Aeg maha Xh

Kõik, mis kellelgi Digi-tv.ee portaali/foorumi kohta öelda on
Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 19:16, 06 Okt 2005

Ma päris tükk aega uurisin ja puurisin, et mis "paguni" kodanik videomakk omale välja teenis. Selgus, et üks pisike seksikas lammas :mrgreen: Kuna sellest hoobilt aru ei saanud, siis teen ettepaneku "lamba" pagunite omanikele üks täiendav piirang seada. Nimelt nende avatari ehk pildi asemel võiks ka üks vahva lambapoiss vastu vaadata :D Hoiatab juba kaugelt, et sealt võib tulla kahtlast juttu.

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 599
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

PostitusPostitas admin » 20:52, 06 Okt 2005

Mnjah, ettepanek on ahvatlev :lol: , aga avatari valib iga kasutaja siiski ise vastavalt oma soovile ja selle muutmist administraatorid piirata ei saa.

Kasutaja avatar
sniff01
DigiTVfänn
Postitusi: 743
Liitunud: 23:21, 09 Juul 2003
Asukoht: Muhv nõudmiseni
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas sniff01 » 20:55, 06 Okt 2005

urmas kirjutas:Mnjah, ettepanek on ahvatlev :lol: , aga avatari valib iga kasutaja siiski ise vastavalt oma soovile ja selle muutmist administraatorid piirata ei saa.


Aga kuidas oleks nende tärnide (viisnurkade) asemele tekitada üks vastav hoiatus.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 20:59, 06 Okt 2005

urmas kirjutas:Mnjah, ettepanek on ahvatlev :lol: , aga avatari valib iga kasutaja siiski ise vastavalt oma soovile ja selle muutmist administraatorid piirata ei saa.


Kuidas aga lood postitustiheduse piiramisega? Hetkel osad n00b'id mölisevad igasse teemase midagi natuke ainuüksi seepärast, et algaja sildist lahti saada... Kas on võimalik näiteks piirata nende kirjalikku kasutusõigust ainult algajate foorumiga? Lugegu kõike aga küsida saavad AINULT algajates... Ja siis veel lammastele erijärguna postitamise ajapiirang (ntx, 1 mess iga 4h tagant)

iCE

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 21:15, 06 Okt 2005

vaadates siin milleks see diskussioon kisub siis meie vabariigis on sõnavabadus ja demokraatia. iga piirang on karistatav, mind võite kinni panna. ma kituma ei lähe :D

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14471
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 21:46, 06 Okt 2005

videomakk kirjutas:...ma kituma ei lähe :D
Aga spämmima? :lol:

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 21:48, 06 Okt 2005

videomakk kirjutas:vaadates siin milleks see diskussioon kisub siis meie vabariigis on sõnavabadus ja demokraatia. iga piirang on karistatav, mind võite kinni panna. ma kituma ei lähe :D


Küsimus ei ole mitte ainult sinus...
Samasuguseid on siit enne läbi käinud ja käib ka tulevikus. Lihtsalt teatavat mehhanismi on vaja, millega saaks veidigi ohjata internetis vohavat ollust...

iCE

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 599
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

PostitusPostitas admin » 22:04, 06 Okt 2005

Otseselt phpbb foorumisofti ühtegi sellist piirangut sisse ehitatud pole, samas pole ka siin midagi võimatut, kindlasti on olemas mõni hack või siis mõnda natuke mudida... Iseasi on kas see tulu toob. Näiteks algajal abi vaja, teeb postituse ja siis peab ootama mitu tundi enne kui uuesti saab postitada. Kes tõesti tahab spämmida teeb seda ju niikuinii, erinevate kasutajanimede alt jne.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 22:06, 06 Okt 2005

urmas kirjutas:Otseselt phpbb foorumisofti ühtegi sellist piirangut sisse ehitatud pole, samas pole ka siin midagi võimatut, kindlasti on olemas mõni hack või siis mõnda natuke mudida... Iseasi on kas see tulu toob. Näiteks algajal abi vaja, teeb postituse ja siis peab ootama mitu tundi enne kui uuesti saab postitada. Kes tõesti tahab spämmida teeb seda ju niikuinii, erinevate kasutajanimede alt jne.


Mõte olekski selles, et algajate foorumis tehku, mis tahavad! Ja selle algajate foorumi pealkirju esilehel ei näitaks. Oleksi rahu majas...

Ja ajapiirang oleks mittealgajatele, kes vahest liiga hoogu satuvad...

iCE

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 599
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

PostitusPostitas admin » 22:07, 06 Okt 2005

videomakk kirjutas:vaadates siin milleks see diskussioon kisub siis meie vabariigis on sõnavabadus ja demokraatia. iga piirang on karistatav

Me võime omas foorumis teha just selliseid piiranguid nagu tahame, sõnavabadus ja demokraatia ei puutu siia absoluutselt. Kui pläma üle viskab võime ka kinniseks foorumiks teha :evil:

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 23:56, 06 Okt 2005

miskipärast üllatab mind hoopis see et digi-tv oma irc-u kanal on pidevalt tühi. Põhimõtteliselt saab ju ircus ka nõuandeid küsida ning helladel teemadel rääkida. mitu aastat tagasi olin ma koguaeg jututoas, teemad olid muidugi kõikemuud kui tehnika ja sat. nüüd olen sellest jututoa vaimustusest ammuilma üle saanud. isegi msn pole enam esikohal. tähtis on hoopis töö ja kodu... mida aktiivsemalt me seda kanalit kasutaksime seda puhtamaks saab foorum mõttetutest postitustest. jututoas saavad kaks huvilist ju konkreetsel teemal privas oma rida ajada ilma et see teisi segaks.
foorumi piirangud peavad olema arusaadavad kõigile kasutajatele. kes reeglitest aru ei saa, see on kõige tõenäolisem foorumi risustaja.
sõnavabadus selles foorumis muide kehtib ainult foorumi osas muidujutt, teatud piirini siiski... :P teistes osades on aktsepteeritud vaid teemakohased postitused, videomakk!
üldjoontes nõustun ka ice ettepanekutega.
algajad ei pruugi jälle üksteisele kuigi häid nõuandeid anda. minu idee oleks et lugeda saaksid algajad kõiki postitusi, aga vastata/postitada saaks ainult oma taseme ehk algaja foorumis. kui moded näevad et algaja oma satihuvi kurjasti foorumis ei kasuta, võiks teda premeerida edasijõudnu staatusega, kes võib siis postitada nii algaja kui ka edasijõudnute tasemel. ja nii edasi... selline filter on loomulikult üsna keeruline ja igale foorumi liikmele seda vist personaalselt rakendada ei saa. kuid: võimalik on uusi algajaid ja olemasolevaid edasijõudnuid jälgida. nii nagu rate.ee-s on moded portaali jumala staatuses nii on ka siin digi-tv.ee moded. nii oleks kõige lihtsam: ise ütlesid, ise ka vastutad. kui kahetsed, siis usalduse tagasisaamine sõltub ainult kasutajast endast.

ajaline piirang liiga hoogu sattunute puhul ei ole kasulik, kui teema areneb jõudsalt huvitava sisuga. seda oleks siis huvitav nagu raamatut peatüki haaval lugeda. ajalise piirangu asemel võiks olla päevane mahupiirang tekstisõnumi postitamisel. kui tahad, võid ühe artikli, oletame et 100 kb korraga ära kasutada. võid teha päevas ka kaks postitust. sellise asja mõte on, et inimene hakkab talle päevas eraldatud postitusruumi kasutamisel enne mõtlema. läbustada sellisel juhul vist ei oma eriti mõtet. muidugi, mõnel võib olla ka sügavalt kama kaks ja ta kirjutab oma läbu hiljem edasi, kuid sellisel juhul ei saa antud foorumi kasutajat kuigi tõsiselt võtta. jääb üle kas kasutajakonto kustutada või postitamise võimalus teatud ajaks bannida. tulemuseks on olukord kus teatud isikud lihtsalt ei pääse enam edasijõudnu tasemele sest uue konto tegemisel on ta automaatselt algaja ja et algajast edasi pääseda peab ta ära teenima võimaluse olla edasijõudnu.
kõige tipuks peavad foorumi moded-adminnid arvestama sellega et foorumi kasutajate vanus kõigub suure vahega. sellest vahest saab aru kui me loeme kahe erineva inimese postitust. ühe lauseehitus ja sõnavara võivad selgelt viidata ka haritusele, vanuseküpsusele jne. kahtlemata jääb enamike foorumi kasutajate vanus vahemikku 17- 45/50 . küsimus on selles et inimeste haritustase on erinev. üks kasutab keerulisi sõnu, teine hästi lihtsaid kuid küpsusest saame aru sellest, mismoodi üksteist poriga siin üle valatakse ning asjasse mittepuutuvaid "viisakusavaldusi" teineteisele tehakse.
näiteks võiks foorumis olla reegel et isiklikke küsimusi foorumis avalikult ei lahendata. koligu privasse või mingu ircukanalisse. ja nende isiklike küsimuste all mõtlen ma just neid teineteise ähvardamise-solvamise aktsioone, tugevaid eelarvamusväljendeid,mis õhutavad vägivallale. kui tegemist on laiale ringile püstitatud teemaga siis ma soovitan just neid teemasid modedel jälgida, sest tavaliselt hakkab lumepall suuremaks veerema jjust pisiasjadest, mida lahendab terve hulk foorumi kasutajatest. seal on kerge tulema selliseid probleeme. üksmeelset foorumi liikmeskonda ilmselt ei saa kunagi olema, aga meil on olemas võimalus suhelda satiteema. seda võimalust tuleb austada, sest ausalt öeldes kinnine foorum tähendab seda, et kõik sinna ei pääse ja need kes pääsevad ei saa ka kõike teada. l

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

PostitusPostitas aandra » 21:55, 07 Okt 2005

Pooldan 100% ice-i, urmase, tigekala ja energizeri mõtteid. Vaataks näkku üksteisele, kuigi olen paljusid foorumi liikmeid eraviisiliselt kohanud. Jagaks mõtteid.
Edu soovides A.A

Kasutaja avatar
videomakk
    unknown unknown

PostitusPostitas videomakk » 01:08, 08 Okt 2005

nuh tarka juttu siin kui palju. ma siin kohe päris uurimistööna vaatasin millest need sõnavahetused tekivad. järeldus selline:

LUGUGE ISE KÕIK NEED SÕNAVAHETUSTE ALGUSED ÜLE JA SIIS MA ARVAN ET SEE MÕTTEVAHETUS SIIS SPÄMMIDE JA MUUDE ASJADE KOHTA MUUTUB KOHE TARBETUKS.
KAS SA ICE JA TIGEKALA TAHATE ÖELDA ET OLETE KÄTT SÜDAMELE PANNES NII ILUSAD JA TOREDAD? MA EI SÜÜDISTA KEDAGI AGA LUGEGE NEID SÕNAVAHETUSI NING MILLEST NEED ALGUSE ON SAANUD JA NÄETE ISE MILLEST SÕNELEMISED ALGUSE SAAVAD :!: :idea:

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 01:21, 08 Okt 2005

videomakk kirjutas:nuh tarka juttu siin kui palju. ma siin kohe päris uurimistööna vaatasin millest need sõnavahetused tekivad. järeldus selline:


Ma arvan, et kui sa loeksid oma postitused üle siin foorumis alates kõige esimesest kuni viimaseni, siis saaksid ise kaa aru, miks keegi sind eriti ei salli ja sinu mölapidamatusesse väga kriitiliselt suhtutakse...

Kuda nende pindude ja palkide ja silmadega lood olid?
(retooriline küsimus, ei pea vastama. parem kui ei vastakski)

iCE :lol:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist