Ferguson ARIVA HD Combo

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas meremees2 » 13:47, 15 Jaan 2010

Olen küll hetkel veel üsna SAT-i kauge ja suurt ööd ega mütsi jaga sellest, kuid paari nädala kodudööga olen leidnud ühe huvitava seadme. Seadmeks siis Ferguson ARIVA HD combo. Meeldib see, et õhukaudu leviv digitüüner on sees (Eestis töötav) + siis ka SAT'i tüüner. Box on HD ja salvestab välisele USB seadmele. Üks kaardilugeja on sees ja lisaks veel 2 vaba "auku" lisaseadmetele. Näiteks siis minu mõte oleks see, et ühte saab kasutada ZUUM-i jaoks ja teise "auku" saab lisada lisalugeja ning sinna mõni SAT-i kaart. Maksab selline vidin Eestis umbes 3400-3700 EEK.
Nüüd ootaks spetsialistidelt vastuväiteidja soovitusi. Võib ka juhtuda et olen täiesti valel teel, sellisel juhul mina vabandan. Minu arvates sobiks see näiteks Dreambox 8000 asemel. Odavam ju tunduvalt... :-)

Lisaks töötab sellel boxil ka asi mida siin ei tohi öelda...:-)

Tootja link ka: http://www.ferguson-digital.eu/en/hd-ar ... combo.html

Kasutaja avatar
dreamboxer
Edasijõudnu
Postitusi: 67
Liitunud: 02:00, 22 Nov 2005
    unknown unknown

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas dreamboxer » 14:01, 15 Jaan 2010

noh , neid asju ikka ei tasu omavahel võrrelda - driim on driim ja ülejäänud klass omaette . Samas sõltub ikkagi kõik sellest mida sa vaadata tahad . Ja driim ei pea ju olema 8000 ne , ka 800 ne ajab asja ära ja hinnavahe selle Fergusoniga mingi tonn . Olen testinud igasugu ipboxe ja mutante , ning ammu loobunud sellest - pole neile korralikke softe ja kui ka on , siis iga nädal vaheta neid. Aga kõigepealt pead endale selgeks tegema , mida üldse vahtida tahad ja siis ära otsustama mida osta .

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas meremees2 » 14:16, 15 Jaan 2010

kas 800-l driimil on vaikimisi sees maapealne digibox? Endal on driim 7020, kuid nüüdseks on see ikka tsipa vana. Teine asi, miks peab igal nädalal softi vahetama kui asi töötab? Mingil määral olen jah nõus et driim on driim ja klass omaette. Minu mõte on vaadata samu asju mida hetkel maapealsest digist + siis Sat'i pealt neid asju mida hetkel vaatan driimiga. Plussiks oleks uus seade seepärast, et 2 seadme asemel oleks 1 ja lisaks näeks HD kanaleid.

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas dreamants » 14:44, 15 Jaan 2010

meremees2 kirjutas:Maksab selline vidin Eestis umbes 3400-3700 EEK.


Tootja link ka: http://www.ferguson-digital.eu/en/hd-ar ... combo.html

Kus kohas sa neid eestis müügis leiad?
Mul muidu seisis silm selle peal: http://www.digi-shop.ee/PublishedService?file=page&pageID=9&itemcode=HD+5000 Kui aga tonna odavamini saab, ka suur asi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas meremees2 » 14:59, 15 Jaan 2010

Momendil mitte kuskil, kuid kui on konkreetne huvi, siis kirjuta palun [email protected]

Asi selles, et maapealseid digilevi boxe müüme juba, a nagu ennist ütlesin, siis Sat nii kauge teema, et avalikult ei ole veel müüki võtnud, tahan endale enne asjad selgemaks saada. Lähiajal ilmselt tellin antud isendi Eestisse testimiseks.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14428
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 114 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas tigekala » 17:33, 15 Jaan 2010

meremees2
Kuidas jääb seotud/paaritatud kaartidega, mis DM800/8000HD PVRis ideaalselt töötavad ?

Inside info : Zoom hakkab kah tulevikus oma kaarte paaritama.
meremees2 kirjutas:Teine asi, miks peab softi vahetama kui asi töötab ?
Seda räägi operaatoritele, kes üle sati vanadele kaartidele aina uusi softe selga lasevad ja firmadele, kes aina uusi kaarte ja kodeeringuversioone arendavad.

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas meremees2 » 18:36, 15 Jaan 2010

tigekala kirjutas:meremees2
Kuidas jääb seotud/paaritatud kaartidega, mis DM800/8000HD PVRis ideaalselt töötavad ?

Inside info : Zoom hakkab kah tulevikus oma kaarte paaritama.
meremees2 kirjutas:Teine asi, miks peab softi vahetama kui asi töötab ?
Seda räägi operaatoritele, kes üle sati vanadele kaartidele aina uusi softe selga lasevad ja firmadele, kes aina uusi kaarte ja kodeeringuversioone arendavad.


Tundub et astusin ikka puhta tundmatule maale... :-(
Mis imeloom see seotud/paaritatud kaart on?
Ja mille poolest siis näitek driim7020 nii erineb muudest boxidest. Mina pole oma driimil juba aasta aega softi ega miskit uuendust teinud ja kõik töötab. Et siis miks teiste boxidega see ei peaks töötama?
Paluks mitte kõvasti lüüa...

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14428
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 114 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas tigekala » 23:42, 15 Jaan 2010

meremees2 kirjutas:... ja kõik töötab.
Mis asi see kõik on ?
Sky UK NDS3 0961 või Sky Italia NDS3 093B kaart ? Või kasvõi kohaliku Viasat'i uus NDS3 093E kaart ?

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas meremees2 » 00:04, 16 Jaan 2010

tigekala kirjutas:
meremees2 kirjutas:... ja kõik töötab.
Mis asi see kõik on ?
Sky UK NDS3 0961 või Sky Italia NDS3 093B kaart ? Või kasvõi kohaliku Viasat'i uus NDS3 093E kaart ?

Hetkel näen Nordic CD (vist on FIN pekett) ja "DigiTV" on ka lahti. Kuna mul on vaid üks taldrik ja üks pea mis on suunatud Thor'i peale, siis neid Sinu pakutud vist tulevad miski teise sati pealt.
Minu vajadused on nende kanalitega enamasti täidetud. Kõige rohkem ilmselt vaatan Soome kanaleid kuid ka Discovery erinevad kanalid, Eurosport ja kõik teised spordikanalid. Teinekord mängib taustaks mõni musakanal, päeval tütar vaatab miskeid lastekanaleid. Filme enamasti vaatan teiste seadmetega, seega need filmikanalid nii väga ei huvitagi hetkel. Lihtsalt hetkel puuduvad HD kanalid, sest minu driim ei paku seda võimalust, seega olengi uue tüüneri otsingul.
Mulle ei ole tähtis kanalite suur number, vaid et oleks need kanalid mis mind ka huvitavad. Egas ma suurt peale soome ja inglise keele valda ka, seega mis ma nende umbkeelsete kanalitega ikka peale hakkan.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14428
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 114 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas tigekala » 09:35, 16 Jaan 2010

Kõik minu ülesloetletud olid kah... Kas eesti, soome või inglisekeelsed.
Asi pole selles, mida Sina vaatad vaid selles, milliste originaalkaartidega töötab Dream ja millistega Sinu väljavalitu, Ferguson ARIVA HD Combo.
Viimane pole Linux'i tuuner. See tähendab seda, et selle tuuneri omanik on selle tuuneri tootja konksu otsas. Kui operaator või kodeeringut valdav firma midagi muudab, siis ootab Ferguson' i omanik tootjapoolset softimuutust. Arvatavasti jääbki ootama kuna alternatiivset softi pole, kuna see pole Linux'i tuuner.

Sa kirjutasid siin, et suur pluss on DVB-T tuuner. Ma andsin mõista - Kui Starman'i Zoom tulevikus oma kaardid Kaon'iga ära seob, mis selle DVB-T tuuneriga siis pihta hakkad ?
Nagu keegi siin tabavalt märkis - Sellisel juhul sobib hästi auto tõkiskingaks...
Loe seda analoogset teemat kah : viewtopic.php?f=48&t=8510&start=75

PS. 1 suur miinus on veel asjal küljes - Toetab ainult DiSEqC 1.0 protokolli.

Aga valik on muidugi Sinu enda oma ja ilu on vaataja (Sinu) enda silmades.

Kasutaja avatar
Radionov
DigiTVfänn
Postitusi: 936
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas Radionov » 08:32, 18 Jaan 2010

Lihtsalt hetkel puuduvad HD kanalid, sest minu driim ei paku seda võimalust, seega olengi uue tüüneri otsingul


Kui Sa oled omanud driimi, siis tee endale teene ja ära soeta endale ka muud jama (ka mitte muid Linuxi põhiseid bokse kui Sa just aastatepikkune beetatester ei taha olla) . Usu mind, säästad aega ja närve. Kõvasti kohe. Räägin omast kogemusest. Hind ega ühe kasti olemasolu kahe asemel ei ole siin argument.

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas meremees2 » 09:36, 18 Jaan 2010

Mida rohkem loen postitusi, siis tundub tõesti, et parim valik oleks driim, kuid kuna inimene õpib oma vigadest, siis ilmselt testimiseks võtan antud Fergusoni ikkagi. Eks kui olen miskit targemaks saanud, annan ka Teile teada.
Mina tänan igatahes,

Kasutaja avatar
malle
Entusiast
Postitusi: 138
Liitunud: 20:20, 09 Jaan 2009
    unknown unknown

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas malle » 16:00, 04 Mär 2010

...
Viimati muutis malle, 14:59, 29 Dets 2012, muudetud 1 kord kokku.

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas meremees2 » 16:16, 04 Mär 2010

:-) olematud... Hetkel ei ole veel olnud aega ja viitsimist asjaga tegeleda, kuid usun et märtsi jooksul tuleb esimene testmudel mulle. Peale käimajooksutamist üritan miskit ka kirja panna. Aga jah asi pigem hobi hetkel, seepärast ei ole nii tõsiselt seda ette võtnud.

meremees2
Entusiast
Postitusi: 365
Liitunud: 11:16, 22 Jaan 2009
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Ferguson ARIVA HD Combo

PostitusPostitas meremees2 » 11:46, 17 Mär 2010

Eile jõudis minuni boks. Palju ei jõudnud "näppida" kuid midagi siiski. Eesti FTA kanalid leidis ja mängis probleemivabalt. EPG töötas, samuti salvestamine. ZUUM-i ei saanud proovida, kuna hetkel puudun kaart, pean ilmselt laenama kellegilt. Nüüd SAT. Taldrik on mul THOR'i peal, seega otsisin kõik mis sealt tulevad. Kanali otsing oli ma pakun 3 korda kiirem kui minu Dreambox 7020-l !!! "Väikese taksi" kombeid hakkab hea tuttav talle homme õpetama, kuid tootja kinnitusel on võimalik ja töötab laitmatult.
Meeldib see, et tehes näiteks Favorit listi ja sinna läbisegi SAT ja DVB-T lisades, siis tavakasutaja ei pruugigi aru saada, et kumma pealt nüüd parasjagu miskit tuleb. Info aken muidugi näitab selle ära. Kuna mul selliste combi seadmetega ennem kogemused puudusid, siis juhul kui saab ka "väikese" taksi kombed talle selgeks, siis olen ülimalt rahul seadmega. Ehk enne oli eraldi maapealne digiboks ja Sat, nüüd kõik ühes. Pult mis boksiga kaasas on õpetatav, kuid ise ei pea seda vajalikuks kuna kasutan Logitechi universaali. Isegi Logitechi andmebaasis on sees antud mudel, erinevalt Fergusoni DVB-T boksidest mida ma ise lisasin. Ei proovinud, kui sisse on ehitatud ka miski pildi/muusika mängija. Mine tea, äkki lisatakse tulevikus veelgi võimalusi.
Ei hakka vaidlema, et ei saa võrrelda Breamboxiga, kuid 2899 EEK eest on seadet küll ja rohkemgi.
Eks kui olen rohkem katsetanud kirjutan ka täpsemalt. Kui on küsimusi, siis meeleldi vastan ja katsetan.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist