Mobiilne internet lauaarvutisse

Andmeside probleemidega pöördu siia
skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 21:07, 28 Mär 2010

Nii, katsetasin seda Minti. See oli Elisa 2G võrgus Põlvas justkui neetud tuvipost praegusel internetiajastul.
Kuigi näitab ühendades, et EDGE kiirus on 236,8 kit/s ja levi maksimaalne ehk 5 posti, siis tegelikkuses nii levi kui kiirus pendeldvad hullult, näiteks kiirus 0-135 kbit/s vahel. Lisaks on tavapärane, et iga minuti tagant katkeb ühendus ära ja tuleb uuesti luua. Peale neti.ee esilehe ei olegi võimalik midagi ette saada, sest nii kui katkeb ühendust katkeb ka lehe allalaadimine ja uuesti ühendust taastades laadimine ei jätku sealt kohalt, kust pooleli jäi vaid tuleb lehele refresh teha.
Kahjuks pole vist võimalik proovida ka Serxxi soovitatud varianti Tele2 SIM-ga kuna see pulk on vist lukustatud Elisa võrku. Ja kui ma softi muutma hakkan siis lepingus trahv 1000 eek…ei julge näppima hakata.
Sellisel Elisa 2G kujul minu jaoks täiesti mõttetu lahendus, mis toimib ehk stabiilselt vaid läpakaga masti all istudes. Isegi Elioni dial-up on sellest parem, maks ühenduskiirus küll väiksem kuid ühendus on vähemalt stabiilne.
Hetkel kasutan seda Minti Tartus Elisa 3G võrgus ja asi on väga stabiilne ja allalaadimiskiirust olen saanud ka üle 1Mbit/s- järeldus 3G võrgus väga normaalne lahendus.

Tundub siiski, et tellin ise sellise unlockitud Hujoovina omale odavalt(st odavamalt kui Eesti esindustest osta) e-bayst ära ja proovin kasutada Smardiga, mis peaks minu kandis Põlvas siis 3,5G välja andma. Kui tollega ka ei mõika, siis jätkan dial-upiga.
PS Mida arvata Huawei E160 netipulgast http://www.huawei.com/mobileweb/en/view.do?id=462
Vaatan et sellel välise antenni võimalus, kuid võimalike kiiruste osas õiget sotti ei saa, kas see 3,5G ka ikka võimaldab? Või peaks mingi suurema numbriga Huawei omale e-Bayst hankima? Kas Eestis neid võrguvabalt kuskil ei müüda?

Kasutaja avatar
hania
Entusiast
Postitusi: 345
Liitunud: 14:37, 27 Juul 2003
Asukoht: Võru
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas hania » 22:34, 28 Mär 2010

tele2 on igal juhul võrguvaba (vähemalt oli kurat seda enam teab ) hind 790,- võid otsida veel kasutatud hinnavaatlusest või osta.ee

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 22:37, 28 Mär 2010

Softi sa muutma ei pea.
Sa muudad tarkvara seadistust. Lood uue ühenduse profiili. Menüüst peaks miskit pidi tulema. Mul omal pole hetkel pulka käepärast, et täpselt vaadata.

Sa muudad ainult oma arvutisse paigaldatud tarkvara seadistust, mitte seda osa, mille elisale tagastama pead. Seega pole vaja karta midagi. Leppetrahve maksma ei pea.

Ei tahaks uskuda, et pulk on vaid ühte võrku lukustatud, aga mine sa tea... järelmaksuga ostetud või renditud asjadel võib olla küll igasugu piiranguid.

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 22:46, 28 Mär 2010

skyline kirjutas:PS Mida arvata Huawei E160 netipulgast http://www.huawei.com/mobileweb/en/view.do?id=462
Vaatan et sellel välise antenni võimalus, kuid võimalike kiiruste osas õiget sotti ei saa, kas see 3,5G ka ikka võimaldab? Või peaks mingi suurema numbriga Huawei omale e-Bayst hankima? Kas Eestis neid võrguvabalt kuskil ei müüda?

Mida peab ostes jälgima?
* Meie 3.5G võrk käib 2100MHz peal - järelikult peab 2100MHz sagedusel käima.
* Kiire andmeside: HSPA (ei täpsusta, kas üles või alla - tõenäoliselt vaid alla, kui midagi rohkemat öeldud pole)
* Kiire allalaadimine: HSDPA (enamasti 3.6 või 7.2Mbit)
* Kiire üleslaadimine: HSUPA (2 või 5.76 Mbit)

Kui HSUPA tuge ei ole, saad üleslaadimise kuni 384kbit.
Vihje HS***-le tähendab juba automaatselt 3.5G. 2G/3G neid ei toeta.

Välise antenni võimalus on kindlasti boonuseks, kuigi väline antenn võib maksta sama palju kui pulk.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
pannkook
Entusiast
Postitusi: 168
Liitunud: 13:28, 21 Sept 2008
Asukoht: Tartu
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas pannkook » 08:13, 29 Mär 2010

serxx kirjutas:
* Meie 3.5G võrk käib 2100MHz peal - järelikult peab 2100MHz sagedusel käima.

Elisa oma on ju kohati 900 MHZ peal :roll:

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 09:08, 29 Mär 2010

pannkook kirjutas:
serxx kirjutas:
* Meie 3.5G võrk käib 2100MHz peal - järelikult peab 2100MHz sagedusel käima.

Elisa oma on ju kohati 900 MHZ peal :roll:

900MHz peaks ka iga viimne kui üks seade toetama, mis euroopa jaoks tehtud.

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 10:11, 29 Mär 2010

Uurisin erinevaid pakutavaid pulki e-Bayst ja kuna tahaks võimalikult odavalt omale seda seadet saada, siis sõelale jäänud Huawei E160, selle plussiks see, et omab välise antenni liitmise võimalust, miinuseks see, et allalaadimiskiirust miski valemiga üle 3,6 Mbit/s ei võimalda, kuna riistvara pole selleks võimeline.
Teine variant on osta Huawei E220, selle plussiks, et uuendatud tarkvaraga võimaldab allalaadimiskiirust kuni 7,2 Mbit/s, miinuseks jällegi välise antenni liidestusvõimaluse puudumine. Omab küll komplektis üsna pikka USB kaablit, mis vist toimib signaali võimendina…
Praegu ongi küsimus, et kas ajada taga võimalikult suurt download speedi või panustada stabiilsema ühenduse võimalusele ehk pulgale, millel on välisantenni võimalus.
Kuna juba 1 Mbit/s ühendus on mulle täiesti piisav(üle neti tv-d vaatama seal ei hakka), siis ei tea kas on mõtet kiirust taga ajada kui ühendus võib osutuda ilma lisaantennita ebastabiilsemaks.
Ehk kas osta selline E160
http://cgi.ebay.co.uk/Huawei-E160-mobil ... 1e5b27c99d
ja vajadusel juurde selline antenn
http://cgi.ebay.co.uk/9dB-magnetic-moun ... 45f1e2a3fb
või selline E220
http://cgi.ebay.co.uk/Huawei-E220-USB-M ... 3efe2a094d
Mida spetsialistid soovitaksid?

Kasutaja avatar
spyhalfer
Edasijõudnu
Postitusi: 57
Liitunud: 12:19, 01 Aug 2003
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas spyhalfer » 12:47, 29 Mär 2010

skyline kirjutas:Teine variant on osta Huawei E220, selle plussiks, et uuendatud tarkvaraga võimaldab allalaadimiskiirust kuni 7,2 Mbit/s, miinuseks jällegi välise antenni liidestusvõimaluse puudumine. Omab küll komplektis üsna pikka USB kaablit, mis vist toimib signaali võimendina…


Wikipedias aga kirjas, et kaabel ei toimi antennina. Kas sul seda antenni ka vaja läheb, ei oska ma öelda. Antenni võib muidu ka ise külge joota :D.

http://en.wikipedia.org/wiki/Huawei_E220#Hardware

The E220 antenna is internal; the USB cable does not act as an antenna. There is a way to connect an external antenna [9] even though there is no antenna connector. Together with a high gain antenna like an LPDA or an OMNI booster antenna and an adapter, signal strength can be considerably improved. There is also a way to do this, open the modem, remove the small internal antenna, and solder a unts-antenna cable onto the board. You will invalidate the warranty, but it can be a cheap and functional way to connect an external antenna. [10]

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 13:34, 29 Mär 2010

Kaabel ei toimi võimendina!
Pika USB kaabliga saad modemi sättida parema leviga kohta (akna juurde vms.) ja niimoodi saavutada parema tulemuse. Seda saab teha iga modemiga.

Mina soovitaks valida kahe variandi vahel:
* Modem, millel on välise antenni võimalus (samas tõenäoliselt puudub HSUPA).
* Modem mis kasutaks kõige kaasaegsemaid tehnoloogiaid ja annaks parima kiiruse (HSDPA 7.2+Mbit & HSUPA 5.76+Mbit), võrgud lähevad kindlasti kiiremaks ja soovid samuti suuremaks, seega on hea ostu hetkel ka lähitulevikule mõelda ja selleks juba valmis olla.

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 14:00, 29 Mär 2010

Tänud nõuannete eest Serxx.
Mulle endale hakkab ka tunduma, et peaks ikka veidi rohkem raha välja käima ning ostma sellise, mis võimaldab nii 7,2MBit/s downloadi kui ka välise antenni lisamist.
Praegu oleks võimalik osta selline Huawei E169
http://cgi.ebay.co.uk/Vodafone-Huawei-K ... 45f1deb3c0
Saaks kuskil 250 eeku odavamalt kätte kui siin Elisa kliendihinnaga müüakse :)
Nagu ma aru saan käsitleb HSUPA üleslaadimiskiirust. Minu võrguliiklus saaks olema rohkem allalaadimise sunnaline, seega kiiret üleslaadimist ei oska ma hinnata.

Oliverk
Edasijõudnu
Postitusi: 44
Liitunud: 23:43, 06 Apr 2008
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas Oliverk » 14:05, 29 Mär 2010

Huawei e220-le antenni külge modimine on tegelikult üsna lihtne. http://www.m0mcx.co.uk/2009/07/23/huawe ... ification/
Endal sama pulk, kuid kuna kasutan seda väga vähe siis pole ise viitsinud jamama hakata.

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 14:26, 29 Mär 2010

skyline kirjutas:Nagu ma aru saan käsitleb HSUPA üleslaadimiskiirust. Minu võrguliiklus saaks olema rohkem allalaadimise sunnaline, seega kiiret üleslaadimist ei oska ma hinnata.

Teed paar pilti digikaga, ütleme paar mega suured, vaja need üles panna / saata, kokku ~5mb. 384kbit/s = 2 minutit.
Tahad saata maili ja panna sinna juurde 5mb scannitud dokumendi (IMAP kliendiga) = 5MB saata + 5MB IMAP sent kausta saata, kokku 10MB ja 4 minutit.
Teed väikse videoklipi, tahad youtube üles panna, ~50mb = 20minutit.

384kbit = 3G = modem, millel puudub HSUPA.

Selleks ei pea suur failijagaja olema, et selliseid olukordi ette tuleks. Ootamine minutites on isegi vahel harva tüütu.
2Mbit HSUPA vähendab neid aegasid ~6x, 5.76Mbit aga veel lisaks ~3x, mis teeb algse kiirusega võrreldes ~18x kiirusevõidu (eeldusel, et võrgu poolt on selline kiirus võimaldatud). Oodata 20min või 1-2min on ikka päris suur vahe.

Lisades ostes 100-200 krooni saab ära hoida hilisemad närvilised ootamised midagi üles laadides.
Kui alla tuleb 7+Mbit kiirusega ja üles läheb 0.3Mbit kiirusega, ajab see kohati närvi mustaks igal inimesel.

skyline
Entusiast
Postitusi: 100
Liitunud: 12:58, 11 Aug 2008
Asukoht: Tartu/Põlva
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas skyline » 15:19, 29 Mär 2010

Ma katsun siiski vist hankida midagi soodsamat, millel on väline antennipesa küljes.
Kuna oma suuremad downloadid ja uploadid teen tavaliselt nädala sees Elioni püsiühenduse küljes olles, siis pulka kasutaks mõnel nädalavahetusel vaid netis surfamiseks, internetipangas käimiseks ja suurte andmemahtude liigutamist ei vaja.

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas serxx » 19:04, 29 Mär 2010

Võibolla saab siit teemast ühe odavalt kätte:
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=449336

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1674
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Mobiilne internet lauaarvutisse

PostitusPostitas kokku123 » 19:44, 29 Mär 2010

serxx kirjutas:
pannkook kirjutas:
serxx kirjutas:
* Meie 3.5G võrk käib 2100MHz peal - järelikult peab 2100MHz sagedusel käima.

Elisa oma on ju kohati 900 MHZ peal :roll:

900MHz peaks ka iga viimne kui üks seade toetama, mis euroopa jaoks tehtud.

Kui peame nende seadmete all ka mobiile silmas siis EI.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 41 külalist