Kuidas osta omale makki - näpunäited ja soovitused.

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Kuidas osta omale makki - näpunäited ja soovitused.

PostitusPostitas martinj » 21:36, 06 Mär 2012

Kuigi analoogtehnika on juba ajast ja arust ning olgem ausad, miski vähe korralikum CD mängija mängib enamiku kättesaadavast makikolast üle, on siiski olemas (ning jälgides netikeskonda, viimase viie aasta jooksul isegi kasvanud) makifiilide hulk. Sestap üritan siia teemasse kirja panna seda, mida maki ostmisel jälgida.

Korralikke makke enam ei toodeta ! (neti)Poest võib saada küll mingi isendi, aga reeglina on nad juba Windows&Mac compatible - ehk siis mõeldud läbi USB kassettide arvutisse imemiseks. Ja olgem ausad - ka selleks nad ei kõlba. Õnneks on olemas täitsa toimiv makkide järelturg, aga sealt võib leida kallihinnalist rämpsu ja kui veab, siis ka poolmuidu Hi-End isendeid.

Kõigepealt mõtle, milleks sul makki vaja on.
1. Disainielement . Hea vaadata, kuidas riiulil tolmu kogub
2. Eesmärk saada kogu lindil/kassetil olev kraam arvutisse ja asi unustada.
3. Kaifimiseks/fännamiseks (ei välista ka punkte 1 ja 2)

Mida tuleb siis tähele soetamisel panna.
1. Välimus - kui palju kulunud. Reeglina reedab see palju, aga ei pruugi. Seade võib olla kasutuses olnud mõne makihullu poolt, kes väliselt hoidis asja küll kriimuvaba, aga mehaanika teeb viimaseid liigutusi. Teisest küljest välimus võib räsitud olla, kuid sisemus ilus.

2. Helipeade kvaliteet - vaata, et kulumine oleks võimalikult väike.
3. Surverull - peab olema sile ja sirge. Eriti oluline on suletud linditrakti puhul (2 rulli ja üldiselt 3 peaga kassetikates). Seal hakkab rullide väiksemgi ebaühtlus linti lõhkuma.
4. Veorihmasid on võimalik üldjuhul saada.
5. Kui on täismehaanika (mehaaniline juhtimine, nupud juhivad otse juhtkange), siis esiteks soovitan hoiduda ja kui see ei õnnestu, siis hoolega uurida mehaanika kulumist. Mida lihtsam mehaanika ,seda kergem hooldada.Mõned (karmid) tõed

Peade ja mootorite hulk iseenesest ei ole määrav, aga siin kehtib reegel - mida rohkem mootoreid, seda lihtsam ja töökindlam on mehaanika (eriti lintmakkidel). Kolmepealised isendid (kassetikate puhul) omavad vaid suurt mõtet kui ise salvestad ja tahad maksimumi välja pigistada. Kui kasutad ainult kuulamiseks, pole suurt vahet (isegi üks pea kahe asemel on parem, mahub sinna keerde rohkem ja pea väljundpinge on suurem). Lintmaki puhul tulevad kolm pead reeglina juba korralike mehaanikatega kaasa ja seal on taasesitusel kvaliteedi vahe rohkem tuntavam (saab pea tagapilu vältida), salvestusel on tagapilu vajalik ja esipilu saab teha laiema(salvestatakse servaga, taasesitatakse kogu piluga).

Ootan täiendusi.
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6211
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kuidas osta omale makki - näpunäited ja soovitused.

PostitusPostitas mustkass » 23:00, 06 Mär 2012

Helipeade kohta veel niipalju et klaasferriit minuteada nii naljalt ei kulu,aga kahjuks heli pole tal nii hea kui tavalisel,tavalisel peal siis pisut nagu pehmem,mulle isiklikult on meelde jäänud kui kunagi Olümp 003 oli tollel olid ka klaasferriitpead,muidu aga võib leida kindlasti väga korralikke isendeid e bayst kindlasti ka odavamaid kui meil(ausalt öelda ega meil siin neid nii palju ei liigugi,mõni üksik isend vahest) jutt siis ikka korralikest lääne lindikatest.Aga sealt ostes ikka ettevaatus ennekõige,kasutaja reiting et oleks puhas ja saatmiskulud enne selgeks teha,kahjuks enamus nii suuri ja raskeid asju ei tihka saata ja eks ta õige ole,pakkida on neid ka ikka paganama raske et turvaline saata oleks.
Vu+Solo2/Philips Cinema 21:9

T90+T85+1,8m+1,0x1+0,9x3+0,8x2
85E 75E 68.2E 60E 56E 55E 53E 52E 51,5E 46E 45E 42E
36E 31.5E 28E 23.5E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 5W 27,5W 30W


Pilt

Pilt

Foorumil
Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3137
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 65 korda

Re: Kuidas osta omale makki - näpunäited ja soovitused.

PostitusPostitas satik » 14:39, 07 Mär 2012

Klaasferriitpead oli vaja natuke teisti sobitada sisendahelas kui tavalisi helipäid, midagi sarnast nagu vinüüli helipeadega. Kui panna klaasferriit lihtsalt tavalise asemele siis oli kindel mõningane SK muutus, kõrgete suunas oli langus.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist