Küsimus tänapäevaste telekate salvestusvõimekuse kohta

Kasutaja avatar
Stn
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02:00, 31 Okt 2007
    unknown unknown

Küsimus tänapäevaste telekate salvestusvõimekuse kohta

PostitusPostitas Stn » 13:52, 07 Veebr 2013

Küsimus oleks eelkõige kaabeldigi (DVB-C) kasutajatele, vabandan kui siin foorumis juba arutatud: paljud uued telekad oskavad USB meediale salvestada. Kas see toimib näiteks STV kaabeldigi puhul ka nii, et märgin elektroonilisest telekavast saated, mida soovin salvestada ja teler teeb õigetel päevadel ja kellaaegadel automaatselt ülejäänu?

Prioriteet oleks uus telekas, mis ülaltooduga hakkama saab, aga võib soovitada ka seda oskavat DVB-C boksi või miks mitte ka arvutikaarti (viimasel juhul peaks olema võimalus kuidagi ka vaatajakaart ühendada?).

Tänud kaasamõtlemast!

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 722
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Küsimus tänapäevaste telekate salvestusvõimekuse kohta

PostitusPostitas xxmen » 15:23, 07 Veebr 2013

Ei tohiks olla probleemi, kui teler omab DVB-C tuunerit ja salvestusfunktsiooni. Konkreetse mudeli manual annab muidugi kõige täpsema vastuse.
Kui sellele USB-meediale salvestatud asju soovitakse vaadata mõnes teises teleris, arvutis või salvestist redigeerida, võib see probleemseks osutuda. Ei julge väita, et see kõigi telerite puhul nii on, kuid vähemalt osa neist tekitab salvestise viisil, mis lubab seda vaadata vaid sessamas teleris.

Arvutikaarte on ka selliseid, millele saab lisada dekooderiva mooduli. Vähemalt DVB-S kaarte on selliseid, DVB-C osas nii kindel pole. Aga kaardilugemise arvutis peaks saama lahendada ka ID-kaardi lugeja ning sobiva tarkvaraga.


Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 479
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Küsimus tänapäevaste telekate salvestusvõimekuse kohta

PostitusPostitas kalvis » 20:18, 07 Veebr 2013

Arvutikaartidega on nii, et soodsa hinna tõttu on mõttekam osta igale liigile (S, T, C) oma kaart.
On ka hübriidkaarte, mis oskavad mitut (hind hübrriid=eraldi S + eraldi T) aga kasulikum on eraldi osta (arvutivõrgus saavad salvestised pärast ikka ühtemoodi kokku), kuid eraldi saab kahte samal ajal vaadata, hübriidi koos mitte.
Sõltub, tüüpsemad kodeeringud arvutikaartidel pidi olema vaatajakaardi automaatse uuenduse võimelisemad aga kindel pole.
Arvutikaardi salvestist saab igal juhul ükskõik kus on dekoodri toetus olemas, vaadata.
Id kaardi lugeja + arvutikaart ja seni võtnud vaatajakaardi kanalid lahti. Arvutikaart ongi just kasutusel salvestamise pärast. Saab isegi vaadata samaaegselt 4 kanalit aga prose võhma on jätkunud 2 SD kanalile (arvuti videokaardil on 2 väljundit tavaliselt, seega üks pilt ühele ja teine teisele...).
Arvutikaardi peamine miinus on väiksem kasutusmugavus, kuigi pult toimib siis algkäivitus ja väljumine võib ikka vajada klaviatuuri ja hiire abi (tugitoolis saab edukalt puldiga kanaleid vahetada ja helitugevust keerata). Advanced kasutaja veel mitme softi kasutamise vajalikkus (aka salvestus ühega mugav, vaadata teisega ja kolmandaga tegeleda katsetamistega..)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline