Sat'i üles seadmine

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
hollow
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 17:40, 21 Okt 2009
    unknown unknown

Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas hollow » 17:09, 05 Apr 2014

Alustan siis sellest, et vahetas vend mul elukohta ja jäi tal üle viasati komplekt. Kuna ma termineid ei tea, siis püüan seletada võimalikult arusaadavalt. Taldrik, ovaalne... kitsamast kohast ~80cm laiemast kohast ~100cm. Sellel omakorda küljes 3 LNB'd, siis veel mingi jaoturblokk ja kaks tüünerit. Need kõige tavalisemad mida ViaSat klientidele "annab". Keerasin asjad seinast maha ja toimetasin nad tallinnast 100km ida poole (rakvere kant). Seega minu küsimus on, kui suur on tõenäosus asi siin nüüd tööle saada ilma, et peaks kõiki neid kolme pead uuesti seadistama hakata? Ja kas nendelt on võimalik ka mingeid kanaleid näha mis ei vaja viasati kaarti sinna tüünerisse sisse või on mul siiski vaja mingit kaarti sinna?

https://www.dropbox.com/s/qwupoyr5ltyad ... .22.41.jpg
https://www.dropbox.com/s/2smt4jzjbk0g7 ... .24.45.jpg

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas elit » 17:23, 05 Apr 2014

100km asukoha muutus pole mingi probleem.
LNB-sid uuesti häälestama ei pea.
Kuna on 3 LNB-d, siis vend vaatas ilmselt 3 (või ka enamat) satti.
Kui oskad kõik korralikult ühendada, siis ainult vaja:
- panna antenn vert. toru külge
- teha ühendused
- lülitada sisse tüüner
- siis peaksid nägema kanalite nimekirja, mida varem vaadati
- selle järgi näed http://www.lyngsat.com/europe.html tabelist, mis satte vaadati (või küsi venna käest)
- siis pane tüüner mingi vaba kanali vastuvõtule (5E Viasat) ja keera väga aeglaselt antenni, et saada kätte pilt ligikaudselt edela suuna kandist.

Kui kätte ei saa, siis küsi..
Seletatakse.

Tänane tuuline ilm pole just soodus antenniga mässamiseks.
Viimati muutis elit, 17:47, 05 Apr 2014, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas tigekala » 17:27, 05 Apr 2014

hollow kirjutas:Ja kas nendelt on võimalik ka mingeid kanaleid näha mis ei vaja viasati kaarti sinna tüünerisse sisse või on mul siiski vaja mingit kaarti sinna ?

Kui tahad vaadata Viasat Eesti kodeerituid kanaleid, siis on ka vaja kaarti, ehk teisisõnu - lepingut Viasat Eestiga.
Viasat Eesti kanalid on siin - http://www.viasat.ee/viasat/tv/filmikanalid0/#1 ( kliki siniste ikoonide peal).

elit kirjutas:- siis pane tüüner mingi vaba kanali vastuvõtule ( 5E Viasat) ja keera väga aeglaselt antenni, et saada kätte pilt...

Viasat Eestil pole vabu ehk FTA kanaleid.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

hollow
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 17:40, 21 Okt 2009
    unknown unknown

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas hollow » 18:24, 05 Apr 2014

tänane ilm ei soosi jah eriti redeliga mööda majaseina ronmist meetrise "tuulelipuga". Võtab tuule alla ja tuleb koos sellega sealt vastu maad. Ühendamisega saan ka hakkama kuna ise ma nad maha võtsin ja kaablitel ideepoolest märgid peal. Venna käest midagi küsida ei ole eriti mõtet, ta ütleb sellepeale "mina ei tea, tuli mingi vant ja häälestas ära, mina ainult vaatasin telekat" :)

Tasuta kanalite all pidasin silmas üleüldiselt kanaleid milleks ei ole vaja mingit vaatajakaarti... esialgu, eks aeg näitab mis edaspidi saab.
Mis on kõige tõenäolisemad satid millele need kolm sedasi häälestatud olla võivad? Mis nendelt sattidelt tasuta alla kiirgavad? On äkki kuskil mingi nimekiri netis olemas?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas tigekala » 19:02, 05 Apr 2014

hollow kirjutas:Mis on kõige tõenäolisemad satid millele need kolm sedasi häälestatud olla võivad ?
Mis nendelt sattidelt tasuta alla kiirgavad ? On äkki kuskil mingi nimekiri netis olemas ?

http://www.lyngsat.com/Eutelsat-Hot-Bir ... C-13D.html ,
http://www.lyngsat.com/Astra-4A-and-SES-5.html ja
http://www.lyngsat.com/Thor-5-6-and-Intelsat-10-02.html

Nagu näed, siis FTA kanalite ( liiva värvi) peal, eriti midagi vaadata pole...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

hollow
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 17:40, 21 Okt 2009
    unknown unknown

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas hollow » 19:28, 05 Apr 2014

vabakanalitest tegelikult kõige rohkem pakub huvi lastekanalid, et laps arvutist minema kupatada ja vaataks multikaid telekast, sest meil kodus keegi telekat muidu ei vaata. Endale aga huvitab kord 2 nädalatagant Moto GP ja F1 otse näha mida ma aga väga ei looda, et vabakanalitest näeb

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas tigekala » 20:37, 05 Apr 2014

Need Eesti Viasati originaaltuunerid, pole võimelised näitama kodeerituid kanaleid, peale Eesti Viasati enda omade.

Nii, et suht mõtetu üritus...

Kui Sa oled Rakverest, nagu ma Su esimesest postitusest aru saan, võid läbi tulla, ette helistades - 56200136, Tarmo.
Räägin Sulle pikemalt nendest asjadest...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

hollow
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 17:40, 21 Okt 2009
    unknown unknown

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas hollow » 21:24, 05 Apr 2014

ma päris rakverest ei ole aga rakvere minust kiviga visata... või noh oleneb kes viskab ja kui mitu korda... ~10km kunda suunas

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas tigekala » 21:31, 05 Apr 2014

Arknal või Ubjas pesitsed ?
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

hollow
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 17:40, 21 Okt 2009
    unknown unknown

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas hollow » 21:39, 05 Apr 2014

enne ubjat, nurmel

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas elit » 22:35, 05 Apr 2014

5E peal on vabu nn. kanaleid piisvalt. Näiteks: Planeta, 5 kanal, Lale, Dobro TV, Kanal 10 ...
Kui kõik on juba vastuvõtuks valmis, siis pane tüüner otsimise ajaks ühele neist.

See karp, mida mainisid, on ilmselt DiSEqC lüliti, mis lülitab ümber LNB-sid. Arvatavasti on ta 3 või 4 sisendiga ja kindlasti ainult ühe väljundiga, millelt kaabel läheb tüüneri antennisisendile. Teised sisendid on LNB-de kaablite jaoks. Hea oleks, kui pidasid meeles (märkisid üles), mis kaabel kuhugi läks.
Kui see lüliti on antenni tagaküljel, siis peaksid LNB-de kaablid olema juba ühendatud.
Jääb ühendada ainult tüünerile minev kaabel.

Ega LNB-d pole kogemata liikunud paigast?

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas tigekala » 22:42, 05 Apr 2014

elit kirjutas:5E peal on vabu nn. kanaleid piisvalt. Näiteks: Planeta, 5 kanal, Lale, Dobro TV, Kanal 10 ...
elit,
Sa ikka loed ka, milliseid kanaleid hollow tahtis näha ? Ja vaevalt ta soovis neid vaadata ukraina keelsetena...
hollow kirjutas:tegelikult kõige rohkem pakuvad huvi lastekanalid... Endale aga huvitab kord 2 nädalatagant Moto GP ja F1 otse näha...
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

hollow
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 17:40, 21 Okt 2009
    unknown unknown

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas hollow » 22:50, 05 Apr 2014

LNBd liikunud ei ole kindlasti (kinnituste määrdumise järgi on näha)
Kaablid on küll ära lõigatud aga õnneks on kaablitel iga meetri järel number peal, seega saab need kindlaks teha kuhu mis LNB ühendus. Lõikasin ära kuna sedasi oli lihtsam.

Vahepeal ühendasin mõlemad tunerid korra teleka järgi... ühel oli kanalite nimekirjas 666 kanalit, teisel 880
Kindlasti ei olnud neid nii palju aga need olid viimased numbrid. Tunerid ise on Pace DS250nv 'd.

Kui homme ilm lubab, siis lähen keeran taldriku seinale aga selle suunamisega nüüd... võttes nüüd selle, et ma peaksin kella ja päikese järgi keerama sati 4,8E peale homme kell 14:45 siis mille ma sinna päikesesse(suunda) keeran? Kas taldriku keskosa (see kus originaalis see LNB asub) või LNB reaalse asukoha? Eks ma alustuseks prooviks keerata sinna suunda selle kahe juhtmega LNB Aga kuna see ajaline punkt on nii väike, siis ei viitsi pärast ühte ööpäeva veel oodata.

hollow
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 17:40, 21 Okt 2009
    unknown unknown

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas hollow » 23:06, 05 Apr 2014

Väike info ka siis vahepeal... vend ise oli tõstnud need LNB'd sedasi, sest ta ei saanud rohkem panni ennast keerata... maja sein tuli vastu ja siis liigutas lihtsalt LNB'd.

Ja see kahe kablaga pea oli jah ainult viasati jaoks ja üks telekas näitas ainult viasati, teine näitas lisaks veel "mingeid saksa ja pransuse kanaleid". ainsad sati nimed mida ta oskas öelda olid Sirius ja Astra aga ei midagi täpsemalt
Viimati muutis hollow, 23:10, 05 Apr 2014, muudetud 3 korda kokku.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Sat'i üles seadmine

PostitusPostitas elit » 23:06, 05 Apr 2014

tigekala
Lugesin ja on meeles.

Minu poolt nimetatud kanalid on ainult 5E sati leidmiseks. See on ainuke sat, mida kindlasti vaadati (teisi ei tea).
Arvan, et need on ka tüünerisse sisseloetud, kuna nad on seal olnud juba aastaid.

Kui 5E on käes, siis on automaatselt selged kaks ülejäänud satti.

Edaspidi on juba küsija asi, mida ta tahab vaadata sisseloetud kanalitest või tahab muuta midagi (sh. ka satti).

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist