Panasonic P50G20E probleem

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas zoom » 14:53, 12 Okt 2010

Pagana nukker lugu nende G-seeria teleritega.
Paistab, et on suur tõenäosus omale selline "piniseja" saada ja seda peetakse normaalseks kohalike esindajate poolest :? .

martj
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09:32, 27 Sept 2010
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas martj » 15:22, 12 Okt 2010

internet on seda teemat täis. Kes räägib toiteplokist kes räägib transformaatorist, kes räägib silikooniga mingite jubinate kinnipanekust, kes riputab vaiba teleka taha. Panasonicu kohta on ka vihjatud et on mingi fix kevade telekatele transformaatori osas mis minu telekat ei puuduta ja samas väiedatavalt on siis mingi fix kõigile mis pole veel "ametlik".
oeh ja niikaua kuni esindused ütlevad et see "pead valutama panev pinin" on "feature" niikaua pood saadab mind pikalt igasuguse vahetuse osas ka kallima kauba vastu - täiesti surnud ring.
Oma kasutusjuhendist ma muide ei leidnud seda featuret kuidagi.
Viimati muutis martj, 15:24, 12 Okt 2010, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas tigekala » 15:24, 12 Okt 2010

Lugesin selle pinisemise loo läbi.
Siin on valgekotkas, karla... jne., kellel on kah G seeria Panasonic PLASMA.
Nemad pinisemist ei kuule.
On 2 võimalust :

1. Kas tõesti on vigane teler.
2. Inimesel on väga tundlik kõrvakuulmine, garantiiremondi meistrid ju kah ei kuulnud.
Mõni näeb ka PLASMA värelust, mida tavaliselt ei näe keegi.

martj
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09:32, 27 Sept 2010
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas martj » 15:27, 12 Okt 2010

tigekala kirjutas:Lugesin selle pinisemise loo läbi.
Siin on valgekotkas, karla... jne., kellel on kah G seeria Panasonic PLASMA.
Nemad pinisemist ei kuule.
On 2 võimalust :

1. Kas tõesti on vigane teler.
2. Inimesel on väga tundlik kõrvakuulmine, garantiiremondi meistrid ju kah ei kuulnud. Mõni näeb ka PLASMA värelust, mida tavaliselt ei näe keegi.


tere,
Seda pininat kuulis esimese esinduse kuller kes teleka koju tagasi tõi ja tahtis oma kõrvaga ka kuulda et mis värk, selle pinina võttis peale mu odav nokia telefon mida demosin ka euronicsi poes müügimeestele, seda kuulis ka teise esinduse tehnik, kes mul kodus käis (kuid nentis et see on feature kuni panasonic ise seda ümber ei lükka), sellest pininast hakkas mu naisel pea valutama kes testiks ühe päeva selle telekaga "koos elas" - ma ei usu et see on minu kiiks.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas tigekala » 15:30, 12 Okt 2010

Ma ju kirjutasin kahest võimalusest... Missugune oli esimene ? Loe uuesti.

Kasutaja avatar
karla
Tegija
Postitusi: 1057
Liitunud: 03:00, 12 Sept 2005
Asukoht: Uusimaa, Finland
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas karla » 15:30, 12 Okt 2010

Noh mina ei tea, minu pill on 42", kahtlus hakkas hinge närima pärast selle loo algust, mõtlesin et minul kui vanainimesel kõrvakuulmine vilets ja kamandasin terve pere teleka ette, keerasime heli nulli aga keegi midagi ei kuulnud, täielik vaikus Ehk on see 50" probleem?
Panasonic TX-P60ST60Y, DM800HD, GM Spark One, 1W, 4,8E, 9E, 13E, 19,2E, 28E, 36E

martj
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09:32, 27 Sept 2010
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas martj » 15:51, 12 Okt 2010

karla kirjutas:Noh mina ei tea, minu pill on 42", kahtlus hakkas hinge närima pärast selle loo algust, mõtlesin et minul kui vanainimesel kõrvakuulmine vilets ja kamandasin terve pere teleka ette, keerasime heli nulli aga keegi midagi ei kuulnud, täielik vaikus Ehk on see 50" probleem?


manasid ekraanile miskit valgemat ka? tumeda pildiga pininat väga kuulda ei ole.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas peeter3000 » 15:57, 12 Okt 2010

mooduli viga (sirin-pinin) pidi olema 46" ja 50" teleritel.
asi ei ole siiski nii hull, Samsunge ,mis "häält" teevad ,on tunduvalt rohkem.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas MultiUser » 16:26, 12 Okt 2010

martj kirjutas:
karla kirjutas:Noh mina ei tea, minu pill on 42", kahtlus hakkas hinge närima pärast selle loo algust, mõtlesin et minul kui vanainimesel kõrvakuulmine vilets ja kamandasin terve pere teleka ette, keerasime heli nulli aga keegi midagi ei kuulnud, täielik vaikus Ehk on see 50" probleem?


manasid ekraanile miskit valgemat ka? tumeda pildiga pininat väga kuulda ei ole.

Ilmselt on seal erinevad jupid, mis kõik natuke häält teevad. Mina kuulen selgelt et tuleb tagant vasakult ja samuti ka keskelt midagi. Ja on 42"V20. Ja samuti olen täheldanud, et päris tihti on just musta ekraaniga see rohkem täheldatav. Ja antud juhul pole ilmselt asi selles, et musta pildiga tavaliselt ka heli vaikne on ;-)
Jama igatahes. Varem (enne remonti) oli asi hullem ning siis sõltus tõesti toite koormusest (s.t. pildi heledus, väline kõvaketas j.n.e) aga nüüd saadi ilmselt toitekas paremaks ning "muud sirinad" on seetõttu rohkem rohkem kuulda.
Kahju, et hea Pana on sellega ämbrisse pannud. Muidu on tegu igati tubli pildinäitajaga...

martj
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09:32, 27 Sept 2010
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas martj » 16:31, 12 Okt 2010

peeter3000 kirjutas:mooduli viga (sirin-pinin) pidi olema 46" ja 50" teleritel.
asi ei ole siiski nii hull, Samsunge ,mis "häält" teevad ,on tunduvalt rohkem.

millest see sirin/pirin tekib ja mis seda konkreetselt tekitab?


juhul kui asjale lahendust ei saa, kas see mujal foorumites väljakäidud idee teleka taha mingi mürasummutusasjandus panna vms on üldse adekvaatne ja lahendaks mure?

http://www.cluster.ee/Heliklipp.wav - siin siis salvestis mobiiliga (kvaliteet pole eriti hea)

delsol12
Edasijõudnu
Postitusi: 25
Liitunud: 21:15, 23 Aug 2010
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas delsol12 » 17:35, 12 Okt 2010

Oli täpselt samasugune pinin ja ainult siis kui pilt läks eredaks(palju valget) lg 42"plasmaga pc1rr. Erinevate remontide käigus vahetati mitu plokki välja aga pinin jäi samaks. Sõbral ka samasuguse lg-ga pinin sees. Mind ka päris kõvasti häiris, eriti kui õhtul vaadata. Nüüd panasonicu 42 plasma s10e ja mitte mingit pininat pole õnneks.

martj
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09:32, 27 Sept 2010
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas martj » 21:19, 12 Okt 2010

delsol12 kirjutas:Oli täpselt samasugune pinin ja ainult siis kui pilt läks eredaks(palju valget) lg 42"plasmaga pc1rr. Erinevate remontide käigus vahetati mitu plokki välja aga pinin jäi samaks. Sõbral ka samasuguse lg-ga pinin sees. Mind ka päris kõvasti häiris, eriti kui õhtul vaadata. Nüüd panasonicu 42 plasma s10e ja mitte mingit pininat pole õnneks.


http://www.avsforum.com/avs-vb/showthre ... 56&page=66

seda teemat lugedes siis ka 50 tolliseid nn. ringi vahetades on saadud täiesti vaiksed unitid endale ja mõni kirjeldab et on poest ostes täiesti vaikse asja saanud.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas a1 » 22:59, 12 Okt 2010

martj kirjutas:millest see sirin/pirin tekib ja mis seda konkreetselt tekitab?

Kineskoopteleka realaotus piniseb ja toitetrahvod urisevad samal põhjusel. Mingitel detailidel (mähisetraat, pooli südamik, trahvoplekid) on mehaaniline lõtk ja vahelduvas väljas liikudes tekkib kõrvaga kuuldav heli. Kiiluti ja valati, aga nende võtetega ei jõutud paraku alati asja tuumani.

martj
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09:32, 27 Sept 2010
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas martj » 23:55, 12 Okt 2010

a1 kirjutas:
martj kirjutas:millest see sirin/pirin tekib ja mis seda konkreetselt tekitab?

Kineskoopteleka realaotus piniseb ja toitetrahvod urisevad samal põhjusel. Mingitel detailidel (mähisetraat, pooli südamik, trahvoplekid) on mehaaniline lõtk ja vahelduvas väljas liikudes tekkib kõrvaga kuuldav heli. Kiiluti ja valati, aga nende võtetega ei jõutud paraku alati asja tuumani.


tundub et sarnane asi mille leidsin ka avsfoorumist:
"
Occasionally, in the right environment, you may get a set that buzzes when the picture gets bright or the OSD is on. There are a couple of ferrite cores on 15V power lines. These things are a plastic housing with two halves of an iron cylinder inside. The iron doesn't fit snugly in the plastic housing, and at the right voltage they resonate and vibrate like crazy inside the housing. Any Panasonic authorized repair tech can put a couple of drops of super glue on each half, put it all back together, problem solved. If you bought it from a Panasonic authorized dealer, then it's a free fix."

infokild edastatud ka teenindusse.

martj
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09:32, 27 Sept 2010
    unknown unknown

Re: Panasonic P50G20E probleem

PostitusPostitas martj » 14:20, 18 Okt 2010

tänaseks jõudnud siis niikaugele et tegemist on ikka "feature"-ga ja selline detailne info tootjalt läbi meie esinduse:

"42g20, 46g20, 50g20 toiteplokis transformaator töötab resonants tingimustes ( LC oscillatory circuit ), see annab võimalust vähendada energiakulu. Kuid see annab natuke rohkem häält, kui oli toiteplokkidel G10 seerias või PV80. Heli annavad IGBT transistorid ja transformaatorid, kuna nende läbi kulgeb suur vool".

Nüüd on sisuliselt kaks varianti, kas minna LCD poole tagasi (loe: osta väiksem ja kallim telekas ning ilmselt ka pildikvaliteet on teine) või siis üritada oma teleka taga olevat seina katta mürasummutusplaatidega et heli nn. seinast vaatajani tagasi ei põrkaks? Kas sellist kõrget pinisevat heli üldse annab summutada?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist