1. leht 4-st

Zuum net

Postitatud: 16:43, 29 Juun 2012
Postitas martinj
Tähemees saatis kirja ja reklaamis sellist "toredat" asja
http://www.starman.ee/teenused/zuumnet

Mis see aga tehniliselt on - ei selgu.
Edit: sisuliselt Elisa .

Re: Zuum net

Postitatud: 16:58, 29 Juun 2012
Postitas vanemleitnant
Äriidee on hea, ostab ilmselt odavalt ja müüb kallilt edasi.
http://majandus.delfi.ee/news/tarbija/s ... d=64576116

Re: Zuum net

Postitatud: 18:54, 29 Juun 2012
Postitas Henkka
Et kui mul on vana hea Zuumboks HD, Zuumi kaart seal sees ja vaatan üle õhu neid DVB-T hüperkvaliteediga ning supervalikuga SD kanaleid, siis saan ka omale Zuum neti tellida???
Miskipärast ma pole küll sellist kirja/superpakkumist saanud? :mrgreen: :?

Re: Zuum net

Postitatud: 19:11, 29 Juun 2012
Postitas martinj
Tähemees kirjutas
ZUUMnet on kohal!
Paljud ZUUMtv kliendid on igatsenud endale koju ka kiiret internetti. Nüüd on see olemas – oleme leidnud tehnilise lahenduse soodsa ja kvaliteetse koduinterneti pakkumiseks õhu kaudu. ZUUMnet oma kolme paketiga on kohal!

Re: Zuum net

Postitatud: 19:34, 29 Juun 2012
Postitas kapa
jah pakettide kiirused on jälle märgitud KUNI.....mega alla.
see sama jama nagu Elisa mindiga,et hommikul on 7 mega alla ja õhtul pole netti olemasgi.
Arvan,et seda jama ei taha keegi isegi tasuta!

Re: Zuum net

Postitatud: 20:14, 29 Juun 2012
Postitas martinj

Re: Zuum net

Postitatud: 23:34, 29 Juun 2012
Postitas satik
martinj kirjutas:ja veel tähemehest uudiseid:
http://www.e24.ee/892460/starman-hakkab ... a-sugisel/


Uudist lugedes hakkasin mõtlema et toote nimi oleks võinud ju olla PAYbox3, kui tegijad nii vinged on. :mrgreen:

Re: Zuum net

Postitatud: 00:48, 30 Juun 2012
Postitas Energizer
Niisiis, uudistoodet netis uurides jõudsin järeldusele:
1. Seal, kus Elioni kaabliühendusega nigel seis, või saadaval mingi ühemegabitine ühendus on tegemist unikaalse alternatiiviga, eeldusel et Elisa Levi on.
2. Zuumnet M on tegemist parameetritelt Elisa Mint Strong paketiga. Elisa põhiline pluss on suur mahulimiit. Annab kahest konkurendist rohkem mahtu. 50GB kuus on küll võimaliktäis tõmmata , kuid kes lepib Zuumi kanalitega, ei pea mahtu arvutist teleka vaatamise peale raiskama. Antud lahendusel on 2 põhilist eesmärki, panna inimene tarbima ZuumTV-d ehk liituma zuumiga ning vajadusel saab inimene ka interneti. Teine eesmärk on siduda inimene tähtajalise kohustusega teenust tarbima. Kasutavad sama taktikat, mis Eliongi rakendas (3 aastase tähtajalise lepinguga said ruuteri ja Amino Amineti tasuta). Jalgadega hääletamist tuleb hoolega kaaluda. Et mitte üldistada, nagu oleks Elisas igal pool jama net tuleks enne tähtajalise kohustuse võtmist Elisa netti testida. Parim alternatiiv on kuumaksuta Mint, Netipulga saab odavalt ka järelturult, ostad netikaardi ja testid väikese raha eest ära. Ei mingit siduvat kohustust ega Elisast proovi-netipulka. Proovimine küll ei eelda liitumist aga ikkagi. Anonüümne testimine on mugavam.
Kõigeli lisaks arvan et varem või hiljem lisavad nad Zuumnetile ka Voip telefoniteenuse. Ehksiis kolmikpakett läbi õhu.

Kui mint rahuldab, siis rahuldab ka zuumnet.

Asi on põhimõtteliselt selles et võrreldes E-Lõviga , Starman vähemalt arendab tooteid ja nad ei panusta ainult oma optika/kortermajavõrkudesse vaid tulevad lähemale ka kliendile kes elab kusagil väikealevikus/väikelinnas kaablivõrgust/optikast eemal. Et iniimene saaks mugavalt netti, toodi lahendus, kus tasuta lõunaid küll olemas pole, aga vähemalt tehakse inimesele neti saamine lihtsamaks. Lisaks kes võtab tähtajalise kohustuse saab 0-eurose alginvesteeringuga seadmed kätte. Selles osas pean vist Starmaniga ühendust võtma, kas liitumist teenusega saaks teha ka tähtajalise kohustuseta (Muretsen ise sobivad seadmed nii, et Starmanist saaks vaid vaatajakaardi ja neti SIM kaardi).

Olen küll skeptiline, aga lihtsalt põhimõtte pärast tahan proovida jalgadega hääletamist, praegusele teenuspakkujale pole lihtsalt teisiti võimalik näidata et hinna-kvaliteedi suhe on paigast ära. Lisaks häirib ka aegajalt pikenev ping ja eelkõige teokiirusel upload.

Täitsa usutav on et 50GB-ga kuus saab tavaline arvutikasutaja hakkama- veebibrauserit saab ka sedasi häälestada et ta sagedamini külastavaid lehti hoiaks puhvris ja laeks alla ainult muudetud/uuendatud sisu.

Kokkuvõttes, tubli starman, ei maga nagu mõni teine.

Re: Zuum net

Postitatud: 09:31, 30 Juun 2012
Postitas martinj
Oh energizer. Kas Sa pole siis aru saanud, et Starman müüb vaid Elisat edasi smile50
Ja mis puutub E-lõvisse, siis neil on kah ju oma mobiilne nett olemas nime all EMT :mrgreen:

Re: Zuum net

Postitatud: 09:36, 30 Juun 2012
Postitas bljumkin
Elisa on viimasel ajal hoogsalt panustanud igasugu kampaaniatesse, vaatamata sellele, et raua-pool järele ei tule.
Küll jagab netipulki Viasat, küll mingi soodupakkumine ...
aga ntx minu kodukandis on Elisa sõimusõna - võrk ülekoormatud, kiirus olematu.
Pealegi, torrentit blokeeritakse päevasel ajal kah hoolega ..., smile50

Re: Zuum net

Postitatud: 10:28, 30 Juun 2012
Postitas martinj
Tegelikult on need mobiilinetid kõik võrdväärsed. Kui on levi, toimib. Hetkel telefonis Elisa kaart, aga praeguses kohas 3G ei toimi. 2G levi on põhjas. Ei ole ka EMT 3G levi. Tele2 oma pidavat olema.

Torrentite kinnikeeramine päevaks on tegelikult õige tegu. Sisuliselt on ju tegu piiratud ressursiga.

Samas mind huvitab, mis seadmeid Zuum pakub neti jaoks. Kas tavalist rämpspulka mida jagavad "tasuta" kõik mobiilioperaatorid või midagi kobedamat koos välise antenni , ruuteri ja WiFi võimalusega.

Re: Zuum net

Postitatud: 10:38, 30 Juun 2012
Postitas Opo
Nõustun bljumkiniga, ilmselt bossid proovivad firmat kuidagi kasumisse sikutada. Ka meie kandis on Elisa net õhtuti ja nädalavahetusel aeglane kui tigu, kui nüüd liituvad veel zuumilased...
Starmani juhatuse esimehe Peeter Kerni sõnul laiendab Zuumnet oluliselt valikuvõimalusi nendel inimestel, kes elavad kaabelvõrkude leviulatusest väljapool.
....
“Tavapärasest mobiilinternetist erineb Zuumnet selle poolest, et anname kliendile kindla levigarantii.

:lol: Levigarantii annavad, aga kiirust pole ollagi. Vaatasin Zuumis pead neti eest juurde maksma: S - 5, M - 11 ja L - 15 eurot.

Re: Zuum net

Postitatud: 11:41, 30 Juun 2012
Postitas Energizer
martinj kirjutas:Oh energizer. Kas Sa pole siis aru saanud, et Starman müüb vaid Elisat edasi smile50
Ja mis puutub E-lõvisse, siis neil on kah ju oma mobiilne nett olemas nime all EMT :mrgreen:


Sain jah aru, et müüakse Elisat. Küsimus on selles, kui hea on levi konkreetses piirkonnas kus tarbija asub. Minu jutu mõte oli selles, et kui E-Lõvi ei liiguta lillegi selleks et tulla rahvale lähemale või parandada natuke kvaliteedi-hinna suhet, siis Starman, olgugi, et pani leivad kappi koos Elisaga, vähemalt üritavad midagi teha. MUidugi neil on selleks ka motivatsioon, mõlemad peavad turuosa pärast võitlema.
EMT 15GB on tegelikult väga vähe. Üks mu tuttav kasutab nende netti ja käib veebis "telekat" vaatamas. 2 nädalaga tõmbas limiidi täis ja jokk. Elisa 50GB on paljulubav. Kahjuks muidugi mitte igal pool.
Martinj, ma usun et netipulgad on laiatarbekaup, hinnakirjas on 2 tüüpi netipulkasid, üks 3,5G ja teine 3,75G ( :!: ) Ja siis wifi valmidusega 3G ruuter. Antennid ja muud värgid on eraldi, st kui tehnik tuleb ja mõõdab ära, et ilma välise antennita ei saa, siis Levigarantii ostnutele paigaldatakse (kui ma aru õieti aru sain), need lisaseadmed (antenn, kaabeldus ja kinnitused) tasuta. Kui Levigarantiid ei osta siis esmasel liitumisel tuleb küll tehnik tasuta kohale,teeb ühendused ära aga välisantenni ja kõige muu eest tuleb maksta hinnakirja kohaselt. Ehk siis, kui tahad odavalt läbi ajada võtad tähtajalise kohustuse. Saad purgid tasuta.

Ruuteri kohene väljaostu hind on 45€ seega ei usu, et tegu mingi hüper super modemiga.

Kokkuvõttes, tegemist on alternatiiviga Elioni Digi-TV start paketi omanikele. elionil küllalt piirkondi kus kaabeldus nii kehva, et üle 1 megabiti läbi ei mahu, IPTV-d pakutakse minimaalse arvuga. Suvilasse on ka Zuumnetti mugav kaasa võtta, aga tähtajalist kohustust võtta ainult suvila pärast on mõttetu. Seepärast leiangi, et enne teha levitest ja siis otsustada, kas jaa või ei. Arvan et Zuumnet oleks ka alternatiiviks neile, kes senini vaid KÕU-d tarbisid.
Nagu mu isa. Võttis tasulise ZuumTv. Netti tarbis aastaid KÕU-ga. Elioni lihtsalt pole. Ja mobiilnet olisel ajal veel kirves. Nüüd oleks tal hea võimalus tarbida kahte teenust ühe kuutasuga.
Kogu muusika.

Re: Zuum net

Postitatud: 11:46, 30 Juun 2012
Postitas siil udus
martinj kirjutas:Samas mind huvitab, mis seadmeid Zuum pakub neti jaoks. Kas tavalist rämpspulka mida jagavad "tasuta" kõik mobiilioperaatorid või midagi kobedamat koos välise antenni , ruuteri ja WiFi võimalusega.

Saad selle nn. "3,75 G pulga" Starboxi näol vist ja vajadusel ka antenni ja wifi seadme. Päris "tasuta" ei saa.

http://majandus.delfi.ee/news/tarbija/s ... d=64576116
Zuumneti ja Zuumtv hind paketina algab 9,99 eurost kuus ning liitumistasu teenusel ei ole. Kaheaastase kliendilepingu sõlmijatele pakub Starman kõiki kvaliteetse netiühenduse loomiseks vajalikke seadmeid tasuta. 2,99 euro eest kuus on võimalik juurde tellida kodune WiFi võrk, mille loomiseks annab Starman kliendile tasuta 3,5G ruuteri.

Re: Zuum net

Postitatud: 13:24, 30 Juun 2012
Postitas Siidiuss
Miks wifi võrgu loomiseks tuleb täiendavalt iga kuu 2.99 juurde maksta? Kas see on ruuteri järelmaks?