Kuidas seadistada Triax Multifocus't

Kui soovid välja käia mingi tarkusetera siis postita siia. Vastusteks olgu ainult teema edasiarendused.
Kasutaja avatar
kamm
Õpetaja
Postitusi: 799
Liitunud: 16:35, 10 Aug 2003
    unknown unknown

Kuidas seadistada Triax Multifocus't

PostitusPostitas kamm » 23:14, 26 Sept 2004

Kuna foorumis on kaootiliselt mitme LNB jne asjadest väga erinevate teemade all juttu olnud, siis alustan ikkagi uuega. Kui MOD tahab kantida mujale, pole vastu.

Panin üles - karbist väljavõtmisest kuni korralike piltide saamiseni - 4 tundi.

Esmalt tegin muidugi kodutööd ja lugesin päris palju. Reegel on see, et igal targal on omad reeglid. Valisin siis kõhutunde järgi optimaalse:

Pead siinile, siini parem ots (EESTVAATES; KÕIK JUTT KÄIB EESTVAATES!) peaaegu võimalikult üles, vasak ots aga peaegu põhja.

Peade kaugused 0-kriipsust panin enam-vähem, nagu instruktsioonis soovitatud. (Soovitan siiski vastupidiselt soomlastele 1W servast 5sm eemal hoida, aga sellest allpool)

Panni suunasin nii, et varem oli loodusobjektide põhjal teada, kust tuleb Astra, kust Thor. Sättisin panni suunaga nende vahele. Tõusunurk on ka tunde järgi ettepoole lääpas, sest suurim on Astral - üle 23 kraadi, aga Triaxi ofsett on -26kraadi, seega jääb pann kummardama.

Alustasin Thorist, hoobilt juhtus max signaal tulema. Siis kruvisin panni tagant varre külge kinni ja läksin Astrat otsima. Paar senti vasakule, veel paar milli allapoole ja asi jutis. Üldiselt pidin ka 13E ja 7E veidi vaskule liigutama, et max kätte saada.

Üldkokkuvõttes on mul nüüd ruum alati Thori peaga Amosele "sõita", sest levinumad pead ei taha mõõtude poolest neid kahte positsiooni eriti jagada.

P.S. Miks ei saa võtta peade paigaldamisel mõõte naabrimehelt?

Antenni peegli ja selle taha käiva kinnitusrõnga kalded ei lähe kokku (masstootmine). Kõigepealt tuleb peegel kinnitada alusele hästi õrnalt ja jälgida tagant, millistel poltidele tekivad/ja kui suured vahed. Sinna tuleb siis vastavalt vahe suurusele seibe panna (peegli ja kinnitusrõnga vahele).
Vastasel korral väänad peegli jõuga kõveraks ning siis pole signaali enam kusagilt võtta või läheb signaal hoopis teise suunda! Parem on jätta kahtased poldid lõpuni kinni keeramata ja panna silikooni vahele.

Ja sellepärast ongi igal mehel eri mõõdud ja tulemused.

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline