Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD plaadi

Käesolev foorum on mõeldud vaid ostuabi saamiseks ja hinnapäringute tegemiseks.
Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD plaadi

PostitusPostitas Carat_EST » 16:48, 11 Aug 2014

Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD plaadi (või ka mõne CVD - China VD plaadi) oma mängijate
(DVD ja BR) testimiseks.

Ideaalis võiks tegu olla ikka mitmekanaliheliga kvaliteetsalvestustega.

Kõik ettepenekud teretulnud

Carat

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas tigekala » 19:59, 11 Aug 2014

Tere.
Mul on originaal Video CD - "Queen in Budapest", esimene osa, 1987 Queen Films Ltd.
Mingit muud kirja mitmekanalise heli kohta kuskil pole kui - Video CD 2.0.
Ja mitmekanalist kodukino mul kah pole. Viskasin sellise Pioneeri oma, juba 1999. suvel aknast välja.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas satik » 20:56, 11 Aug 2014

VideoCD 2.0 märgib konteineri spetsifikatsiooni versiooni, heliga sellel markeeringul pole midagi pistmist.
Mulle pole tööstuslikku VCD'd ruumilise heliga kunagi ette jäänud, SVCD aga oli formaat mida ametlikult polegi Eestis liikvel olnud. Kahjuks ei mäleta enam kas oli võimalik SVCD külge mõni DD helirada pookida või mitte, kuigi sai nendega tegeldud eelmise sajandi lõpus küll päris omajagu. Kuna DVD tuli siis juba peale, polnud mingit mõtet neid piiratud formaate elustada, kuigi tore aeg oli, mul isegi Playstation1 mängis neid maha 8) .
Peale kõike hakkasin siis tegelema DivX koodekiga, seda siis ligi pool aastat enne kui maailm sellest kuulis, arusaadavalt muutus SVCD ebaoluliseks.

Täna oodata BR mängijalt SVCD tuge... ma pole päris kindel...

Need kes küsivad mis krt need üldse olid, siis neile teadmiseks: VCD ehk Video Compact Disc oli CD toorikul baseeruv formaat mis kasutas pildi pakkimiseks MPEG-1 koodekit, SVCD aga oli Super Video Compact Disc, kus kasutati samuti CD toorikut kuid video koodek oli MPEG-2 nagu tollal uusimal DVD'l.

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas Carat_EST » 21:15, 11 Aug 2014

Tere

Kas ja kuidas see võiks (nädala lõpuks või järgmise alguseks) minuni jõuda
(Tallinnasse / Harjumaale)?

Ega mõnda SVCD plaati pole?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas tigekala » 21:18, 11 Aug 2014

Kui see küsimus on mulle, siis arvatavasti SmartPostiga, mis maksab... ja ma parema meelega siiski müüks...
Helista - 56200136, Tarmo
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas Carat_EST » 21:24, 11 Aug 2014

Teadaolevalt on Eestis mõlemaid liikunud kui Taist ja mujalt Aasia reisidelt kaasa toodud ingliskeelsete lauudega karaokeplaate. VCD-sid rohkem, SVCD-sid harvemini.
VCD toetab 2.1 audiot (Dolby Pro Logic).
SVCD kuni 5.1 audiot

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3255
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas 0000 » 21:36, 11 Aug 2014

Neroga saad neid ise ka kõrvetada:
http://forum.my.nero.com/index.php?showtopic=11508

Ja TS-Doctoriga eelnevalt suvalise ts-laiendiga faili ette valmistada kas siis VCD, SVCD või Bluray tarvis, et siis Neroga plaat valmis teha. Kindlasti on teisigi tarkvaraprogramme aga siinpool on mainitud programm selleks ja muuks soetatud (tegelikult ei ole ma ühtegi proovinud kõrvetada aga selline võimalus on seal olemas).

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas Carat_EST » 22:39, 11 Aug 2014

0000 kirjutas:Neroga saad neid ise ka kõrvetada


Jah ma tean seda. Aga otsin just tehasetoodet. Seerias pressitut.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas satik » 23:07, 11 Aug 2014

Carat_EST kirjutas:Teadaolevalt on Eestis mõlemaid liikunud kui Taist ja mujalt Aasia reisidelt kaasa toodud ingliskeelsete lauudega karaokeplaate. VCD-sid rohkem, SVCD-sid harvemini.
VCD toetab 2.1 audiot (Dolby Pro Logic).
SVCD kuni 5.1 audiot

Neid käestkätte reisilt tooduid ei saa pidada "ametlikeks" (sellist sõna ma kasutasin), nendeks on seesugused mis olid kohalikes poodides müügil. Ma olen Eestist poodidest ostnud 10-15 VCD'd, esimene neist on tänaseni alles ajastu meenutuseks ("The Naked Gun" Leslie Nielseniga), see oli muide monoheliga veel. Kuna SVCD oli rohkem Hiina kohalikule turule mõeldud ja ka seal arendatud, siis neid "ametlikult" ei saanud müügikohtades olla.

Kui SVCD lubas 5.1 heli siis on hea. Mis point sellel aga oli, kui selle heli saamiseks tuli tegelikult rippida DVD - kui aga juba DVD sai ripitud, milleks teda tükeldada CD meediale... divx oli ses mõttes toredam et asi säilis ühes tükis, ka DD heliga.

Tsunami Encoder oli üks esimesi softe mis pakkus laiemalt SVCD valmistamist. Arenduse käigus osales selle loomisel ka mõni eestlane muideks, mul võivad olla isegi mõned beetad järel kuskil arhiivis sellest ajast. Mingil eluhetkel implementeeriti sellesse koodrisse Sony MPEG-2 plugin (sellest tõusis omajagu madinat) ning visuaalselt oli pilt siis päris korralik.

Huvitav on lugeda et veel tänagi SVCD mingil kujul saab harrastada, mingiteks klippideks võib seda moodust ehk kasutada kui seadmed toetavad. See toetus aga võib niru olla sest SVCD resolutsioon pole ju dvd-video või BR süsteemis kompatiibel (naljakas 480x576). Omamoodi küsimus on see kas BR mängija aksepteerib seda CD toorikul või peab selle tegema dvd toorikule. Siit tõuseb aga mulle omakorda huvitav moment - kuna SVCD jaoks oli tarvis teha heli 44,1kHz mitte 48kHz nagu reeglina videos kombeks, siis mida saaks korraldada dvd toorikul videoga kus heli võiks olla resämplimata CD kvaliteedis... Ja seejuures oleks huvitav teada kui suur võib see fail siis dvd plaadil olla :?: .

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas tigekala » 23:14, 11 Aug 2014

Igatahes see originaal Video CD - "Queen in Budapest", esimene osa, 1987 Queen Films Ltd., Philipsi DVD mängija peal mängib.
Kas mängib ka Blu Ray mängija/salvestaja peal, seda ma ei tea.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas satik » 23:23, 11 Aug 2014

VCD kindlasti võiks mängida viilipsi peal - ta ju pealegi VCD litsensi hoidja, aga küsimus on on just SVCD kohalt. VCD on lahja variant korralikust VHS salvestusest, see pole mulle erilist pinget pakkunud.

Ma otsisin selle esimese VCD kah üles... Peal on kiri - This disc requires a CD-i Digital Video Cartridge. Tehtud aastal 1993 Paramount Pictures'i poolt, tont teab mis kärtritzi ta tahtis, mul mängis ta tollaste asjade peal küll. Praegustele polegi proovinud.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas tigekala » 23:29, 11 Aug 2014

Carat_EST sai juba selle... ja see oli mul ka ainuke Video CD. Super Video CD plaatidest ma ei tea midagi.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas satik » 23:42, 11 Aug 2014

Carat_EST, ära siis pea paljuks siia teada anda mis ja kuidas mängisid.

Mind hakkas aga isegi huvitama kuidas BR maailm SVCD materjal suhtuks. Kui ühelt poolt on piduriks imelik kuvaformaat, siis teiselt poolt on ka piduriks "vale" sämplingusagedus, sest kui pildiga saadaks hakkama, heliga ei pruugi. Põhjuseks see et dvd meedia korral eeldatakse automaatselt video avastamise korral et heli peab olema 48kHz, mitte 44,1kHz nagu failis oleks. Et kui üldse mängib siis äkki natuke kiiremini kui peaks 8)

Kui kopp muust ees on siis proovin ära katsetada (100% lubada ka ei julge - äkki ei leia enam sobivad softikooslust kokku).

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas Carat_EST » 14:11, 12 Aug 2014

Kahjuks pole veel leidnud ühtegi SVCD plaati.

Kasutaja avatar
arkoko
DigiTVfänn
Postitusi: 949
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: 59°26'N 24°45'E
    unknown unknown
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Soovin laenata või osta mõne tööstusliku VCD ja SVCD pla

PostitusPostitas arkoko » 14:27, 12 Aug 2014

Tundub, et selle leidmisega läheb raskeks:

4.2 Where could I buy commercially produced SVCD discs? Are there any online SVCD shops in the Internet?
Good question. I don't currently know of any. If you do, please e-mail me more information about them

Viide
{Amiko Viper 4k}{Triax 1,1m}{Supreme Intelligent Dark Motor All Metal DiSEqC USALS, 85°E-30°W}{Pana Plasma}

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist