Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas Energizer » 23:53, 03 Apr 2008

Tere!!!

Ei tea, kust viga otsida. Probleem järgmine:

Majas 2 tüünerit. Pann suunatud HotBird 13 E-le. Kasutuses Twin väljundiga pea. Mõlemad tüünerid vaatavad seega Hotbirdi.Varem oli kasutuses ainult manhattan single peaga ja sellist probleemi polnud.

Ja nüüd probleem: Kui Tüüner vana Manhattan 3300 lülitada sisse enne kui tüüner maximum , siis hakkab maximum ruudutama . Mina kahtlustan et tegu LNB probleemiga. Aga kuidas kontrollida? Kas sellest piisab kui vahetan tüünerite asukohad ära (panen maximumi manhattani asemele ja vastupidi)? Ja kui selgub et vastupidi ei ole probleeme, mida siis kahtlustada? LNB viletsat ühendust või kehva kvaliteediga LNB-d mis mulle pähe määriti või hoopiski mittetoimivat maximumi tüünerit või lnb toidet?

Ausalt öeldes ma ei tea, mis LNB mulle paigaldaja pani, aga nüüdseks on Maximumi garantii läbi ja enam ma selle mehega tegemist teha ei taha. ESimese komplekti paigaldas mulle rahuldavalt. Teine juba aga lonkab.

Ja üldse, tundub et maximum on mingite imelike SCART pesadega. Ei kannata üldse seda kui teine või kolmas seade scarti ühendatud on. viskab kohe triibud ette. Aitab ainult see kui tahan ühte seedet vaadata, pean teise scartist välja sikutama. Vana manhattaniga seda probleemi polnud.

Ehk teisisõnu, kui ma tahaks Maximumi tüüneri välja vahetada (samas hinnaklassis) , siis millist tüünerit tasuks vaadata? Satipoodide online leheküljed pakuvad aegunud tehnikat. NI, et ma ei tea mida otsida...

Oma kogemustest maximumi tüüneriga võiksid mulle kirjutada ka teised maximumi omanikud. Ma tahan teada, kas ma olen ainus kellel taoline probleem või on tegu mingi üldise tüüpveaga mida on kerge lahendada.

Lisan veel seda, et veel suvel seda probleemi polnud. Ilmnema hakkas talvel....

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas valgekotkas » 08:19, 04 Apr 2008

Energizer kirjutas: Kui Tüüner vana Manhattan 3300 lülitada sisse enne kui tüüner maximum , siis hakkab maximum ruudutama .
lihtsalt pakun - äkki manhattan ei suuda pead korralikult käima tõmmata :roll: :oops:


Energizer kirjutas: Mina kahtlustan et tegu LNB probleemiga. Aga kuidas kontrollida? Kas sellest piisab kui vahetan tüünerite asukohad ära (panen maximumi manhattani asemele ja vastupidi)?
proovida võid ... kui pea juurde saamine lihtne siis viska kaablid ümber pea küljes

Energizer kirjutas: Ja kui selgub et vastupidi ei ole probleeme,
siis on esialgne lahendus ju olemas :D

Energizer kirjutas: mida siis kahtlustada? ... või lnb toidet?
pakuks seda

Energizer kirjutas: Ja üldse, tundub et maximum on mingite imelike SCART pesadega. Ei kannata üldse seda kui teine või kolmas seade scarti ühendatud on. viskab kohe triibud ette. Aitab ainult see kui tahan ühte seedet vaadata, pean teise scartist välja sikutama. Vana manhattaniga seda probleemi polnud.
pesad nüüd vaevalt süüdi on ... videoväljund nõrgavõitu ja ei "toida" mitut seadet ära ... see paljude pillide "viga"

Energizer kirjutas: Lisan veel seda, et veel suvel seda probleemi polnud. Ilmnema hakkas talvel....
talvel on kehvemad levitingimused sagedasemad - eriti sellisel sombusel ja vihmasel "talvel" nagu mööda läks ... võimalik, et ikkagi pea ei ole eriti koostööaldis ühest või mõlemast väljundist ... või lihtsalt sünnist saati põduram kui suguvennad :roll:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas serxx » 09:49, 04 Apr 2008

Scardi probleem võib olla ka odavates kaablites.
Odavad kaablid on igasugustele lähedal asuvatest seadmetest tulevatele häiretele oluliselt vastuvõtlikumad, kui kallid ja korralikud kaablid.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas Energizer » 22:19, 04 Apr 2008

Tänud, katsetan edasi. Kaableid ma LNB otsast ümber tõstma ei hakka, piisab sellest kui viin ühe tüüneri alla ja teise toon üles.

KUnagi mulle väideti et kallid kaablid ei pidavat SCARTi mõjutama, st efekt pidi olema minimaalne.... Aga eks näis. Testiks võin ju paar kaablit osta ja kui investeering ennast õigustab siis vahetan kõik Audio-videokaablid kallimate vastu.

Et videoväljund nõrk on... ei tea, äkki hoopis Maximumi RF modulaator tekitab midagi. RF on sellel pillil väga viletsa kvaliteediga.

Aga et Manhattan LNB-d käima ei suuda tõmmata? Kas ma pean sellest aru saama nii, et Manhattan ei suuda Twin LNb-d ära toita? Huvitav... ja arusaamatu: kui Manhattan või maximum "üksi" sisse lülitada pole mingeid häireid.Või tõesti, Twin pead võtavad rohkem toidet?!??? :shock: Mina teadsin et Twin peadel on üks toide, vaid väljundid on dubleeritud ning et toide on autonoomne. Vahet pole kumb tüüner lülitust juhib...


Ilmastiku suhtes ei tea, aga vähemalt Vana Single peaga polnud küll mingit probleemi. Vahepeal mõtlesingi nii, et ostaks siis ühele tüüneritest eraldi pea. Et siis oleks toide eraldi ja rahu majas, aga kas kaks prilli külge monteeitavat ja teineteise kõrval olevat LNB saab nii täpselt häälestada et mõlemad võtavad signaalist maksimumi välja????


Kolmas asi ja siinkohal karjun appi ka: MA ei suuda leida Maximumile softi upgrade.Menüüst ei leia ka midagi muud kui Serial Upgrade... Manual räägib mingist serial pordist Boxist boxile upgrade... vaja siis teist maximumi uue softiga? Aga kuidagi peaks ju saama veebist mingi upgrade või kusagilt OTA upgrade... Point selles et ma ei googelda kusagilt välja maximumi tootja kodulehte....Tahaks näha kas firmware uuendus aitab...
Manhattan kippus esimese softiversiooniga kokku jooksma. OTA upgrade aitas... Tahaks maximumile ka

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas serxx » 17:09, 05 Apr 2008

Maximumi saabki uuendada ainult serial kaabliga arvutiga ühendades.
Uue firmware koos vajaliku tarkvaraga leiad siit:
http://maximum.info.se/

Kaabli saad oomipoest, elfaelektroonikast, serigost või ka näiteks k-arvutisalongist.
Vaja on nullmodem kaablit tavaliste DB9 otstega.

Põhiline vahe odaval ja kallil kaablil on varjestuses.
Eriti odavatel kaablitel võib varjestus üldse puududa.
Kallitel aga võib lausa topeltvarjestus olla, kus igal signaali otsal on individuaalne varjestus ja kogu pundi ümber veel lisaks üldine varjestus. Ka kogu pundi ümber võib ka olla mitu varjestust.
Varjestus ongi see, mis takistab väliste häirivate signaalide kaablisse jõudmist, mida parem varjestus, seda parem pilt. See kehtib muidugi mingi piirini, sealt edasi pole suurt vahet enam silmaga näha, kuid hinna vahe kipub olema juba astronoomiline.
Muidugi võib ka olla, et häire ei tule sisse mitte scart kaablist vaid signaal saab häiritud juba enne scarti sisenemist või peale sealt väljumist.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas Energizer » 22:34, 17 Apr 2008

Tere õhtust!

Täna sain siis probleemse LNB (2 väljundiga Maximum TF 22) välja vahetatud sama firma Single peaga (SF 10). Üldiselt peavahetuse tulemusena selgus et süüdi peaks olema ikkagi LNB. Esiteks taastus pilt endisel tasemel silmapilkselt. Proovisin mõlemad tüünerid ära ja ei mingeid probleeme ei H ega V polarisatsioonil asetsevate kanalitega. Peavahetus oli mul ka esmakordne kogemus. Peab tõdema et mõnedes tingimustes on redeli otsas kõõluda väga ebamugav. Aga vahetatud pea sain. Samuti veendusin selle käigus et satitaldrik on tõesti korralikult fikseeritud.

Nüüd aga jätkaks teemat: Sooviksin edaspidi vältida sarnaseid olukordi kus peavahetus tuleb ette võtta aasta möödudes. Seega, millist LNB-d soovitaksite kui LNB-le raatsiks investeerida ca 750-800 EEK? Ja minu esimene eelistus oleks et ei taha Maximumi LNB-d vaid mõne teise tootja oma. Minimaalne väljundite arv: 2, aga kui selle raha eest saab ka korraliku või enam-vähem korraliku 4 väljundiga, siis millised oleksid valikud? Pann: 88 CM, offset, Hotbird 13 E

Ette tänades, Energizer

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas serxx » 11:02, 18 Apr 2008

Ega vist ühegi tootja kohta ei saa öelda, et 100% kõik töötab, praaki esineb kõigil.
Mul on katusel Triaxi kahe väljundiga pea, olnud seal juba veidi üle aasta ja siiani pole probleeme täheldanud.
Samuti on mul katusel ka maximumi SF-10 ja seda juba mitu aastat ning samuti probleeme pole.
Ka 90 krooniseid Triaxi üheseid päid on hetkel 2tk katusel ja kolmas toas varuks, ka need on siiani kõik probleemideta käinud.

http://www.serigo.ee/index.php?cPath=6_24

Kuna tõesti kallid pead mingit mäekõrguselt paremat efekti ei anna põhiliste sattide (astra, HB, sirius, thor) vaatamisel, olen valinud kõige odavamad pead, siis ka kahju kõige väiksem, kui midagi juhtub. Lisaks on ju igal asjal garantii, kui tõesti pea aastaga otsa saab, on ju võimalik see välja vahetada. Enamikel euroopas toodetud asjadel on tänapäeval garantii kaks aastat.

Eks teised oskavad ehk täiedada kvaliteetpeade osas.
Mul selles osas kogemused puuduvad.

Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas buhh » 12:09, 20 Apr 2008

Maximum-i LNB-dest oli praaki ikka väga vähe, otsi müüja üles ja küsi garantiivahetust.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI (uus LNB)

PostitusPostitas Energizer » 00:57, 10 Mai 2008

Tere!

Olen siis nüüd uue Twin LNB omanik. Ostetud sai Maximum V-2 GOLD Twin LNB 0,2 dB. Homme loodan asja üles panna.

Kas kellelgi on selle LNB-ga kogemusi?
Tegemist uue tooteseeriaga millel on erinevaid multiswitchidega variante,sisseehitatud ka kuni 8 väljundiga, monoblockiga ja universaal-LNB-sid. Ühesõnaga kõigile midagi.


Muideks tänu googlele sain selgeks et maximum on miskise Taani firma Kjaerulff toodang , kes turustab oma tooteid Maximum, Digiality ja Loewe nime all. ametlik Firmware on saadaval ka Maximumi saksa suppordi foorumilt: http://www.maximum-support.de. Laadisin selle alla ja konserveerin ära. KUi kunagi vaja läheb, on hea võtta et tüünerit "elustada" kui võimalik. Esimene oletus oli, et tegu mingisuguse hiinlasega, aga mine tea, aasias on ta nagunii kokku pandud, nii et suurt vahet pole. Igatahes loodan et selle uue tooteseeria LNB kestab paremini. Tehnilised andmed on järgnevad, kui keegi targematest viitsib vaevaks võtta ja neid andmeid natuke kommenteerida oleksin väga tänulik. Eriti mis puudutab polarisatsioonide ringilülituse toidet ja muid kahe tüüneri puhul olulisi näitajaid :
Input frequency 10.7 ~ 12.75 GHz
Output frequency 950 ~ 2150 MHz
L.O. frequency 9.75 ~10.6 GHz
L.O. Frequency stability 25° C: ± 1.0 MHz
L.O. Phase noise 1 KHz Offset: -55 dBc/Hz
10 KHz Offset: -75 dBc/Hz
100 KHz Offset: -95 dBc/Hz
1 MHz offset: -105 dBc/Hz
Noise figure 0.2 dB
Cross pol. isolation Min.: 18 dB
Conversion gain Min.: 52 dB
Max.: 65 dB
Gain flatness ± 1.0 dB / 26 MHz
Image Rejection Min.: 40 dB
D.C. Current consumption Max.: 210 mA
Polarity switching voltage Vertical: 10.5 ~ 14.20 V
Horizontal: 16.0 ~ 19 V
Operating temperature -40° ~ 60° C

Kasutaja avatar
ziege
DigiTVfänn
Postitusi: 669
Liitunud: 00:10, 27 Mai 2003
    unknown unknown

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas ziege » 11:20, 10 Mai 2008

Kui saladus pole siis palju subjekt maksis?
Viimati muutis ziege, 13:36, 10 Mai 2008, muudetud 1 kord kokku.
_________________________________
DB8000HD DVB-S/C/T 1W/5E/13E/19E/
DVB-C, ZuumTV- Starman

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas Energizer » 12:50, 10 Mai 2008

Maksis 550 EEK. Ostetud Tallinnast, aga mitte minu poolt, nii et ma ei tea kes neid müüb. Hind on uue isendi oma, mitte kasutatud.

Kasutaja avatar
ziege
DigiTVfänn
Postitusi: 669
Liitunud: 00:10, 27 Mai 2003
    unknown unknown

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas ziege » 13:35, 10 Mai 2008

Selge- ma ka sain Mergest Viasati Double paketti tegemisel analoogse asja- lihtsalt huvi palju ta väärtus on sest suvilasse läheb nagunii single :) .

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas Energizer » 15:30, 10 Mai 2008

Arusaadav küsimus ziege, kui see LNB sul üle on :lol: .

Minul on aga jätkuvalt küsimusi. Pärast LNB paigaldamist tekkis küsimus tuunerite tundlikkuse kohta.

Kui Manhattan Plaza 3300CI näitab sagedusel 11304 H (Radio Italia TV), signaali tugevuseks 76% siis Maximum 1002CI vaid 71% või isegi alla selle (kollasel tasemel). Kas keegi, kellel on Hotbird 13 E peal pann, kontrolliks oma tüüneri tulemust selle kanalli signaali kohta? Põhimõtteliselt huvitab, kas Maximumi tüünerite tundlikkus on kas hea, halb või keskmine? huvitab ka see, kas on võimalik Hotbirdilt kõiki kanaleid 90%-lise või tugevama signaaliga? Kui on, siis kumb on olulisem, kas tüüneri tundlikkus või LNB häälestuse kvaliteet? Ise arvan et LNB on tähtsam, aga kehva tundlikkusega tüüner võib ka n.ö viimase peal häälestuse ära rikkuda... Küsimus tundub ehk rumal, aga ma ei oska seisukohta võtta enne kui ma ei tea, kas ja kuidas on võimalik saavutada maksimaalset signaali. Tean, et osad transpondrid on tugevama signaaliga kui teised... kas sellest tuleb järeldada, et huvitatud kanalite maksimaalse kvaliteedi saavutamiseks tuleks panni häälestada nende, nõrgemate kanalite järgi??

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas elit » 17:09, 10 Mai 2008

Arutelu igati korrektne.
Tüünerite puhul on tundlikuse mõiste kaudne, kuid ühed tüünerid suudavad tõesti pildi ette võluda ka tingimustes, milles teised ei suuda.
Erinevate tüünerite näidikute näidud ei pruugi langeda kokku samades tingimustes st. neid ei saa võtta puhta tõena, kuna näidikud pole kalibreeritud ühtsel alustel.
Kõige tähtsam on siiski antennikompleks - antenni suurus ja kvaliteet, antenni häälestus (suunamise täpsus, mis on eriti oluline suuremate antennide puhul), LNB mürad, võimendus ja häälestus. Võrreldamatult valdav edu tuleb just nendest ja mitte tüünerist.
Kõik transpondrid pole ühesuguse võimsusega, SR-ga ja pole ühtemoodi suunatud (meile). Seetõttu, arvestades ka eelpool öeldut, ei pruugi saada näitu 90...100%. Mõjutab ka ilm.
Häälestama peaks, jah, nõrgemate transpondrite järgi.

See jutt tuli võib-olla algajatele, kelleks ma Energizer`it kuidagi ei loe, kuid ehk kulub kellegile teadmiseks.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Nõu vaja, probleem Maximum 1002 CI või

PostitusPostitas valgekotkas » 00:08, 11 Mai 2008

elit kirjutas: Mõjutab ka ilm.

kui just oma elu esimest antenni paika ei aja siis mida kakasema ilmaga häälestada - seda kindlam on tulem 24/7 :D ... mugavuse ja tööohutuse (kõrgemalasetsevad antennid) seisukohalt muidugi paha soovitus :mrgreen:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 36 külalist