Müügis olevad Full HD telekad

Kasutaja avatar
JohnT
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 02:00, 07 Veebr 2006
Asukoht: Tartumaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas JohnT » 20:34, 14 Apr 2008

Palun targematelt abi.
Valisin endale välja Samsung M87 pildikasti. Käisin poodides pakkumisi uurimas. Euronicsis päris hea diil hetkel, hind 20k ja kaasa DVD salvestaja väidetava väärtusega 6k.
Samas oli ka F86 hinnaga 26k(dvd kaasa)
Hakkasin siis müüjaga rääkima. Väitis, et kui osta HD telekas, siis juba F86. Muidu teeb samsungi mudel R82 ka sama ära. Et kui juba full HD võtta, siis F86. Nii et ma nüüd ei teagi. Kas teen M87 ostes halva ostu???

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas mønster » 10:48, 15 Apr 2008

JohnT kirjutas:Palun targematelt abi.
Valisin endale välja Samsung M87 pildikasti. Käisin poodides pakkumisi uurimas. Euronicsis päris hea diil hetkel, hind 20k ja kaasa DVD salvestaja väidetava väärtusega 6k.
Samas oli ka F86 hinnaga 26k(dvd kaasa)
Hakkasin siis müüjaga rääkima. Väitis, et kui osta HD telekas, siis juba F86. Muidu teeb samsungi mudel R82 ka sama ära. Et kui juba full HD võtta, siis F86. Nii et ma nüüd ei teagi. Kas teen M87 ostes halva ostu???

f86-l on ainult see vahe, et tal on 100hz tehnoloogia kasutusel - tehakse vahekaadreid - muu on sama. kuid päris usaldusväärse testi andmetel see 100hz teeb pildi kehvemaks, mõistlik on see välja lülida ja saadki f86 hinnaga m87-e. pigem on diagonaal määrav, kas fullhd võtta või mitte. 40" peab suht lähedalt jälgima, et 1080 detaile pixeli resoni näha. ma enda oma vahetasin 52" vastu välja. mul suht suur tuba ja ehk 70" oleks ideaalne, kuid nood on veel maru kallid. paari aasta pärast ehk..

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas dvbstats » 13:32, 15 Apr 2008

JohnT kirjutas:Valisin endale välja Samsung M87 pildikasti.


Kas see on läikiva ekraaniga?

Mina soovitaks läikiva ekraaniga telekatest eemale hoida.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas mønster » 14:22, 15 Apr 2008

dvbstats kirjutas:
JohnT kirjutas:Valisin endale välja Samsung M87 pildikasti.


Kas see on läikiva ekraaniga?

Mina soovitaks läikiva ekraaniga telekatest eemale hoida.

see on kahe otsaga asi. mul praegu laua peal 2 muidu täiesti sarnast sony kuvarit, 1 on vanem ja mati ekraaniga, teine uuem versioon ja läikiva ekraaniga. läikiva ekraaniga kuvaril on värvid kuidagi kirkamad ja must "mustem", samas läikiv ekraan peegeldab rohkem. näiteks plasmad on ka läikiva ekraaniga ja värvid seetõttu (kuigi mitte ainult seetõttu) mati ekraaniga lcd-dest kirkamad.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Lemmy
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 12:27, 12 Veebr 2008
    unknown unknown

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas Lemmy » 14:52, 24 Apr 2008

Hei.
Nüüd on juba Samsungi uue seeria telekad (A5xx, 6xx) saadaval. Pole vist neid vanu enam mõtet väga piidelda, kui just sigaodavalt kätte ei anta.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas mønster » 15:29, 24 Apr 2008

Lemmy kirjutas:Hei.
Nüüd on juba Samsungi uue seeria telekad (A5xx, 6xx) saadaval. Pole vist neid vanu enam mõtet väga piidelda, kui just sigaodavalt kätte ei anta.

minu teada on samsal a55jne-seeria lcd-d usa/kanada mudelid, mis erinevad euroopa mudelitest selle poolest, et neil on integreeritud ATSC-tüünerid.

Kasutaja avatar
satDX
Entusiast
Postitusi: 176
Liitunud: 03:00, 19 Aug 2005
Asukoht: Tampere
    unknown unknown

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas satDX » 19:50, 24 Apr 2008

mul jäi silm peale panasonic'ule, TX-37LZD800
kuna praegune on ka pana 32' kineskoop, muuseas väga teravasilmne-müravaba pilti näitab ainult astra saksa kanalitel nagu ZDF, WDR .. ka SKY ja osa prantsuse pilte on prügivaba aga maapealne digi, eriti eesti kanalid, soome omad vähem on selgelt nähtava taustakohinaga
loogiline jätkata panasoni'u leeris kui HD video tuli ka samalt valmistajalt ehk siis HDC-SD9

saksas ja uk-s on see lcd mudel juba ka müügis

kes veel panat kasutab, kogemusi..

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas Henkka » 22:49, 24 Apr 2008

Sai ostetud K-salongist reklaami põhjal Full HD 37" Grundig 37-7750.

Puudus - ainult üks HDMI sisend, aga komponentsisend on ka, nii et ei hullu
Veel suurem puudus - pildi formaatide ümberlülimisest ei jaga see isend ei ööd ega mütsi (disclaimer - võibolla pole ma ise osanud seda õieti konfigureerida)

Eelis - väikeses korteris on 37" väga OK suurus
Suurem eelis - selle full HD pilt on just nii nagu peab - sai proovitud Premiere HD testsaatega (salvestatuna USB kõvakettale), puuduvad ka mõned plasmaga nähtavad "artefaktid"

Hea asi - esimest korda kuulen telekat, kus heli on originaalvaljukatega täiesti kuulatav
Kohe selle aspektiga seotud puudus (noh, see niske vaese mehe värk :cry: ) - elektrilist audio väljundit ei ole, on aga optiline audio väljund :mrgreen:

Kuna ei ole vastavat ressiiverit, siis jälle jama...

Üldkokkuvõte hetkemuljete alusel - selle raha eest on Full HD pilti täiega.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas faas » 23:22, 24 Apr 2008

Henkka millistest plasma vigadest sa kirjutad,ma neid full hd lcd-sid vahtinud küll näiteks sellel P hd kanalil lcd pilti vaadates plasteliini efekt mida plasmal pole st piirjooned pole nii täpsed.Sorry aga pane kaks telkut kõrvuti ja läbi hdmi jägaja sama signaal sisse ja vaata 0,5 meetri kauguselt.See muidugi minu isiklik arvamus ja isiklik kogemus.Muide full HD PLASMA 42 tolli saab kätte juba 23 tuhat kopkaid peale.Krt teab kas ka hea aga siiski. :) Muide minu oma sõõb 1080p ilusti,lust vaadata. :)

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas Henkka » 23:45, 24 Apr 2008

Ei muud kui minu konkreetne Hitachi plasma tekitab värvide "fadingu" (näiteks saate lõppedes värvide "mahahajutamise" puhul) imeliku värvide astmelise efekti. Raske kirjeldada - näidata oleks lihtsam :mrgreen:
Esmalt mõtlesin, et see on HD signaali allika - K... tuuneri viga (valmistaja nimi ja SAT HDTV tuuneri mark ei ole ju olulised) aga võta näpust - K-salongist pärit Grundigi 1980x1020 LCD ei oma seda efekti pildis.

Ilmselt on tegu Hitachi konkreetse mudeli mingi anomaaliaga. Aga ega see eriti ei häiri.
Olen liiga laisk, et neid kahte telekat kõrvuti vedada :mrgreen:
Tegelikult on see ka paras logistiline ülesanne, seega jääb ära.

Ja kuna kaks suht OK telekat juba toimivad, siis niipea neid nüüd ei vaheta.
Nagu Tõnisson kultusfilmis ütles: " raha - nagu õieti ju polegi teist" :mrgreen:

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas mønster » 14:49, 25 Apr 2008

faas kirjutas:..Muide full HD PLASMA 42 tolli saab kätte juba 23 tuhat kopkaid peale.Krt teab kas ka hea aga siiski. :) ...

konkreetselt, mis plasma see selline on?

Lemmy
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 12:27, 12 Veebr 2008
    unknown unknown

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas Lemmy » 14:57, 29 Apr 2008

mønster kirjutas:
Lemmy kirjutas:Hei.
Nüüd on juba Samsungi uue seeria telekad (A5xx, 6xx) saadaval. Pole vist neid vanu enam mõtet väga piidelda, kui just sigaodavalt kätte ei anta.

minu teada on samsal a55jne-seeria lcd-d usa/kanada mudelid, mis erinevad euroopa mudelitest selle poolest, et neil on integreeritud ATSC-tüünerid.

Mulle tundub, et sa ajad midagi segi.
Siin on uued (selle aasta mudelid) ka kenasti kirjas. LExxA33x, 45x, 55x, 65x. 7. ja 9. seeria tulevad vist veidi hiljem selle aasta jooksul.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas mønster » 16:21, 29 Apr 2008

Lemmy kirjutas:
mønster kirjutas:
Lemmy kirjutas:Hei.
Nüüd on juba Samsungi uue seeria telekad (A5xx, 6xx) saadaval. Pole vist neid vanu enam mõtet väga piidelda, kui just sigaodavalt kätte ei anta.

minu teada on samsal a55jne-seeria lcd-d usa/kanada mudelid, mis erinevad euroopa mudelitest selle poolest, et neil on integreeritud ATSC-tüünerid.

Mulle tundub, et sa ajad midagi segi.
Siin on uued (selle aasta mudelid) ka kenasti kirjas. LExxA33x, 45x, 55x, 65x. 7. ja 9. seeria tulevad vist veidi hiljem selle aasta jooksul.

see see on, kui mudeli nime välja ei viitsi kirjutada: ma arvasin, et sa kirjutad LNxxA55X telekatest.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas faas » 21:32, 29 Apr 2008

mønster kirjutas:
faas kirjutas:..Muide full HD PLASMA 42 tolli saab kätte juba 23 tuhat kopkaid peale.Krt teab kas ka hea aga siiski. :) ...

konkreetselt, mis plasma see selline on?


PANASONIC TH-42PZ81E Plasma .Pole oma silmaga näinud aga ok pidi olema.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Müügis olevad Full HD telekad

PostitusPostitas peeter3000 » 22:04, 29 Apr 2008

DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist