DiSEqC 1/10 kommutaator SW 101D

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
Kasutaja avatar
kkrahv
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 15 korda
Kontakt:

PostitusPostitas kkrahv » 16:46, 07 Nov 2004

Olin siis koguaeg õigel teel. Signaali aint ei tule selle W ja E sõitmise peale. Kui palju ja mida sa Hotist Astrani siis sõkud? Ja veel kas driving mode ja size jäävad nii nagu on kui justnagu mootorit liigutad?

Kasutaja avatar
soul
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Lõuna
    unknown unknown

PostitusPostitas soul » 23:09, 07 Nov 2004

Driving mode- continuous ja driving size- none. Natuke peab ikka E ja W klõpsima. Ja kui muud asjad on paigas siis peab signaal tulema. Sain ise just ka 6 pead tööle.
Aga mida tähendavad Samsungil need N ja S nooled drive juures?

Kasutaja avatar
kkrahv
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 15 korda
Kontakt:

PostitusPostitas kkrahv » 12:11, 08 Nov 2004

Ma sain ka veel eila õhtal Samsungiga pildid ette. "Pöörasin mootorit" lihtsalt liiga kiiresti. Grammikene ikka tekib seal vahet enne kui signaali näitab. Nüüd kõik toimib. Dreamboxiga sain 4 esimest satti diseqist kätte, edasi tuli uni peale. Täna tuleb edasi katsetada. Samsungiga see häälestamine kõvasti lihtsam. Samsungi juures on veel 1 hea asi. Nimelt kui kanalivahetusega vahetad ka satti (siis nt. Astra kanalilt Hotbirdi kanalile) siis hüppab pilt kohe ette. Ei mingit viivitust. Dreambox hakkab sama toimingu puhul "mootorit keerama" ehk siis "palun oodake mootor sõidab järgmise sati peale". Siin tekib juba pildikatkestus ca 3 sekundit. Pole palju iseenesest aga teades, et Samsungil üldse selle peale aega ei kulu siis ei saa sellega rahule ka jääda. Võib, et Dreamboxil on vaja kuskile settingutesse mõni "linnuke panna" ja laheneks see asi ära. Sai muidugi pea kõike proovitud juba aga mine sa tea.
See plaan, mis mul oli hakkab üldse kokku kukkuma. Plaan ise oli siis selline. Magamise tuppa vaja Samsung üles sättida. See aga ei toeta 1.1 diseqi, mis Dreamboxil vahel oli ja mis toimis suurepäraselt. 1.2 diseqi toetus on Samsungil olemas seega tundus, et pole lihtsamat asja kui karbid ringi visata. Dreamboxi LNB-audist vedada signaal Samsungi ja vaata pilti. Nii seda aga toimima ei saagi. Ilmselt. Kuna diseq 1.2 programmeeritakse tüüneri kaudu tema vajadustele vastavalt, siis teist marki tüüner (minu puhul siis Samsung) neid seadeid ei tunnista. Loogiline on, et 2 sama tüünerit toimivad selliselt. Nii, et minu ees on nüüd lõhkine küna. Vaatan veel muidugi kõik üle kui aega leian. Lootust eriti enam ei hellita. Aga äkki oskab keegi siin mingit lahendust pakkuda?

P.s. Samsungil N ja S on vastavalt Põhi ja Lõuna. Täpselt ei tea aga arvatavasti on see puhuks kui on veel teine mootor, millega saab korrigeerida tõusunurka.

Kasutaja avatar
soul
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Lõuna
    unknown unknown

PostitusPostitas soul » 12:30, 08 Nov 2004

N ja S on tõusunurga korrigeerimiseks jah. Aga kas on siis leidub selliseid diseqc mootoreid mis liiguvad nii E-W, kui N-S? Pole küll sellist lahendust näinud.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kanajuurikas
Entusiast
Postitusi: 303
Liitunud: 00:03, 21 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kanajuurikas » 13:31, 08 Nov 2004

kkrahv kirjutas:Kuna diseq 1.2 programmeeritakse tüüneri kaudu tema vajadustele vastavalt, siis teist marki tüüner (minu puhul siis Samsung) neid seadeid ei tunnista.

Pea kinni nats, ma salvestasin SkyStar1 kaardiga mootori positsioonid mootori mällu ja pärast kasutasin Dreamboxiga neid mälupesasid. Ei olnud mingit tüünerispetsiifikat. Selle jaoks need standardid ongi välja mõeldud, et spetsiifikat välja tõrjuda.

Standard on toodud aadressil http://www.eutelsat.com/satellites/4_5_5.html

Ma saan aru, et see karp omab sul nn "mälusid" ning ta switchib selliste diseqc käskude peale, mida antakse tavaliselt mootorile. Stiilis "pööra mootor positsioonile 1, pööra mootor positsioonile 2 jne". Sellise käsu peale peaks su karp siis switchima.

Kasutaja avatar
kanajuurikas
Entusiast
Postitusi: 303
Liitunud: 00:03, 21 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kanajuurikas » 16:08, 08 Nov 2004

sationu kirjutas:Kui on markeriga kirjutatud 1.2,siis seda see ka tähendab,kuna switchid on Lätis juba valmis programmeeritud.

Kes viitsis lugeda, siis juhend kohe sellega algabki, kuidas karpi ümber programmeerida. Saate ju ise valida, millist versiooni karp kuulama hakkab.

Kasutaja avatar
skystar
Entusiast
Postitusi: 188
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas skystar » 17:08, 08 Nov 2004

selleks, et seda progeda on vaja ka spetsiaalset progejat....
aga ühe switchi puhul ei ole seda mõtet osta...

Kasutaja avatar
kanajuurikas
Entusiast
Postitusi: 303
Liitunud: 00:03, 21 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kanajuurikas » 21:48, 08 Nov 2004

skystar kirjutas:selleks, et seda progeda on vaja ka spetsiaalset progejat....

Oled sa kindel, et ma ei saa neid diseqc käske tavalise skystar2 kaardi kaudu edastada? Mina küll prooviksin, mis progejat siin vaja on? Tavalised käsud ju.

Kasutaja avatar
skystar
Entusiast
Postitusi: 188
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas skystar » 23:40, 08 Nov 2004

see karp töötab kuues eri reziimis...
et ühest teise ümber lülitada on vaja spetsiaalset progejat....
selleks, et lihtsalt panna ta päid ümber lülitada.... selleks jah ei ole vaja progejat...

Foorumil
hexman
Õpetaja
Postitusi: 548
Liitunud: 10:22, 21 Juul 2003
Asukoht: Põhjanaba
    unknown unknown
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas hexman » 07:59, 09 Nov 2004

Keep on Dreaming!!!

Kasutaja avatar
kanajuurikas
Entusiast
Postitusi: 303
Liitunud: 00:03, 21 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kanajuurikas » 08:52, 09 Nov 2004

Einojah, loomulikult võib valmis tinutada diseqc snifferi. Minu point on selles, et miks mitte kasutada kogu keemiaks skystar2 kaardi draiveri funktsioone, mis ka väga suure tõenäosusega oskavad eetrist diseqc käske lahti harutada ja sinna ka saata.

Kasutaja avatar
kkrahv
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 15 korda
Kontakt:

PostitusPostitas kkrahv » 09:30, 09 Nov 2004

Nii. Muresid tuleb aina juurde. Vaja uksed-aknad ära kinni toppida.
Samsung ei tunnista nüüd enam üldse seda karpi. Kui valida see diseq 1.2 mode, siis kaovad signaalid ära. Tegin varem nii, et laadisin Astra kanalid sisse (mul Astra esimene diseqis) , edasi valisin LNB settingutest diseq 1.2 - yes, siis Positioner Settingutest User Mode. Sinnamaani on veel praegu signaal olemas. Kui nüüd Storida see positsioon, siis on signaal kadunud. Automaatotsing ka enam midagi ei leia enne kui võtan selle 1.2 mode maha ja lülitan tüüneri korraks välja.

Kasutaja avatar
soul
Entusiast
Postitusi: 179
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Lõuna
    unknown unknown

PostitusPostitas soul » 13:12, 09 Nov 2004

Nagu venekeelne manual kirjutab tuleb kommutaator viia programmeerimis reziimile, selleks tuleb peale user mode menüüsse sisenemisel kolm korda store sat (samsungil - store current positsion) vajutada ja siis W või E-ga signaal ette ja uuesti store current positsion. Ku seda ei tee, siis hakkavad jah need signaalid suvaliset tööle. Tuli endalgi manuali paar korda lugeda enne töölesaamist! Programmeerimis reziiimile jääb diseq kuni düüneri väljalülitamiseni.
Viimati muutis soul, 13:59, 01 Dets 2004, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
vd
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas vd » 22:26, 09 Nov 2004


Kasutaja avatar
kkrahv
Entusiast
Postitusi: 410
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 15 korda
Kontakt:

PostitusPostitas kkrahv » 23:18, 09 Nov 2004

soul kirjutas:... tuleb kommutaator viia programmeerimis reziimile, selleks tuleb peale user mode menüüsse sisenemi kolm korda store sat (samsungil - store current positsion) vajutada ja siis W või E-ga signaal ette ja uuesti store current positsion.

Nii oligi. Jälle teadsin seda ka aga ei tea kuda pähe ei karanud. Aitäh viida eest, nüüd jälle kõik toimib. Seda aga aint Samsungiga. Nüüd, kui tõsta lohv Dreamboxi järgi siis on vaga laul. Tema enam neid signaale karbist kätte ei saa. Enne Samsungi häälestust veel sai. Nii, et ikkagi häälestatakse karp tüüneri mitte tüüner karbi järgi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist