Müügiteemas hind kohustuslikuks??

Kõik, mis kellelgi Digi-tv.ee portaali/foorumi kohta öelda on

Kas peaks olema hind müügiteemas kohustuslik

Sa võid valida kuni 1 valiku

 
 
Vaata tulemusi

Kasutaja avatar
sniff01
DigiTVfänn
Postitusi: 743
Liitunud: 23:21, 09 Juul 2003
Asukoht: Muhv nõudmiseni
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas sniff01 » 20:56, 22 Juun 2009

aandra kirjutas:Kui inimene, kes müüb asja, ei tea või ei soovi teada anda hinda, siis uuri hind enne välja ja siis kuku müüma. Mina vastan vaid hinnaga kuulutusele, me ei ole araabiamaades, kus käib jube tingimine.


iga normaalse ostu-müügi tehingu juurde kuulub ka väike hinnaralli :D lihtsalt ütlen sest pole ammu ühtki suuremat või väiksemat asja ilma selleta ostnud. Minu arust norm. Lihtsalt see teema ei pea käima avalikult vaid selleks saab PMi kasutada. Mis puutub ost müük mölavabaks rubriiki, siis paljudes foorumites on see nii. Ja kui leidub loll kes maksab millegi eest üle siis netis on krdi palju infi, et teha endale selgeks hinna piirid.Lühidalt, kui pea ei võta sis aitab rahakott välja, teised ei pea pudru lusikaga suhu toppima või veel hullem ise ära sööma ja seedima kah. Kui seda ei viitsita teha siis ei pea ka kari smartasse kellegi müügiteema juures targutama. eriti kui nad ise ei osta ega müü sel hetkel midagi vaid ainult kõvatavad. Nii et targutajate koht olgu kuskil mujal kui kellegi ostu või müügiteema risustamine.

Kasutaja avatar
silicoid
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 03:00, 04 Sept 2007
    unknown unknown

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas silicoid » 21:40, 22 Juun 2009

no viisakas oleks ära märkida AH - alghind ja OK - osta kohe. Sel juhul ei pea asjatult asja ootama jääma, võib pakkuda ntx OK ja tehing võib kohe toimuda. Kui aga pole mingit kriteeriumi ette antud siis muidugi raske ka pakkuma hakata. Müügiteema võiks ka hapu hinna korral mingi ajaga ka lukku minna või üldse kustutamisele kuuluda... See ka jama kui asi ripub müügiteemas kuid...

Kasutaja avatar
Olavi
Entusiast
Postitusi: 292
Liitunud: 03:00, 26 Mai 2006
    unknown unknown

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas Olavi » 21:42, 22 Juun 2009

kasutaja sniff01 näitab tüüpilise eestlase palet. Et kui kellegile ülekohut tehakse siis parem keeran selja ja kiidan takka omamisi, et nää lolli. Kulla foorumi kasutajad ärge tehke sellistega migit äiri teil tõmmatakse nahk üle kõrvade lihtsalt. Kas mitte foorumi mõte pole infot jagada ja kaupa ikka reaalsete hindadega ja mitte nülgima inimesi. Ma olen juba ammu mõistnud, et tellides kaugemalt kui eesist saan samma kauba odavamalt uuena kätte, kui siin foorumis müüakse neid kasutatult pärast. Ja selleks ikka hind avalikuks ja kommimine lubatud kui jääb teema sisesek.
1W/4.8E/7E/9E/13E/16E/19.2E/23.5E/28.2E
110cm Triax
Sadoun PowerTech DG380
DM800se

Kasutaja avatar
jaanal
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Järvamaa
    unknown unknown

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas jaanal » 23:45, 22 Juun 2009

Tere!

Hind võiks ikka kaubal juures olla küll, mõnikord on ka hind kokkuleppel aga kui ei ole asjaga päris kursis siis ei oska ka midagi pakkuda, mingi summa võiks ees ikka olla ja tihti annab ka ju tingida, kuid ka kaup peaks olema see, mis välja reklaamitud, kui on vead siis olgu ka need kirjas.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas dreamants » 00:12, 23 Juun 2009

Isiklikult minul pole ei sooja ega külma kas hind on antud või ei. Sealt kus infot varjatakse ma kunagi ostma nagunii ei hakka. Oma hinnangu andsin aga silmas pidades seda põhimõtet, et ausal ärimehel pole varjata midagi.

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1941
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas raivo » 00:27, 23 Juun 2009

dreamants kirjutas:Isiklikult minul pole ei sooja ega külma kas hind on antud või ei. Sealt kus infot varjatakse ma kunagi ostma nagunii ei hakka. Oma hinnangu andsin aga silmas pidades seda põhimõtet, et ausal ärimehel pole varjata midagi.


Et pole ei sooja ega külma.Loe enda postitus uuesti üle ja siis kirjuta uuesti sama asi, aga natuke teises valguses ... :D
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
teekas
Õpetaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12:37, 10 Juun 2003
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas teekas » 00:35, 23 Juun 2009

Ei oleks selle vastu midagi, AGA, siis peaksid kõik JUTUMEHED ja HINNATEADJAD oma näpukesed sealt eemal hoidma. Kipub kahjuks olema nii, paned hinna, saad kohe tarkadelt nii et suled sahisevad. Kui need TARGAD oma näpud sealt eemal hoiavad, NÕUS. Seda aga vaevalt juhtub, nii et - EI. Kui olemas huvi pakutud asja vastu ei tohiks olla raske saata PM ja küsida.

Kasutaja avatar
sniff01
DigiTVfänn
Postitusi: 743
Liitunud: 23:21, 09 Juul 2003
Asukoht: Muhv nõudmiseni
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas sniff01 » 00:37, 23 Juun 2009

Kapzas kirjutas:kasutaja sniff01 näitab tüüpilise eestlase palet. Et kui kellegile ülekohut tehakse siis parem keeran selja ja kiidan takka omamisi, et nää lolli.

kapzas on asjast valesti aru saanud. esiteks juba sellega et eestlased on minu arvates .... ja teiseks kui sa pole aru saanud siis keegi ei sunni midagi ostma vägisi. Müüja ei pane kellegil näppe sahtli vahele ja ei ütle, et ostad minul ja sellise hinnaga. Ostu müügi tehing on oma olemuselt kahe või rohkema osapoole kompromiss kus müüja on nõus oma kaubast loobuma mingi summa eest ja ostja on nõus oma rahast loobuma, et kaup/teenus endale saada. Simple. Ning kui mõlemad osapooled on tehinguga häppid siis milleks on vaja mingisuguseid kõvatajaid, kes hakkavad mingit über teemat sinna tekitama. Iga ühe oma asi on kas viitsib kodu tööd teha või mitte.
Kui kellegile hind ei meeldi siis on iga ühe vaba valik kas osta või mitte. Aga noh ju mõni tahab kangesti smartass olla.
Näide elust enesest: Tekkis vajadus videokaamera järele. Poes pakuti peale pärimist sõbrahinda SD HDD kaamera eest 9K täpselt. Läksin koju võtsin amazoni lahti seal inglased pakkusid sama asja 5,5K eest. 3x paku kus kohast kaamera ostsin. Jah, hoopis USAst ostsin 7.5K eest HD kaamera. Hinnainfo leidmine netis max 10 min.
Kordan üle kui pea ei võta siis rahakott võtab.

EDIT: teekas, selles ongi minu point, et ost-müük teemas saab ainult kuulutuse üles panna. Teistel sinu teema solkimisega asja pole ja edasine suhtlus käib läbi PMi. Krdi hea on neis foorumites kus asi sedasi toimib asjadest ülevaade saada endale huvipakkuvad asjad välja vaadatud ilme et silme eest käiks mingi traalivaali läbi.

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas dreamants » 01:10, 23 Juun 2009

vedrumuhv kirjutas:
dreamants kirjutas:Isiklikult minul pole ei sooja ega külma kas hind on antud või ei. Sealt kus infot varjatakse ma kunagi ostma nagunii ei hakka. Oma hinnangu andsin aga silmas pidades seda põhimõtet, et ausal ärimehel pole varjata midagi.


Et pole ei sooja ega külma.Loe enda postitus uuesti üle ja siis kirjuta uuesti sama asi, aga natuke teises valguses ... :D

OK. Teie soov saagu täidetud:
Isiklikult minul pole ei sooja ega külma kas selles foorumis hind on antud või ei. Sealt kus infot varjatakse ma kunagi ostma nagunii ei hakka. Oma hinnangu andsin aga silmas pidades seda põhimõtet, et ausal ärimehel pole varjata midagi.
Arvan, et küsimus käis ikka selle foorumi kohta, mitte personaalselt.

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1941
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas raivo » 01:25, 23 Juun 2009

dreamants kirjutas:
vedrumuhv kirjutas:
dreamants kirjutas:Isiklikult minul pole ei sooja ega külma kas hind on antud või ei. Sealt kus infot varjatakse ma kunagi ostma nagunii ei hakka. Oma hinnangu andsin aga silmas pidades seda põhimõtet, et ausal ärimehel pole varjata midagi.


Et pole ei sooja ega külma.Loe enda postitus uuesti üle ja siis kirjuta uuesti sama asi, aga natuke teises valguses ... :D

OK. Teie soov saagu täidetud:
Isiklikult minul pole ei sooja ega külma kas selles foorumis hind on antud või ei. Sealt kus infot varjatakse ma kunagi ostma nagunii ei hakka. Oma hinnangu andsin aga silmas pidades seda põhimõtet, et ausal ärimehel pole varjata midagi.
Arvan, et küsimus käis ikka selle foorumi kohta, mitte personaalselt.


Eip.Närin nüüd tähte dreamants.Sa ütlesid, et ostma ei hakkaks, kui hinda ei oleks ...Sellega määratlesid ennast ka kahjuks/õnneks ära ...
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas dreamants » 02:52, 23 Juun 2009

vedrumuhv kirjutas:Eip.Närin nüüd tähte dreamants.Sa ütlesid, et ostma ei hakkaks, kui hinda ei oleks ...Sellega määratlesid ennast ka kahjuks/õnneks ära ...

Jaa. Selles on sul küll õigus.
Olen neti vahendusel ostnud palju, nii elektroonikat kui ka muud ja küllap ostan ka tulevikus(ilmsel mugavusest). See ei käi siinse foorumi kohta(kogemus puudub) aga mulle on jäänud mulje, et kui on link või telefon "küsi hinda", siis on hind enamjagu ikka üle keskmise.
Muu seas selle teema juurde veel lisaks: iga kauplus on kohustatud eksponeeritava kauba juurde ka hinaasildi panema. Miks ei võiks netimüügi puhul sama kehtida. Jah, saan aru, teekas väidab, et hakatakse keelt peksma. Aga uskuge mind, olen müügifirmas töötanud, kaupluses toimub sama asi, keelepeksjaid jagub igale poole. Koerad hauguvad, karavan läheb edasi.

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1162
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas seston » 09:18, 23 Juun 2009

Selline teema oli mu arust aasta tagasi.Hind või mitte hind aga siin tõmmatakse asjast vähe arusaanud inimestele kott pähe
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 594
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas admin » 09:39, 23 Juun 2009

teekas kirjutas:Ei oleks selle vastu midagi, AGA, siis peaksid kõik JUTUMEHED ja HINNATEADJAD oma näpukesed sealt eemal hoidma. Kipub kahjuks olema nii, paned hinna, saad kohe tarkadelt nii et suled sahisevad. Kui need TARGAD oma näpud sealt eemal hoiavad, NÕUS. Seda aga vaevalt juhtub, nii et - EI. Kui olemas huvi pakutud asja vastu ei tohiks olla raske saata PM ja küsida.

Aga miks peaksid siis need targad oma näpukesed eemal hoidma, kui nad teavad konkreetset hinnainfot ja ei postita niisama mula siis on need postitused alati teretulnud. Kui ikka keegi teab et antud seade maksab kusagil mujal vähem/rohkem ja postitab ka lingi siis on need ju asjakohased postitused - ok võibolla mitte müüjale, tema loodab et ostja on metsast ja ei tea asja tegelikku väärtust, ning kui see ka tegelikult nii on siis on ju meie KOHUSTUS seda vaesekest müüja haardest päästa. Esimene samm sellel teel oleks minuarust hinna kohustuslikuks tegemine ja kui hinda pole siis hoiatus ning kui 24 tunni pärast hinda pole siis postitus kasti. Kui hoiatusi koguneb juba üle 3 siis ajutine bann.
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 788
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas xxmen » 09:52, 23 Juun 2009

Hinna avaldamine peaks olema kohustuslik.
Isiklikult ei viitsi küll näiteks tegemist teha müüjatega, kes hinda ei avalda. Sestap arvan, et hinna avaldamine on ka müüja enda huvides.
Ja asjalikud kommentaarid peaksivad samuti teretulnud olema, aitab see vältida nö.koti pähetõmbamist ja ehk ka petuskeeme. Mõni aeg tagasi oli ju üks selline jama.
Läbustajaile hoiatusi ja banne saab ju niikui anda. Selleks on foorumil reeglid, millega iga kasutaja ju nõustunud on.

atsw3
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 12:24, 15 Veebr 2009
    unknown unknown

Re: Müügiteemas hind kohustuslikuks??

PostitusPostitas atsw3 » 10:28, 23 Juun 2009

olen ka selle poolt ,et kui hinda näidatakse müümise juures,sest siis on lihtsam otsustada kas hind sobib või ei sobi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist