ipbox/relook 400s

Kasutaja avatar
kalamees
Edasijõudnu
Postitusi: 79
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas kalamees » 23:03, 10 Okt 2006

ka ei oleks targem tirida DGstation'i lehelt makeps preoge jupp, mis relooki faili ilusti arvutis mängitavaks teeb? Või olen mina millestki valesti aru saanud...
http://www.dgstation.co.kr/new/cs_utility.php?id=util&sc=&sn=&ss=&keyword=&t=1160510463&mode=view&code=8&category=&page=1
GM Spark Reloaded / TD-88 / 4.8E & 0.8W

Kasutaja avatar
wookie
Entusiast
Postitusi: 291
Liitunud: 03:00, 03 Juul 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas wookie » 01:57, 11 Okt 2006

ford kirjutas:- Valida fail kollektsiooni loetelust ning teise nupuga valida menüüst Strip Relook type 1 to separate pes.
http://perses.net/~wookie/rl/relook2.png
No seda menüüd küll ei leia ,tee või tina - http://www.hot.ee/reinvald/

Vaata pilti: http://perses.net/~wookie/menyy.png
Seal on eriti suurelt ja punaselt märgitud, kuhu tuleb vajutada, et see menyy saada :-)

Kasutaja avatar
wookie
Entusiast
Postitusi: 291
Liitunud: 03:00, 03 Juul 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas wookie » 02:05, 11 Okt 2006

kalamees kirjutas:ka ei oleks targem tirida DGstation'i lehelt makeps preoge jupp, mis relooki faili ilusti arvutis mängitavaks teeb? Või olen mina millestki valesti aru saanud...
http://www.dgstation.co.kr/new/cs_utility.php?id=util&sc=&sn=&ss=&keyword=&t=1160510463&mode=view&code=8&category=&page=1

Kirjelduse järgi ilmselt teebki, kuid ma isiklikult eelistaks ikkagi ProjectX'i, kuna selle autor tundub vähemalt aru saavat, misasi on MPEG ning millega seda süüakse (jah, seda on alguses pisut keeruline kasutada, kuid tegelikult on need valikud seal üpris loogilised).
Võib-olla töötab ka see MakePS kenasti, kuid kahjuks olen ma näinud piisavalt palju väga imelikke MPEG'i protsessimise programme...

Kasutaja avatar
ford
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 03:00, 04 Sept 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas ford » 18:00, 11 Okt 2006

Tänud wookie !! asi toimib tõesti ilusti, aga ütle mõni hea ja kiire mpeg-divix
converter. Proovisin dr.divix it aga see kole aeglane tegi 40 min klippi ikke 1,4h

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
wookie
Entusiast
Postitusi: 291
Liitunud: 03:00, 03 Juul 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas wookie » 10:29, 12 Okt 2006

ford kirjutas:Tänud wookie !! asi toimib tõesti ilusti, aga ütle mõni hea ja kiire mpeg-divix
converter. Proovisin dr.divix it aga see kole aeglane tegi 40 min klippi ikke 1,4h

khm...
Kiirus ja kvaliteet on antud rakenduse korral pöördvõrdelises seoses. Arvestades tänapäevaseid kõvaketta ja DVD plaadi hindu, olen ma MPEG4'ja arvutanud vaid need saated, mida on vaja jagada tegelastele, kellel ehk ei ole väga kiire internetiühendus. Muud saated võib jätta selliseks, nagu nad olid.

Arvutamiseks ning lõikumiseks (ProjectX ei saa lõikuda täpsemalt kui GOP'i täpsusega - GOP on tavaliselt 12 kaadrit) sobib Avidemux http://fixounet.free.fr/avidemux/
Ehki Avidemux on pisut prantsuspärase kasutajaliidesega, on ta antud ülesande jaoks funktsionaalsem kui Virtualdub, kuna erinevalt dubist oskab avidemux ka MPEG2 faili avada. Avidemux töötab kõigi levinud platvormide peal - Linux, Windows, MacOS/X ning evib omaenda kodekeid (Windowsi korral jääb ära tüütu töö veenda Windowsit kasutama just seda kodekit, mida vaja oleks).

Praktilise külje pealt:
Kui tahad ilusa pildiga tulemust mingi mõistlikkuse piiridesse mahtuva bitrate juures, kasuta pakkimiseks XviD'i. See on küll aeglane, kuid annab üpris hea tulemuse.
Kui tahad asja kiiresti kätte saada, kasuta lavc MPEG4 kodekit - teeb väga ruttu aga räpakalt.
Deinterlace jaoks sobib kõige paremini Avidemuxi komplektis olev Donald Grafti Kernel Deinterlace filter, mis on (antud ülesande jaoks) mumeelest kõige parem kompromiss kiiruse ja kvaliteedi vahel.
Resize jaoks kõlbab Mplayer Resize (väidetavalt on matemaatiliselt pisut räpakam kui Avisynthi seest võetud tavaline Resize, kuid praktikas mina silmaga vahet ei märka, selle eest on Mplayer Resize kiirem).

Audio võib saadete ja filmide korral pakkida 128kbps MP3 kodekiga, kuid kaval on valida Joint-Stereo, kuna sellisel juhul ei ürita kodek tagada kanalite eraldatust (mida praktikas reeglina nii ehk naa ei ole) ning kasutab seega bandwidthi ökonoomsemalt.

Juhul kui tulemuseks saadav failisuurus ei ole väga kriitiline, kuid soovitakse kena kvaliteeti, võiks olla rusikareegel järgmine:
Filtrid:
Kernel Deinterlace
Crop (õigesti kokku pandud 4/3 fullscreen signaali korral servadest ära 10-12 pikselit ning ülevalt ja alt 2, letterboxi korral niipalju, et musti servasid pole)
Mplayer Resize - 4/3 fullscreeni korral 512x384 bicubic algoritmil, letterboxi korral oleneb lähtematerjalist.
XviD kodek:
bitrate: single pass 1500 - 1800
Qpel sisse lülitada, võib ka GMC, ülejäänu jätta Avidemuxi defauldiks.
I frame quantizer: 2 - 2
P frame quantizer: 2 - 6
B frame quantizer: 2 - 12

Idee nende quantizeri limiitide juures on see, et kuna tavaliselt ei ole bitrate-peak tänapäeval enam probleemiks, siis on mõistlik seada pakkijale limiidid, et ka väga liikuv ja hüplev stseen ruuduliseks ei läheks (XviD peab nendest limiitidest kinni, muutugu vajatav bandwidth kui tahes suureks). Samas, kuna on määratud average bitrate, siis töötab ka bitrate control, mis peale sellist suurt bitrate'i nõudvat stseeni pakib järgnevaid kaadreid veidi tihedamalt kui ilmtingimata tarvis oleks (et määratud keskmise bitrate'i sisse ikka mahtuda), kuid kuna jällegi kvantija suurus on limiteeritud, ei lähe pilt sellest väga ruuduliseks - need 2/6/12 on enam vähem see piir, mille korral vaataja veel ruudulisust ei märka.

Samas, kui sinu eesmärgiks on saada tulemus kiiresti ning kvaliteet on teisejärguline, vali XviD'i asemel lavc MPEG4 kodek, määra keskmine bitrate kuskil 1700 peale ning anna minna - tänapäevase arvuti puhul võiks konvertimise kiiruseks olla 25 kuni 45 kaadrit sekundis. Tulemuse kvaliteet saab selline... on ja ei ole kah...

adojaan
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 09:38, 07 Apr 2008
    unknown unknown

mpeg4 ja projectx

PostitusPostitas adojaan » 21:30, 26 Dets 2008

Tere,
see teema küll vana, aga lähim praegusele vajadusele. Nimelt olen salvesatanud Eesti digitelevisioonist (DVB-T-st) Me-TV nimelise programmi abil (Ubuntu) filme - mpeg. Nüüd teeks neist hea meelega DVD-d. ProjectX eraldab küll helivoo aga ei eralda videovoogu. Samuti ei saa hakkama ka DVBVieweri (Vista) peal salvestatud filmiga (ts laiendiga). Kahtlustan, et ProjectX ei saa hakkama H264-ga.
VLC mängib mõlemat kenasti. Või ehk saab sealt kuidagi exportida DVDStyeri või Brasero (see on Xubuntuga kaasas) jaoks?

Seni juhendusin http://www.avidemux.org/admWiki/index.p ... VB_or_IVTV) toodust.
Kas on häid soovitusi?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist