiga süsteemi juhtida saax, jutmevaba klaver+hiir on ka lisax.

renqest
Entusiast
Postitusi: 351
Liitunud: 12:12, 08 Aug 2008
Asukoht: Rae küla
    unknown unknown

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas renqest » 17:16, 03 Aug 2009

mønster kirjutas:
renqest kirjutas:
mønster kirjutas:Mu P8600 prose baasil PC tarbib aktiivses olekus ~35W, ainuke mehaaniliselt liikuv detail on kõvaketas (seega eriti ei mühise) ja kuigi tal on mõningane DVXA tugi olemas (GM45), pole seda siiamaani vaja läinud, mängib HD materjali ka ilma raua toeta.

Sul siis mingi läppar? Või spets emaplaadiga lauaarvuti?

Ma ei tea, kas passiivse jahutusega läppareid üldse liigub? Mul on ITX emaplaat + kuumatorude komplekt + algselt võimsustransistoridele mõeldud radiaatorid + PicoPSU toiteplokk. HTPC on teleri tagaküljele kinnitatud, et omavalmistatud korpus silma ei riivax ja HTPC ise ruumi ei võtax. Infrapunaandur on juhtmega teleri tagant välja toodud, et teleri puldiga süsteemi juhtida saax, jutmevaba klaver+hiir on ka lisax.

Ei süvenenud nii põhjalikult su teksti :oops:
Kuigi jah, passiivse jahutusega rüperaale siiski liigub:
Wikipedia kirjutas:A few laptops do not use cooling fans, for instance the Dell Latitude X1[31], Panasonic Toughbook W5[32] and T5[33], Fujitsu Lifebook P7120.[34]. The OLPC XO-1 has no internal moving parts.


Ja neid ITX emaplaate leiab eBay-st jms?
DTT: ZuumBox HD @ Samsung 40LEB530
Terratec Cinergy T XXS USB; 22" LCD & Win MC
M: Sony 25" CRT

Lockerzi kutsed SIIT

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas valgekotkas » 20:08, 03 Aug 2009

renqest kirjutas:Ja neid ITX emaplaate leiab eBay-st jms?
kui ikka ei viitsi otsida kodumaistest netipoodidest siis on ju jama küll - löö näiteks kas või ox-ee keskonda otsisõna itx ja vaata mitu tulemust tuleb :x ... google on olemas, emaplaaditootjate koduleheküljed olemas, kõik on olemas aga näed ei viitsi ...

lihtsalt kolm suvalist näidet:
http://www.ox.ee/est/product/160722
http://www.ox.ee/est/product/119538
http://www.ox.ee/est/product/171538
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

renqest
Entusiast
Postitusi: 351
Liitunud: 12:12, 08 Aug 2008
Asukoht: Rae küla
    unknown unknown

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas renqest » 20:20, 03 Aug 2009

valgekotkas kirjutas:
renqest kirjutas:Ja neid ITX emaplaate leiab eBay-st jms?
kui ikka ei viitsi otsida kodumaistest netipoodidest siis on ju jama küll - löö näiteks kas või ox-ee keskonda otsisõna itx ja vaata mitu tulemust tuleb :x ... google on olemas, emaplaaditootjate koduleheküljed olemas, kõik on olemas aga näed ei viitsi ...

lihtsalt kolm suvalist näidet:
http://www.ox.ee/est/product/160722
http://www.ox.ee/est/product/119538
http://www.ox.ee/est/product/171538


Rahu-rahu :oops: Ma niisama jutu jätkuks küsisin, kui suurem ostusoov hetkel oleks, siis otsiksin ise ja/või HV foorumi vahendusel.

Vabandust veelkord :oops:

EDIT: Ja pealegi on need "kolm suvalist näidet" küll ITX, kuid mitte Socket P-le, kuhu too P8600 istub :roll:
DTT: ZuumBox HD @ Samsung 40LEB530
Terratec Cinergy T XXS USB; 22" LCD & Win MC
M: Sony 25" CRT

Lockerzi kutsed SIIT

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: HomeTheatrePC

PostitusPostitas mønster » 16:55, 04 Aug 2009

renqest kirjutas:EDIT: Ja pealegi on need "kolm suvalist näidet" küll ITX, kuid mitte Socket P-le, kuhu too P8600 istub :roll:

Ma ise oscin emaplaadi ja kuumatorud www.hrt.de lehelt.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 30 külalist