Tiviar Alpha + bugid

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Tiviar Alpha + bugid

PostitusPostitas kalvis » 08:24, 16 Mär 2019

Sai just eile pakendist välja võetud aga kohe probleemid. OpenATV 6.1
Kõik probleemid on DVB-T põhised
1. Ei tee kanalite autoscanni, menüüs saab määrata vaid venemaa või kõik aga ma võin kõike teha, menüüsse jääb alles vaid venemaa (ei lase muuta). Ja kuna ta võtab selle sätte autoscanni aluseks siis ei leia midagi
2. Käsiskanniga (manual scan) leiab mux kanalid ülesse. Aga niipea kui annan järgmise mux-i siis uus skan kustutab kõik eelmise. Ometigi on säte et ära kustuta eelmist!

Kuidas sest jamast lahti saada. Kas on kuskil failisüsteemis mõni fail, mida kopeerida, modida annab (ssh pääseb sinna linuxisse sisse). Olen nõus kasvõi selle kanalite faili käsitsi täitma, peaasi, et saaks selle jama toimima.
Või tuleks uusim image+update tõmmata ja reflashida (et kui teistel seda softi tõrget pole siis järelikult on praegune soft vigaselt flashitud!) Võibolla mõni vihje sellest vallast.

Teine on üldisem - kas OpenATV soft ongi nii jama, et kui kanal taustaks salvestub siis blokeeritakse pea kõik tegevused boxiga, menüüsse ei saa, EPG ei näita, midagi teha ei saa kui vaid tuimalt salvestavat kanalit vaadata? Prosel ja HDD-l peaks võhma ju olema, et vaadata kasvõi muud salvestist aga ta ei lase mitte midagi teha!

vonmyrtsi
Entusiast
Postitusi: 185
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2006
    Android Chrome
On tänanud: 93 korda
On tänatud: 14 korda
Kontakt:

Re: Tiviar Alpha + bugid

PostitusPostitas vonmyrtsi » 14:57, 16 Mär 2019

Kõigepealt uuenda oma tiviar ära.
http://images.mynonpublic.com/openatv/6 ... iviaraplus

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Tiviar Alpha + bugid

PostitusPostitas kalvis » 17:39, 16 Mär 2019

Kanaliotsingga on pärast image uuendamist kõik korras. Asi võiski olla selles, et leidis 4 bad blocki flash mälust!
Samuti lubab / toimib menüü ja laseb mõistuse piires toimetada!!
Momendil probleeme enam pole.

PS! see oli minu lollus aga kuidas imaget flashida oli raketiteadus. esiteks - õpetusi peaaegu polnud. Teiseks liigse näppimise tagajärjel tappis hdd formati (mistõttu nuputasin ennast lolliks, miks ei ole /hdd/images ja ei lase ka teha). Lõpuks tuli Hdd formattida uuesti, et töötaks ja saaks sinna kopeerida image. Kõik see probleem oli muidugi klaviatuuri ja tooli vahel...

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    Windows XP Chrome
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Tiviar Alpha + bugid

PostitusPostitas kalvis » 11:10, 24 Mär 2019

Lisamure tekkinud. Asi võib ka sättes olla. (nüüd on OpenATV6.3)

Peale kanalite skanni on kõik OK.
Kuskil 12 h möödudes viskab vastu minu tahtmist alati umbes 200 sati kanalit, kuigi ma seda pole soovinud ja antenni pole küljes!
Kuskil veel 12 h möödudes lahustuvad senised maapealsed kanalid ära ja kuna ma tahan neid vaadata (EPG pole) siis ainus võimalus on uus skänn teha. Kui aga EPG on salvestus määratud siis see tuleb ilusasti.
Leidsin ülesse küll sätte, et kui selles muxis hõivatud siis otsi satilt ja panin kõik EI-ks. Aga tundub, et ta ignoreerib seda sätet.

Rohkem sätteid pole leidnud mis seda jama põhjustavad. Saab kuskilt üldse selle SAT tuuneri kinni keerata või tarkust juurde anda, et ära SAT vaata. Mul on küll SAT kaabel täitsa olemas ja hilisem plaan on mõnda vaba kanalit vaadat aga praegu sellega kiiret pole (ja pole tahtnud taha ühendada, et 200 mittevajalikku kanalit ta ei otsiks).

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Foorumil
Kasutaja avatar
margusten
Digivanake
Postitusi: 2067
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 29 korda
On tänatud: 171 korda

Re: Tiviar Alpha + bugid

PostitusPostitas margusten » 08:20, 26 Mär 2019

Muidu ilusa väljanägemisega tuuner aga et sellised softi bugid, poleks osanud arvata.
Kas Triviar UHD kanaleid ka näitab?
Kas webinterface ka kasutad?
Paljudel screenshot ei tööta, kas sellel on OK?
Aerial AS24 polarmount 76E - 13E Ku+C; 2.1M 87E C; 1.5M 16E; 2xTriax110Ku; 3M 28.2E; 30W; 27.5W.
DM8000; Amiko Viper4K; DR.HD F15; TBS-5925 Professional TV Box.

err23
Entusiast
Postitusi: 463
Liitunud: 16:17, 25 Nov 2013
    Android Chrome
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 22 korda

Re: Tiviar Alpha + bugid

PostitusPostitas err23 » 10:28, 26 Mär 2019

kalvis kirjutas:...Saab kuskilt üldse selle SAT tuuneri kinni keerata või tarkust juurde anda, et ära SAT vaata...

Mine tuunerite häälestusmenüüsse ja määra sati tuuneri sätteks "keelatud".

Võid ka teisi tarkvarapakette proovida.
Minu lemmikuks on PLi, Tiviarile seda ametlikult pole, nagu ka Dreamboxile, kuid olemas on Open Vision, iraanlase poolt PLi baasil koostatud, lingi leiad PLi foorumist. Dreamboxidega pidi asi suht normaalselt toimima, Tiviariga pole kindel.
36E 28E 23.5E 19E 16E 13E 9/10E 7E 5E 3E 1W

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Tiviar Alpha + bugid

PostitusPostitas kalvis » 12:03, 30 Mär 2019

margusten kirjutas:Muidu ilusa väljanägemisega tuuner aga et sellised softi bugid, poleks osanud arvata.
Kas Triviar UHD kanaleid ka näitab?
Kas webinterface ka kasutad?
Paljudel screenshot ei tööta, kas sellel on OK?

Pole jõudnud üldse katsetada, kuid muidu olemuselt võimaldab kõike, mida E2, black hole või miski muu linux põhjaline soft.
pluginne on saada mitmeid, laadida võib VLC, file managere ja kokku oli üle 100 erineva pluginni, aga kasutanud pole ühtegi. Ainsana laadisin kõige kasulikuma pluginni. See töötab.
Soft siiski on natuke toores või bugine, näiteks kerimisel viskab x sekundit otsa, lendab üle kui vajutan play. Mulle ei meeldi TV reklaamid, ongi elu nii, et kõik mind huvitav on salvestuses ja kerin reklaamid välja.
Mingid Web asjad olid aga ma ei ole neid katsetanud. FTP, DLNA jt. on kõik olemas. Streamimine on ka olemas või sai pluginaga juurde laadida.
Sisemuselt puhas linux, klassikaline digibox-i ülesehitus. Subtiitrid töötavad, meediat mängib maha.
Tuuner on S2 (ehk peaks neid kanaleid vastu võtma), aga ma kasutan ainult maapealse elisa vaatamiseks (ja seal midagi soovitut pole). Kui viasati vanal positsioonil on mõni tasuta UHD olemas võin katsetada (Ma ei ole enam Viasati klient ja pann seisab lihtsalt tühjana, ma ei taha, et need 200 tühja kanalit mul listi risustaksid). Prose peaks jäksama töödelda küll. Koodek 265 oli reklaamis kirjas, et on olemas.
Zgemma kasutab ka OpenATV-d, seega kõik mis seal saada, on ka sellele boxile saada. Sealhulgas pluginnid. Ja on Zgemmast odavam.

Kui mul aega on võta privas ühendust, viitsin katsetada küll.
Kuigi need bugid ajavad närvi, on asi kinni vigases tarkvaras ja seega lahendatavad. opkg ja igat moodi käsitsi laadimist oskan linuxile teha.
Ma pole siiani jõudnud näiteks favorites listi teha, kuigi õpetus juba nädal vana (see võib ka lahendada selle küsimuse).
Mul on plaanis paar box-i juurde osta, kuna see on igati konkurentsivõimelise hinnaga ja võimaldab rohkem kui miski muu odavbox.

Muidugi, kui keegi teab mõnda head DVB-T2/C boxi, mis oleks kahe T2 tuuneriga, omaks HDD liidest ja võrku ja oleks kindlasti alla 150€ siis võib teada anda. Samas mina saan oma tahtmise vist kätte, ostan ühe tiviari juurde ja rohkem pole vaja. Ongi 2 DVB-T2 koos.

Foorumil
Kasutaja avatar
margusten
Digivanake
Postitusi: 2067
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 29 korda
On tänatud: 171 korda

Re: Tiviar Alpha + bugid

PostitusPostitas margusten » 12:41, 30 Mär 2019

Mina sinu asemel teist Trviari kindlasti ei ostaks.
Zgemmat ka ei ostaks, sellel olid samuti kerimise bugid. Open ATV puhul kerimine kuidagi veel töötas.
Webinterface proovi kindlasti, seal avanevad suured võimalused, ka favorite listide koostamiseks.
Mul põhilistis üle 10 000 kanali, pole hullu. Vaatad ikka favorite listist kanaleid.
Aga UHD screenshot töötab vaid VU+tuuneritel - isegi Dreamboxidel see ei tööta.
Siis pole enam raske valida tuunerit kui tahad parimat saada.
Kallimatel saab kindlasti 2 maapealset tuunerit sisse panna.
Aerial AS24 polarmount 76E - 13E Ku+C; 2.1M 87E C; 1.5M 16E; 2xTriax110Ku; 3M 28.2E; 30W; 27.5W.
DM8000; Amiko Viper4K; DR.HD F15; TBS-5925 Professional TV Box.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Tiviar Alpha + bugid

PostitusPostitas tigekala » 13:26, 30 Mär 2019

margusten kirjutas:Aga UHD screenshot töötab vaid VU+ tuuneritel...
Eriti hästi teeb Octagon SF4008 UHD/4K jaoks mõeldud OpenATV 6.2-ga või 6.3-ga.
Mutant HD51 4K / AX box HD51 4K, teeb ka...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

sergei.o
Entusiast
Postitusi: 344
Liitunud: 22:12, 15 Veebr 2015
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Tiviar Alpha + bugid

PostitusPostitas sergei.o » 15:31, 30 Mär 2019

Tiviar Alpha Plus on tavaline HD vastuvõtja, UHD-ga hakkama ei saa.
Margusten omas vist Zgemma H9S tuunerit, H7S on parem aga ka kallim.

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    Windows XP Chrome
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Tiviar Alpha + bugid

PostitusPostitas kalvis » 08:12, 03 Apr 2019

Saigi juurde lisatud MyGica T230 T2/C USB pulk ja teine tuuner olemas, töötab. Suur tänu juhtumisi leitud kõrvalteemale, kus installiti Enigma2 pulka (ja just seda) ning näpuga seda teemat ja Googlet kasutades sain tööle. Installimiseks piisas pluginate menüüst drivers ja seal oli T230 olemas. Lisaks kontrollisin opkg list-installed üle ja kõik nõutud paketid olemas. Tegin mitu restarti ja lõpuks oli ka pulk menüüs nähtav.

Olid küll probleemid klaviatuuri ja tooli vahel, kui pulgal hakkas pilt ruudutama (just pulk) kuid lõpuks leidsin signaalimõõtja ülesse ja selguski, et toaantenn oli nihkunud. Eks pikem kasutus näitab kuidas USB töötab, kuid nüüd salvestab kahel eraldi muxil, kui ka salvestab ühte ja näitab teist täiesti vabalt. See muidugi ei tähenda, et vead on kadunud. Igatahes ühe kanaliga oli pilt korras, kui 2 tuunerit töös siis enne ruudutas - signaal oli nõrk. Pärast antenni kohendamist tõusis signaalitugevus 45 ->90 peale ja ruudutamine kadus. Rohkem pole katsetada jõudnud.

Web interface on täitsa olemas, leidsin menüüst ülesse ja aktiveerisin. Halb uudis kah, boxid Otsas_On

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist