Mobiilne internet lauaarvutisse

Andmeside probleemidega pöördu siia
serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 15:12, 23 Mär 2010

skyline kirjutas:Vaatasin, et EMT poes on odavaim 3G uus telefon 1390.- eek ja sellel on ka sisseehitatud modem
http://www.emt.ee/wwwmain?screenId=esho ... rsionSeq=2
Ei avane see link mingil põhjusel mul. Aga tahaks juhtida tähelepanu sellele, et sa ei taha mitte 3G telefoni vaid 3.5G telefoni. 3.5G olemasolule viitavad sellised lühendid nagu HSPA, HSDPA, HSUPA, 3.5G, 3G turbo.
Ei ole mõtet osta 3G telefoni, ainus vahe 2G telefoniga on videokõne võimalus, EDGE andmeside on vaid veidi aeglasem kui 3G.
3.5G on väga palju kiirem.
skyline kirjutas:Aga kas telefoni sisseehitatud antenn suudaks siseruumides anda parema kiirusega netti kui see netipulk?
Telefon ei anna kindlasti kiiremat ühendust kui netipulk, vaid just aeglasemat, sest telefon pole selleks otseselt ette nähtud, see on lisavõimalus, mida ta peab tegema teiste toimetuste kõrvalt. Netipulgal on see põhiline/ainuke funktsioon.
Vähemalt minu SonyEricsson C510 toimetas küll aeglasemalt kui Huawei E169 netipulk.

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 15:17, 23 Mär 2010

skyline kirjutas:Eks ma katsetaks siis esmalt olemasoleva telefoniga seda EDGE-t seal. Jääb küll arusaamatuks, kas olemasolevast telefonist on mul võimalik netti ka arvutisse lasta?
Telefon ise avab veebilehti üsna kiirelt.

Teoreetiliselt peaks saama. Vaja on datakaablit või arvuti jaoks bluetooth adapterit. Bluetooth ühendusega pole kaableid vaja.

Odavaid USB bluetooth adaptereid on mul paar tükki üle, kui tahad katsetada, võid 50 krooni eest ühe oma postkasti tellida (postitus hinna sees). Saada PS kui on huvi ja arutame seda asja seal.

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 15:34, 23 Mär 2010

Telefoni datakaabel on mul olemas. Eks katsetan sellega ära, kas õnnestub miskitpidi netti läbi selle arvutisse saata.

Kasutaja avatar
hania
Entusiast
Postitusi: 345
Liitunud: 14:37, 27 Juul 2003
Asukoht: Võru
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas hania » 15:46, 23 Mär 2010

skyline kirjutas:Teine variant oleks see, et kuna olen Elioni digi-tv klient, siis neile pakub Elion tasuta piiramatut Wi-fi kasutust oma levialades, aga kuna lähim leviala http://tv.elion.ee/wifi on linnulennult 500m, siis seda signaali on seal vist suht lootusetu püüda, vähemalt tuttava läpakaga sai proovitud ja ei näidanud midagi :(

no võid ikka proovida wifi võimalust kah 500 m ei ole veel kriitiline kas otsenähtavus mastiga on kui on siis piisab ilmselt nano(loco)stationist investeering umbes 1000 loco ja nano on kallim umbes 1500.Plussiks see et ei pea maksma hiljem netti eest midagi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1674
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas kokku123 » 16:14, 23 Mär 2010

Reeded ehk kaartil väheke asukohta?

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 16:22, 23 Mär 2010

kokku123 kirjutas:Reeded ehk kaartil väheke asukohta?

Lähim Elioni Wifi saatja asub Alexela tankla/Selvehalli juures ja Regio kaardi kohaselt on sealt 495m minu majani, mis on Selverist üle tee. Otsenähtavust tankla poole minu aknast pole.
Kui proovitud sai, siis toas ega akna peal läpakas igatahes Elioni Wifit ei näidanud :( Variant oleks muidugi ehk Elionile peale käia, et pangu sinna Selveri, Bauhofi ja Säästumarketi juurde uus Wifi mast, siis peaks mul see tasuta nett robinal sisse tulema :)

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1674
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas kokku123 » 16:28, 23 Mär 2010

skyline kirjutas:
kokku123 kirjutas:Reeded ehk kaartil väheke asukohta?

Lähim Elioni Wifi saatja asub Alexela tankla/Selvehalli juures ja Regio kaardi kohaselt on sealt 495m minu majani, mis on Selverist üle tee. Otsenähtavust tankla poole minu aknast pole.
Kui proovitud sai, siis toas ega akna peal läpakas igatahes Elioni Wifit ei näidanud :( Variant oleks muidugi ehk Elionile peale käia, et pangu sinna Selveri, Bauhofi ja Säästumarketi juurde uus Wifi mast, siis peaks mul see tasuta nett robinal sisse tulema :)

Tolle alexela wifiga pole mina kunagi netti saanud (muidugi ma ple arvutiga proovinud, telefoniga vaid). Samas säästuka parklas peaks mingi 2 vaba wifi võrku levima. Mine ja uuri seal veidi ringi bauhofist säästuka poole olevas parkla nurgas (ma ei tea kui kaugele ta levib täpselt). Seal ise paar korda kasutanud.

Samas ise olen nokia e51 telefoniga kasutanud elioni wifit ~700m kauguselt saatjast. Aga mul oli tõsine otsenähtavus. Minu ja saatja vahel oli vaid õhk.

Kasutaja avatar
pannkook
Entusiast
Postitusi: 168
Liitunud: 13:28, 21 Sept 2008
Asukoht: Tartu
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas pannkook » 20:45, 23 Mär 2010

serxx kirjutas:Kõnekaart EI OLE PÄEVAPILETIGA!
Smart kõnekaardiga ei pea sa mitte midagi tegema. Lihtsalt kasutad siis kui tahad. Raha võetakse maha vastavalt kasutatud andmeside mahule, kuid mitte rohkem kui 15 krooni iga kalendripäeva eest. Kui sa mõnel päeval netti ei kasuta, siis raha maha ei lähe. Kui sa mõnel päeval kasutad netti vähem kui 0.5MB, läheb raha maha kasutatud andmesidemaht x 25kr/MB.

Kuda see päev aktiveerub siis? Kui raha on peal ja hakkad tõmbama, siis hakkabki -15eek jooksma? Poest ostad SMART kaardi 50eeguse, siis saad kolm päeva porri sikutada? 8)
Mul omal on see 9GB EMT pakett, täna käis tehnik ja soovitas sama antenni, mis sa eelpool.
Kiirused enamasti 2.5 alla ja 1 üles. Ping 80ms.
Mis sul ping TELE2 puhul on?

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 15:17, 24 Mär 2010

pannkook kirjutas:
serxx kirjutas:Kõnekaart EI OLE PÄEVAPILETIGA!
Smart kõnekaardiga ei pea sa mitte midagi tegema. Lihtsalt kasutad siis kui tahad. Raha võetakse maha vastavalt kasutatud andmeside mahule, kuid mitte rohkem kui 15 krooni iga kalendripäeva eest. Kui sa mõnel päeval netti ei kasuta, siis raha maha ei lähe. Kui sa mõnel päeval kasutad netti vähem kui 0.5MB, läheb raha maha kasutatud andmesidemaht x 25kr/MB.

Kuda see päev aktiveerub siis? Kui raha on peal ja hakkad tõmbama, siis hakkabki -15eek jooksma? Poest ostad SMART kaardi 50eeguse, siis saad kolm päeva porri sikutada? 8)
Mul omal on see 9GB EMT pakett, täna käis tehnik ja soovitas sama antenni, mis sa eelpool.
Kiirused enamasti 2.5 alla ja 1 üles. Ping 80ms.
Mis sul ping TELE2 puhul on?

Kui ostad 50 kroonise smardi, siis saad jah 3 päeva jutti porri tõmmata igasuguste piiranguteta.

Poest ostad kaardi, paned oma pulka/ruuterisse/telefoni. Hakkad tirima, raha hakkab kohe jooksma vastavalt tiritud andmeside mahule, 25kr/MB. Kui 15kr käesoleva päeva eest saab täis, siis raha rohkem maha ei jookse. Kui 15kr täis ei tule, siis maksadki vähem.
Arvestus käib kalendripäevade järgi, kell 0:00 läheb asi lukku ja hakatakse uuesti lugema.

Põhimõtteliselt läheb raha maha reaalajas vastavalt sellele palju kasutad, aga mitte rohkem kui 15 krooni ühe kalendripäeva eest.
Kui kell 23:50 hakkad porri tirima ja lõpetad kell 0:10, siis maksad 30 krooni, sest andmeside toimus kahe erineva kalendripäeva sees.

Kui kaart saab tühjaks, suunatakse igasugune liiklus tele2 wap lehele, mis ütleb, et sul ei ole kaardil piisavalt raha. Kui sõlmid pangaga laadimise lepingu, siis viskad kaardi korra telefoni, valid laadimise numbri ja paari minuti pärast on pangast ettemääratud summa kantud kaardile ja nett toimib jälle.

Pingi ei saa hetkel vaadata, õhtul kodus muljetan.

EDIT:
kell 18:30 sain sellise tulemuse:

Kood: Vali kõik

Pinging neti.neti.ee [195.50.209.244] with 32 bytes of data:

Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=135ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=127ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=137ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=127ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=127ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=127ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=127ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=147ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=137ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=147ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=147ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=137ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=137ms TTL=48
Reply from 195.50.209.244: bytes=32 time=127ms TTL=48

Ping statistics for 195.50.209.244:
    Packets: Sent = 14, Received = 14, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 127ms, Maximum = 147ms, Average = 134ms

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 10:17, 25 Mär 2010

Kuigi Elisal Põlvas 3G-d pole, siis ma vist ikka proovin esmalt seda Minti tasuta 14 päeva, kui see ei ole mõistlik, siis hakkan telefoniga kombineerima.
Aga esmalt pean vist oma sealse arvuti softi ära upgreidima, sest alla XP SP2 need pulgad spetsifikatsioonide järgi vist ei tööta, praegu XP SP1 seal peal :(

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 09:55, 26 Mär 2010

Kõige suurem mure telefoni kasutades on vist see, et telefoni aku saab hirmus kiiresti tühjaks.

14 päeva tasuta varianti proovida on ka hea mõte muidugi, aga elisal vist tõesti 3.5G puudub Põlvas.
Samas on sul ka variant võtta elisast prooviks seadmed ja siis sinna sisse panna smart kõnekaart. See töötab seal küll, vaja vaid teha uus profiil, mis vastab tele2 seadetele - siis saad ka 3.5G ilusti ära proovida. Smart stardikas maksab vaid 25 krooni, millega saab 50 krooni kõneaega, mis omakorda on 3 päeva netikasutust.

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 15:45, 26 Mär 2010

serxx kirjutas:Samas on sul ka variant võtta elisast prooviks seadmed ja siis sinna sisse panna smart kõnekaart. See töötab seal küll, vaja vaid teha uus profiil, mis vastab tele2 seadetele - siis saad ka 3.5G ilusti ära proovida. Smart stardikas maksab vaid 25 krooni, millega saab 50 krooni kõneaega, mis omakorda on 3 päeva netikasutust.


Tänu serxx, väga hea mõte, siis saan kinnituse, et kas sel asjal üldse on jumet selle netipulgaga. Uue profiili loomist Tele2 seadetega Elisa pulgale praegu veel ette ei kujuta, aga eks näis kui asjad kätte saan.

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 14:16, 28 Mär 2010

Profiili loomine on väga lihtne.
Igal teenusepakkujal on pulgaga kaasasolev soft eelseadistatud vastavalt nende võrgule. Profiile saab aga ise juurde teha (või soovi korral ka default profiili muuta).

Sisuliselt pole seal muud vaja teha, kui uuele profiilile nimi panna ja sisestada APN vastavalt kasutatavale kaardile/operaatorile. Smart kõnekaardi puhul on selleks "wap.tele2.ee".
Sisselogimiseks paroole pole vaja, aga kui ta ei taha ilma paroolideta sul profiili teha lasta näiteks, siis võid kasutada user: wap, parool: wap
Autentimisprotokoll oli vist CHAP, aga tegelikult seda autentimist pole üldse vaja ja võimalusel võib selle välja lülitada.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8108
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 179 korda

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas peeter3000 » 18:05, 28 Mär 2010

mul on üks Vodafone(Saksa) USB stick.
Seda küll nii kergelt Eesti operaatoriga ei saa kasutada.
Või?
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 19:26, 28 Mär 2010

Olen kasutanud Tele2 pulka Elisa ja EMTi võrgus.
Samuti olen kasutanud Vodafone logoga Elisa pulka Tele2 võrgus.

Kaasasolevat softi saab konfigureerida. By default ta teiste operaatorite kaartidega küll ei toimi. Aga vähemalt minu kasutada olnud Huawei modemitel on kõigi suht sama soft kaasas. Operaatorite poolt on soft vaid veidi kodustatud, lisades omad logod ja vaikimis profiili, mis nende võrku ühendab. Kuid kõigil on olnud võimalus ise profiile lisada või muuta.

Isegi kui kaasasolev soft ei toeta profiilide loomist, siis suure tõenäosusega on seade ka modemina ära tuntud ja saad kasutada nn. sissehelistamist, luues ise dial-up ühenduse. Telefoninumber kuhu helistada on *99# - see tõmbab dataühenduse käima. Init stringi saab ka ette anda dial-up ühenduse konfiguratsioonis ja selle kaudu saab APN-i defineerida (hetkel peast ei mäleta kuidas seda teha, aga võimalik see on).

EDIT:
init string: AT+CGDCONT=1,"IP","asenda APN-ga"
http://damianm.com/tech/three-wireless- ... windows-7/

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist