Digitaaltelevisiooni võrdlus

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
comm
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03:00, 23 Aug 2007
    unknown unknown

Digitaaltelevisiooni võrdlus

PostitusPostitas comm » 19:31, 02 Okt 2007

Kas keegi on võrrelnud Eesti erinevate digitaaltelevisiooni pakettide pildi kvaliteeti?

* Starmani Zuum TV
* Starmani digi kaabel
* Elioni digiTV
* Elioni digi kaabel
* Viasat
jne.

Näiteks ETV vastuvõtul, mida näeks täisdigitaalsena ka Elioni digiTV võrgus - loomulikult vaid arvutiga, ainuke SD kanal, mis zuumi paketis suhteliselt normaalse kvaliteediga.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

PostitusPostitas elit » 20:06, 02 Okt 2007

Mul on digi-TV kolmest allikast, mis reastaksin võimaliku parima pildi järgi:

- satelliit-TV (ei ole Viasatti);
- Elioni IPTV (häirivad kiiretele liikumistele omased digi puudused);
- (ZUUMBOX) soome Digita vahendusel (neist parimad YLE-d E32);
- ZUUM eesti Levira vahendusel. Toetan comm`i öeldut ETV kohta.

Väga head on tugeva signaali puhul analoog sat-TV (19,2E saksa) kanalid.

Ka väga kehva pilti võib näha neilt kõigilt digidelt (põhjuseks väike kiirus, liiga paljude teenuste surumine teatud sagedusribasse või algmaterjali kesine kvaliteet).

Ma ei puuduta HD-d.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 22:59, 02 Okt 2007

elit kirjutas:Mul on digi-TV kolmest allikast, mis reastaksin võimaliku parima pildi järgi:

- satelliit-TV (ei ole Viasatti);
- Elioni IPTV (häirivad kiiretele liikumistele omased digi puudused);
- (ZUUMBOX) soome Digita vahendusel (neist parimad YLE-d E32);
- ZUUM eesti Levira vahendusel. Toetan comm`i öeldut ETV kohta.

Väga head on tugeva signaali puhul analoog sat-TV (19,2E saksa) kanalid.

Ka väga kehva pilti võib näha neilt kõigilt digidelt (põhjuseks väike kiirus, liiga paljude teenuste surumine teatud sagedusribasse või algmaterjali kesine kvaliteet).

Ma ei puuduta HD-d.


Olen täiesti nõus selle arvamusega, mõned kommentaarid lihtsalt täienduseks:

- satelliitTV kvaliteet on digi kujul ikka "seinast seina", on nii ruuduhunnikuid kui ka suhtkoht OK pilti. Samuti on huvitav, millised kõikvõimalikud pildiformaadiversioonid on kasutusel :? UFS 910 maaletoojana on neid praegu 2 tükki testis kõrvuti töötamas (et eksemplaride võimalikest tootmisvahedest aru saada) , HDMI kaudu tuleb küll väga erilisi pildiformaate tõesti...
- analoogSAT signaali lihtsalt ei näe eelpool toodud põhjusel, aga olen enam kui kindel, et hea signaaliga on ka pilt väga hea.
- muud digiTV signaaliallikad: mul sama mulje, et miskipärast Elioni IPTV pilt on parim. Muidugi minu Amino jookseb suvalisel ajal kokku ja siis.. noh, nagu ikka, adapter vooluvõrgust välja, uuesti tagasi ja Amino töötab jälle :?
Samal ajal Speedtouch ruuter jagab Intenetti rahulikult edasi. Noh, kui midagi olulist pooleli pole, eks siis ruuterile ka reset jne, loodetavasti võrgulüliti ikka peab vastu...
Eks probleem on selles ka, et signaali allikaid on s..ks palju ja ega ma mingi paadunud televaatja pole ka (kui F1 välja arvata), vaatan asja enamasti ainult tehnilise külje pealt.

"elit" HD-d ei puudtanud, mina teen seda küll.
"Metsamajanduslikel" lahendamata põhjustel ei ole mul siiamaani juurdepääsu UFS 910 kaudu SAT HDTV kanalitele,
seega saan vaid kiita zuumi projekti LuxeTV ja ka Voom programmi (MUX 42 Tallinnas).
On ikka ilus pilt küll, eriti, kui ühtegi saadet pole, mida pikemalt vaatama peaks...Üle 5 minuti midagi nagu vaadata ju polegi ja selle ajaga näeb pildi kvaliteedi ära küll 8)
Parandan kohe - kuskilt (pigem Voom, arvan) tuli zuumi kaudu Tom Petty kontsert möödunud pühapäeva lõuna aegu, tõesti hea pildiga. Seda vaatasin hoolega ikka lõpuni välja :wink:
Zuumil on tulevikku, kui nii edasi läheb.

Kasutaja avatar
comm
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03:00, 23 Aug 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas comm » 23:48, 02 Okt 2007

Oma eelarvamuste põhjal oletaks, et kaabeldigid, Starmani ja Elioni omad, võiks teistest paremad olla. Kahjuks ei oma kumbagi. Kui selguks, et on paremad, peaks ühega neist liituma.

Elioni DigiTV 5 kanalit, mida arvutiga digitaalsena näeb, tunduvad millegipärast kiirete kaadrite ajal hüppavat. Loodetavast viga minu seadetes. Teisi näeb ainult lisaseadmetega, läbi Amineti 110 üle analoogväljundi. Teleri või arvuti jaoks tegemist analoogsignaaliga. Digiväljundiga karpe, näiteks Aminet 130, veel saada ei ole.

Viasati pilt keskpärane. ETV oli päris hea siis, kui suure bittratega feedelt tuli, nüüd paketi koosseisus tunduvalt kehvem.

Zuumi ETV keskpärane, hetkel küll minu arvutis parem kui Elioni oma.

Programmidest Elioni Orsent ja Zuumi NASN ikka väga kehvad.

Eesti kanaleid näeb ju ka Viasat Slingiga!

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
erks
Entusiast
Postitusi: 113
Liitunud: 21:10, 24 Okt 2003
Asukoht: Tallinn ja Soomaa
    unknown unknown

PostitusPostitas erks » 07:42, 03 Okt 2007

Ise, pean plaani Starmani digiboksist loobumiseks. Võrreldes satituuneritega on pilt ikka väga kehv. Pilt on kuidagi vist liiga kokku pakitud, sest võrreldes samu kanaleid satil ja Starmani võrgus on vahe ikka liiga suur, kaablioperaatori kahjuks. :(

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 08:29, 03 Okt 2007

erks kirjutas:Ise, pean plaani Starmani digiboksist loobumiseks. Võrreldes satituuneritega on pilt ikka väga kehv. Pilt on kuidagi vist liiga kokku pakitud, sest võrreldes samu kanaleid satil ja Starmani võrgus on vahe ikka liiga suur, kaablioperaatori kahjuks. :(


huvitav, mul on võrdlus 42Sony-proj, 40SonyLCD ja 32"FS lcd

ja elioni digi on 32" lcd jaoks maks kvaliteediga, nagu zuumgi, viasati saab juba 40..42 lcd'st vaadata, aga starmani digitv humaxi boxyga kannatab ka 50" LCD'st vaadata. enamus eriti odavaid dvd'sid on ka kehvema kvaliteediga. Starmani digi on ikka praegu max kvaliteet, mis mpeg2'st välja saab pidgistada. zuum'i etv (mitte HD) on ainukesene enamvähem sama mis elioni digi TV.

IGA nädal panen korra zuumi käima, loodan, et zuumi etv läheb vähegi ligemale starmani dvb-c digiTV'le

Kasutaja avatar
puurmaa
Edasijõudnu
Postitusi: 72
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas puurmaa » 09:23, 03 Okt 2007

Digipilt on just nii hea kui palju ta on saatja poolt ära rikutud kokkupakkimise ja saatemahu kokkuhoidmisega. Niikaua kui teil on vana kineskooptelekas ei saa sellest täiel määral aru .
Pange 23-30k EEK magama korraliku(ma) teleka alla ja saab selgeks kurb tõsiasi - raha on vähemalt 80 või rohkemgi % raisatud. Vaadata pole pea midagi , kuid ..... . On ka tavalisi , mitte HD kanaleid ( siin jutt muidugi vaid sati pealt tulevast ) mida võib vabalt võrrelda oma kvaliteedi poolest kõrgeralduse standardis edastatavatega. ( muidugi on näha resulutsiooni vähenemist aga PILT ON KORRLIK ) Kui kõik nii ilusat pilti raatsiks edastada siis HD seadmete endale muretsemine ja nende peale raha raiskamine muutuks võrdlemisi küsitavaks. Suurem osa kanaleid aga on täielikult p......e keeratud saate ribalaiuse kokkuhoiuga. Kaablit ei kõlba aga üldse vaadata ennem kui 3-4 meetri kaugusele telekast lähed ja vähemalt pudeli õlut endale sisse kallad . Kes vaielda tahab võrrelgu näiteks Pre****e ja V***t -i pilti ja näeb ise - 40 tolline FullHD telekas on V***ti jaoks täiesti asjatu ost ka ilma Pr****e HD kanali võrdlusse lisamata.

Kasutaja avatar
mesilane
DigiTVfänn
Postitusi: 721
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas mesilane » 09:42, 03 Okt 2007

puurmaa kirjutas: Kaablit ei kõlba aga üldse vaadata ennem kui 3-4 meetri kaugusele telekast lähed ja vähemalt pudeli õlut endale sisse kallad.
Kaabel digi-TV (STV) pildikvaliteet on märgatavalt parem võrreldes Zuum digi-TV kaudu levitatavaga. ETV on teiste kanalitega võrreldes mõnevõrra parema pildiga, aga sellest on üksi vähe.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

PostitusPostitas elit » 09:48, 03 Okt 2007

Henkka

Kas Aminet jookseb kapitaalselt kokku või nii nagu minul, mil piisab korraks ümberlülitamisest kõrvalkanalile. Mul esineb väga harva.

comm

Viga pole seadetes, vaid reaalses elus toimuvate kiirete ümberpaiknemiste mittevastava töötlemisega ja kokkupakkimisega aparatuurides kokkuhoiu eesmärgil. Alates teatud piirist on olulised ka arvuti võimalused.
Viimati muutis elit, 10:12, 03 Okt 2007, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
renee
DigiTVfänn
Postitusi: 566
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

PostitusPostitas renee » 10:05, 03 Okt 2007

üldiselt muid foorumeid lugedes paistab, et DVB mpeg2 paasil pakutav soome dvb-t ja eesti digi dvb-c kvaliteet on hea ja sellega ollakse rahul, aga muu elion ja viasat - on tiba natsa kehvemad - võrreldavad maapealse analoogiga, zuumi aga ei kiida keegi va need kes 21" crt telekat vahivad teisest 5m toa otsast.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 20:16, 03 Okt 2007

renee kirjutas:üldiselt muid foorumeid lugedes paistab, et DVB mpeg2 paasil pakutav soome dvb-t ja eesti digi dvb-c kvaliteet on hea ja sellega ollakse rahul, aga muu elion ja viasat - on tiba natsa kehvemad - võrreldavad maapealse analoogiga, zuumi aga ei kiida keegi va need kes 21" crt telekat vahivad teisest 5m toa otsast.

Minul on 11a vana 21 CRT ja vaatan ligemalt kui 5m ja ütlen ka, et zuumi pilt on võrreldes mpeg2 DVB-S ja eespoolmainitud digisüsteemidega s....t.

Kasutaja avatar
karla
Tegija
Postitusi: 1057
Liitunud: 03:00, 12 Sept 2005
Asukoht: Uusimaa, Finland
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

PostitusPostitas karla » 20:29, 03 Okt 2007

Sa proovi seda zoomi suurema telekaga vaadata, põnev kogemus, esimene mõte mis pähe tuleb on silmaarsti poole pöörduda.
Panasonic TX-P60ST60Y, DM800HD, GM Spark One, 1W, 4,8E, 9E, 13E, 19,2E, 28E, 36E

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 20:57, 03 Okt 2007

elit kirjutas:Henkka

Kas Aminet jookseb kapitaalselt kokku või nii nagu minul, mil piisab korraks ümberlülitamisest kõrvalkanalile. Mul esineb väga harva.


No mina mõtlen seda Elioni IPTV boksi (sihukene ovaalse sihverplaadiga suhteliselt väike karbike) mis on võrgukaabliga Speedtouch ruuteri spetsiaalporti ühendatud.
Probleem ongi selles, et ruuter tiksub rahulikult ja edastab nii WiFi kaudu läpparile kui ka võrgukaabli kaudu desktopile internetti, aga see pisike karbike mingil suvalisel hetkel jookseb kokku (keskmiselt kord päevas küll) ja siis telekasse mingit pilti kuni vooluadapteri pistikust väljakatkumise ning tagasiühendamiseni küll ei saa.
Juhend selle karbi kohta on siin http://tv.elion.ee/lib/juhend_digiboks_est.pdf ja näib, et Aminet 110 on karbi nimi tõesti.
Vat seda kõrvalkanalile lülitamist peaks proovima?Et vajutan ch+ või ch- nuppu puldi keskel paremal pool ja asi jälle korras?

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 21:05, 03 Okt 2007

karla kirjutas:Sa proovi seda zoomi suurema telekaga vaadata, põnev kogemus, esimene mõte mis pähe tuleb on silmaarsti poole pöörduda.


Aga Tallinnas zuumi Mux42 pealt Luxe TV HD ja Voom annavad täiega head pilti (vaadatuna Hitachi 42" 1080i laotusega plasmaekraanilt) :lol:
ETV teatud mööndusega on OK - kusjuures tuleb mingi "imelise" pildi formaadiga, mille muutus zuumi puldilt on täiesti välistatud??? - aga ülejäänud programmid kuuluvad pildikvaliteedilt küll kategooriasse "s...t ruudus" :roll: sorry...

Kontrollisin veel, et mitte lolli jutu heietajaks osutuda - ETV puhul vajuta puldi alumises reas vasakult teist nuppu nii palju kui tahad - HDMI kaudu telekasse mineva signaali puhul muutub kiri 4:3 ribapilt => 4:3 ... => 16:9 , aga pilt ise on täpselt ebanormaalne, nagu ikka ja ei muutu mitte mingil moel.
Samal ajal zuumi kaudu transleeritava Soome MTV3 vaatamise puhul sama nupp mõjub vägagi eesmärgikohaselt?
Krt, no on see zuumboks ikke üks pask küll :wink:
Viimati muutis Henkka, 21:15, 03 Okt 2007, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

PostitusPostitas faas » 21:07, 03 Okt 2007

:D Siin erinevates teemades vaieldud küll kellel parem pilt jne.Endal kodu zoom,viasat,elion.Eelistus muidugi sat seda lihtsam kujundada enda maitsele vastavaks,katsu elioni või zoomi mõni endale meeldiv kanal juurde saada :) satilt variante rohkem.Satilt ka HD :D paadunud fännina ei saa kiitmata jätta.Huvitav on,et elioni amino pole kordagi kokku jooksnud,segast pani kui mingi uuendus tuli,nüüd jälle korras ja stabiilne.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 68 külalist