Soovin abi kõlarite valimisel

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas satik » 19:25, 16 Mär 2014

linni, oletame mul on kõlarid tundlikusega 102dB aga hind on 1000 juudirubla - siis nagu ei mängi välja? Või kuidas see hind kõik nii automaagiliselt ära sobitab?

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas tigekala » 19:31, 16 Mär 2014

Ta ju vastas - siis ei mängi välja. Siis PEAD supaka juurde ostma smile112 kui eesmärgiks on filmide vaatamine jne.

Mina saan aru nii - kui eesmärgiks pole filmide vaatamine, siis pole ka supakat vaja.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas satik » 19:42, 16 Mär 2014

Ma ootaks just linni argumente. Kas määrav on tehnika tase, või selle hind. Pidada ju saama kompenseerida...

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6956
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas mustkass » 20:06, 16 Mär 2014

Mul küll üks Sony supakanäru aga ainult vahest filmide vaatamiseks,tavamuusika kuulamiseks pole supakat vaja,mul ressil üks nupp selle jaoks nimelt "loudness" smile174
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3256
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    unknown unknown
On tänanud: 221 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas 0000 » 20:26, 16 Mär 2014

Subwoofri soovitaksin oma kogemuste põhjal sellest firmast:
http://www.polkaudio.com/products/stereo-and-hi-fi/
Hea kõlaga olid, aga loomulikult tuleb subwoofrit oma kõrvaga kuulata. Minul kodus seda pole ja põhjus on sama, mis Henkkal (et ei saa lubada, et häiriksin sellega naabreid).

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas linni » 21:52, 16 Mär 2014

satik kirjutas:linni, oletame mul on kõlarid tundlikusega 102dB aga hind on 1000 juudirubla - siis nagu ei mängi välja? Või kuidas see hind kõik nii automaagiliselt ära sobitab?


Ära hakka pihta. Saad aru küll, mida ma silmas pidasin. See teema on üleilmsetes foorumites nii ära nämmutatud, et pole mõtet mingit kismat siin jälle alustada. You get what you pay for.

Kala, muusika kuulasmiseks ning filmide vaatamiseks peaks tegelikult olema kaks eri konfiguratsiooniga komplekti. Saab ka ühega hakkama, aga maksab palju. Kõik oleneb sellest, millist kvalteeditaset ootad.
Samas, mõni ostab Euronicsist 200 eurose plastikust "kodukino" ja on elu lõpuni õnnest märg.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas tigekala » 21:57, 16 Mär 2014

linni kirjutas:Kala, muusika kuulamiseks ning filmide vaatamiseks peaks tegelikult olema kaks eri konfiguratsiooniga komplekti.
Saab ka ühega hakkama, aga maksab palju. Kõik oleneb sellest, millist kvalteeditaset ootad.
Ära hakka pihta.
Ma viskasin kodukino komplekti ca 15 aastat tagasi aknast välja. Kõik oli Pioneer, v.a. DVD mängija, mis oli Panasonic.
Viimane maksis tollel ajal 8000 krooni.

Kui küsid, miks seda tegin, siis vastan ausalt - Mu puhastverd ja valge pärslane, Philippe Ludwig, kartis seda möla.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas linni » 22:19, 16 Mär 2014

Ära hakka pihta. Kui elu loomade järgi sättima hakata, on varsti asjad untsus.

Mul ka vahest naine õiendab, kui kõvasti kuulan, aga teda ma veel välja ei viska.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas tigekala » 22:25, 16 Mär 2014

Ära hakka pihta.
Kui loom juba kardab, siis varsti kardad ise ka smile111
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas satik » 22:50, 16 Mär 2014

linni kirjutas:Ära hakka pihta. Saad aru küll, mida ma silmas pidasin. See teema on üleilmsetes foorumites nii ära nämmutatud, et pole mõtet mingit kismat siin jälle alustada. You get what you pay for.


Luban endale luksust selgitada mida mina asjast arvan.

Ma ütleks et sub on vaese mehe bassikas - ja seda ta ongi oma tehnilise olemuse ja mõtte poolest. Isegi siis kui selle eest 2k tahetakse küsida.
Võtke kätte ja proovige 5 identse (=täpselt sama mudeliga) kuidas kõlab 5.0, panen siis ka meelevaldse kriteeriumi: olgu igas kõlaris minimaalselt 1 10" või 2x8" bass. Ja jutt on nimelt filmihelist, mitte muusikast, kuigi SACD muusikat on samuti niisuguse setupiga suurepärane kuulata.

Kinoheli odav lahendus on selline: pisikesed kopsikud ja üks natuke suurem "paugutaja" mis lihtsalt möriseb vahele kui need piiksujad kopsikud üksluiseks on muutunud. Rääkida helipildist pole võimalik, kuna osa madalamast otsast on ringi suunatud ühte punkti, mille iga konkreetne kavalpea siis kuhu iganes ära proovib peita. Tulemuseks on jube heli kus dialoog on ainus mis selgelt eristub. Ülejäänu on sagedusalas ja ruumis jagatud kakofoonia. Reeglina ei õnnestu basse sobitada kokku mitmest eri kohast lähtuvate muude signaalidega (juba teepikkused on sedavõrd erinevad, rääkimata ruumi peegeldustest).
Jutukad müügimehed leiutasid ka vastava põhjenduse miks sub kasulik olevat - inimene ei kuulvat mis suunast bassid lähtuvad, seega pole mõtet hankida suuri ja ühesuguseid kõlareid. Saate hakkama väiksetega, mille teie ema või hiljem naine heaks kiidab (st isik kellel reeglina on absoluutselt pohlad heli kvaliteedist).
Tehniliselt pädevamad proovivad seletada et bassid on ju eraldi kanalina juba plaadil olemas, jap, kuid see on eelnevalt 5 kanalist teatud koefitsendiga kokku mixitud. Kui keelata bassikanal ja lubada bassid põhikanalites, mis on ühesugused - on ka bassid ruumis õieti paigutatud ja ehedad. Võidab sellest aga kogu elamus tervikuna.

Seda aga ei tee vist kaasaegsele mp3 põlvkonnale selgeks. Nagu ei tee nad mulle selgeks miks peavad olema head frontaalkõlarid 100dB tundlikusega - nagu hakataks süsteemi võimendama 5W lampvõimudega, et muidu ei jätku dünaamikat...
Oleks kõva sõna kui osataks üldse näidata mingit mudelit sellise tundlikusega, ma arvan et isegi tasemega 95dB läheb juba pusimiseks :wink: .
Suurte meestega olen minagi seda teemat lahanud, "üleilmsetes foorumites". Keegi pole olnud selgelt seda meelt et kuna on "äranämmutatud" siis oma peaga mõtlemine on no-no. Veider, ainus pooltargument millega ka ma ise nõus olen, oli see et ühte bassikiirgurit on lihtsam paigutada ruumis optimaalselt peegelduste ja seisulainete suhes, kahjuks aga ei kattu basside optimaalseim koht kunagi ühegi muu täisribakanali vajaliku asukohaga...
Jama värk, kas pole?

You don't know for what you pay, you pay for it because someone tells it's gooood... :lol:

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas linni » 08:32, 17 Mär 2014

satik kirjutas:Oleks kõva sõna kui osataks üldse näidata mingit mudelit sellise tundlikusega, ma arvan et isegi tasemega 95dB läheb juba pusimiseks :wink: .


Selliseid kõlareid on rohkem, kui sa arvata oskaksidki.
Näiteks Teresonicu pea kogu toodang. Hind 10 000 usd paar.

Absoluutselt kindla peale minek oleks Klipsch.. 12 500 eur paar.
You still get what you pay for.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas satik » 10:58, 17 Mär 2014

Lowtheri elemendile minek oleks tõesti "enamvähem" kindlapeale minek, igasugused läbi lehtri rääkijad aga mitte, kuna nende heli on küll vali, aga mitte neutraalne. Hinnalipik seejuures pole üldse tähtis.
Klipsch oma jeelijeeli 100dB saavutabki ainult tänu lehtrile ehk viisakalt öeldes ruuporile. Kas teadsid et ruuporis lainekuju moonutub? Siinuse kuju tipud nihkuvad rohkem nagu saehamba kujuliseks, selle abil see akustiline võimendus üldse aset leiabki... :wink:
Klipschi juures on veel üks aspekt, nimelt on ta juba sellise mõõtmega kõlar mis vajaks nõgusat elementide paigutust kuulaja suhtes, et oleks täidetud "Time Coherent" nõue. Nagu JMLab Utopia mudelid või Wilson Audio. Ma tean juba omast käest et see on tähtis kuna ise kuulan sama suurusega (cm siia-sinna) ja kolme 10" bassiga kõlareid. Või ei saa veel 12k hinnaga nõgusaid?
Kogu selle lipulaevade paraadi juures aga oleme tähelepanuta jätnud et kui teemaalgataja eelarve on kõigele kokku ca 2k siis ta ei saa lubada near-100dB Klipsche, veel vähem neid 5tk süsteemis. Kas ta peab siis leppima möriseva sopakastiga? ... Ma ütlen et ei pea. See 100dB soov on tegelikult enamikule vaid unelm, millele reaalses elus puudub selge vajadus. Kui ress ikka omab rohkem võimsust kui 5W/ch :lol:

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas linni » 13:14, 17 Mär 2014

Jah, ning jõuamegi taas selle juurde tagasi, et kui teemaalgataja soovib filme vaadata ja vähegi heliefekte nautida, siis pole supakast pääsu.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas satik » 13:25, 17 Mär 2014

Kas heliefekt on ainult suur pauk mis vajab 100dB helirõhku?

Kasutaja avatar
linni
Entusiast
Postitusi: 450
Liitunud: 03:00, 20 Sept 2007
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Soovin abi kõlarite valimisel

PostitusPostitas linni » 13:34, 17 Mär 2014

satik kirjutas:Kas heliefekt on ainult suur pauk mis vajab 100dB helirõhku?


Miks pauk? Ega helipilt ainult paukudest ei koosne.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist