Kirjutamisest

Kõik, mis kellelgi Digi-tv.ee portaali/foorumi kohta öelda on
mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Kirjutamisest

PostitusPostitas mønster » 09:17, 12 Jaan 2009

Dijital kirjutas:
Carat_EST kirjutas:
Dijital kirjutas:Aga ka mina selle poolt, et vähemalt mõned komad peaks küll tekstis olema ning tuleks proovida ise ka oma tekst läbi lugeda. Nagu siin foorumis keegi küsis abi ilma kirjavahemärkideta ning põhjenduseks oli: "ei viitsinud neid panna, sest nii saan kiiremini"


No iga kui ja et ei nõua tänapäeva eesti keeles enam koma.
Üldiselt on komad vajalikud loetavuse huvides (kiillaused, liitlaused jne.) liiga palju neid kunagi toppida ei tasu.

Lugege ka eesti keele käsiraamatut (vaevalt et seda tüüpi kirjandust teist paljud pärast oma koolide lõpetamist lugenud on, aga neis raamatutes on ära toodud ka see mis keeles (sh õigekirjas) pärast teie koolide lõpetamist muutunud on):
http://julia.eki.ee/books/ekkr/o57.html

Seal sinu poolt pakutud lingilt külle ei järeldu seda, et sidesõna et ees koma ei oleks. Samuti sinu lauses kasutatud mis ees käib koma, sest ta seletab lahti sõna see tähenduse. (..on ära toodud ka see mis keeles...)

koma pole vaja "et" ette panna ntx:
"pigem olgu sisu huvitav, kui et iga koma paigas."

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2056
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Kirjutamisest

PostitusPostitas Zuumbox » 22:31, 06 Apr 2009

Hakkab silma, et uued liitujad ei viitsi omale korralikke kasutajanimesid välja mõelda :? Kui nimed stiilis "lambapea" võiks veel andeks anda, siis see siin http://www.digi-tv.ee/viewtopic.php?f=8&t=10741 ületab juba igasugused piirid. Kirjutamisoskus on ka muidugi pehmelt öeldes puudulik. Kui ikka ühte postitust peab kolm korda üle lugema, et asjast aimu saada, siis on miskit mäda siin Taani riigis...
Kurb.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 599
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Kirjutamisest

PostitusPostitas admin » 22:42, 06 Apr 2009

ma tükk aega kaalusin kas aktiveerida see kasutaja või mitte, aga kuna meie foorumis puuduvad reeglid kasutajanimede kohta siis ei saa ma ka midagi teha. Seni olen aktiveerimata jätnud ainult ropud kasutajanimed.
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kirjutamisest

PostitusPostitas Carat_EST » 00:15, 07 Apr 2009

urmas kirjutas:ma tükk aega kaalusin kas aktiveerida see kasutaja või mitte, aga kuna meie foorumis puuduvad reeglid kasutajanimede kohta siis ei saa ma ka midagi teha. Seni olen aktiveerimata jätnud ainult ropud kasutajanimed.


Mille järgi liigitad ropuks? Kuidas eri keeltega on?

Aga need "ASCII Art" tüüpi kasutajanimed võivad päris huvitavad olla...

_~(o|o)~_

>>>!?!<<<

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
admin
Admin
Postitusi: 599
Liitunud: 15:06, 11 Jaan 2003
Asukoht: Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Kirjutamisest

PostitusPostitas admin » 05:15, 07 Apr 2009

Aga pakkuge välja seadusepügal meie reeglitesse, et me ei peaks suhtlema edaspidi kasutajatega kelle nimi on näiteks _~(o|o)~_
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Kirjutamisest

PostitusPostitas descite » 07:53, 07 Apr 2009

aga kas ei piisaks sellest et kasutajanime boksil on kontroll, et peab koosnema trükitähtedest ( vähemalt 4'st ) ja võib lisaks sisaldada ",.-" ? või raskemal juhul kirjutada see reeglitesse ?

muidugi, ega kasutajanimi "qwer" pole ka suurem asi...

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kirjutamisest

PostitusPostitas Carat_EST » 08:21, 07 Apr 2009

Tegelikult pseudoprobleem. Miks see nii oluline on, et kasutajanimi peab just "Jaak", "Sõber" vms olema?

Uus kasutaja võib ju ka nimeks valida "punkt" või "koma" aga sama hästi siis ka vastavad märgid: "." või ",".

Huvitavaid kombinatsioone annavad veel nimed nagu: "Autor" ja "Wrote"....

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Kirjutamisest

PostitusPostitas mønster » 08:44, 07 Apr 2009

kasutajanimi on eraldi vasakus servas, mulle üldjuhul see ei jäägi silma.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Kirjutamisest

PostitusPostitas elit » 09:33, 07 Apr 2009

Kuna foorum on eestikeelne, siis oleks kena kui kasutajanimi oleks eesti keeles lihtsalt ja soravalt loetav ja kergelt kirjutatav. Näiteks: "gwrksjtzhvdl" küll ei kutsu vastama, vaid tõrjub hoopis eemale.
Kasutajanimi ise ei peaks tingimata olema eestikeelne sõna, kuid ei tohiks koosneda ainult kirjavahemärkidest.
Autori poolt valitud kasutajanimi viitab ka selgelt tema suhtumisele teistesse foorumil osalejatesse.
Muide, minu kasutajanimi ei ole seotud sõnadega "eliit" või "elite", vaid on väikesed esitähed lausest "E... L... ise tegi" , mida olen kasutanud isetehtud asjade/seadmete puhul.

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kirjutamisest

PostitusPostitas Carat_EST » 10:56, 07 Apr 2009

elit kirjutas:Kuna foorum on eestikeelne, siis oleks kena kui kasutajanimi oleks eesti keeles lihtsalt ja soravalt loetav ja kergelt kirjutatav.

Igati mõistlik.
elit kirjutas:Näiteks: "gwrksjtzhvdl" küll ei kutsu vastama, vaid tõrjub hoopis eemale.
No mina (ja arvan et ka enamus teisi) küll nii asjale ei lähene. Kui on probleem/abipalve mida oskan lahendada/aidata siis pole ju üldse oluline mis kasutajanimega tegelane selle probleemi püstitas (nagunii jääb kasutajanime taha varjuv tegelik isik teadmata - tihti ei selgu see isegi PM kirjavahetuses, ei peagi ju :mrgreen: ).
elit kirjutas:Kasutajanimi ise ei peaks tingimata olema eestikeelne sõna, kuid ei tohiks koosneda ainult kirjavahemärkidest. Autori poolt valitud kasutajanimi viitab ka selgelt tema suhtumisele teistesse foorumil osalejatesse.

Väidan, et autori poolt valitud kasutajanimi viitab pigem ikka autori enda enesehinnangule (algajanna, dumbuser jt näited) või on näiteks mingil eluperioodil külgehaakunud alias mis (vahetevahel küll pisut teisenedes) inimese virtuaalseks identiteediks on saanud - tean siit foorumist N+x isikut keda samade või ütlemata sarnaste nimede all ka mujalt leida võib (foorumid, maillistid, p2p, Skype jne jne).
elit kirjutas: "E... L... ise tegi"

E... L... - see on paljulubav :lol:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist