Amiko HD8840 probleem

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
hannot
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 22:57, 28 Mär 2010
Asukoht: Põlva
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas hannot » 23:30, 26 Juun 2015

Loodan, et kellelgi on kokkupuudet selle sati tuuneriga ning oskab mind aidata sellega tekkinud probleemis. Probleem nimelt selles, et Amiko HD8400 sati kanalite otsingu ajal ühel hetkel teatas tuuner, et mälu täis ning mingil põhjusel tegi omale peale seda restardi ning peale seda enam pilti ette ei võta. Displeile jäid peale restarti korduma kirjad BOOT ja ON. Ma kahtlustan, et mälu tal päris täis ei saanud kuigi mul oli seal juba üle 4000 kanali salvestatud. Amiko peaks sisuliselt sama mis GoleenMedia olema. Kas näiteks on võimalik teha sellele "hard reset" või midagi sellist?

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas elit » 09:28, 27 Juun 2015

Kahjuks pole teada, kui suured kogemused/oskused on Sul sattüüneriga tegutsemisel (lemmikute nimekirja koostamine, tarkvara vahetamine/täiendamine jne.).

Kui on sisseloetud 4000 teenust, siis läheb mõte sellele, et nende hulgas on väga palju mittevajalikke.

Kas Sa ei ole kanalliste editeerinud või ei oska/ei taha seda teha? Ilmselt vajadus selleks on.

Mul on 43 sati pealt sisseloetud ainult ~2300 vabat TV teenust (sisuliselt kõik 1,5m pööratava antenniga 30W...90E saadavad).
Ei ole raadiosid, datat jne.
Viimati muutis elit, 09:35, 27 Juun 2015, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
Jaak Eensalu
Entusiast
Postitusi: 159
Liitunud: 02:00, 23 Veebr 2007
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas Jaak Eensalu » 09:29, 27 Juun 2015

Ma pakun välja, et soft läks segi. Kui kuidagi ei saa enam käima, siis tuleb RS pesa kaudu uus tarkvara laadida.

hannot
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 22:57, 28 Mär 2010
Asukoht: Põlva
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas hannot » 13:30, 27 Juun 2015

Taustaks ütlen veel nii palju, et mul on antenniks T90 millele on ritta pandud 8 LNB pead. Kanalite lemmiknimekiri oli täiesti olemas isegi. Mingi aeg tagasi mul oli sportlik huvi proovida, et kui mitu teenust suudab see tuuner omale mällu salvestada. Peale seda ma kõiki kanaleid ei hakanud ära kustutama. Softi kallale ma esialgu ei läheks. Tuuner on umbes 3 kuud vana siis peaks sellele veel garantii kehtima.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas faas » 13:50, 27 Juun 2015

5000 kanalit tundub on selle amiko piir :wink: 10 LNB-ga leiab minul T90 nii 9000+ teenust ehk ...

Soft puhtal selga ja pidu jätkub. :lol:
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas elit » 16:02, 27 Juun 2015

hannot
Asja teeb keerulisemaks see kui ei taha softi puudutada. Aga ilma selleta võib-olla ei saagi nö. paigalt.

Siiski mõned küsimused:
- kas boks allub kasvõi mingile puldi käsule sat-režiimis (kaasa-arvatud sisse-välja lülitamine)
- mis juhtub vooluall oleva boksi el.voolu katkestamisega näiteks minutiks ja uuesti voolu sisseühendamisega..
Kui kordub jälle BOOT ja ON lõputu näitamine, siis ilma softi puudutamata edasi ei saa.

Suure tõenäosusega on boks Enigma2 põhine. Siis võivad (kuid ei pruugi) temaga suhtlemiseks sobida Enigma2 boksidele mõeldud vahendid DCC, DreamUp, dreamboxEdit jt., milledest osad nõuavad boksi IP teadmist, mida Sa ilmselt ei tea ja millele ligi ei pääse...

Pean vist selle jutu heitamise lõpetama, kuna Sa vist kardad midagi softiga ette võtta.
Tegelikult ei saa midagi nii hullu juhtuda, et kogemustega satfänn ei suudaks lahendada.

Kirjuta, kas julged proovida. Kui julged, siis juhendame. Muidugi/Vist tuleb läbida alglaadimine.
Boks on küll ostetud 3 kuud tagasi, kuid väljalase jääb arvatavasti aastatesse 2012-2014.
Uuemat softi peaks netis leiduma.

On ka muid võimalusi, kuid need kogenud fännide jaoks.
Huvitav oleks üritada lamedb boksist kättesaamist. Kui see õnnestuks, siis saaks suht väikese tööga kanallisti editeerida ja kõik korda saada ilma teenuste uuesti sisselugemiseta ja softi vahetamiseta.

Kasutaja avatar
xda
Entusiast
Postitusi: 122
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Rääbise 12
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas xda » 20:56, 27 Juun 2015

See box pole Enigma2 põhine. Siin pole muud kui läbi COM pordi proovida uuesti tarkvara peale lasta. Tal jah ainult 5000 kanalit salvestab.

Kasutaja avatar
Jaak Eensalu
Entusiast
Postitusi: 159
Liitunud: 02:00, 23 Veebr 2007
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas Jaak Eensalu » 22:06, 27 Juun 2015

Mul on AMIGO MINI Combo ja enne oli EDISION 2in1 ip. Neil mõlemal on väga sarnane soft. Ja kui arvestada, et on olemas palju alternatiive, on see tarkvara ka lihtsalt editeeritav. Päris Linux see ilmselt pole aga midagi sinna lähedale küll.

hannot
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 22:57, 28 Mär 2010
Asukoht: Põlva
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas hannot » 23:31, 27 Juun 2015

elit kirjutas:hannot
Asja teeb keerulisemaks see kui ei taha softi puudutada. Aga ilma selleta võib-olla ei saagi nö. paigalt.

Siiski mõned küsimused:
- kas boks allub kasvõi mingile puldi käsule sat-režiimis (kaasa-arvatud sisse-välja lülitamine)
- mis juhtub vooluall oleva boksi el.voolu katkestamisega näiteks minutiks ja uuesti voolu sisseühendamisega..
Kui kordub jälle BOOT ja ON lõputu näitamine, siis ilma softi puudutamata edasi ei saa.

Suure tõenäosusega on boks Enigma2 põhine. Siis võivad (kuid ei pruugi) temaga suhtlemiseks sobida Enigma2 boksidele mõeldud vahendid DCC, DreamUp, dreamboxEdit jt., milledest osad nõuavad boksi IP teadmist, mida Sa ilmselt ei tea ja millele ligi ei pääse...

Pean vist selle jutu heitamise lõpetama, kuna Sa vist kardad midagi softiga ette võtta.
Tegelikult ei saa midagi nii hullu juhtuda, et kogemustega satfänn ei suudaks lahendada.

Kirjuta, kas julged proovida. Kui julged, siis juhendame. Muidugi/Vist tuleb läbida alglaadimine.
Boks on küll ostetud 3 kuud tagasi, kuid väljalase jääb arvatavasti aastatesse 2012-2014.
Uuemat softi peaks netis leiduma.

On ka muid võimalusi, kuid need kogenud fännide jaoks.
Huvitav oleks üritada lamedb boksist kättesaamist. Kui see õnnestuks, siis saaks suht väikese tööga kanallisti editeerida ja kõik korda saada ilma teenuste uuesti sisselugemiseta ja softi vahetamiseta.

Box puldile ei allu. Võtsin üheks ööks vooluvõrgust välja, aga see ei aitanud. Nii kui toide järgi panna, tahab hakata ennast üles buutima.
Mis ma nüüd kardan seda softi vahetust? Ütleme nii, et ma pole varem nii ühtegi satituunerit softi poole pealt näppinud. Mul puudub ettekujutus asjast. Võib proovida softi uuendamist. Midagi kaotada pole.

Kasutaja avatar
xda
Entusiast
Postitusi: 122
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Rääbise 12
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas xda » 00:08, 28 Juun 2015

Softi uuesti peale laskmiseks on vaja esmalt COM pordiga arvuti ja nn. null modem kaabel.
Kui COM porti arvutil pole, siis saab kasutada ka USB pesa kaudu, aga spets üleminekuga. See loob nn. virtuaalse COM pordi.
Originaalsoft asub siin: http://amiko.pe.hu/files/upload/Amiko/Amiko%20HD8840/amiko_hd8840_series_1.6.33_conax.rar
Softi uuendamise programmi saab siit: http://www.mediafire.com/download/nrhhnh2ljy5biip/Make_Alive_My_STB%27s_(chip_3606)_--__By_Dekolte.rar
Vaja alla laadida ja lahti pakkida.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6959
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas mustkass » 04:14, 28 Juun 2015

elit kirjutas:antenniga 30W...90E saadavad).

Seda me teame kõik et sa FTA vaatad aga 90e kõik kõrgel sul see pann maapinnast istub?
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas elit » 09:23, 28 Juun 2015

Mulle teadaolevalt on Amikol ka Enigma2 põhised sattüünerid, kuid ma ei tea milliste mudelite vahelt piir jookseb.

Mul on arvutil ka virtuaalne COM port USB kaudu ja sellega on pidevalt ühendatud DM800 HD PVR.
Olen teda kasutanud väga harva, kuna on kohutavalt aeglane (softi vahetus ~1,5 tundi).
Softide vahetused (vist korda sada), kanallistidega õiendamised (tohutult palju) jne. teen kõik LAN kaudu (softi vahetus mõned minutid).

Amiko 8840 HD -l tuleb muidugi kasutada COM porti.
Juhend selleks anti. Karta pole midagi.
Kui vaja, siis seletame täiendavalt.

Sati kaudu Sa vist softile ligi ei pääse. Ka mälupulgalt USB kaudu see praeguses seisus vist ei õnnestu.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas elit » 09:36, 28 Juun 2015

mustkass kirjutas:
elit kirjutas:antenniga 30W...90E saadavad).

Seda me teame kõik et sa FTA vaatad aga 90e kõik kõrgel sul see pann maapinnast istub?

Kõrgus maapinnast on 8 m. Maapinna kõrgus nullmerepinnast on 47 m. Kokku seega 55 m.
Õnneks piisavas kauguses ei ole objekte, mis jääksid kiirte teele.
Saaksin kätte ka 95E, kuid isetehtud pöördemehanismi ulatus ei võimalda. 30W ja 90E on juba päris äärtel ilma reservita.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas Energizer » 16:33, 28 Juun 2015

Tarkvarale tavaliselt ükski tootja garantiid ei anna, olgu siis tegemist nutitelefoni või sat tüüneriga. Tavaliselt antakse garantii riistvarale. Seega, teoreetiliselt, kui tootja pole keelanud tarkvarauuendust, siis garantii ei katke. Selles mõttes sul pole kaotada eriti midagi, aga oletame näiteks, et mälukiip on vigane vms tehniline probleem, siis on tagantjärgi raske kindlaks teha, kes vea põhjustas, kas oskamata kasutaja või garantiiline seadme osa.
Ilmselt loodad, et sul õnnestuks nagu ruuteritel teha hard reset teha ilma erilisi teadmisi omamata- Kahjuks, tänapäeva koduelektroonikal on tarkvarauuendus märksa "keerulisem" või siis mitte. KUi tootja näiteks oma kodulehel õpetab, kuidas tarkvara vahetada, siis tee seda julgelt vastavalt õpetatule.Mõnel juhul üle võrgu, ethernet liidese abil, paljudel juhtudel ka USB pulgale talletatud tarkvarauuendusfaili -ja programmi abil. Aga enamasti ühel tingimusel, tootja ei võta vastutust kahjude eest tarkvarauuenduse käigus, mis võivad tuleneda tootjast mitteolenevatel põhjustel, nagu näiteks elektrikatkestus, vale tarkvaravahetusfaili kasutamine kasutaja poolt jne.
Ma külastasin AMIKO kodulehte ja tundub, et tarkvarauuendus ei katkesta seadme riistvarale laiendatavat garantiid, kuna seadme kasutusmugavuse ja tarkvara algversioonide parendamise eesmärgil, pakutakse tarkvaralist kasutajatuge otse ka AMIKO bokside tootja poolt ja seda teevad kõik, alates nutitelefonide tootjatest kuni teleriteni välja. Lihtsalt meetodid on erinevad ja mõnel juhul on eelduseks hea inglise või saksa keele oskus. Mõnel seadmel on tarkvarauuenduse teostamine tülikas, mõnel lihtsam. Kui on aga mingi raskem viga nt bootloader on vigane, siis tuleb juba appi võtta spetsiifilisemad vahendid ja eritarkvara. Ja loomulikult, peab sel juhul ka teadma, mida teed.

hannot
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 22:57, 28 Mär 2010
Asukoht: Põlva
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Amiko HD8840 probleem

PostitusPostitas hannot » 12:59, 30 Juun 2015

Mul läks küll mõni päev aega, et muretseda USB - COM kaabel. Hetkel küsin targemate käest nõu. Laadisin uue softi peale, aga tuuner ei hakanud tööle peale seda. Kas sellised seaded on õiged? Mis juhtub kui valida Dump Flash?
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist