1. leht 8-st

Sat tv komplekt

Postitatud: 23:10, 16 Sept 2013
Postitas ifffff
Tekkis mõte, et võiks ka majapidamises olla võimalus vaadata erinevaid taevakanaleid. Siin on küll mitmeid taolisi teemasi komplekti ostuabi kohta, kuid päris õigeid vastuseid enese jaoks siiski ei leidnud. Seega uurin mida siinne "tarkade klubi" soovitab

Taldrikuks mõtlesin soetada t90 toroidi, saaks korraga vaadata suht laia nurga all erinevaid satelliite.Esialgse plaani järgi 36E-5w Kuigi maja on maal, ei taha et maja mitme taldrikuga näeks välja naga NASA baas.

Millised LNB-d peaks soetama? On neil reaalses elus suurt vahet? Peale selle, et 36E jaoks läheb ringpolarisatsiooniga ja ülejäänud universaal? Kas paljukiidetud Inverto Black Ultrat ka eestis müüakse? Netist ei suutnud igatahes leida. Alpsi LNB-d võtavad vähem ruumi kui teised nn laia otsaga. Kas peenem LNB tähendab ka seda et tal on tehtud mööndusi tundlikkuse osas?

Milline diseqc lüliti? ( võiks olla ju varuga, mine tea äkki tuleb isu laduda terve posu lnb-si taldriku ette)

Milline tüüner oleks hea hinna/võimaluste suhtega ( 1000 eurost dreami ostma ei plaani hakata) Golden Media Unibox2 näiteks?
Tüüner peaks võimaldama vaadata dvb-s2 ja dvb-t2 kanaleid, ehk siis kombotüüner. On see võimalik üldse, et pistan zoomi kaardi sisse ja vaatan ühe tüünriga sat tv ja ka tasulisi eesti kanaleid. Salvestamise võimalus pole eluliselt oluline lisa minu jaoks. Tüüner peaks ka võimaldama vaadata sat tv kodeeritud kanaleid.

Arvamusi ideid ettepanekuid?

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 15:39, 17 Sept 2013
Postitas kokku123
ifffff kirjutas:Millised LNB-d peaks soetama? On neil reaalses elus suurt vahet? Peale selle, et 36E jaoks läheb ringpolarisatsiooniga ja ülejäänud universaal? Kas paljukiidetud Inverto Black Ultrat ka eestis müüakse? Netist ei suutnud igatahes leida. Alpsi LNB-d võtavad vähem ruumi kui teised nn laia otsaga. Kas peenem LNB tähendab ka seda et tal on tehtud mööndusi tundlikkuse osas?

Vahe ikka on olemas, eriti nõrgema signaaliga sattide osas. 1 peaga näed aga teisegi enam ei pruugi näha (või näed vähem kanaleid)
http://www.digi-shop.ee neid vahepeal müüs aga hetkel tundub kodukas üldse maas olevat.
Ise ostsin ebayst sellelt müüjalt. Tuli suht sama hind mis eestist osta.
http://www.ebay.co.uk/itm/INVERTO-BLACK ... 2c6dd9adab Hetkel seal saadavus 0 ja sellest ka selline ulmehind. Lattu neid juurde tuleb siis muutub hind taas normaalseks.
Ise olen Inverto usku (Nüüdseks kõik pead invertode vastu vahetatud), samas mõni teine jälle väidab et miski muu on parem. Üldiselt netist lugeda siis ega Inverto Black Ultrast suurt miskit paremat ei leia mõistliku hinnaga.

ifffff kirjutas:Milline diseqc lüliti? ( võiks olla ju varuga, mine tea äkki tuleb isu laduda terve posu lnb-si taldriku ette)
Oleneb palju sa neid LNBsi sinna topid. Kui ikka võimalikult palju siis ehk http://www.lobster.ee/sat/index.php?bm= ... nodeID=443

ifffff kirjutas:Milline tüüner oleks hea hinna/võimaluste suhtega ( 1000 eurost dreami ostma ei plaani hakata) Golden Media Unibox2 näiteks?
Tüüner peaks võimaldama vaadata dvb-s2 ja dvb-t2 kanaleid, ehk siis kombotüüner. On see võimalik üldse, et pistan zoomi kaardi sisse ja vaatan ühe tüünriga sat tv ja ka tasulisi eesti kanaleid. Salvestamise võimalus pole eluliselt oluline lisa minu jaoks. Tüüner peaks ka võimaldama vaadata sat tv kodeeritud kanaleid.

Kui soovid nii T2 kui S2 siis Golden Media Spark Triplex.
Senimaani pole driim suutnud ka oma 1000 eurostele mudelitele T2 tüünerit sisse istutada.
Ise katsetanud pole, kuid peaks saama ka zuumi kanaleid vaadata, samuti teeb seda, mida soovid, ka sat kanalite puhul.
http://www.lobster.ee/sat/index.php?bm= ... nodeID=409

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 17:24, 17 Sept 2013
Postitas elit
Nii on parem.

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 17:51, 17 Sept 2013
Postitas ifffff
Nojah, selle kalossile kullast nööpidega oli tegelikult see mõte, et kui antenn on nõrgem, siis ehk parem LNB kompenseerib seda.
Mootorajam ei sobi, sest on kunagine tulevikuplaan panna majja 2 tüünrit. Lisaks sellele häiriks tugevalt ooteaeg mootori järel. Mugavus ikka ennekõige.

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 18:07, 17 Sept 2013
Postitas elit
Nii on parem.

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 18:46, 17 Sept 2013
Postitas ifffff
Nii kodust ära ma elektro ja raadiotehnikas pole, et arvaks antenni vastuvõetavat kiirgust võimendama. Samas ma maja külge mitut antenni ei taha. Seega muud võimalust kui T90 nagu ei näe. Olen siinseid teemasi omajagu sirvinud ja on jäänud arusaam, et 1100mm multifeed vs t-90 multifeed on pea sama tulemusega, viimane lihtsalt võimaldab seda väheke laiema nurga all ette võtta. BU LNB pole kinnisidee vaid jäi silma et on hea.

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 19:35, 17 Sept 2013
Postitas faas
elit kirjutas:Juhiksin tähelepanu mõningatele vasturääkivustele.

T90 ja Black Ultra nagu ei sobi eriti hästi kokku, sest T90 on nõrk antenn (kuid haarab tõesti palju satte) samas kui Black Ultra on mõeldud fännamiseks tublisti (mitu korda suuremate) antennidega, et saada kätte väga nõrkade signaalidega satte, st. T90 puhul nagu õmbleks kalossidele kullast nööbid.


:shock: See on küll nüüd tiba naljaks väide ja pole päris tõsi, loetakse netist asju kokku ja võetakse puhta kullana. :D Isiklik kogemus olemas ja pole sellel T90 (lnb ääres) mingit vahet näiteks 110 Triaxi panniga LNB fookuses 28,2 need mis tulevad 110 Triaxiga tulevad kah T90-ga ja signaali tugevuses mõni % pole oluline. See mis LNB keegi ostab on tema uskumuse asi ja kes tahab head ostab BU kes tahab käib kah varianti see ostab siis ... :D

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 19:44, 17 Sept 2013
Postitas valgekotkas
elit kirjutas:Vale on arusaam, et antenn võimendab signaali. Midagi ta ei võimenda, vaid püüab vähem või rohkem kiirte energiat, mis muudetakse LNB-s nö. signaaliks.
kui tahad "tarka panna" siis ära kirjuta shamaani monoloogi kokku - kass püüab hiiri :lol:

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 20:30, 17 Sept 2013
Postitas elit
Kõik.

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 20:54, 17 Sept 2013
Postitas Henkka
Üks väike ääremärkus... Sõltub kui täpne selle 110 offseti geomeetria ise on ning kui hästi on LNB selle peegli fookusesse saadud.
Kui juhtub olema "natuke vildakas" 110 cm offset siis ongi nii et täpse geomeetriaga T90 on (ligikaudu) sama hea kui kehvakene 110 cm offset.

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 21:49, 17 Sept 2013
Postitas mustkass
T 90 : 36e-1,0w - 10 pead,tüüneriks soovitaks siiski DM HD vastuvõtjat või VU+Uno,Duo,kui nii suur soov DVB-T2 järele või talle ju pulga taha panna,näitab muidugi ka meie DVB-T-d.
http://www.pctvsystems.com/Products/Pro ... fault.aspx

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 22:36, 17 Sept 2013
Postitas tramm
Mul on katusel Toroidal T90 14 peaga 42E kuni 8W, neist 4 Inverto Black Ultrad. Samuti on Golden Media DiseqC Mootoriga Triax110 koos Inverto Black Ultra peaga , liigub 80E kuni 45W. Esialgsel hinnangul on Triaxi signaal tugevam umbes 4 dB oleneb kanalist. Näiteks ei saanud ma T90-ga Hellassatti 39E kätte ja Amos 4W Ukraina kanalid polnud päeval nähtavad. Mootori juhtimine DM800HDga on aga veidi kapriisne.

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 22:58, 17 Sept 2013
Postitas mustkass
tramm kirjutas:Mul on katusel Toroidal T90 14 peaga 42E kuni 8W, neist 4 Inverto Black Ultrad. Samuti on Golden Media DiseqC Mootoriga Triax110 koos Inverto Black Ultra peaga , liigub 80E kuni 45W. Esialgsel hinnangul on Triaxi signaal tugevam umbes 4 dB oleneb kanalist. Näiteks ei saanud ma T90-ga Hellassatti 39E kätte ja Amos 4W Ukraina kanalid polnud päeval nähtavad. Mootori juhtimine DM800HDga on aga veidi kapriisne.


No ega sul 42e pealt ka kõik ei tule.Amosest pole mõtet rääkidagi seal ka osad ikka väga nutuse signaaliga.8W on muidugi tugev aga sealt pole nagu midagi vaadata...

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 23:20, 17 Sept 2013
Postitas tramm
42E pealt vaatan põhiliselt lahtist kanalit Hits NR1. Triax110-ga on signaal 12,5 dB, T90 näitab 8,2 dB. Mõlemad pead Inverto Black Ultrad. Triaxil on pea fookuses, aga T90-l kõige äärmine. Sisse loeti üle 500 kanali, osad vist raadiod.

Re: Sat tv komplekt

Postitatud: 23:33, 17 Sept 2013
Postitas mustkass
tramm kirjutas:42E pealt vaatan põhiliselt lahtist kanalit Hits NR1. Triax110-ga on signaal 12,5 dB, T90 näitab 8,2 dB. Mõlemad pead Inverto Black Ultrad. Triaxil on pea fookuses, aga T90-l kõige äärmine. Sisse loeti üle 500 kanali, osad vist raadiod.


Millega luges üle 500 teenuse Triax või T90,mis pea T90-l keskpaigas on?