Hummy VACI5300 muutmine IRCI5400`ks

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14377
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 97 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: !?

PostitusPostitas tigekala » 05:37, 13 Jaan 2006

jtagman kirjutas:Kui tegijad samasugused ambakõrvitsad nagu mõned siinsed kommijad!
Pead silmas 5300 tegijaid või?
jtagman kirjutas:Nelja aasta pärast on praegu kõige moodsam Dreambox samuti vana!
Ära unusta, et selleks ajaks on 5300 juba 8 aastat vana!
jtagman kirjutas:Ja lähedki poodi ning ostad uue või? Nii iga poole aasta tagant!
Miks nii tihe graafik? Ise ütled, et 4 aastane tsükkel pole veel palju...

Kokkuvõtteks. Mis sa soovitad? Põlve otsas Sapakast Mini Cooper teha või?

Kasutaja avatar
tti
Edasijõudnu
Postitusi: 44
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas tti » 08:42, 13 Jaan 2006

Miks Sapakast? Sama hästi võib küsida kas Audist on mõtet Mini Cooperit teha. See et Audi vähem tuunitav on ei tee teda Mini Cooperist kehvemaks. Tarbijale on oluline lõpptulemus: pildi kvaliteet ja kasutusmugavus. Humaxite (sealhulgas 5300) pildi kvaliteet on üks paremaid ja kasutusmugavus viimase firmwarega (aastast 2005 mitte 4 aastat vana) on normaalne erineb 5400 ainult Freecamiks muudetava Irdeto Cami poolest ja viimast erinevust võib ka näiteks Dragoniga muuta. Uuematel pillidel topitakse rohkem funktsioone ühte kivisse, mis teeb tootmise odavamaks mitte aga kvaliteeti paremaks. Aga kui rääkida uuest tehnikast nagu näiteks HDTV siis on praegused Dreamid kui ka Humaxid nagu ilma mootorita autod.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14377
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 97 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 09:16, 13 Jaan 2006

tti kirjutas:Miks Sapakast?
Sa ei saa asjale pihta? Pidasin silmas, et aegunud asjast teha praegusele ajale vastav...
tti kirjutas:Tarbijale on oluline lõpptulemus: pildi kvaliteet ja kasutusmugavus. Humaxite (sealhulgas 5300) pildi kvaliteet on üks paremaid ja kasutusmugavus viimase firmwarega (aastast 2005 mitte 4 aastat vana)...
Sellest kvaliteedist ja kasutusmugavusest pole mitte midagi kasu kui ilma originaalkaartideta MITTE MIDAGI EI NÄE!

Kasutaja avatar
Gensoft
Edasijõudnu
Postitusi: 69
Liitunud: 17:37, 21 Aug 2003
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas Gensoft » 10:14, 13 Jaan 2006

Vabandan väga, aga te olete veidi asjast aru saanud.

Mina olen puhtalt tehnilise võimalikkuse lahenduse väljaselgitamise peal esialgu väljas. Ja see on puhtalt hobi ja huvi. Ei ole mingeid tatolusi kuulsuse, kasu või millegi muu saamiseks.
Ja teadjamad kujutavad ette, mis teadmiste pagas saadakse, kui analüüsida põhjalikult plokkskeemi.


Paljudele võib tunduda see lollusena, kuid kui pole kunagi skeemi peal näpuga järgi ajanud ja põhjalikult uurinud ja analüüsinud oma ideede teostamise võimalikkust, siis on seda raske tõesti mõista.
Aga rõhutan veelkord, mu eesmärk ei ole selgeks teha kellelegi, kui hea ja kasulik see kõik on. Mu eesmärk oli lihtsalt leida, kas keegi on seda varem teinud või analüüsinud.

teemasse tagasi pöördudes:

Praeguseks olen teada saanud läbi lääne foorumite, et keegi itaaliast on selle ka teostanud.
Endal on komponentide analüüs pooleli, kuid selle poole pealt paistab asi üsna positiivne.
Suurim probleem on aga irdeto chipiga (SAS004). Pole veel tõsisemalt selle hankimisse süvenenud, kuid tundub, et saab olema keeruline.
Ühe võimalusena on mulle välja pakutud, et selle saaks vanast Irdeto CAM`ist. Kui kellelgi peaks selline asi vedelema, siis ootan PM`i.

Küsimusi on ka 5400 emaplaadi osas.
Kui kellelgi on võimalus piiluda sisse oma 5400`sse, siis paluks saada kinnitust, kas 5400`l on emaplaadi versioon Rev.4 või Rev.1.


`töö jätkub`

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14377
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 97 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Edu!

PostitusPostitas tigekala » 10:21, 13 Jaan 2006

tigekala kirjutas:Gensoftist veel saan aru... Tal lihtsalt tehniline huvi asja vastu.

Kasutaja avatar
Gensoft
Edasijõudnu
Postitusi: 69
Liitunud: 17:37, 21 Aug 2003
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Edu!

PostitusPostitas Gensoft » 10:41, 13 Jaan 2006

:idea: :lol:

Kasutaja avatar
70853640
Edasijõudnu
Postitusi: 35
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas 70853640 » 11:28, 13 Jaan 2006

tegelikult oli endal ka selline huvi kunagi aga asi jäi aja napuse taha toppama,humax-zone.net-is oli isegi õpetus koos piltidega kuidas 5300-st teha 5400.kivide kohta oskan öelda niipalju,kui on keegi tuttav kes kolistab venemaa vahet võib sealt leida igasugu imeasju.lubama ei hakka aga võin asja kaeda läbi tuttavate kes tassivad kivisid venemaalt.kui on midagi head siis annan teada

Kasutaja avatar
Gensoft
Edasijõudnu
Postitusi: 69
Liitunud: 17:37, 21 Aug 2003
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas Gensoft » 23:43, 16 Jaan 2006

Teen siis väikse update siia.

Praeguseks olen jõudnud analüüsiga lõpule. Asi tõotab olla paljulubav. Juurde on vaja paar IC`d, SAS004 Irdeto chip ja mõned pisemad komponendid.
Aga, nagu ma prognoosisin, ja ka mujal foorumis öeldi, võib probleemiks saada sesamune SAS004 chip.
Eesti komponentide maaletoojad ei soostunud koostööd tegema :? , seega alustasin otsinguid piiri tagant.
Probleem on ka selles, et on vaja leida ka algne tootja sellele chip`ile. Praeguseks kahtlustan, et tegemist on NEC`i chipiga:
[url=http://www.am.necel.com/digitalav/index.php?Subject=Detail&part=uPD61132]DIGITAL AV
MPEG2 Decoder: uPD61132[/url]
Kindlalt väita ei oska. Tuleb analüüsida veel seda chip`i. Kui keegi oskab seda ymber lükata või kinnitada, siis ootan reageeringut :)

Seega olen jõdnud staadiumi, kus alustan eelarve koostamist, mille järel selgub, mis rahad siin mängu tulevad :)
Rõhutan veel, et idee on puht fanatismis ja huvi idee kinnitada või ymber lykata läbi praktilise tõestuse. :P


`work in progress`

Kasutaja avatar
carrierlost
Edasijõudnu
Postitusi: 59
Liitunud: 13:45, 17 Sept 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas carrierlost » 16:41, 18 Jaan 2006

See uPD61132 tundub ebatõenäoline - see on liiga vinge ja uus selleks.
Mingid MP3 optionid, MPEG2 dekodeerimine jne. Tundub rohkem sellise kompotina, mille funktsionaalsus kattub nende Philipsi põhichipidega.

Kasutaja avatar
carrierlost
Edasijõudnu
Postitusi: 59
Liitunud: 13:45, 17 Sept 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas carrierlost » 17:39, 18 Jaan 2006

Veel. See SAS004 chip on ka mingite IRDETO CAMide sees peidus.
Saad äkki sealt mõne doonori.

Vt. ka http://www.lefdata.com/satellite/cam/files/irdetoci/index.html
Eriti see esimene PDF sealt. e. http://www.lefdata.com/satellite/cam/files/irdetoci/cd.pdf

Kasutaja avatar
Gensoft
Edasijõudnu
Postitusi: 69
Liitunud: 17:37, 21 Aug 2003
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas Gensoft » 18:06, 18 Jaan 2006

See ongi just seesama chip.

Praeguse seisuga on ainuke pakkumine (nii uskumatu, kui see ka ei ole), Venemaalt, Kurskist. Aga nemad müüvad minimaalselt 10 tykki ja tykki hinnaks on 85 euri.
Otsingud jätkuvad. Mu probleemid laheneksid, kui keegi pakuks vigast 5400 või vigast irdeto CAM`i :wink:

Kasutaja avatar
carrierlost
Edasijõudnu
Postitusi: 59
Liitunud: 13:45, 17 Sept 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas carrierlost » 18:51, 18 Jaan 2006

Vana irdeto cami saad ilmselt kas digi-tv ost/müük foorumist või ebayst. Tuleb ilmselt soodsam kui see 85EURi :)

Ma ei saanud sellest viimasest postist täpselt aru - kas ikkagi mõtlesid, et SAS004 on sama mis uPD61132? Kui jah, siis ikkagi kuidagi ei usu - kui vaatad neid SAS004 pine (kasvõi sealt minu poolt lisatud PDFil) ja üritatud seda panna kokku liidestega ja pinide arvuga, mis on seal Sinu poolt lisatud uPD61132 lehel, siis need ei klapi no mitte kuidagi. SAS004 ei tea kindlasti midagi PCI liidestest, peripherali nimekirjas toodust jms.

Kasutaja avatar
Gensoft
Edasijõudnu
Postitusi: 69
Liitunud: 17:37, 21 Aug 2003
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas Gensoft » 22:16, 18 Jaan 2006

mõtlesin ikka, et see sinu antud PDF ongi see sama SAS004, ehk teise nimega I-Chip.
Olen seda joonist ka varem uurinud. Olen yritanud nende sisendite-väljundite järgi leida originaal tootja komponendi. kuskil oli mingi vihje, et tegemist võib olla NEC`i toodanguga. Kuid NEC`ist sain kinnitust, et ei ole ikka tegemist selle uPD61132 chipiga.
Humax`i Scandinaavia esindusest ei ole kahjuks mingit vastust tulnud selle chipi kohta.
Õnneks mul veel mõned allikad/mõtted on, kust seda SAS004`ja saada võib. Seega jätkan otsinguid.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist