Mis jaam Kohilas?

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Mis jaam Kohilas?

PostitusPostitas Sombi » 09:56, 17 Mai 2015

Mina ei tegele enam ammu raadio ja televisiooniga. Seegi video sai suvilas igavusest tehtud ja spetsiaalselt selleks ajaks sai saatja käima pandud. Hetkel on suht kiire, aga hiljem võin kunagistest tegemistest pikemalt kirjutada. Levikauguse kohta niipalju, et kui saatja veel kodus oli, siis kahe elemendise yagiga kolmanda korruse akna tagant levis ühe elemendilisse dipooli lausa 53km kaugusele Pärnumaale ja isegi stereoheliga.

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    unknown unknown
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

Re: Mis jaam Kohilas?

PostitusPostitas rait01 » 12:51, 17 Mai 2015

Kohilas saatja 89,9MHz töötab
SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1067
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    unknown unknown
On tänanud: 39 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

Re: Mis jaam Kohilas?

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 20:50, 20 Mai 2015

Ma saan aru, et mu seisukoht pole nüüd siin ilmselt populaarne aga mõnede kodanike lugupidamatus Eesti seaduste vastu on hämmastav, kuid mitte üllatav. Millegipärast ongi piraatidel üle maailma väga palju sümpatiseerijaid.

Võib ju mõelda, et mis ikka teeb kui kedagi ei sega - aga kust me teame et üldse kasutatav saatja on korralik? Pärast tekitab häireid kuskil kus esmapilgul aimatagi ei oska.

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Mis jaam Kohilas?

PostitusPostitas Sombi » 23:09, 20 Mai 2015

TarmoTanilsoo kirjutas:Võib ju mõelda, et mis ikka teeb kui kedagi ei sega - aga kust me teame et üldse kasutatav saatja on korralik? Pärast tekitab häireid kuskil kus esmapilgul aimatagi ei oska.

Toon ühe näite. Läänemaal olid kunagi täiesti seaduslikud kommertsjaamad Läänema raadio ja selle pankrotistumise järel Oma raadio. Mõlemad olid praeguse Kuku sagedusel ehk 100,9MHz. Kukuga probleeme ei ole, aga nende eelmistega oli selline jama, et teine harmooniline 201,8MHz peksis kõvasti soomlaste Yle TV2-le (heli kandevsagedus 201,75MHz) sisse ka saatjast ligi 10km kaugusel, kuigi telekal oli VHF-lll suundantenn vastassuunas. Kolmanda ja kõrgemate harmooniliste kohta andmed puuduvad. Näe, kedagi see ei kottinud siis ja see jama kestis aastaid.
Kuna reeglina piraatjaamad on palju kordi väiksema võimsusega (mul oli raadiosaatja umbes 10W ja seegi suuremal osa tööajast metsas, mitte näiteks 1kW), siis on välja lastavat sodi palju lihtsam kõrvaldada.

Veidi raadioamatööride juttu ka. Kodus ma ei saa CB-raadiojaama kasutada juba aastaid, sest häireid on ligi 9-palli, 80m on 9...9+10dB ja 160m vähemalt 9+20dB. Kas esitan TJA-le kaebuse? Kaks korda olen CB-l häireallikad üles leidnud ja aidanud allikate omanikel neid kõrvaldada aastase vahega, seejärel loobusin. Lihtsam oli jaamad suvilasse viia, seal häired puuduvad.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Mis jaam Kohilas?

PostitusPostitas dreamants » 11:53, 21 Mai 2015

TarmoTanilsoo kirjutas:Ma saan aru, et mu seisukoht pole nüüd siin ilmselt populaarne aga mõnede kodanike lugupidamatus Eesti seaduste vastu on hämmastav, kuid mitte üllatav.

Mõne? :?: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/endine-keskerakonna-saadik-urbo-vaarmann-tunnistati-kelmuses-ja-pistise-andmises-suudi?id=71525689 Ja see pole ju ainus... :arrow: Neid tuleb Toompealt ja alllinnast ridamisi.

Kas siis kohila jaama kuulajad peaks politseisse pöörduma? Tunnistan ausalt, mina küll ei pöörduks, kuulaks edasi kui huvitaks.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Mis jaam Kohilas?

PostitusPostitas satik » 14:24, 21 Mai 2015

Ja kui see teoorias võimalik häire tõesti esineks, siis oleks see välja peilitud juba aastaid tagasi. Seega on see tühjast kära tegemine.

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    Macintosh Safari
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

Re: Mis jaam Kohilas?

PostitusPostitas rait01 » 20:46, 24 Juun 2016

on jaam Kohilas eetris 89,9MHz
SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist