VDR masinasse 0-ist kuni pildini

Kasutaja avatar
jaanusj
Edasijõudnu
Postitusi: 50
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2005
    unknown unknown

VDR masinasse 0-ist kuni pildini

PostitusPostitas jaanusj » 17:26, 03 Sept 2006

Olen nüüd proovinud erinevaid versioone kanotix-i Live-cd-dest. Tulemus selline et integreeritud soundiga masinas tööle ei hakka. Tahaks aga ikkagi pilti linuxi abil vaadata. Millises järjekorras milliste asjade installeerimisega tegeleda tuleks et masin pildi ette saaks. Hetkel plaanis installeerida ubuntu ja sellele vdr juurde. On kellegil paremaid ideid, õpetusi? Linux tuleb eraldi partitsioonina.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 18:45, 03 Sept 2006

Otsing google'st andis hoobilt sellise vastuse...

http://www.linuxtv.org/vdrwiki/index.ph ... stallation

iCE

Kasutaja avatar
tiugu
Edasijõudnu
Postitusi: 28
Liitunud: 03:00, 05 Sept 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas tiugu » 14:09, 05 Sept 2006

ice poolt pakutud link on väga hea, kuid see ei kajasta kahjuks SS2 käima ajamist ning VDR'i ubuntu pakiversioonis pole xine pluginat sees ning xine-lib'l ja xine-ui'l pole VDR plugini paikasid sees.

Ma hetkel kirjutan enda jaoks puhtalt ubuntu baasil olevat õpetust, kus VDR ja muu lastakse kokku lähtekoodist. Kui valmis saab, siis pistan siia kah üles.

Margus

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 18:47, 05 Sept 2006

Siit sulle WIKI kuidas softdevice tööle saada. Pole seda XINE't vajagi...

http://www.linuxtv.org/vdrwiki/index.ph ... ice-plugin

iCE

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
jaanusj
Edasijõudnu
Postitusi: 50
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas jaanusj » 21:58, 05 Sept 2006

tiugu kirjutas:ice poolt pakutud link on väga hea, kuid see ei kajasta kahjuks SS2 käima ajamist ning VDR'i ubuntu pakiversioonis pole xine pluginat sees ning xine-lib'l ja xine-ui'l pole VDR plugini paikasid sees.

Ma hetkel kirjutan enda jaoks puhtalt ubuntu baasil olevat õpetust, kus VDR ja muu lastakse kokku lähtekoodist. Kui valmis saab, siis pistan siia kah üles.

Margus


Igasugused õpetused väga oodatud, küllap siin foorumis teisigi linuxi võhkuid peale minu, kes masina käima tahaksid saada. Lisaks niisama installi asjale oleks huvitav kuulata kasutajate komme kuidas cam-id, lirc ja muud asjad töötavad.

Kasutaja avatar
wookie
Entusiast
Postitusi: 291
Liitunud: 03:00, 03 Juul 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas wookie » 22:49, 05 Sept 2006

ice kirjutas:Siit sulle WIKI kuidas softdevice tööle saada. Pole seda XINE't vajagi...
http://www.linuxtv.org/vdrwiki/index.ph ... ice-plugin


Ainukesed meetodid, mida Softdevice kasutada oskab ning mis oskavad pruukida graafikakaardi BES'i, on XV ja Vidix.
Vidix'i puhul sõltub edu valdavalt sellest, kui hästi (kui üldse) on kasutatava graafikakaardi userspace driver realiseeritud. Lisaks tekitab Vidix by default (tänu oma userspacele busmasterit lubavale driverile) üpris arvestatava turvaaugu.

XV on muidugi oluliselt kindlam meetod ning toimib enam-vähem alati korralikult, kuid XV eeldab töötavat X11 serverit, mistõttu üks Xine rohkem või vähem pole enam eriline näitaja :-)

Ent mis paneb mind eelistama Xine väljundit?

Well, ainukesed deinterlace meetodid, mida Softdevice pruukida saab, on need, mis asuvad libpostproc sees, kuid ükski neist ei ole eriti nauditava ning terava pildiga. Xine aga oskab tarvitada ka tvtime deinterlace pluginaid, mille väljund on libpostproc'i omadest oluliselt parem.
Deinterlace on aga üldjuhul vajalik isegi siis, kui väljundiks on graafikakaardi TV Out. Kui vanad head Matroxid välja arvata(ent ka nende TV väljundiga on, tulenevalt selle väljundi ehitusest ja Matroxi kidakeelsusest tehniliste üksikasjade osas, Linuxi keskkonnas jama rohkem kui rubla eest), siis ma tõesti ei ole kohanud ühtegi laiatarbe graafikakaarti, mis suudaks interlaced materjali enam-vähem õigesti TV väljundisse saata.
Juhul kui selline leidub ning see on Vidx'i poolt piisavalt hästi toetatud, võib Softdevice'i ju TV väljundi puhul kasutada, kuid...

Teine põhjus mitte Softdevice'i kasutada, tuleneb selle ülesehitusest. Softdevice tahab olla kohutavalt kaval ning ffmpegi abiga kõik ise ära teha, kuid paratamatult lõppeb selline ülesanne jalgratta leiutamisega, mis tulemina "töötab kah aga sageli mitte päris nii nagu vaja".
Seevastu Xine on üpris korralik ja funktsionaalne multimedia platvorm (playback only, kuid see on ka tegijate eesmärk olnud) ning VDR'i Xine plugin lisab Xine'le lihtsalt ühe sisendi juurde.
Plugin ise on imelihtne - luuakse kuus fifo toru, mida mööda pumbatakse datat ning suheldakse xine ja vdr'i vahel, ülejäänu teeb Xine ära. See annab võimaluse kasutada pildi näitamiseks mitte ainult Xine-ui'd vaid suvalist Xine platvormil põhinevat programmi - näiteks Kaffeine.

Ehki Xine poolne tvtime deinterlace pluginate tugi on minu arvates olulisim argument Xine põhise meetodi eelistamiseks, pole ka Xine meetodi nn. "avatud lahendus" sugugi ebaoluline. Näiteks võiks saada üsna lihtsa vaevaga panna VDR ning Xine tööle eraldi masinatesse ja üksteisega suhtlema üle võrgu...

Võib öelda, et mõlema meetodiga saab pildi kätte, kuid ma leian, et nende vahel valimisel tuleks arvestada, millises olukorras setup tööle peab hakkama.
Softdevice eeliseks on suhteline lihtsus ja integreeritus ning Vidix'i kasutamisel võimalus loobuda X11 serverist.
Xine väljund on jällegi funktsionaalsem ja avatum, kuid eeldab töötavat X11 serverit ning ilmselt rohkem vaba operatiivmälu.

Kasutaja avatar
wookie
Entusiast
Postitusi: 291
Liitunud: 03:00, 03 Juul 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas wookie » 23:08, 05 Sept 2006

jaanusj kirjutas:Igasugused õpetused väga oodatud, küllap siin foorumis teisigi linuxi võhkuid peale minu, kes masina käima tahaksid saada. Lisaks niisama installi asjale oleks huvitav kuulata kasutajate komme kuidas cam-id, lirc ja muud asjad töötavad.


Ma olen nõus kirjutama õpetuse, kuidas VDR panna "nullist" pilti näitama, kuid ma ei ole nõus seda tegema kohe (sest kohe ei ole aega, ehk järgmine või ülejärgmine ndl. või nii), samuti ei ole ma nõus sellesse õpetusse lisama *nix süsteemide kasutamise algõpet :-)

tiugu kirjutas:ice poolt pakutud link on väga hea, kuid see ei kajasta kahjuks SS2 käima ajamist ning VDR'i ubuntu pakiversioonis pole xine pluginat sees ning xine-lib'l ja xine-ui'l pole VDR plugini paikasid sees.


Xine väljundi puhul on tarvis rakendada pluginaga kaasas olev paik xine-lib pakile ning soovitavalt teha saadud tulemusest omaenda xine-lib pakk. Xine-ui paikamine pole vajalik, kuna sinna on vastav tugi juba integreeritud ning pealegi on see funktsionaalsus kasutaja seisukohalt üpris triviaalne.

Kui on huvi kasutada mitmesuguseid VDR'i ennast paikavaid pluginaid (näiteks lib-sc), siis ei ole personaalse süsteemi puhul paki-VDR'iga sügavat mõtet jahmerdada vaid maksab VDR kohe lasta kokku lähtetekstidest.
Samas, kui sul on piisavalt viitsimist, siis enim vajatavate pluginatega Ubuntu või Debiani VDR'i pakid on teretulnud eeldusel, et nad on mõistlikult koostatud ning neid ka viitsitakse kaasajastada.

tiugu kirjutas:Ma hetkel kirjutan enda jaoks puhtalt ubuntu baasil olevat õpetust, kus VDR ja muu lastakse kokku lähtekoodist. Kui valmis saab, siis pistan siia kah üles.


Meeldiv.. vaatame, mis välja tuleb...

Kasutaja avatar
tiugu
Edasijõudnu
Postitusi: 28
Liitunud: 03:00, 05 Sept 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas tiugu » 09:19, 06 Sept 2006

Nii...olen veidi ummikus.

vdr-1.4.2 ja ttxtsubtitles-0.0.5 plugin ja subtitles-0.0.4 plugin. Miski soomlane kenasti paiga yles riputanud mõlemale, kuid kahjuks ei saa kohe mitte ttxtsutitles pluginat käima vdr-1.4.2'ga. annab kompileerisimisel miski coloriga seotud vea ja asi vask. Kuna aga Viasat'i TV1000 keerutab oma subtiitreid teletekstist, siis ainuüksi subtitles-0.0.4 pluginast pole kasu, ei tulnud miskeid subtiitreid. Panen ka linid, kust mis paigad tirisin. Ehk keegi proovib kokku lasta. Saab ehk miskit sotti.

ttxtsubs plugin: ftp://ftp.nada.kth.se/pub/home/ragge/vd ... -0.0.5.tgz
subtitles plugin:
http://www.virtanen.org/vdr/subtitles/f ... -0.4.0.tgz
nende mõlema paik VDR'le: http://users.tkk.fi/~rahrenbe/vdr/vdr-1 ... .5.diff.gz

plugina kompileerimiselt siis alltoodud veateade.:


Kood: Vali kõik

g++ -g -O2 -Wall -Woverloaded-virtual -c -DPLUGIN_NAME_I18N='"ttxtsubs"' -I../../../include -I../../../../DVB/include ttxtsubs.c
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
ttxtsubs.c:67: warning: missing braces around initializer
../../../include/vdr/status.h:32: warning: ‘virtual void cStatus::Replaying(const cControl*, const char*, const char*, bool)’ was hidden
ttxtsubs.c:114: warning:   by ‘virtual void cPluginTtxtsubs::Replaying(const cControl*, const char*)’
ttxtsubs.c: In member function ‘virtual void cPluginTtxtsubs::ChannelSwitch(const cDevice*, int)’:
ttxtsubs.c:328: warning: format ‘%x’ expects type ‘unsigned int’, but argument 5 has type ‘cTtxtSubsDisplayer*’
ttxtsubs.c: In constructor ‘cMenuSetupTtxtsubs::cMenuSetupTtxtsubs(cPluginTtxtsubs*, int)’:
ttxtsubs.c:600: error: ‘class cOsdItem’ has no member named ‘SetColor’
make[1]: *** [ttxtsubs.o] Error 1
make[1]: Leaving directory `/opt/vdr-1.4.2/PLUGINS/src/ttxtsubs-0.0.5


ja edasi ei oska ma midagi teha.

Tänud vastuste eest.

MArgus

Kasutaja avatar
wookie
Entusiast
Postitusi: 291
Liitunud: 03:00, 03 Juul 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas wookie » 10:08, 06 Sept 2006

Ilmselt on need pluginad liiga vana VDRi jaoks. Klaus on vahepeal paar korda seda OSD klassindust muutnud. Näiteks VDR-1.2.x ja VDR 1.3.x ei ole omavahel eriti ühilduvad, samas vdr-1.3.x ja vdr-1.4.x enam vähem on.
Kõige lihtsam oleks uurida, millise VDR' vastu need pluginad töötama on mõeldud, uurida, mis on vahepeal muutunud (changelog) ning portida pluginad uuema VDRi peale.

Kasutaja avatar
tiugu
Edasijõudnu
Postitusi: 28
Liitunud: 03:00, 05 Sept 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas tiugu » 10:16, 06 Sept 2006

Vot kõik kena. Võin uurida Changelog'e jms, aga ma pole kahjuks nii tugev progeja, et oskaksin lähtekoodi niipalju muuta ja ise paiku teha. Ehk on sul wookie niipalju mahti, et vaadata nati
:wink:

Margus

Kasutaja avatar
tiugu
Edasijõudnu
Postitusi: 28
Liitunud: 03:00, 05 Sept 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas tiugu » 10:44, 06 Sept 2006

nii, natuke googeldamist ja peaks asi paigas olema. leidsin täispaki
http://eclipsedvd.free.fr/pack/vdr141divers.tgz ning sealt siis ttxtsubs-0.0.5 kataloog siis oma VDR pluginate kataloogi. Tööarvutis kompileerus plugin kenasti ning VDR pluginate aknasse tekkis kah...õhtul katsetan kodus järele, kas ka toimib nt tv1000 supakatega.

Margus

Kasutaja avatar
rolks
Entusiast
Postitusi: 135
Liitunud: 02:00, 05 Mär 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas rolks » 08:23, 26 Apr 2007

niih on keegi kes seda on tööle ajanud mandriva 2007 peal. ise panin kõik rpmidega kuid ühtegi errorit installi ajal ei olnud, kuid ikkagi ei saa käima vdr. utf8 probleemist sain mööda, kuid siis tekkis probleem .conf failidega. õigemini siis channel.configa et miskit on kahesilma vahele jäänud ps. failid ise olemas seal kust ta need otsib katalog ise on 40777

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist