xmltv eesti kanalite toetus?

Kasutaja avatar
Ulkesh
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
    unknown unknown

xmltv eesti kanalite toetus?

PostitusPostitas Ulkesh » 23:36, 23 Dets 2012

Üritasin konfigureerida XMBC telekavaliidest eesti kanalite jaoks, kasutades xmltv formaati. Kusagilt mälusopist meenus, et oli selline aadress vanasti nagu http://xmltv.kava.ee, kus täitsa sai need kavad kätte, vähemalt nii oli veel mitmed-setmed aasta eest. Aga mida enam põle, seda põle :(

Ok, tõmbasin siis hoopis uusima xmltv utika alla, mis peaks suutma seda xml-formaati maagiliselt tootma, aga minu üllatuseks paistab, et tv_grab_ee optsioon on valikutest kadunud. Googeldamine on kah tulutu, viimati paistab et on keegi maininud seda võimalust 3-4 aastat tagasi. Aga näiteks tv_grab_fi on endiselt olemas and works like charm. Pika jutu kokkuvõtteks: mis on juhtunud ja kas eesti kavad on üldse enam mingil tarkvarale söödaval viisil kuidagi internetiavarustest saadaval, või pean tõesti oma kehvad php-scriptimisoskused kokku võtma ja ise midagi sellist kava.ee-st näppamise teel progema hakkama?

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1091
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 199 korda

Re: xmltv eesti kanalite toetus?

PostitusPostitas roska » 09:59, 27 Dets 2012

Baltikumis töötab ettevõte xprsdata.com, kes pakub kavasid XML formaadis, aga see on tasuline teenus. See on sama seltskond, kes teeb ka kava.ee, proovi äkki saad jutule.

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: xmltv eesti kanalite toetus?

PostitusPostitas MultiUser » 10:51, 27 Dets 2012

Ulkesh kirjutas:Üritasin konfigureerida XMBC telekavaliidest eesti kanalite jaoks, kasutades xmltv formaati. Kusagilt mälusopist meenus, et oli selline aadress vanasti nagu http://xmltv.kava.ee, kus täitsa sai need kavad kätte, vähemalt nii oli veel mitmed-setmed aasta eest. Aga mida enam põle, seda põle :(

Ok, tõmbasin siis hoopis uusima xmltv utika alla, mis peaks suutma seda xml-formaati maagiliselt tootma, aga minu üllatuseks paistab, et tv_grab_ee optsioon on valikutest kadunud. Googeldamine on kah tulutu, viimati paistab et on keegi maininud seda võimalust 3-4 aastat tagasi. Aga näiteks tv_grab_fi on endiselt olemas and works like charm. Pika jutu kokkuvõtteks: mis on juhtunud ja kas eesti kavad on üldse enam mingil tarkvarale söödaval viisil kuidagi internetiavarustest saadaval, või pean tõesti oma kehvad php-scriptimisoskused kokku võtma ja ise midagi sellist kava.ee-st näppamise teel progema hakkama?

Selle jaoks on olemas TVxb nimeline asi. Ise kasutan. Nimetet tööriist on tehtud Windowsile kuid toimib mul väga edukalt ka Wine'i all. Kui on konkreetne huvi konfifailide osas, siis võin PSiga saata. Nendega oli ikka natuke jamamist, et asjad käima saada.

Kasutaja avatar
Ulkesh
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
    unknown unknown

Re: xmltv eesti kanalite toetus?

PostitusPostitas Ulkesh » 16:40, 11 Jaan 2013

Tänud abi eest. Multiuser, millisest saidist see TVxb neid eesti kavasid alla tirib, huvi päras küsin?

Mina olen hetkel leidnud järgmise lahenduse. Kui kellelgi huvi on, tehke järgi :)
1) Webgrab-nimeline utikas (http://forum.xbmc.org/showthread.php?tid=140590) vurab windowsi masina peal. Teoreetiliselt peaks see töötama ka linuxis "mono" nimelise .net-käituri abil, aga seda pole mul seni õnnestunud vähemalt ARM protsessoriga varustatud Raspberry Pi peal teha. Pikemas perspektiivis siiski teoreetiliselt võiks ka see võimalik olema, erinevalt native windowsi rakendustest, mis nõuavad wine-i ja inteli proset.
2) Webgrab-il on kaasas hulk konfifaile kavasaitidelt grabimiseks. Eesti kanalite kavad leiab ta siit:
en.timefor.tv
3) Scheduleerisin windowsis taski, mis kõigepealt korjab webgrabiga kavad kokku ja siis kopeerib scp-ga vastava loodud guide.xml-i Raspberry mälukaardile.
4) Raspberry-s jookseb jällegi cron-i task, mis saadab tulemuse perioodiliselt tvheadend-i. Sellega nägin ehk kõige rohkem vaeva, aga õige süntaks on järgmine:
cat /home/pi/guide.xml | nc -U /home/pi/.hts/tvheadend/epggrab/xmltv.sock
mõnedel linuxi platvormidel pole 'nc -U' valikut olemas, alternatiivina töötab ka socat-i abil:
socat UNIX-CONNECT:xmltv.sock STDIN < guide.xml
5) Pärast seda ilmub epg-kava maagiliselt tvheadend-i veebiliidesesse (ja on kättesaadav ka xbmc-s live-tv alla, kui vastav addon on seal muidugi installeeritud).

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: xmltv eesti kanalite toetus?

PostitusPostitas valgekotkas » 16:53, 11 Jaan 2013

lihtsalt puusalt pannes - kas on mingi põhjus miks nii ei saama :oops:

Kood: Vali kõik

cat /home/pi/guide.xml > /home/pi/.hts/tvheadend/epggrab/xmltv.sock

ok ... süvenesin pisut ja ilmselt xmltv.sock sisaldab ka muud sudru :roll:

aga seda pole mul seni õnnestunud vähemalt ARM protsessoriga varustatud Raspberry Pi peal teha

ehk on puudu mõni sõltuvus ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Ulkesh
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
    unknown unknown

Re: xmltv eesti kanalite toetus?

PostitusPostitas Ulkesh » 17:13, 11 Jaan 2013

siis tuleb viga:

Kood: Vali kõik

-bash: /home/pi/.hts/tvheadend/epggrab/xmltv.sock: No such device or address

Võhik sellel alal, aga tundub, et "unix domain socket"-nimeline standard soovib näha sisendit datagrammide kujul, ehk see justkui simuleerib võrguaadressi tcp/udp porti. Tavaline voogedastus seega ei sobi.

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: xmltv eesti kanalite toetus?

PostitusPostitas MultiUser » 16:05, 12 Jaan 2013

Ulkesh kirjutas:Multiuser, millisest saidist see TVxb neid eesti kavasid alla tirib, huvi päras küsin?

Mul tulevad nad mitmest kohast. Kohalike jaoks kavad.ee, põhjanaabrite omad telkku.com. Nendega sai asjad kõige lihtsamini käima.

valgekotkas kirjutas:
aga seda pole mul seni õnnestunud vähemalt ARM protsessoriga varustatud Raspberry Pi peal teha

ehk on puudu mõni sõltuvus ...

Kas mitte Windowsi asjade jooksutamiseks ikka x86 proset vaja pole. Ma pole kursis, kas Wine/Mono Linux ARM prose peal x86 käsustikku emuleerida suudab... Kindlasti saaks QEMU või muu sellisega asjad kuidagimoodu käima aga see oleks kindlasti mõnevõrra keerukam lahendus. Ning Pi ei ole just väga võimekas selle jaoks, ma arvan. Plaan ka endal see elukas järgi proovida, eks siis paistab... 8)

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: xmltv eesti kanalite toetus?

PostitusPostitas valgekotkas » 16:21, 12 Jaan 2013

vaarika peal mono igatahes töötab: http://insanedev.co.uk/raspberry-pi-dev ... et-others/

ja omadest kogemustest võin öelda, et vaarikas on päris võimekas tegelane oma energiatarbe ja hinna poolest :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Noizemaker
Entusiast
Postitusi: 448
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Raplamaa
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 1 kord

Re: xmltv eesti kanalite toetus?

PostitusPostitas Noizemaker » 23:56, 30 Sept 2018

kas webgrabplus kava.ee osa ei tööta hetkel? :(
1w 5e 9e 13e 19,2e 23,5e 28,2e 36e

et siis Elisa DVB-T ;)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist