2m offset?

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
Kasutaja avatar
masa
Entusiast
Postitusi: 124
Liitunud: 09:48, 17 Okt 2003
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord

2m offset?

PostitusPostitas masa » 12:50, 17 Mär 2010

on keegi sellise panni endale muretsenud ja mis liini pidi.võib ka 1.8m olla.Ja kõige tähtsam - palju välja peab käima?

Kasutaja avatar
humanoid
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 11:52, 25 Sept 2008
Asukoht: valingu
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 6 korda

Re: 2m offset?

PostitusPostitas humanoid » 19:31, 17 Mär 2010

Vahepeal oli Merges 1.8 offset täitsa olemas, hind 5000 ja midagi peale ka...
[color=#800000]Panasonic TX-P50VT30E// 4G Telia TV // Ressiiver Yamaha R-N602

Kasutaja avatar
masa
Entusiast
Postitusi: 124
Liitunud: 09:48, 17 Okt 2003
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 2m offset?

PostitusPostitas masa » 21:07, 17 Mär 2010

kas mitte 1.6 polnd seal?

Kasutaja avatar
zzzzxxxx
Edasijõudnu
Postitusi: 67
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 2m offset?

PostitusPostitas zzzzxxxx » 21:12, 17 Mär 2010


Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
humanoid
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 11:52, 25 Sept 2008
Asukoht: valingu
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 6 korda

Re: 2m offset?

PostitusPostitas humanoid » 21:52, 17 Mär 2010

vahepeal oli ka 1.8 ,aga läks vist liiga kiiresti ära...
[color=#800000]Panasonic TX-P50VT30E// 4G Telia TV // Ressiiver Yamaha R-N602

Kasutaja avatar
masa
Entusiast
Postitusi: 124
Liitunud: 09:48, 17 Okt 2003
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 2m offset?

PostitusPostitas masa » 12:40, 18 Mär 2010

kas keegi tõi Poolast vahepeal, on nagu meelde jäänud.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: 2m offset?

PostitusPostitas ice » 08:57, 20 Mär 2010

masa kirjutas:kas keegi tõi Poolast vahepeal, on nagu meelde jäänud.

Pidime tooma aga asi jäi katki. Mul on üks 1,8m'ne plastikust offset müüa. Asi täna üleval Kakumäe kandis. Kui tuled ja võtad ise maha ja viid ära siis võiks ta sulle 2,5k'ga ära müüa.

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1942
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: 2m offset?

PostitusPostitas raivo » 15:58, 20 Mär 2010

No ei saa jätta "tõrvamatta" hr Õpetaja Ice. Kas pole ikka natuke palju küsitud plastkäkerdise pealt? Plast on plast ja selleks ta ka jääb. Mängib külmaga, praguneb ja tema täpsusest me ilmselt ei räägi. Ma saaks aru, kui tegu alumiinum offsetiga ja siis saaks ilmselt ka juba rohkem küsida, kui see 2,5K. Ahnus pidavat upakile ajama, teab vanarahvas rääkida. Vabandan, et Sinu müüki segan, aga ei saanud ka kirjutamatta jätta.
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
masa
Entusiast
Postitusi: 124
Liitunud: 09:48, 17 Okt 2003
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 2m offset?

PostitusPostitas masa » 19:17, 20 Mär 2010

ah, matsin selle motte praegu maha, suht kallid jh.Mitte et ice oma yle j6u kaib, aga kui juba siis korralik ja tundub,et eestist pole neid kahjuks kuskilt hetkel v6tta. siin yks koht ka veel:
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=73&id=594
kui keegi plaanib endale tuua, andku mulle ka teada :)

terv

Kasutaja avatar
teekas
Õpetaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12:37, 10 Juun 2003
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

Re: 2m offset?

PostitusPostitas teekas » 21:52, 21 Mär 2010

Üks 2,0 al. ofset vedeleb juba paar aastat. Kõik kinnitused olemas ja muu vajalik pudi valmis tehtud ja treitud. Seni ei ole viitsinud seda kolakat püsti panna. Kui sellel kevadel kah ei viitsi, siis müün maha. Oli plaan isegi korra pulber-värviga üle lasta, aga, ei ole aega ja tundub et kipub ka huvi kaduma.
Kui plaan müüki panna, siis loomulikult algatuseks foorumisse, kuid kindel see et 2500 seda ei müü. Asi selleks liialt hea ja kinnituseks vajalikke asju juba pea pool sellest summast tehtud. Kogu regullimine tehtud survelaagritele ja ka mastile istub antenni jalg kahe koonusrull-laagriga, mis ilmastikust loomulikult kaitstud tihenditega.
Elame-näeme kas tuleb veel satinduse/panninduse tuhin peale ja viitsin selle kolaka püsti ajada.
Eestis tean veel ühte sellist antenni. Astra 28'le tundub see olema maasikas.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: 2m offset?

PostitusPostitas ice » 12:07, 22 Mär 2010

vedrumuhv kirjutas:No ei saa jätta "tõrvamatta" hr Õpetaja Ice. Kas pole ikka natuke palju küsitud plastkäkerdise pealt? Plast on plast ja selleks ta ka jääb. Mängib külmaga, praguneb ja tema täpsusest me ilmselt ei räägi. Ma saaks aru, kui tegu alumiinum offsetiga ja siis saaks ilmselt ka juba rohkem küsida, kui see 2,5K. Ahnus pidavat upakile ajama, teab vanarahvas rääkida. Vabandan, et Sinu müüki segan, aga ei saanud ka kirjutamatta jätta.

Küll on tore, et sa kohe tead, milline plastik pann see on... Selgeltnägija oled või?
Minu pakutud pannil on metall-raam kogu panni ulatuses all. Kuhugi ta ei paindu ega mängi. Mina ise vaatasin selle panniga 28e'd poolteist aastat ja peale seda veel sõber kasutas seda ~aastakese. Väga hea ja täpne pann muide.

Ja muus osas kui sul on midagi isiklikku siis teeme seda palun kas PM'i vahendusel või näost näkku. Mul ei ole omateada au sind tunda aga seda võib muuta kui sul soovi.

Kasutaja avatar
malle
Entusiast
Postitusi: 138
Liitunud: 20:20, 09 Jaan 2009
    unknown unknown

Re: 2m offset?

PostitusPostitas malle » 15:38, 22 Mär 2010

...
Viimati muutis malle, 14:11, 29 Dets 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1942
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: 2m offset?

PostitusPostitas raivo » 17:27, 22 Mär 2010

ice kirjutas:
vedrumuhv kirjutas:No ei saa jätta "tõrvamatta" hr Õpetaja Ice. Kas pole ikka natuke palju küsitud plastkäkerdise pealt? Plast on plast ja selleks ta ka jääb. Mängib külmaga, praguneb ja tema täpsusest me ilmselt ei räägi. Ma saaks aru, kui tegu alumiinum offsetiga ja siis saaks ilmselt ka juba rohkem küsida, kui see 2,5K. Ahnus pidavat upakile ajama, teab vanarahvas rääkida. Vabandan, et Sinu müüki segan, aga ei saanud ka kirjutamatta jätta.

Küll on tore, et sa kohe tead, milline plastik pann see on... Selgeltnägija oled või?
Minu pakutud pannil on metall-raam kogu panni ulatuses all. Kuhugi ta ei paindu ega mängi. Mina ise vaatasin selle panniga 28e'd poolteist aastat ja peale seda veel sõber kasutas seda ~aastakese. Väga hea ja täpne pann muide.

Ja muus osas kui sul on midagi isiklikku siis teeme seda palun kas PM'i vahendusel või näost näkku. Mul ei ole omateada au sind tunda aga seda võib muuta kui sul soovi.


:D Eestimaa on pisuke. Küll varem või hiljem kokku trehvame. Minu plast pannidega kokkupuuted on aga paraku täiesti teised. Vähe sellest, et pragunevad ja mängivad, on naad üldjuhul ka väga ebatäpsed. Tavaliselt võrdub plastpann oma kasutegurilt üks number väiksema alumiiniumtaldrikuga.Ehk 2m plast -->1.8m alumiinium jne. Muidugi see ei ole rusikareegel ja ka alumiiniumpannide kvaliteet kõigub sinna tänna. Head ja korraliku plast antenni seni näinud ei ole ja kahjuks jään ikka truuks ka oma arvamusele plastist. Endale kohe kindlasti ei ostaks ja sõbrale ei soovitaks. Aga see on minu arvamus ja see ei pea ka kindlasti olema lõplik tõde. Solvata ja sigatseda polnud plaanis ja oma arvamuse avaldamine on ju vist meil veel foorumis lubatud? :)

Näiteks sellest Teeka pannist ma arvan küll hästi, kuigi ka seda pole minu silm näinud ja ka mitte sellest, et ma olen temaga reaalselt kohtunud ja tahaks nüüd foorumis hirmsasti talle pugeda. Lisaks olen Teekaga suht ühel meelel, et selle eest kannatab ka ilma häbenematta raha küsida, juhul kui ta selle ikka otsustab maha müüa.
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: 2m offset?

PostitusPostitas Henkka » 18:07, 22 Mär 2010

Lugupeetud foorumi liikmed,
mida te siin tühja asja pärast ikka nääklete?

Iga paraboolantenni kohta, sõltumata tema valmistamise materjalist ja meetodist (ja offset on lihtsalt osa palju suurema diameetriga otsefookusega antennist :wink: ) kehtivad mõned üldised reeglid:
- pinna kuju (profiili) erinevus ideaalse parabooli kujust võib olla maksimaalselt 1/10 lainepikkust,
ehk siis Ku diapasoonis umbes 2,5 mm (+ - 1,25 mm), siis on tagatud peegli maksimaalne efektiivsus
- kasutatav lainekoguja (feedhorn) peab olema vastav peegli f/d suhtele (fookuskaugus/diameeter)
Kui lainekoguja haarab liiga laia sektorit, saab peeglilt tulnud kasuliku energia kätte ja sellele lisaks hulga tarbetut maapinna taustamüra, mis muudab S/N suhte madalaks
Kui lainekoguja haarab liiga kitsast sektorit, jääb osa peegeldunud kasulikku energiat kasutamata ehk peegel oleks näiliselt tegelikust tunduvalt väiksem...

See pinna profiili täpsus peab säiluma Eestis levinud temperatuurivahemikus, ehk + - 1,25 mm üle kogu peegli - 25 C kuni +40 C puhul (päikese käes kuumeneb natuke ükskõik mis materjalist ja ükskõik mis värvi peegel).

Nii lihtne see asi ongi.
On selge, et alumiiniumantenni korral on temperatuurist tingitud profiilimuutused väiksemad kui plastiku puhul.
Aga lõppkokkuvõttes sõltub antenni efektiivsus põhiliselt ikkagi selle valmistamise täpsusest ja kasutatud tehnoloogiast, et mittesoovitud ebatäpsusi võimalikult väikeseks viia :mrgreen:

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1942
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: 2m offset?

PostitusPostitas raivo » 18:21, 22 Mär 2010

No plast on kurat plast, olgu või raudraamiga ja tugedega. Tahtsin kirjutada just, et ehk arvutilaua kõlaritele kõlbab, aga ka seal ikka vana hea puit teeb kordades si*ale plastikule ära. Ice kirjutas, et kokku pea 3 aastat kasutuses, aga mis saab 10 või 15 aasta pärast? Ja seda meie ilmastikus -30 kuni +30 ?

Ah mis seal ikka. Kellele ema, kellele tütar. Avaldasin lihtsalt oma arvamust. Peace :D
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist