kuhu võiks suunata 4 pea

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14442
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 119 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 19:50, 02 Mai 2006

... sinna võta ukraina keele õpik kaasa... :wink:

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 08:59, 04 Mai 2006

Oli lõpuks meeles neid 4w % vaadata :) Täna olid mul 66-67% ja pikemaajalisel jälgimisel viskas BER-i ka mõnikord 10-25 kanti. Kui 0,5 pea asemel 0,3 panna, siis peaks paar % paremaks saama, aga praegu kärab ka. Arvestades vahemaad 13e ja 4w vahel, siis täiesti norm %-d.

Ei saagi sellest dm7000 hingeelust mõnikord sotti. Mõne kanaliga köhib, siis kui % langeb juba alla 70%, samas mul ühel 1,1m antennil 40e fookuses ja 60e pealt NTV originaalversiooni näitab 64%-ga :roll: 60e signaal oli muidu väga võimas, aga mingil hetkel muudeti NTV transponderit nõrgemaks - jäin pildist ilma, kuid siis muudeti kanali parameetreid ja nüüd tuleb 64%-ga normaalselt.

Muidugi 4w paigaldamisel ma seda pea tundlikkust üldse ei vaadanud, vaid proovisin vedelema jäänud ilma nimeta lnb-sid ja vaatasin, et millisega tookord kõige parema signaali sai, sest ilma nimeta lnb-del ei maksa talle peale kirjutatud parameetreid uskuda.

Kasutaja avatar
kkrahv
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 15 korda
Kontakt:

PostitusPostitas kkrahv » 09:56, 04 Mai 2006

Siin veel 1 hingeelu illustratsioon. Pilt küll kergelt hakib aga vaadata on siiski võimalik. Küll jah mul on DM7020.
Pilt

Kasutaja avatar
ramloff
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 02:00, 18 Dets 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas ramloff » 10:49, 04 Mai 2006

Olen ka siin häälestanud oma 90-se antenni 19e-13e-5e-4w 13E fookuses.
Amos tuleb aga ebastabiilselt, tugevam signaal on õhtutundidel (aga ega päeval ma sealt eriti midagi vaatagi)

Ja üks omapära veel. Millegipärast tuleb iga kuu aja tagant seda 4W pea asendit veidi muuta, et need tunnid mil Amos tuleb mulle sobiks (vastasel korral nihkub see ajalõik, mil signaal olemas, mulle mittesobivale ajale) :D
Miks see nii on, seda ei tea, aga nii see on siin toiminud.

Põhimõtteliselt on olemas ka 1 80ne antenn, mille võiks Amosele suunata aga pole päris kindel kas otse Amosele suunatud 80ne on parem kui 13E fookuses 90ne. Praegu lihtsalt laiskusest pole viitsinud seda üle panna.

Mis puutub keelesse, siis jah, ca pooled filmid on vene keeles ja kellel vene keel tugev, selle jaoks on ukraina keelest arusaamine midagi analoogset nagu eestlasel soome keelest arusaamine. Ei ole ukraina keelt päevagi õppinud, aga filme olen selles keeles vaadanud küll.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Inq
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Inq » 13:19, 04 Mai 2006

kkrahv kirjutas:Siin veel 1 hingeelu illustratsioon. Pilt küll kergelt hakib aga vaadata on siiski võimalik. Küll jah mul on DM7020.
Pilt


Mul sama transponderi andmed sellised: 1,1 m pann, 0,4 db Sharp LNB fookuses, DB 7020, asukohaks Tallinn-Nõmme, peale 2 tundi turnimist ja kruttimist sain SNR 78% kätte ja pilt ilus :)

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 20:39, 04 Mai 2006

ramloff kirjutas:Olen ka siin häälestanud oma 90-se antenni 19e-13e-5e-4w 13E fookuses.
Amos tuleb aga ebastabiilselt, tugevam signaal on õhtutundidel (aga ega päeval ma sealt eriti midagi vaatagi)

90 cm jääb veidi lahjaks, 1.1m on juba silma järgi % vaadates enam-vähem piiripealne.

ramloff kirjutas:Ja üks omapära veel. Millegipärast tuleb iga kuu aja tagant seda 4W pea asendit veidi muuta, et need tunnid mil Amos tuleb mulle sobiks (vastasel korral nihkub see ajalõik, mil signaal olemas, mulle mittesobivale ajale)

1.1m-ga seda muret ei ole.

ramloff kirjutas:Põhimõtteliselt on olemas ka 1 80ne antenn, mille võiks Amosele suunata aga pole päris kindel kas otse Amosele suunatud 80ne on parem kui 13E fookuses 90ne.

Kindlasti otse 80cm on parem. Sai kunagi proovitud 80 cm antenni niimoodi, et 13e-5e-4w (fookuses 5e). Siis sai 4w pealt muud euroopale suunatud transponderid ka kätte, kaasaarvatud koodivaba MTV Adria. Aga minu silmis peale ukrainlaste ja MTV Adria seal positsioonil midagi vaadata ei olegi. Aga selle ühe muusikakanali pärast ei ole näinud mõtet eraldi antenni paigaldamisel.

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

PostitusPostitas gasth404 » 21:30, 05 Mai 2006

ramloff kirjutas:Ja üks omapära veel. Millegipärast tuleb iga kuu aja tagant seda 4W pea asendit veidi muuta, et need tunnid mil Amos tuleb mulle sobiks (vastasel korral nihkub see ajalõik, mil signaal olemas, mulle mittesobivale ajale)

1.1m-ga seda muret ei ole.
Amose signa jääb ka 1,1sega lahjaks eile tahtsin "Lost"i NOVA pealt vaadata aga ei õnnestunud, kusjuures huvitav oli see et enne ja pärast seda tuli ilusti.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 22:58, 05 Mai 2006

ok, see viimane postitus 1,1m kohta oli mul natuke ebatäpne. Pidasin silmas ukraina kanalitega transpondereid.

Kasutaja avatar
jyrts
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Väike-Maarja
    unknown unknown
On tänatud: 9 korda

PostitusPostitas jyrts » 12:40, 08 Mai 2006

Tekkis küsimus, endal 16E fookuses ja 7E kõrval - 7E'l aga mõnikord BER hüppab seal nullist üle - tahtsin küsida, mida see BER üldse näitab ja kui halb see on kui ta nullist üle hüppab?
Antenna: Wavefrontier T90 Toroidal
Coverage: 80E + 36E; 31.5E; 28.2E; 23.5E; 19.2E; 16E; 13E; 9E; 4.8E + 0.8W
LNBs: DUR-line Ultra Quattro
SAT>IP Servers: Xoro 8100
SAT>IP Receivers: VU+ Zero 4K

Kasutaja avatar
Inq
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Inq » 13:28, 08 Mai 2006

jyrts kirjutas:Tekkis küsimus, endal 16E fookuses ja 7E kõrval - 7E'l aga mõnikord BER hüppab seal nullist üle - tahtsin küsida, mida see BER üldse näitab ja kui halb see on kui ta nullist üle hüppab?


BER näitab vigade arvu, st mida väiksem number seda parem, norm signaali puhul on BER väärtuseks 0. Kuniks pilt ei kaku ei ole hüppamine üle 0 probleemiks.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist