Müügiteemas hind kohustuslikuks??

Kõik, mis kellelgi Digi-tv.ee portaali/foorumi kohta öelda on

Kas peaks olema hind müügiteemas kohustuslik

Sa võid valida kuni 1 valiku

 
 
Vaata tulemusi

tudiludi
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 22:35, 16 Dets 2008
    unknown unknown

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas tudiludi » 19:01, 26 Juun 2009

Kas keegi oskab öelda mingigi põhjenduse, miks peaks müügikuulutusest hind puuduma??? Ainuke põhjus, mis ma oskasin oma peaga välja mõelda, on vast see, et soovin asjast lihtsalt lahti saada, st, et panen toote müüki eesmärgiga see mingi sümboolse summa eest maha müüa. Postikulu ka ikkagi maksab, ja pakend, ja ajakulu. Rääkimata sellest, et pangaülekande puhul on vajalik ka pärisnimi jne ...
Selleks puhuks peaks olema ka ikkagi mingi hind ja siis võiks võibolla mingi kommentaar kaasas olla, et soodsalt müüa vms.

Seadusest ei tohiks mingit vabandust üldse välja mõelda, sest tooteid ei tohi ilma kauplemisloata müüa. Ja enamik tootjaid omab ka autorikaitset, mille järgi ei tohi välja ostetud toodet raha eest edasi müüa (või täpsemini - mitte üldse müüa).

Seega olen 10 sõrme ja 10 varbaga ikkagi selle poolt, et müügikuulutuses oleks hind. KUi ma midagi netist otsin, et seda osta, siis ajab jubedalt närvi, et kuulutuses on, et toode on müüa ja hinna kohta saada sõnum. Elu sees ei viitsiks ma oma aega selle peale raisata, sest siis otsin juba kuulutuse, kus hind on juures. Ja kui see ei tundu eriti suur, siis ostan selle ning ei hakka oma aega kulutama hunnikute sõnumite peale, et müüjatega ühendust võtta (ja tõenäoliselt tuleb sealt vastus, et toode on välja müüdud).
Mina oksjoneid ei poolda - tean, et vahel võib saada soodsalt, kuid milleks istuda arvuti taga, et teha lugeda eelmisi pakkumisi ja siis oma pakkumisi teha. Elan ka oma elu ja mingi ühe jupi pärast lähen parem juba poodi, kust saan garantiiga toote ja mure murtud.

Tõsi, ka mul on kuulutus, kus ma hinda ei maininud, kuid lisasin ka kommentaari, et kes tahab, see saab ka mingi hinna eest ära osta (muidugi kui mingit naeruväärset hinda ei pakuta). Ja kes ees, see mees - see on ju normaalne. :)

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 788
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas xxmen » 19:45, 26 Juun 2009

tudiludi kirjutas:
Seadusest ei tohiks mingit vabandust üldse välja mõelda, sest tooteid ei tohi ilma kauplemisloata müüa. Ja enamik tootjaid omab ka autorikaitset, mille järgi ei tohi välja ostetud toodet raha eest edasi müüa (või täpsemini - mitte üldse müüa).


Ära nüüd väga üle võlli ka lase. :wink:
Enda tarbeks soetatud eset võib iga kell maha müüa, oluline võib vaid müügikoht olla. Kauplemisluba eeltingimuseks kindlasti pole.
Ja siinse foorumi ostu/müügi rubriik on tarbetuks muutunud tehnika või miks mitte ka mõne muu sobiliku vidina mahaärimiseks kohane.
Tsiteerides laulusalmi:" Teise mehe vana,
on teise mehe uus"

Ka autoriõigustega kaitstud toodetega saab kaubelda. Siin võivad mängu tulla küll iga konkreetse tootega seotud nüansid.
Klassikaliseks näiteks on ilmselt nt. arvuti müük koos OEM litsentsiga(kleebisega).

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas Henkka » 22:03, 26 Juun 2009

Võibolla võiks selle jama siin lõpuks kokku võtta ja ära lõpetada???
Ega palju variante pole:
Müügihind peab olema kohustuslik 74% 74% [ 106 ] x
Kes tahab paneb kes tahab see ei pane 22% 22% [ 32 ]

ja asi selge.
Kes on otsustaja?
:wink:

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas admin » 23:02, 26 Juun 2009

Henkka kirjutas:Võibolla võiks selle jama siin lõpuks kokku võtta ja ära lõpetada???
Ega palju variante pole:
Müügihind peab olema kohustuslik 74% 74% [ 106 ] x
Kes tahab paneb kes tahab see ei pane 22% 22% [ 32 ]

ja asi selge.
Kes on otsustaja?
:wink:

Mis siin ikka otsustada, enamus hääletajatest otsustas asja juba ära. Nüüd jääb mul ainult natuke pastakat imeda ja mingi ilus seadusepügal meie foorumi reeglitesse välja treida :)
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas tigekala » 23:49, 26 Juun 2009

Henkka kirjutas:Kes on otsustaja?
Veelgi rohkem huvitab, kes on vastutaja? Pilt

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6956
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas mustkass » 00:33, 27 Juun 2009

xxmen kirjutas:
tudiludi kirjutas:

Ja siinse foorumi ostu/müügi rubriik on tarbetuks muutunud tehnika või miks mitte ka mõne muu sobiliku vidina mahaärimiseks kohane.

Tsiteerides laulusalmi:" Teise mehe vana,
on teise mehe uus"

Vot see on küll sinu poole hea võrdlus,kui leiad et siinne foorum sobib oma vana tarbetu tehnika müügiks,siis on siin see küll vale koht.Oma tarbetuks muutunud tehnikat võid näiteks osta.ee foorumis müüa(näiteks võid sealt praegugi osta analoogtüüneri a´la 250 krooniga).Ma arvan et see foorum pole siin küll oma tarbetu satikola müügiks sobilik.Kui on tegemist asjalike müügipakkumistega,siis on muidugi teine asi.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas admin » 08:19, 27 Juun 2009

mustkass kirjutas:
xxmen kirjutas: Ja siinse foorumi ostu/müügi rubriik on tarbetuks muutunud tehnika või miks mitte ka mõne muu sobiliku vidina mahaärimiseks kohane.

Tsiteerides laulusalmi:" Teise mehe vana,
on teise mehe uus"

Vot see on küll sinu poole hea võrdlus,kui leiad et siinne foorum sobib oma vana tarbetu tehnika müügiks,siis on siin see küll vale koht.Oma tarbetuks muutunud tehnikat võid näiteks osta.ee foorumis müüa(näiteks võid sealt praegugi osta analoogtüüneri a´la 250 krooniga).Ma arvan et see foorum pole siin küll oma tarbetu satikola müügiks sobilik.Kui on tegemist asjalike müügipakkumistega,siis on muidugi teine asi.


Minuarust on see foorum just oma vana ja tarbetu tehnika müügiks sobilik, kui sul on seade olnud kasutuses ja tegid upgrade ning see seade jäi riiulile tolmu koguma siis see ju ongi sinu vana ja tarbetu seade - aga ainult sinu jaoks, kindlasti on kusagil keegi kes igatseks seda omale. Ühesõnaga igale asjale on olemas ostja - tuleb ainult panna kohane hind. Ja miks sa arvad et osta.ee on parem koht kui see siin, seal võib müüa ja siin ei või - ma küll ei leia et siinses foorumis peaks müüma ainult uusi driime(kõik ei soovi endale igamehe laiatarbekaupa).
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

tudiludi
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 22:35, 16 Dets 2008
    unknown unknown

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas tudiludi » 16:46, 27 Juun 2009

Olen eelmise vastajaga nõus - miks krdima päralt peaks keegi ostma poest tutika asja ja siis selle kohe maha müüma??? Kui tahan uut seadet, siis lähen poodi ja ostan garantiiga seadme, mitte ei hakka kellegi-jumal-teab-kust-läbi-käinud-ja-mida-näinud juppi ostma. Kui foorumist (või ka osta.ee-st) soovin osta seaded, siis selle eesmärgiga ikka, et soodsamalt ja kasutatud.
Ok, saan aru, et vahel ei vastanud seade sinu ootustele või kui tegemist on näiteks mängudega või arvuti riistvaraga, mis ei ühildunud sinu arvuti omaga, vat siis, kuid muul juhul on raske välja mõelda põhjuseid, mis peaksin ostma kellega uhiuut asja ... :?

Nooh, hetkel oskan öelda ka ühe hea asja, mida läheks vaja, kuid mille peale ei tahaks 100%-st raha raisata - nimelt oleks vaja mingit kasutatud klaviatuuri, kuid millel peaksid klahvid ikka töötama. Aga hind pole ka nii kallis - seega saab see asi poest ostetud. Näiteks siit---> http://www.hinnavaatlus.ee/search/produ ... r=0&Sort=3
DVD-ROMi oleks kah vaja, kuid kogemustele tuginedes ei ostaks ka seda kasutatud asjana. Vanemad lugejad ei ole üldiselt head. Loevad küll, aga kirjutamine ... :(

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas Henkka » 17:05, 27 Juun 2009

tudiludi kirjutas:DVD-ROMi oleks kah vaja, kuid kogemustele tuginedes ei ostaks ka seda kasutatud asjana. Vanemad lugejad ei ole üldiselt head. Loevad küll, aga kirjutamine ... :(


See on juba midagi pöördeliselt uut ... :twisted:
Mismoodi DVD-ROMiga siis "Loevad küll, aga kirjutamine ..." käib???

vt. http://www.webopedia.com/TERM/D/DVD_ROM.html

tudiludi
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 22:35, 16 Dets 2008
    unknown unknown

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas tudiludi » 17:47, 27 Juun 2009

Sry, minu "näpukas" tuli sisse - lihtsalt olen harjunud nimetama optilisi seadmeid, mis loevad DVD-sid DVD-ROMideks ja ainult CD-sid lugevaid CD-ROMideks ja arvasin, et kõik saavad aru sellest, sest kes tänapäeval ikka veel kasutab ainult lugevaid CD/DVD lugejaid. Seega oleks õigem kirjutada DVD+RW. Ja plaadid on siis vastavalt kas DVD-d või CD-d.
Ja kirjutamisel on see asi, et vanemad kirjutajad teevad vigu - ja tihtilugu juhtub, et hiljem ei ole plaat loetav. Lisaks sellele on suurem tõenäosus, et neil tekib rohkem konflikte programmidega, millega saab plaati kirjutada.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas faas » 23:44, 27 Juun 2009

Küsin avalikult kas tõesti on müügi,ostu teemad siin foorumis väljunud kontrolli alt ja vajavad meeskonna sekkumist või reeglitega reguleerimist? Miks teha elu keeruliseks ja midagi keelata või käskida ?Kas ei võiks lasta minna nii nagu on ja kes müüb siis ise vaatab kuidas ja kah ostu puhul ? Kuna enamus vastajaist küll soovib hinna panemist siis tegelikult on neid vähe kui arvestada foorumi liikmete kogu arvu (ilmselt kas ei huvita või need kes vastasid on aktiivsed ehk pidevad kasutajad ja rohkem meid tegelikult polegi) ja kas ikka selline küsitlus on kogu seltskonna arvamus ? Ja miks ei võiks lihtsalt olla, et kui meeskond märkab kuskil väär postitust või midagi sarnast (solkimist) siis kustutada lihtsalt ja oleks ok kõik.
Urmas sinul on ju võimalus keelata ja käskida siis kasuta oma võimu ja anna käsk hoida müügi teemad sobimatust mulast puhtad ja pm-i vahendusel patustajaid hoiatada kuni foorumi keeluni kui muidu aru ei saa.Ja kes ikka neid reegleid loeb :) rohkem nagu kõhutunde asi kes ja mida õigeks peab.Ja taha kedagi solvata siis enamus läbustajaid on saanud oma vitsad ja lollid paika pandud, ma küll ei tea kuidas see kõrvalt paistab aga on kah nalja saanud ja ega siis meil pole päris teaduslik foorum kus ainult tõsised jutud ja mõnda "müügimeest" tõgada ei või :) Mõistlikult siis ja tunde järgi võiks meeskond asja reguleerida.
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6956
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas mustkass » 00:02, 28 Juun 2009

urmas kirjutas:
mustkass kirjutas:
xxmen kirjutas: Ja siinse foorumi ostu/müügi rubriik on tarbetuks muutunud tehnika või miks mitte ka mõne muu sobiliku vidina mahaärimiseks kohane.

Tsiteerides laulusalmi:" Teise mehe vana,
on teise mehe uus"

Vot see on küll sinu poole hea võrdlus,kui leiad et siinne foorum sobib oma vana tarbetu tehnika müügiks,siis on siin see küll vale koht.Oma tarbetuks muutunud tehnikat võid näiteks osta.ee foorumis müüa(näiteks võid sealt praegugi osta analoogtüüneri a´la 250 krooniga).Ma arvan et see foorum pole siin küll oma tarbetu satikola müügiks sobilik.Kui on tegemist asjalike müügipakkumistega,siis on muidugi teine asi.


Minuarust on see foorum just oma vana ja tarbetu tehnika müügiks sobilik, kui sul on seade olnud kasutuses ja tegid upgrade ning see seade jäi riiulile tolmu koguma siis see ju ongi sinu vana ja tarbetu seade - aga ainult sinu jaoks, kindlasti on kusagil keegi kes igatseks seda omale. Ühesõnaga igale asjale on olemas ostja - tuleb ainult panna kohane hind. Ja miks sa arvad et osta.ee on parem koht kui see siin, seal võib müüa ja siin ei või - ma küll ei leia et siinses foorumis peaks müüma ainult uusi driime(kõik ei soovi endale igamehe laiatarbekaupa).


Vana ja tarbetu kola,mis mõtled otseselt selle all? Mul näiteks lisaks Dreamile ka Humax 5400 ja ma ei leia et see oleks tarbetu kola,softi kui muda ja jummala töökindel aparaat(mitte Z aga ikka too vana hea algne 5400).Samas võib tarbetu kola alla liigitada ma leian igatsugu analoogtüünereid,vanu kaarte jne,ühesõnaga selliseid asju millega tänapäeval enam suurt midagi teha pole,selleks vihjasingi osta.ee-le,sest seal müüakse(ka sati vallas) tõesti igasugu imelikke asju,millega nagu tänapäeval enam suurt midagi peale pole hakata.
Samas olen nõus et kõik tõesti ei soovi(ei jõua) osta uut kaupa(kuulun ka ise nende hulka) aga siis kui asi juba kasvõi natukenegi kasutatud,peaks hind ka ikka vastav olema,ühesõnaga mis kasutatud see kasutatud vahet pole kui kaua kasutatud,aga ta pole ju tegelikult enam siis uus ja siis peaks ikka hind poehinnast kõvasti madalam ju olema.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 788
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas xxmen » 09:07, 28 Juun 2009

Väljendasin end oma eelmises postis veidi segaselt. :oops:
Pidasingi silmas just seda varianti, kui inimene ostab omale uuema ja vingema seadme (nt.HD-tuuneri või tavalise asemel kõvakettaga pilli) ning vanem, aga samuti toimiv seade jääb seisma.
Päris vanaraud aga las tõesti jääda osta.ee-le. :lol:
Siinses foorumis ostu/müügi plussiks loekski seda, et algajale asjatundmatule ei lasta liiga teha, nt. vana analoogtuunerit suure kiidulaulu saatel pähe määrida. Kogenud huvilise jaoks pole i vahet, kuskohas osta-müüa. 8)

tudiludi
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 22:35, 16 Dets 2008
    unknown unknown

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas tudiludi » 17:46, 28 Juun 2009

To faas - kas müügikuulutuse juures olev hinna lisamise kohustus on asja keerulisemaks muutmine??? Minumeelest on see hind müügikuulutuses elementaarne asi. See on võrdeline faktiga, et kui on kasutatud asi, siis see sõna "kasutatud" jätta kuulutusest välja (ehk siis mitte mainida, et toode on kasutatud) :shock: Ja kas sa külastaksid kauplust, kus pole toodetel hindasid küljes, vaid hinnad saad teada kassas???
Reeglid on vajalikud selleks, et kohustada. Kui igaüks oskaks õigesti käituda, siis oleks vaja ikkagi reegleid, kuid need ei oleks kohustuslikud (kui reegleid ei oleks, siis kust sa teaksid, kummal pool teed tuleb autoga sõita). Reeglid on muudetud kohustuseks seepärast, et on lolle ja idioote, kes neist kinni ei pea ja siis tuleb neid vastavalt reeglitele karistada.
Aga ostukuulutuses (mille kohta ei ole küll antud teemas küsimust esitatud), ei ole ma eriti seisukohta võtnud, et kas peaks olema hind või mitte. Iseenesest peaks olema siis ära mainitud toote maksimaalne hind, kuid selle koha pealt võiks tõesti öelda, et millegi kohustamine ajab asja keerulisemaks ... :S Oleksin nõus ostma kallimat toodet, kui kvaliteet on parem või ka samas vähemkvaliteetsemat, aga odavamalt.
Ja siiralt loodan, et see küsitluse tulemus ühtib foorumi kõigi kasutajate arvamuste summaga protsentsides ... :)

Mustkassiga olen täiesti ühel nõus (va. osta.ee, sest pole pidanud vajalikuks sealt mitte midagi kunagi osta ...).
xxmen kirjutas:Siinses foorumis ostu/müügi plussiks loekski seda, et algajale asjatundmatule ei lasta liiga teha ...

Suur hulk inimesi on seisukohal, et kui oled loll, siis on see sinu viga ja paras sulle, et jama ostsid. MIna ei ole muidugi sellega nõus - keegi ei pea teadma kõigest kõike. Kõik ei ole arvuti või TV tarkvara ja riistvaraga kursis ja ei peagi olema. Samas kui inimene tahab osta kuskilt foorumist vms kohast osta endale mingit toodet, siis peaks ta ennast ikka sellega kurssi viima. Poes peavad müüjad selgitama, kas meil ja mis tingimustel toode töötab ...

sodimees
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 11:27, 01 Juun 2009
    unknown unknown

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas sodimees » 14:00, 29 Juun 2009

Vist ei peaks olema kohustuslik vaid lihtsalt soovituslik.Viisakas oleks muidugi hind lisada mis oleks reaalne kaubale.Lihtsam ka füürikotis surfamiseks! :mrgreen: Kui poes käies ei oleks hindasid väljas ------ see oleks nagu turul küsi ja küsi---Palju makseb???? :?: :?:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist